Sayfa 5/335 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 2677 madde; 33 - 40 arası.

Konu: LOGO - Logo Yazılım

satanlar

2. logo yazılım..... son 5 yılın en favori giden kağıtlarından biriydi....1,5 lira iken kimse yüzüne bakmazdı kağıt şimdi 50 lira... ve son zamanlarda kağıda bakınca çok ciddi işlemler oluyor... kağıtta verilen bütün malı Deutsche bank topluyor...ben bu kadar malı niye alır diye düşünüyorum ve aklıma şu geliyor... bir zmanlar egeen de 40 lira idi...sonra nerelere gitti....uzun vade elinde tutan biri çok güzel çorba içer bu hisseden diye düşünüyorum...tabi ki nasip kısmet meselesi...bakalım yakında kokusu çıkar...şahsen bende bir lot bile olmasa da bu hissenin güzel yerlere gideceğini düşünüyor ve bütün yatırımcı arkadaşlara bol kazançlar diliyorum...

3. Söylediğiniz gibi üstat çok güzel ve sağlam bir hisse senedi ben yıllardır takip ediyorum 3.tl den alır satardım ama büyük treni kaçırdım kısmet değilmiş hala al sat yapıyorum fakat bundan sonrasını kestirmek epey güç.saygılar

4. Merhaba, forumun yeni üyesiyim, ilk mesajımı Logo başlığına yazarak başlıyorum. Aslında forumda yeni değilim, 2005-2010 yılları arası aktif olarak hep forumda oldum, uzun bir aradan sonra geri döndüm. Borsa tecrübem 1998 yılında başlar, zaten meslek olarak da finans sektöründeyim, hazineciyim. Burada yazacaklarım mesleğimden bağımsız olacak, bir borsa yatırımcısı olarak sizlerle fikirlerimi paylaşmaya çalışacağım aynı zamanda sizin değerli fikirlerinize de ihtiyacım olacak tabi.

Yaklaşık 20 yıllık borsa deneyimim de uzun vadeli yatırımlarım da hep kazandım. Şimdiye kadar uzun vade taşıyarak para kazandığım hisseler hep temeli sağlam, istikrarlı büyüme trendi olan şirketlerdi. Soda, Egser, Gentaş, Cemtaş, Ismen, Otkar, Kordsa, TTRAK gibi hisseler oldu bunlar. Halihazırda yine uzun vadeli olarak taşımaya kararlı olduğum temeli sağlam, yönetimi kaliteli, vizyonu olan, düzenli olarak temettü ödemeye çalışan, şeffaf, hedefleri belli, hedeflerini ıskalamadan tutturan, istikrarlı büyüme trendi içindeki şirketleri seçip portföyümü oluşturuyorum. Şu andaki porföyüm Aygaz, Bimas, Gentas, Logo ve Vesbe'den meydana geliyor.

Burada Logo'yu neden tercih ettiğimi anlatacağım. Portföyümde logodan önceki hissem THYAO idi. Ucuz olduğuna inandığım için yatırım yapmıştım ancak istikrarsız ve şeffaf olmayan bir yönetimin bu şirketin önünü kestiğini fark ettiğim an taşımaktan vazgeçtim. Markalaşma adına devasa bütçelerle yapılan gereksiz reklamlar, her yere uçuş noktası koyarak büyüyeceğini zanneden yönetim zihniyetinin bu uçuşlar için yaptığı yatırımlar, bu yatırımlar için kullanılan krediler, bu kredilerin hiç bir finansal risk yönetimi yapılmadan dolar yeni gibi para birimlerinden yapılması, yönetim kurulu ve idari kadronun tamamen liyakatsiz ama iktidara sadık kişilerden seçilmesi(mesela ensar vakfıdan) gibi nedenler bu kararı vermemde etkili olmuştur. Cumhurbaşkanı dolarlarınızı bozun dediğinde bilançodaki tüm yabancı para pozisyonunu TL'ye dönen bir yönetimden ne beklenebilir ki. Sonuç Thyao satıp Logoya geçtim.

Şimdi gelelim logoya. Aslında ben Logo ile çok daha öncelerden ilgileniyordum ancak likit olmadığını düşündüğüm için hep kenarda kaldı. Ayrıca her zaman primli olduğunu düşündüğüm için bir türlü giremedim hisseye. Tabi bu sürede 2012-2017 arası şirketin piyasa değeri dolar bazında 20 kat arttı. Şimdi diyeceksiniz ki dolar bazında 20 kat prim yapmış bir hisseye nasıl yatırım yapabiliyorsun. Cevap çok basit: kaliteli yönetim ve şeffaflık. Ben bir şirkete yatırım yaparken önce o şirketin yönetimini incelerim. Logonun yönetim kadrosu müthiş gerçekten, işinin ehli insanlar, hepsi profesyonel http://www.logo.com.tr/bizi-taniyin/...ve-icra-kurulu şu linkte yöneticilere bakmanız yeterli. Gelelim şeffaflığa, Logo yöneticileri son yıllarda belirledikleri tüm hedefleri birebir tutturdular, gizli saklı hiç bir şeyleri yok, ceoları televizyona çıkıp gayet açık her şeyi anlatabiliyor. Öyle ki artık aracı kurum analistleri şirket hedeflerini birebir kopyalayıp ciro kar tahminleri yapıyorlar.

Bazıları 8 pd/dd ile işlem gören bir şirketi pahalı bulabilir, ancak yüksek pd/dd belirleyen şey iyi bir yönetim ve vizyondur, tabi sektörde önemli, yazılım sektöründen bahzediyoruz sonuçta. Kaliteli yönetim ve vizyon bence logoda fazlasıyla var. Ürettikleri ürünler ile zaten rakipleri yok. Romanya'da, şirket ceosunun deyimiyle Romanya'nın Logosu dedikleri Totalsoft'u satın alarak hem Romanya hem de Romanya vasıtası ile batı Avrupa pazarına niş ürünler ile girmeye çalışıyorlar ve bana göre burada çok başarılı olacaklar. Total soft bence çok önemli bir yatırım. Şirket 2017 yılı cirosunun %30'nun buradan gelmesini bekliyor.

Şirket ceosunu dün bloomberg ht de izledim. 2017 ciro hedefini yaklaşık 278 milyon TL olarak açıkladı. Zaten şirket ortalama %40 üstü büyüyor her yıl, buradan bakınca ve Total Soft'u da hesaba katınca bu hedef gayet gerçekçi. Diğer önemli açıklamalar şöyleydi; yakında bir sermaye artırım planları yok. 2018 için Nasdaq'a kote olma vizyonu devam ediyor. Ciro artış hedefleri %46. 2017 ilk çeyrek hedefleri doğrultusunda gidiyormuş. Her yıl 6000 yeni firma logo ailesine katılıyor, gelirlerinin yarısını tekrar eden gelirler oluşturuyor. Aklımda kalanlar bunlar.

Ben logoya yaklaşık 3 hafta önce girdim. Maliyetim şu anki seviyeler. Şirket hedefleri doğrultusunda 2017 için 278 milyon ciro gerçekleştirirse, yaklaşık 70 milyon civarı bir net kar bekliyorum. Uzun bir süredir şirket 30 FK işlem görüyor, buradan yola çıkarak 2017 sonuçlarına bağlı olarak şirket hisselerinin 90 TL seviyelerinde fiyatlanacağını düşünüyorum.

5. Tesekkurler guzel yazmissiniz, katiliyorum

6. Üstat merhaba elinize sağlık düşünceleriniz çok güzel. Dediklerinize bire bir katılıyorum. Uzun vade 90.tl üzeri olması kaçınılmaz. Sabırla beklemek gerekiyor. Görüşlerinizi yazmaya devam ederseniz sevinirim. Saygılar.

Sayfa 5/335 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •