Sayfa 170/335 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220270 ... SonSon
Arama sonucu : 2677 madde; 1,353 - 1,360 arası.

Konu: LOGO - Logo Yazılım

1. çiftçiler 30,000 kilogram buğday yüklü bir kamyonu TMO ya teslim ederken eksper kamyonun 4 yerinde numunelik toplam 1 kilogram buğdayı alır...bu buğdayı inceledikten sonra 30 000 kilogramlık ürün hakkında fikir verir....bizim elimizde ise logonun tüm yıl verilerinin yarısı yani altı aylık verileri var..bu veriler tahlil edilerek çok rahat tüm yıl hakında fikir edinebiliriz....

aslında bilançolarda gelen tek çeyrek verileri bile bir çok yönden tüm yılı tahmin etmekte yeterlidir...biraz önce yukarıda bunun denemesini yaptım...2019 yılı istatistiki verilerini 2020 yılına ciro ve kar tahmininde kullandım...ciroyu tam karı da %10 yanılma payı ile tuturdum...aslında finansal yapısını da göz atıp finansal giderlerin azalmasına bakarak çok az yanılma payı ile karı da tahmin edebilirdik..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. bir önceki yorumumda bilançonun güzel gördüğüm yanlarını paylaştım...işte bu güzellikler şirketin finansal yapısının ikinci çeyrekten daha iyi olduğunu gösteriyor...tabi buda net kar marjının ikinci çeyrekten daha iyi olmasına neden olacaktır...ciro temmuz ayındaki e-fatura değişiklerinden dolayı olumlu olarak artacaktır...aynı şekilde kar da marj olarak da miktar olarak da artacaktır..

üçüncü çeyrekteki kar tahminim 40 milyondur...son çeyrekte ise 60 milyon bekliyorum...toplamda 150 milyonluk bir kar söz konusu olacağını tahmin ediyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    Cironun %37’si Romanyada kurduğu şirketten döviz ile gelmekte..Türkiye satışları da dövizledir muhtemelen şirket full ihracat yapan bir firma görünümünde..dövizin çıkışı ekstre bir ciro artışı sağlayacak..01.07.2020 de cirosu 5 milyonu geçen her firma e fatura kullanmak zorunda bu segmente logonun pazar payı %22..buradan müşteri pazarı 2 kat artabilir..kısada hisse düzeltme yaşadı ve 22 günlük emadan döndü..logoya yakışan çift haneden çıkıp üç haneli rakamlara yelken açmak olur..y.t.d
    teknik yapısı hissenin zaten agresifleşmeye başladığını gösteriyor...günlük dalga boyları çok büyüdü...artık ciddi bir şeylerin olma ihtimali yüksektir..bu yıl üç çeyrekte toplam 90 milyon kar bekliyorum..eğer beklediğim gerçekleşir ise (ki bu ihtimal çok yüksektir ) o zaman daha üç çeyrekte geçen yıl toplam karı olan 86 milyon aşılacaktır...

tahminlerim gerçekleşir ise ??
    2016 yılı karı 45 milyon
    2017 yılı karı 50 milyon
    2018 yılı karı 67 milyon
    2019 yılı karı 86 milyon
    2020 yılı karı 150 milyon ??

olur ki buda logonun bambaşka bir aşamaya geçtiğini gösterecektir...dikkat ediyorum devlet yazılım şirketlerinin kar etmesi için herşeyi yapıyor...amacı dünya çapında şirketler ortaya çıkarabilmektir..logu bu yolda artık dev adımlar atmaya başlamış...yurtdışı satışları da artık tüm gelirlerin içinde %37 lere varmış..

4. bakıyorum alcar 412 milyon öz kaynaklarına(ki bedelsiz sermayeye konu olan kısım burasıdır ) dayanarak çok sert çıkıyor...logoda ise
    özkaynak 424 milyon olmuştur...yani alcardan daha fazla özkaynağa sahiptir...bir tek logonun ödenmiş sermayesi 25 milyon iken alcarın 10,8 milyondur..bir de alcarın fiili dolaşım miktarı %15 iken logonun %66,25 tir...yalnız takaslara bakan dostlarım aslında dolaşımda görünen lotların büyük bir kısmının toplu olduğunu ve pek dokunulmadığını söylüyorlar...

kısacası karı ile büyümesi ile ve son zamanlarda moda olan bedelsiz potansiyeli ile logo çok müsait...yazılım sektöründe olması şirketi daha da güzelleştiriyor...

5. Yıl sonu kar beklentim 150 milyon tldır..güncel fiyatla f/k 16 olur..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,797

Düşündüğünüz gibi fk 16 değil fk 19.96
    Fiyat 98 TL iken satışlar 340 kar III. qtr 94 civarı gelecek bu iyimser gibi
    zaten 6 aylık bilançoda fk 19.22 oldu .
    yabancı oranı da hala düşmeye devam ediyor ki en çok yabancı olan hisselerden biri
    bunun için hissedeki baskı daha uzun sürecek gibi duruyor . Pd/dd oranında da yüksek bir görüntü var geçen sene 2.69 ile 3.29 arasında gidip geldi . Oysa 6 aylıkta bile 7.21 oldu . Halen 3. qtr de 8.28 bekliyorum . Bu veriler ile trade yapmaya çok müsait bir kağıt aşağıdan al yukarıdan ver sürekli kar al . Kuş uçarsa EGEEN ALARK alırsın kaçmaz ise sürekli trade yapmak mümkün . chf fiyat ta chf in artmasına rağmen sürekli çıkmış . Bu yıl 1. qtr bilançodan bu güne 6.89chf den 8.48chf e gelmiş . Teknoloji kağıdı olmasa pahalı bile derdim .
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Keko hocam Twitter da varmısın hocam

Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    Yıl sonu kar beklentim 150 milyon tldır..güncel fiyatla f/k 16 olur..
    Çok iyi o zaman

Sayfa 170/335 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220270 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •