Sayfa 109/183 İlkİlk ... 95999107108109110111119159 ... SonSon
Arama sonucu : 1458 madde; 865 - 872 arası.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Sağlık

haftalık

aylık

6. Lokman Hekim Sağlık Grubu'nun almış olduğu akıl dışı kararları hayretler içerisinde takip etmeye devam ediyoruz. Bu kadar plansız ve öngörüden uzak kararlar almak sadece kötü niyet ile özetlenebilir.

Lokman Hekim Sağlık Grubu'nun tamamen tutarsız ekonomik politikalarına yön verenlerden acilen kurtulması gerekir.Yüksek faiz döneminde insafsızca borçlanarak şirketin omuzlarına müthiş finansman gideri yüklemek ya kötü niyetli planların sonucu ya da bu işi bilmiyor ve iyi yönetemiyoruz demek gibiydi.Verilen kararlar ile yarar değil zarar getirenler ise görevde kalarak ödüllendirilmeye devam ediyor.

Verilen sözleri yerine getirmek adına uydurulan bir kılıf ile 15 TL fiyatına kadar hisselerimi geri alırım diyen Lokman Hekim Sağlık Grubu yönetimi, geri aldığı hisselerini 5.60 TL karşılığında çıkar ilişkisi içerisinde olduğu hisse senedi fiyatına yön verenlere özel emir ile sattı.Piyasa fiyatının altındaki değer ile satması piyasanın kafasını karıştıran benim hisse senetlerim bu fiyatı eder demeye yönelik kötü niyetli bir yönlendirme politikası izlemekteydi.

En basit kıyaslama örneği ile 7.70 TL hedef fiyatlı veren Garanti Bankası analist değerlendirmelerine rağmen, Şirketin geleceğini en iyi bilen kişiler geri alım yaptıkları hisseleri 5.60 TL fiyat ile satmak tam anlamıyla manipülasyon kokmaktaydı.Piyasanın neden gerekli itibarı ve değeri Lokman Hekim Sağlık Grubu'na vermediğinin özeti durumundaki gelişmeler, Şirket yönetiminin ne şaffaf ne de güvenilir olduğunun özeti durumundaydı. Bunların temel sonucu ise güçlü bir ortaklık yapısının olmaması ile 3-5 milyon TL için itibarını hiçe saymanın sonucu olmaktadır.

Övgüyü hak etmeyen kişiler için uzun uzadıya yazmaya gerek yok. Lokman Hekim Sağlık Grubu'nun tek problemi öncelikli ekonomi politikaları ve bu durumu kontrol edemeyen, yön veremeyen yönetim kuruludur.Otorite boşluğunun kaynağıda yetkileri sınırlı sayın yönetim kurulu başkanımızdır.

Çözüm ise; ahpap çavuş ilişkilerine son verilerek kurumsal hiyerarşiyi ve liyakat sahibi kadronun oluşturulması, manipülatif danışman ve ekonomi politikalarına yön verenlerin işine son verilmesi, Lokman Hekim Üniversitesinin sorunsuz ve başarılı işleyişi örnek alınarak acilen hayata geçirilmesi gerekmektedir.İnsanların aklıyla oynamayı bırakarak, herkese eşit ve adil olarak yönetim görevi icra edilmelidir.

8.  Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku
    Hocam bu ******** hisse 1 senedir beni bekletiyor.5.60 maliyetle 1 senedir bekliyorum.zararına çıkmak istemiyorum.bu şirketin hisseleri alttan 3 60 dan alıp 5 .60 satması resmen hırsızlık.utanmadan birde kapa bildiriyorlar. ancak son haftalarda yabancıların hisseye olan ilgisi beni düşündürüyor.acaba bir beklenti mi var beklemek gerekir mi hissede ?

Sayfa 109/183 İlkİlk ... 95999107108109110111119159 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •