Sayfa 95/335 İlkİlk ... 45859394959697105145195 ... SonSon
Arama sonucu : 2677 madde; 753 - 760 arası.

Konu: LOGO - Logo Yazılım

1. Kademeler nasıl yine yığılma var mı

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ----------------------------------
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.

2. Çok iyi bir firma ve sektör. Tembellik yapmazlarsa geleceğin geleceğini de kazanırlar. Mutena semtlerdeki kupon ev-arsa satışları gibi oluyor sahiplik değişimleri..çünki dışarıda gezinen mal bırakmamışlar. Ortak olmak isteyince ilgili yerlere haber uçuruyorsunuz var mı satıcı diye. Satmaya niyetli bulunursa da blok şekilde alıyorsunuz. Başka türlüsü imkansıza yakın, tabelasından iş yapmak çoook zor.

Esen kalın

3. Sn. Seyis ilk defa yazdığınız değerlendirmeye katılmıyorum, zati muhterem şahsına munasır, malı devredecek yer yok yeri bulurlarsa yıkıp geçerler, adamın tek bildiği cilala parlat yedir.

Kurumsalı bozuk bir firma.

4. Geri basmak isterse basar hemde ilk başladığı yere kadar salar mi bilmem ama biraz dinlenmeye geçer bence 1 ay dinlendikten sonra çıkışa devam eder diye umuyorum

5. Yavaş yavaş düzelterek devam etmesi sağlıklı olur.

6. LOGO - LOGO yazılım haftalık logaritmik bakış ;

Orta-Uzun vade yatırım yapmak için oldukça güzel görünüyor....

İlk önce yine çizgilerimizi tanıtalım. Mavi pitchfork ana trendi belirliyor. Mavi elipsler fiyat barları arasında hareketli ortalamaların yukarı kesişimlerini işaretliyor. Teyit amaçlı olarak kırmızı 18 haftalık ve mavi 36 haftalık EMA 'yı kullandım. Bu grafik için bu hareketli ortalamalar muntazam çalışıyor. Dikkat edilirse mavi elipsler içinde her yukarı kesişimden sonra müthiş prim getiren ralliler oluşmuş . Ben olsam bu kağıt için uzun vade her şekilde bu ortalamaların tekrar aşağı kesişimine kadar satış işlemi gerçekleştirmezdim. Bu tercihten dolayı oluşabilecek en büyük risk tam zirvesinden satamamak olur ama kesinlikle çok uzun sürebilecek bir ralliyi kaçırmamış ve kağıttan hiç inmeden muazzam bir prime ulaşmış olurdum. Grafikte son görünüme göre ilerleyen haftalarda yine aynı senaryo ortaya çıkabilir ya da çıkmak üzere. Henüz bu ortalamalar yukarı doğru kesişmedi .Ancak haftalık barlar ana trend mavi pitchfork'a ait orta mavi mediandan destek alarak hızla yükseldi ve kendilerini hareketli ortalamaların üzerine attı. Bu hızlı yükselişi takiben belirli bir sindirme dönemi sağlıklı olabilir. Yani barlar ilerleyen haftalarda gevşeyerek öncelikle mavi 36 haftalık EMA veya mavi orta mediana onay olarak geri çekilebilir. Bunu uzun vade için sağlıklı karşılamak gerekir. Bu geri çekilme belki de kağıdın uzun dönem hareketini yakalayabilmek ve uygun yerden maliyetlenmek için son fırsat olabilir. Şu an 52 haftalık EMA 37.42 , 36 haftalık EMA 35.21 , 18 haftalık EMA 33.77 seviyesindedir ve geri çekilmelerde öncelikli destek görevini göreceklerdir...

Siyah pitchfork mavi ana trend zirvesinde oluşan yatay sindirme trendini işaretliyor. Kırmızı pitchfork ise siyah pitchfork içinde barların gevşeyerek mavi orta mediana ulaşmasını sağlayan minör düşüş trendini işaretliyor. Haftalık barların kırmızı pitchfork içinde çizgilere muntazam itaat ederek zirveden , mavi orta mediana nasıl ulaştığı görülebilir. Barlar mavi çizgiye ulaştığı anda tepki veriyor ve aynı anda kırmızı pitchfork'un en üst medianını da yukarı kırarak düşüş trendini bitiriyorlar.

Haftalık RSI ve MACD ile beraber bakıldığında ise ; fiyatlar alçalan dipler yaparken , bu indikatörler yükselen dipler yaparak ortaya bariz pozitif uyumsuzluk çıkarmış olduğu görülebilir. Bu şekilde iki indikatör de satıcıların gücünün ve dip oluşumunun bittiğinin sinyalini vermiş ve akabinde sert yükseliş getirmiş. Haftalık MACD şu an sıfır seviyesinin üzerinde kalmaya çalışıyor ve triggerinin üstünde pozitif durumda.

Son haftalarda siyah sindirme trendinin üst kanalına kendini atan barlar bu kanal içinde daha önce yanardağın ağzı diyebileceğimiz bölgeye doğru tekrar hedef yapacaklar. Yani kesikli siyah yatay çizgilerin oluşturduğu minör trend kanallarına doğru ilerlemek isteyecekler. Geçmiş zirvede siyah pitchfork'un en üst kanalı ile bu kesikli çizgiler arasında lavlar köpürmüş ama patlayamamış... Uzun vade de en azından tekrar bu bölgeye kendilerini muhtemelen atacaklar ve dirençleri kırmak için test edecekler . Hedef rakam yazmıyorum. Zaten aşağı yukarı rakamlar gözüküyor.Amacımız al-sat hedefi vermek değil. Grafiğin nasıl yorumlandığını gösterebilmek.

Endeksteki muhtemel kabus senaryosu durumlarında olabilecek çok derin gevşemelerde hareketli ortalamaların altında en önemli ve hayati destek tekrar mavi pitchfork'a ait orta median olacaktır. Burası önümüzdeki 6 ay için 29.30 ile 33.07 arasında zamansallığa bağlı olarak değişecektir.

Sağlama olarak haftalık kapanış bazlı Ichimoku Kinko'ya baktığımızda benim sistemime göre , mavi kapanışlar ana trend kırmızı kijun-sen'i yukarı kesmişken aynı anda 26 birim arkadan gelen ve teyit niteliğinde olan kahverengi chikou-span de mavi kapanışları yukarı kesmiştir. Bu kesişim 15 Şubat haftası 34.16 kapanışıyla gerçekleşmiş ve bana göre kağıt orta-uzun vade dip oluşumunu bu rakamla tamamlamıştır . Bundan sonraki gevşemeler ve zigzaglar kağıt için haftalık kapanış bazlı oluşmuş son dibe göre (26.36) ancak yükselen dipler oluşturabilecek ve yükseliş ivmesine engel olamayacaktır.Şu an ana trend kırmızı kijun-sen 33.71 seviyesinde olup gelecek haftalarda orta-uzun vade için en önemli destek seviyesini oluşturacaktır.

Aylık MACD ve RSI tarihi diplerinden yukarı dönmüş durumda ve uzun vade için yükseliş isteğini pekiştirmektedir . Aylık MACD'ın triggerini yukarı kesmesi ivme kazanımı ve uzun vade güvenilirlik teyidi için dikkatle takip edilmelidir. Henüz kesmiş değil.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...Sevgiler...Saygılar...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

8. İnşallah mayısa kadar 50 üzerini görürüz

Sayfa 95/335 İlkİlk ... 45859394959697105145195 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •