Sayfa 21/335 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon
Arama sonucu : 2677 madde; 161 - 168 arası.

Konu: LOGO - Logo Yazılım

Alıntı Originally Posted by borsaci34 Yazıyı Oku
    Birincisi arkadasin degilim.
    Hitap tabirleri bunlar. Kendi kendini onore etme.

Alıntı Originally Posted by borsaci34 Yazıyı Oku
    Ben ilk 4lerden yatirim yaptim Logo'ya, sadece sen degilsin o seviyelerden alim yapan. Ben Logo'nun gelecegine o zaman da guveniyordum, simdi de.
    Burda aktarsana birkac tane mesaj 4'lerde islem yaptigina, aldigina tuttuguna dair. Yazmissan hepsi forumda duruyordur. Benimkiler duruyor, vaktinde portofyumu de attim, goren gordu maliyetleri. Mayis-2017'de gelmissin buraya.
    Son düzenleme : 666; 20-06-2017 saat: 11:46.

Alıntı Originally Posted by real-ist Yazıyı Oku
    Sn 666,bugune kadar para yatirdigi hisselerde deger kaybi yasayip sirketin patronuna veryansin edeni gordum de sizin gibi dusuk maliyetle bi ton mal alip kimi insanlara gore nerdeyse servet kazandiran bir sirketin patronuna demedigini birakmayan bi tür daha gormedim..yani daha ne bekliyordun tugrul tekbuluttan,sirketi uzerine mi yapsin istiyorsun??eger begenmiyorsan begenenler var,bak 59 tl den citi-deutche hisselerine talip,sat kurtul,patronunu sevdigin bi sirkete ortak ol,kendine de daha fazla bu izdirabi yasatma..
    Bir daha aciklayim. Bunlar yazilim hisseleri. Bizim isimiz bilgisayar. Bu islerin nasil dondugunu, gunun birinde firlayip 100 kat artma ihtimalinin oldugunu biliyoruz. O yuzden ilgi alanimizda, o yuzden yatirim yapiyoruz senelerdir.

Bu olaslik bir ornegin bir tekstil hissesinde de vardir elbet. Ama bunun bir yazilim hissesinde gerceklesmesi tekstil hissesine gore muhtemelen 1000 kat daha fazladir. Matematigi yanina alacaksin.

Cunku olay otomasyon. Bu tekstil sirketi degil ki daha fazla urun sattikca daha fazla kumas alman gereksin, daha fazla hammaddeye para odesin. Otomasyonunu oturtabildigin zaman bunun 10 tane satista maaliyeti neyse, muhtemelen 1000 tane satista da aynidir veya cuzi bir miktarda oynar.

Bu belirttigim nedenlerden dolayi senelerce yatirim yaptim bu hisseye. Kisa vade para kazanmak icin degil, ama uzun vadede 20-30-50 sene artik her ne kadarsa cocuklara kalsin diye. Ulkemizdeki bilgisayar sirketimize gitsin paramiz. Amacimiz buydu ama maalesef patrondan dolayi boyle yapmamaya karar verdim. Butun yazilim hisselerinde satmayi dusunmedigim yuklu miktarlar var. Burasi haric.

Bu sirketin VC pisligine bulasmasina, sermayeyi tabana yaydirmasina hic gerek yoktu. E-geyik piyangosu cikmis, daha ne istiyorsun? Koca ulke, sana ne Romanya'dan Hindistan'dan? Ulkende yiyemeyecegin kadar ekmek var. Otomasyonunu kur karinini artir, kendi dinamikliginde buyu.

Senelerce yatirim yaptik. Bu adam bize bir kere bile temettu odemedi. Hep borsadan sagmayi secti yatirimcisini. Gelip burda hisse 60 olunca "bulunmaz hint kumasi", "durust patron" yazilarini yazanlar cikinca tabi ki yazacagim gercekleri.

Kuzenimim tuttugu ve daha tek lot satmadigi 1.3 maliyetli 36 bin lot var. Onlari da ben aldirmistim.

Benim intikamim aci oldu. Dinleyip dinlememek size kalmis.

Sn 666,bugune kadar para yatirdigi hisselerde deger kaybi yasayip sirketin patronuna veryansin edeni gordum de sizin gibi dusuk maliyetle bi ton mal alip kimi insanlara gore nerdeyse servet kazandiran bir sirketin patronuna demedigini birakmayan bi tür daha gormedim..yani daha ne bekliyordun tugrul tekbuluttan,sirketi uzerine mi yapsin istiyorsun??eger begenmiyorsan begenenler var,bak 59 tl den citi-deutche hisselerine talip,sat kurtul,patronunu sevdigin bi sirkete ortak ol,kendine de daha fazla bu izdirabi yasatma..
    Bu mesajin saygisiz kisimlarini okumamisim onceki cevabi yazarken. Yakismiyor ama.

Ayrica herseyi kazandigin kaybettigin para ile iliskilendirirsen fazla yol alamazsin hayatta da, borsada da.

4. Logo buyume adina brezilyanin totvs sirketini ornek aldi,onun da hikayesine bakarsaniz satin almalarla buyudugunu gorursunuz,hem satinalma hem temettu nasil olacak??..bir kere temettu vermedi demissiniz ama iki yil once az da olsa 60 kr verdigi temettuyu unutmussunuz..ayrica su intikam alma meselesi de nedir yaa,cok guldum tavsan dagdan intikam almis dagin ruhu duymamis durumlari sanirim

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bir daha aciklayim. Bunlar yazilim hisseleri. Bizim isimiz bilgisayar. Bu islerin nasil dondugunu, gunun birinde firlayip 100 kat artma ihtimalinin oldugunu biliyoruz. O yuzden ilgi alanimizda, o yuzden yatirim yapiyoruz senelerdir.

Bu olaslik bir ornegin bir tekstil hissesinde de vardir elbet. Ama bunun bir yazilim hissesinde gerceklesmesi tekstil hissesine gore muhtemelen 1000 kat daha fazladir. Matematigi yanina alacaksin.

Cunku olay otomasyon. Bu tekstil sirketi degil ki daha fazla urun sattikca daha fazla kumas alman gereksin, daha fazla hammaddeye para odesin. Otomasyonunu oturtabildigin zaman bunun 10 tane satista maaliyeti neyse, muhtemelen 1000 tane satista da aynidir veya cuzi bir miktarda oynar.

Bu belirttigim nedenlerden dolayi senelerce yatirim yaptim bu hisseye. Kisa vade para kazanmak icin degil, ama uzun vadede 20-30-50 sene artik her ne kadarsa cocuklara kalsin diye. Ulkemizdeki bilgisayar sirketimize gitsin paramiz. Amacimiz buydu ama maalesef patrondan dolayi boyle yapmamaya karar verdim. Butun yazilim hisselerinde satmayi dusunmedigim yuklu miktarlar var. Burasi haric.

Bu sirketin VC pisligine bulasmasina, sermayeyi tabana yaydirmasina hic gerek yoktu. E-geyik piyangosu cikmis, daha ne istiyorsun? Koca ulke, sana ne Romanya'dan Hindistan'dan? Ulkende yiyemeyecegin kadar ekmek var. Otomasyonunu kur karinini artir, kendi dinamikliginde buyu.

Senelerce yatirim yaptik. Bu adam bize bir kere bile temettu odemedi. Hep borsadan sagmayi secti yatirimcisini. Gelip burda hisse 60 olunca "bulunmaz hint kumasi", "durust patron" yazilarini yazanlar cikinca tabi ki yazacagim gercekleri.

Kuzenimim tuttugu ve daha tek lot satmadigi 1.3 maliyetli 36 bin lot var. Onlari da ben aldirmistim.

Benim intikamim aci oldu. Dinleyip dinlememek size kalmis.
    Bu yatırım anlayışınızdan dolayı tebrik ederim Sn.666

6.  Alıntı Originally Posted by emrekoroglu Yazıyı Oku
    Tek seferlik giderler nedeniyle raporlanan net karlari karsilastirmak dogru degil. Gecen sene 4.ceyrekte Logo'nun borsada hisse satisi ve Romanya'daki sirket alimi ile ilgili 20milyon TL'nin uzerinde tek seferlik danismanlik gideri var. Bunu duzeltince F/K orani 20 civarina iniyor. Benzer tek seferlik gider ya da gelir durumlari diger sirketler ozelinde de olabilir. Detay bakmak lazim.

Logo buyume adina brezilyanin totvs sirketini ornek aldi,onun da hikayesine bakarsaniz satin almalarla buyudugunu gorursunuz,hem satinalma hem temettu nasil olacak??..bir kere temettu vermedi demissiniz ama iki yil once az da olsa 60 kr verdigi temettuyu unutmussunuz..ayrica su intikam alma meselesi de nedir yaa,cok guldum tavsan dagdan intikam almis dagin ruhu duymamis durumlari sanirim
    Arkadasim gereksiz yere polemik yapma artik. Anlattigimi da anlamiyorsun.

15 sene ne temettu verdi ne birsey VC geyigi ortaya cikana kadar. VC geyigiyle tabana yayma amaciyla verdi bir temettuyu mallari yemlemek icin. Zor birsey mi bunu anlamak? 35 kere soyledim.

Neyine guluyorsun da anlamadim. Bu adam sagmaya calisip durdu senelerdir yatirimcisini 1'den. Milyon milyon lotlarini gecirdi bize. Ondan sonra da gel 4'ten sana cagri yapayim hisselerinizi alayim e-geyik tam piyasaya dusmusken. Olur veririz 4'ten Tektabanca. Bak bakalim o burda bilmeyene gecirirken 40'dan 60'tan VC hikayelerini ben ne kadar kazanmisim ve elimde daha ne kadar var, kuzenime ne kadar kazandirtmisim. Attim resimleri once.

Bundan daha iyi kazanc saglayan 4 tane daha bilgisayar sirketim var yurtdisinda. Biri haric hicbiri de VC pisligine bulasma geregi duymadi. Bulasani da sutladim.

Uzatmayin artik bu konuyu. Bunun kaymagini yedik biz. Kalan kilcigi. Borsaya acik daha guzel buyume potansiyeli olan bilgisayar sirketlerimiz var. Acin onlari bulun.

Sayfa 21/335 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •