Sayfa 103/183 ÝlkÝlk ... 35393101102103104105113153 ... SonSon
Arama sonucu : 1458 madde; 817 - 824 arasý.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Saðlýk

1. Buralarda tutunamazsa ve þirket herzamanki gibi seyir ederse 2.30 lar bizi bekliyor. Ytd.

2.  Alýntý Originally Posted by hujman Yazýyý Oku
    Buralarda tutunamazsa ve þirket herzamanki gibi seyir ederse 2.30 lar bizi bekliyor. Ytd.
    Geri alimlara baþladilar dun. 3.30 civarindan 9200 adet almislar. Bir gayrimenkul yada menkul satiþ haberi iyi destek olur.

GT-I9500 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi

3. Takaslardaki yabancý oranlarý kandýrmasýn. Sanki býyýklýlar gibi.Þu ortamda bu kaðýt çýkmýyorsa kötü bir habere hazýr olmak gerekir. Ýçeriden muhakkak haber sýzdý ki bu kadar verdiler bu çöpü... yatýrým tavsiyesi deðildir.sen yatýrýmcýnýn yanýndaysan þirket yücelir.

4.  Alýntý Originally Posted by hujman Yazýyý Oku
    Takaslardaki yabancý oranlarý kandýrmasýn. Sanki býyýklýlar gibi.Þu ortamda bu kaðýt çýkmýyorsa kötü bir habere hazýr olmak gerekir. Ýçeriden muhakkak haber sýzdý ki bu kadar verdiler bu çöpü... yatýrým tavsiyesi deðildir.sen yatýrýmcýnýn yanýndaysan þirket yücelir.
    Kötü haber bilancoda geldi.
    Yüksek sezonda kar miktari erimiþ. Haliyle önumuzdeki 5 ay ölü sezonda zarar gelebilir düþüncesi oluþtu.

5. Garanti yatýrým hisse hedef fiatýný 8.56 TL den 5.03 TL ye indirmiþ.

6. Þirketi borç bataðýna düþürüp hisse fiyatýnýn düþmesine sebep olanlar maaþlarýna yaklaþýk yüzde 50 oranýnda zam yapmýþlar. Þu mubarek günde Allaha havale ediyorum.Bu kriz ortamýnda ben sadece yüzde 10 zam alabildim maaþýma.Demek böyle soyuyorlar þirketi.Ýnceleme baþlatmalarý için bu durumu cimere yazýcam.Diðer ortaklarda cimere bu konuyu yazsýnlar. Çok kiþi yazarsa daha etkili olur. Genel Yönetim Giderleri 31.03.2019 31.03.2018 Ücret ve benzeri giderler (1.678.730) (1.126.933)

7.  Alýntý Originally Posted by bzaferb Yazýyý Oku
    Geri alimlara baþladilar dun. 3.30 civarindan 9200 adet almislar. Bir gayrimenkul yada menkul satiþ haberi iyi destek olur.

Hisse geri alýmlarý finansman gideri yüksek þirketlere zarar veriyor. Bunu daha önceleri de þirkete defalarca söyledik. Düþen hisse fiyatýna karþý bir þeyler yapmak istiyor yöneticiler ama taþýn altýna ellerini koymayýp þirkete yükleniyorlar. Hisse geri alýmýn maliyeti þirketin finansallarýný iyice bozuyor ve düþüþ daha da derinleþiyor.

Yöneticilerin yapacaðý þey basit, ya beceriksizliklerini kabul edip istifa edip yerlerini profesyonellere býrakacaklar ya da yönetimlerine güvenip þahsi hesaplarýndan mal toplayacaklar.

Ýyi bayramlar dilerim.

8.  Alýntý Originally Posted by Dr. Jekyll Yazýyý Oku
    2019 ilk çeyrek finansal tablolarýn açýklanmasý ile gerçeklerle tekrar yüzleþmiþ olduk. Bu gerçek grubun en büyük sýkýntýsýnýn finansal açýdan yanlýþ yönetildiðidir. Yanlýþlýðýn temel kaynaðý bilgi seviyesi düþük ekibe emanet edilen finansal yapýnýn iflas etmesi ile gün yüzüne çýkmaktadýr. En güçlü mevsimsel dönemde bu baþarýsýz tablo, geçmiþte yapýlan plansýz borçlanmanýn sonucudur.

Grubun ekonomik modelinin en baþtan deðiþtirilmesi gerekirken, liyakate dayalý deðerler sistemini tesis etmek yönetimin yapmasý gereken en acil yapýsal reform olmalýydý. Uzun vadeli hedeflere gitmek içinse kýsa vadeli sorunlarý aþmak gerekiyor, ama tabi ki bu kadro bunu yapabilecek düzeyde deðil.

Grubun üzerindeki riskleri arttýrmak büyümek deðil finansal seçenekleri kullanmayý bilmemektir.

Daha önce Sayýn Baþkanýn ifadelerinde belirtilen sektör ortalamasýnýn altýnda ve makul borç gibi kavramlarýn gerçeklerle yakýndan uzaktan alakasýnýn olmadýðý faaliyet raporunda açýk açýk ortaya çýkmaktadýr. Varlýk ve menkullerin nakit kaynak yaratmak için deðerlendirileceði ifade edilmiþ. Bu iþlemleri gerçekleþtirmek için kriz ortamýný ve TL varlýklar yüksek enflasyon sebebi ile düþük deðerlenirken nakit yaratýlacak olmasý gruba yapýlan en büyük ihanettir.

Gerekli dersler çýkarýlmaz ise ileride satacak ne menkul ne de gayrimenkul bulamayacaðýz.

Bu durumun çözümü özel sektörde kendini ispat etmiþ, kurumsal erozyona son verecek ve liyakat sahibi deðerlerin diyanet ve parti teþkilatýna ayrýlmýþ yönetim kurulu kontenjanlarýna dahil edilmesidir. Yatýrýmcý iliþkileri yöneticisini mali müþavir diye yönetime almak liyakat esaslarýný hiçe sayarak hatalara devam etmektir.

Yýllarca neredeyse yalvardým, Hayvancýlýk ve Süt iþletmesinin Gruba bir katkýsýnýn olmayacaðýný ve yapýlan yatýrýmlarýn saðlýk alanýna yönlendirilmesinin daha verimli olacaðýný savundum. Faaliyet raporunda yatýrýmlarý küçülteceðiz ifadesini görünce sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Hayvancýlýk yatýrýmýna harcanan yükümlülük mevduat faizinde dursa daha çok kazandýrýrdý. Bunca yýl bu alana aktarýlan kaynak gruba yapýlan diðer bir ihanettir.

Kurun geldiði seviye nedeniyle döviz kazandýrýcý faaliyetler ile saðlýk turizminin geliþtirilmesi adýna faaliyet raporunda ve finansal tablolarda bir ayrýntý göremedik. Daha önce saðlýk turizminde etkinliðin arttýrýlacaðý söylenmiþ olsa da görünen o ki bir geliþim elde edilememiþ. Grubun kamuoyuna yaptýðý açýklamalar havada kalmaya devam ediyor.

''Saðlýk turizmindeki güçlü büyümenin sürdürülmesine odaklanýlmaya devam edildi ve saðlýk turizmi hasýlatý 1Ç 2019’da %79 oranýnda arttý (toplam hasýlatýn %11,4’ünü oluþturmaktadýr). ''

Yukarýdaki açýklamada MLP SAÐLIK cirosunun içindeki etkinliðini arttýrarak doðru hamleler yaparken, Grup bu konuda da yerinde saymaya devam ediyor.

Akay Hastanesi Grubun en büyük geliþim gösteren yapýsý olmuþ. Gel gör ki, yönetimin yanlýþ politikalarý nedeniyle karlýlýða sýnýrlý katký sunabiliyor. Elazýð Þehir Hastanesi yýllarca beklenen Erbil yatýrýmýný yakýn zamanda geçecektir.

Sayýn Gümüþel önderliðindeki üniversite dolu dizgin ilerliyor. Ýçi geçmiþ, enerjisini kaybetmiþ kiþilere Gümüþel hocanýn, Çað Aþan Sohbetler videosunu izlesin. Rahmetli annesine verdiði söz ve meslek aþký ile ilaç ve saðlýk sistemine yenilikler ile yön verme çabalarý ve hedefleri muhteþem. Lokman Hekim Üniversitesi için büyük bir þans, Ýnþallah anlamayanlara liyakat gerçeðini yaþayarak öðretecektir.

Sonuç olarak, sadece Akay Hastanesi fiyatýna düþen grubun piyasa deðerinden en çok sorumlu olan mekanizma yönetim kurulunun yanlýþ politikalarýdýr. Kârlýlýðýný arttýramayan firmalarýn piyasa deðerinin artmasý mümkün deðildir.

10 bin kiþiden 1 milyon kiþiye giden saðlýk hizmetinden bahsederken grubun piyasa deðeri hakkýndaki övgü dolu cümlelerinizi okumak isteriz.5 Mayýs 2011 tarihinde grubun piyasa deðeri 92.7 milyon TL seviyesindeydi.18 Haziran 2013 tarihinde piyasa deðeri 110.3 milyon TL.

Tarih 18.05.2019 ve grubun piyasa deðeri 93.6 milyon TL.

Nerede büyüme sayýn Baþkan ? Bu nedenlerle grubun en büyük problemi yönetimdir.

Borsa Ýstanbul'da yapýlan gonk töreninde sanýrým bu piyasa deðerini alkýþlýyorlardý.
     Alýntý Originally Posted by Hisseci61 Yazýyý Oku
    Þirketi borç bataðýna düþürüp hisse fiyatýnýn düþmesine sebep olanlar maaþlarýna yaklaþýk yüzde 50 oranýnda zam yapmýþlar. Þu mubarek günde Allaha havale ediyorum.Bu kriz ortamýnda ben sadece yüzde 10 zam alabildim maaþýma.Demek böyle soyuyorlar þirketi.Ýnceleme baþlatmalarý için bu durumu cimere yazýcam.Diðer ortaklarda cimere bu konuyu yazsýnlar. Çok kiþi yazarsa daha etkili olur. Genel Yönetim Giderleri 31.03.2019 31.03.2018 Ücret ve benzeri giderler (1.678.730) (1.126.933)
     Alýntý Originally Posted by VaLeNTiNe Yazýyý Oku
    Hisse geri alýmlarý finansman gideri yüksek þirketlere zarar veriyor. Bunu daha önceleri de þirkete defalarca söyledik. Düþen hisse fiyatýna karþý bir þeyler yapmak istiyor yöneticiler ama taþýn altýna ellerini koymayýp þirkete yükleniyorlar. Hisse geri alýmýn maliyeti þirketin finansallarýný iyice bozuyor ve düþüþ daha da derinleþiyor.

Yöneticilerin yapacaðý þey basit, ya beceriksizliklerini kabul edip istifa edip yerlerini profesyonellere býrakacaklar ya da yönetimlerine güvenip þahsi hesaplarýndan mal toplayacaklar.

Ýyi bayramlar dilerim.
    Yeþil sermayenin yobaz temsilcileri böyledir.Dini kullanýp güvenilir imajýný verip yüzüne gülerek arkadan iþ çevirir.Bir de çýkýp siyaset yapmaya çalýþýrlar halkýn yaþam seviyesini yükselteceðiz bize oy verin derler.Yönettiðiniz þirkete bak reziller.Ýþ bilmezleri toplamýþlar þirket yönetecekler.Ýstifa edecek erdem yok bunlarda sorumlular piþmiþ kelle gibi gonk töreninde sýrýtýrlar.Pýsýrýk iþ bilmez yönetim ve baþta baþkanýn görevi býrakmasý lazým.Baþka çýkar yolu yok.Taþýn altýna elini koyacak kiþiler yok bu yönetimde hepsi fakir.bütün yük þirketin omuzunda onuda batýracaklar az kaldý.

Sayfa 103/183 ÝlkÝlk ... 35393101102103104105113153 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •