Sayfa 117/183 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167 ... SonSon
Arama sonucu : 1458 madde; 929 - 936 arası.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Sağlık

1.  Alıntı Originally Posted by Syte Yazıyı Oku
    Ancak komple hastane hangi şartlarda üniversiteye kiraya verildi kap açıklamalarında bilgi var mi
    Lokman Hekim Engürüsağ, Lokman Hekim Ankara Hastanesinin Lokman
    Hekim Üniversitesine kiraya verilmesine karar verdi.
    Şirket'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler
    verildi: 24.12.2019 06:28
    "Şirketimizin sahibi olduğu Ankara ili Sincan ilçesinde 2008
    yılından itibaren faaliyet gösteren 216 yataklı Lokman Hekim Ankara
    Hastanesinin, Lokman Hekim Üniversitesine kiralanmasıyla ilgili olarak
    Yönetim Kurulumuzun 26.06.2019 tarihinde almış olduğu kararda İçsel
    bilginin karşılıklı meşru çıkarların zarar görmesini önlemek amacıyla
    Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanmasının ertelenmesine
    karar verilmişti.
    Yapılan görüşmeler neticesinde ve Şirketimiz Yönetim Kurulunun
    13.12.2019 tarihinde yapmış olduğu toplantıda alınan karar gereğince
    Lokman Hekim Ankara Hastanesinin, Lokman Hekim Üniversitesine
    kiralanmasıyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı'na nihai müracaatlar
    yapılmıştır.
    Sağlık Bakanlığının onayını müteakip Lokman Hekim Ankara
    Hastanesinin gayrimenkulü dâhil tüm sabit kıymetleri, Lokman Hekim
    Üniversitesine kiralanacak olup, hastanemizde onay tarihi itibariyle
    tüm çalışanlar da Lokman Hekim Üniversitesine devredilecektir.
    Sağlık Bakanlığının onay sürecinin ardından Lokman Hekim Ankara
    Hastanesine ait Hastane ruhsatı, Üniversite hastanesi işletmesi devam
    ettiği sürece Lokman Hekim Üniversitesine şartlı olarak bağışlanacak
    olup, Lokman Hekim Ankara Hastanesi, Lokman Hekim Üniversitesi Eğitim
    Araştırma Hastanesi unvanıyla Lokman Hekim Üniversitesi tarafından
    işletilecektir.
    Lokman Hekim Üniversitesi ile Şirketimiz arasındaki kira bedeli
    değişken tutarlı olarak hesaplanacaktır.
    Süreç hakkındaki onay ve devir işlemleri tamamlandığında açıklama
    yapılacaktır.
    Lokman Hekim Üniversitesi ile şirketimiz arasındaki koordineli
    çalışmaların ülkemizin sağlık alanında gelişmesine ve şirketimizin
    hedeflerine ulaşmasına büyük katkılar sunacağını temenni eder,
    kamuoyunun ve değerli yatırımcılarımızın bilgisine saygıyla arz
    ederiz."

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/804898

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    23.12.2019

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar
    Şirketimizin sahibi olduğu Ankara ili Sincan ilçesinde 2008 yılından itibaren faaliyet gösteren 216 yataklı Lokman Hekim Ankara Hastanesinin, Lokman Hekim Üniversitesine kiralanmasıyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığına nihai müracaatların yapıldığını 23.12.2019 tarihli özel durum açıklamasıyla duyurmuştuk.

31.12.2019 tarihinde Sağlık Bakanlığı onayını tebliğ alarak 01.01.2020 itibariyle Lokman Hekim Ankara Hastanesinin gayrimenkulü dâhil tüm sabit kıymetleri, Lokman Hekim Üniversitesine 3 yıl süreyle kiralanmış olup, hastanemizde 31.12.2019 itibariyle tüm çalışanlar da Lokman Hekim Üniversitesine devredilmiştir.

Lokman Hekim Ankara Hastanesine ait Hastane ruhsatı, Üniversite hastanesi işletmesi devam ettiği sürece Lokman Hekim Üniversitesine şartlı olarak bağışlanmış olup, Lokman Hekim Ankara Hastanesi, 01.01.2020 tarihi itibariyle Lokman Hekim Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi unvanıyla Lokman Hekim Üniversitesi tarafından işletilecektir.

Lokman Hekim Üniversitesi ile Şirketimiz arasındaki kira bedeli değişken tutarlı olarak hesaplanacaktır.

Yönetim Kurulumuzun 26.06.2019 tarihli kararı esas alınarak Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği'nin Önemlilik Kriteri başlıklı 6.Maddesinin uyarınca yapılan değerlendirme neticesinde aşağıda detayları verilen oranlar çerçevesinde yapılan işlemin önemlilik kriterinin altında kaldığı tespit edilmiştir.

a) İşleme konu mal varlığının kamuya açıklanan son finansal tablodaki kayıtlı değerinin kamuya açıklanan son finansal tablolara göre varlık (aktif) toplamına oranı %17,0

b) Kiraya verme işlemlerinde ve/veya işlem tutarına ilişkin nakit akışlarının kesin olarak ayrıştırılabildiği diğer işlemlerde işlem tutarı olarak, toplam kira gelir/giderlerinin ve/veya diğer gelir/giderlerin indirgenmiş nakit akışı yöntemine göre hesaplanan net bugünkü değeri dikkate alınır hükmüne göre yönetim kurulu karar tarihinden önceki altı aylık günlük düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması baz alınarak hesaplanan ortaklık değerine oranı %20,2

c) Devredilecek veya kiraya verilecek veya üzerinde ayni hak tesis edilecek mal varlığı unsurunun son yıllık finansal tablolara göre elde edilen gelire katkısının, son yıllık finansal tablolardaki gelirlere oranı %28,4 olarak gerçekleşmiştir.

Kamuoyunun ve değerli yatırımcılarımızın bilgisine saygıyla arz ederiz

Yani ?

2. Sosyal medyada ana bacı sövüyorlar. Yeşil sermaye böyle adamı çarpar sonra dua eder Herşey geçer. Medikalpartta düştü ama kimse küfür etmiyor.İlginç valla.

Lokmanda kimsenin çözemediği bir durum var sanırım... Baktım da, 5 gündür taban yemiş, bu normal mi sizce? Medikal de mi 5 taban yemiş de onunla kıyasladınız? Bunu da anlamadım ama....
    Kesinlikle al sat tut yat tavsiyesi değildir....

4.  Alıntı Originally Posted by Ahmetmutlu Yazıyı Oku

Sosyal medyada ana bacı sövüyorlar. Yeşil sermaye böyle adamı çarpar sonra dua eder Herşey geçer. Medikalpartta düştü ama kimse küfür etmiyor.İlginç valla.
    İnsanlar haklı değil mi... Neden beş taban gördük.Neden bir açıklama yok. ALlah belalarını versin bunların...Devlet mi el koydu kayyum mu atandı ne olduda beş taban yaptırdılar.Allah yollarını kapatsın bunların...

5. Özverili ve samimi çalışmalarından dolayı başta sağlık bakanımız Fahrettin Koca olmak üzere lokman hekim yöneticileri hariç tüm sağlık çalışanlarına bütün ülke olarak şükranlarımızı alkışlarımızı yolluyoruz. ..Allah onları korusun başımızdan eksik etmesin...Altıncı taban seviyesini gören hisselerinde operasyon yapılmasına müdahale edemeyen spk tarafından cezalandırılan yatırımcısını koruyamayan yöneticileri şiddetle kınıyorum...Yatırımcı birimindeki Ömer isimli görevlinin hisse alırken bana mı sordun diye terslemesini şiddetle kınıyor hak ettiği cezayı bulmasını Allahtan niyaz ediyorum...Amin...Karel şirketinin yatırımcı birimini aradım hisselerimize ilgi gösterdiğiniz için teşekkür ederiz diye telefonu açarken bunlar alırken bana mı sordun diye fırça atıyor...İnşallah işsiz kalırsında kaybetmek neymiş anlarsın...

6.  Alıntı Originally Posted by Temettücü Yazıyı Oku
    Yatırımcı birimindeki Ömer isimli görevlinin hisse alırken bana mı sordun diye terslemesini şiddetle kınıyor hak ettiği cezayı bulmasını Allahtan niyaz ediyorum...Amin...Karel şirketinin yatırımcı birimini aradım hisselerimize ilgi gösterdiğiniz için teşekkür ederiz diye telefonu açarken bunlar alırken bana mı sordun diye fırça atıyor...İnşallah işsiz kalırsında kaybetmek neymiş anlarsın...
    Adamı odullendirmesinler

7. Özel Hastaneler Olarak Milletimizin Sağlığı için Devletimizin Emrindeyiz

Özel sağlık sektörü olarak Dünya genelinde salgın olarak kabul edilen COVID-19 salgını ile ilgili gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz. Öncelikle bu salgın nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tedavi altında olan vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyoruz. Ümidimiz bu salgının en az hasar ile bertaraf edilmesi ve normal hayata bir an önce dönülmesidir. Özellikle bu konuda Sağlık Bakanımız ve Bilim Kurulumuzun almış olduğu kararları sonuna kadar destekliyor ve ülkemiz genelinde bu salgının kontrollü bir şekilde yürüdüğü yönünde ki inancımızı da belirtmek istiyoruz.

Bunlarla beraber mevcut salgın nedeniyle hastanelerimizin ve çalışanlarımızın riski çok fazla artmıştır. Sağlık çalışanlarımızın riski 60 yaş üzerindeki vatandaşların riskine eşdeğer hatta daha fazladır. Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları olarak her zaman devletimizin yanında ve milletimizin hizmetindeyiz. En son yayınlanan genelge ile de kamu ve özel hastane ayrımı yapılmaksızın pandemide omuz omuza mücadele edileceği ifade edilmiş ve zaten bu şekilde çalışan özel sağlık sektörü genelgeye tam destek vermiştir.

Bu istikamette Sağlık Bakanlığımızın genelgesinin ruhuna da uygun olarak gerek tıbbi malzeme tedariği gerekse de özel sektörün bugün ve geleceğe dönük yaşaması muhtemel maddi manevi sıkıntılarında yanında olacağına da inancımız ve beklentilerimizi arz etmek istiyoruz.

Siz bu yatırımcının çok ahını aldınız. Allah karşınıza çıkartıyor böyle Nasıl para için yalvarıyorsunuz devlete değil mi.Batma korkusumu yaşıyorsunuz yoksa.İşte yatırımcıda vakıfa bağış yaparken bunu hissediyordu.Paralarımız aktarılıyor bağış adı altında diye.Mazlumun ahını almayacaaksın Allah böyle çıkartır karşınıza.Devletten istemeyin vakıftan isteyin paraları.Paraya ihtiyacım var diye hisse satıyorsun sonra da bağış yapacaksınız hee.Allah var Allah.Şüphesiz Allah plan yapanların en hayırlısıdır. Kimin parasını kime veriyorsun sen.Halka açılmasaydın istersen karının tamamını sevgi vakfına ver banane. Yalvarırsın böyle devlete.Şu mübarek gecenin hatırına Allahım konuyu biliyorsun.9 milyon nakit parayı vakıfa ver sonra bankaya borçlan yatırımcının hakkına gir sonra devlet baba bana yardım et.Allah çok büyük.

8.  Alıntı Originally Posted by Monte Carlo Yazıyı Oku
    Özel Hastaneler Olarak Milletimizin Sağlığı için Devletimizin Emrindeyiz

Özel sağlık sektörü olarak Dünya genelinde salgın olarak kabul edilen COVID-19 salgını ile ilgili gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz. Öncelikle bu salgın nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tedavi altında olan vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyoruz. Ümidimiz bu salgının en az hasar ile bertaraf edilmesi ve normal hayata bir an önce dönülmesidir. Özellikle bu konuda Sağlık Bakanımız ve Bilim Kurulumuzun almış olduğu kararları sonuna kadar destekliyor ve ülkemiz genelinde bu salgının kontrollü bir şekilde yürüdüğü yönünde ki inancımızı da belirtmek istiyoruz.

Bunlarla beraber mevcut salgın nedeniyle hastanelerimizin ve çalışanlarımızın riski çok fazla artmıştır. Sağlık çalışanlarımızın riski 60 yaş üzerindeki vatandaşların riskine eşdeğer hatta daha fazladır. Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları olarak her zaman devletimizin yanında ve milletimizin hizmetindeyiz. En son yayınlanan genelge ile de kamu ve özel hastane ayrımı yapılmaksızın pandemide omuz omuza mücadele edileceği ifade edilmiş ve zaten bu şekilde çalışan özel sağlık sektörü genelgeye tam destek vermiştir.

Bu istikamette Sağlık Bakanlığımızın genelgesinin ruhuna da uygun olarak gerek tıbbi malzeme tedariği gerekse de özel sektörün bugün ve geleceğe dönük yaşaması muhtemel maddi manevi sıkıntılarında yanında olacağına da inancımız ve beklentilerimizi arz etmek istiyoruz.

Siz bu yatırımcının çok ahını aldınız. Allah karşınıza çıkartıyor böyle Nasıl para için yalvarıyorsunuz devlete değil mi.Batma korkusumu yaşıyorsunuz yoksa.İşte yatırımcıda vakıfa bağış yaparken bunu hissediyordu.Paralarımız aktarılıyor bağış adı altında diye.Mazlumun ahını almayacaaksın Allah böyle çıkartır karşınıza.Devletten istemeyin vakıftan isteyin paraları.Paraya ihtiyacım var diye hisse satıyorsun sonra da bağış yapacaksınız hee.Allah var Allah.Şüphesiz Allah plan yapanların en hayırlısıdır. Kimin parasını kime veriyorsun sen.Halka açılmasaydın istersen karının tamamını sevgi vakfına ver banane. Yalvarırsın böyle devlete.Şu mübarek gecenin hatırına Allahım konuyu biliyorsun.9 milyon nakit parayı vakıfa ver sonra bankaya borçlan yatırımcının hakkına gir sonra devlet baba bana yardım et.Allah çok büyük.
    https://www.sevgi.org.tr/

Son duyurular 2017 tarihli pek faaliyet duyurusu filan yok. Bir proje karton kutusu resimler var

Sayfa 117/183 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •