Sayfa 127/183 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177 ... SonSon
Arama sonucu : 1458 madde; 1,009 - 1,016 arası.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Sağlık

1. hisse gibi senin

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Bugün bir utandır.. yeter gayli...

SM-N975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. gece yarısı güzel haber net kar 4.221.tr yon gecen seneye göre müthiş artış yanılmıyorsam gecen sene 3 aylık 750 bin liraydı yanılmıyorsam araştıraamadım sizler bakın ytd.

4. Bir bilanço dönemini daha geride bırakmış bulunuyoruz..Klasikleşmiş faaliyet raporu sunumu kısır ve ve yeni bilgiden uzak yapısıyla kamuya açıklandı. Büyük beklentiler ile vizyona koyulan HYS hakkında hiçbir bilgi verilmemiş.

SUAM adı altında başlatılan yapılanma türlü türlü soru işaretlerinin yeni bir başlangıcı olmuş.Üniversitenin çatısı altındaki SUAM’a kısa vadeli 10 milyon TL verilmiş, ALAB kuruluşu sağlanmış ve üniversite hastanesinin yönetim kontrolu bu merkezden yürütülecekmiş. Böylelikle üniversitenin bariyer olarak kullanılması şartı ile her türlü açıklama mecburiyetinin önüne geçilmiş ve geçilmeye devam edecektir.

Ankara Hastanesi artık konsolide edilmeyecek ama ciro ve kira bedeli yatırımcılarımızla paylaşılacak demiş Sayın Sarıoğlu. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır bakış açısıyla şeffaflık ve bilgilendirme beklemek çok mantıklı görünmüyor.Bu yaklaşımın temelinde yatan durum kurumsal yönetim ilkelerini benimsememiş olmaktır. Yönetim kurulu ve diğer menfaat sahipleri arasındaki ilişkiler dizini olarak tanımlanan sıralama, borsa tarafındaki ortakları ayrıştırma çabası olarak algılanmaktadır.

O zaman neden halka açıldınız?

Kamuya açıklamaların güvenirliliği, zamanlaması karar vermede yardımcı olması ve anlaşılabilirliği ne kadar yetersiz olursa, şirket hisselerine olan rağbet bir o kadar az olur.Neden gece yarısı bilançolarınızı açıklıyorsunuz diye sormak isterim fakat bu duruma ne gücüm ne de itibarım yeterli olmaz.Belli ki bazı stratejiler amaçlanarak uygulamaya konulmuş. Bir kez yatırımcı güveni kaybedildiğinde yeniden tahsis edilmesi de çok zordur ve bu şirketler iskonto ile işlem görürler.

Doğal olarak ortaklarına karşı etik olmayan bir yönetimin hisseleri alınmaz. Bir şirketin değerini faaliyette bulunduğu sektör, büyümesi, operasyonel durumları, temettü politikası, marka değerinden önce yönetim anlayışı belirleyici olur. Ortaklarına karşı küçük hesap yapan yönetim kendi işinde de küçük kalır. Öte yandan bir yönetim, küçük ortağının haklarıyla uğraşmak yerine kendi işine odaklanırsa o yönetim kendisi de dahil bütün ortaklarına değer yaratır.

Bu bağlamda yönetim kurulunun kurumsal yönetim standartlarını oturtmuş ve hedeflerini belli standartlarda açıklayan öngörülebilir bir şirket yönetimi özelliğini çoktan kazanmış olmalıydı.

Diğer bir konu ise, üniversitenin şirket üzerinde mali baskı yaratmasının artarak devam ediyor olması. Sayın rektör tanıtım sunumlarında yan binanın kiralandığını ve büyümenin devam edeceğini ifade ediyor. Diş hastanesinin kısa bir süre sonra açılacağı ifade edilirken daha uzun vadede kampüs, kampüs binaları ve kampüs içerisinde üniversite hastanesinin hayata geçirilecek olması şirketin borçlanarak üniversiteyi desteklemeye devam edeceğini ortaya koymakta.

Maddi destek ne zaman son bulacak, üniversitenin hiç mi kendini çevirecek kaynağı oluşmuyor sorusu sakın akıllara gelmesin çünkü, sanal tur ile üniversiteyi gezince bir eğitim merkezi değil altın varaklı koltukları eksik olan bir saray inşa edildiğini görebiliyoruz.

İlişkili tarafa ödenen peşin giderler üniversite + vakıf yaklaşık 18 milyon TL. Grafiğini paylaşacağım. El insaf el vicdan !

Neden hep borçlanma yoluna gidiliyor da ayıptır sorması 20.12.2011 tarihinde 4.853.786 TL değerinde olduğunu raporlanan Hay Sütün şimdiki değerinden yararlanılmıyor ? Alacaklarına karşılık sermayesinin yüzde yüzüne sahip olmanın amacı maliyetine süt satmak mı?

05.01.2017 tarihinde 6.4 milyon değerinde olduğu açıklanan ve yatırım amaçlı yapılan, Kredi ve Yurtlar kurumuna kiraya verilen gayrimenkulün değeri ne oldu ve neden değerlendirilmiyor ?

Eski yönetim binası ne olacak ?

Bunların gerçekleşmesi için halka açık payların yüzde 99 una ulaşmak mı bekleniyor yoksa gerçek değerinin altında olduğu mu düşünülüyor ?

Ankara Hastanesi için alınan kira geliri sözleşme (01.01.2020 – 31.03.2020 / 4.971.787 TL ) şartları nedir ? 3 ayda bir mi kira alınacak, kira geliri yabancı para birimine mi endeksli ?

Medicalpark aylık kira bedeli 440.000 USD olarak açıklamış ve soru işareti yok, yatırımcıların bunu merak etmesi normal değil mi?

Üniversiteye kiralalan hastanenin yönetim merkezi olan SUAM' a neden kısa vadeli 10 milyon TL veriliyor? Kurulacak diş hastanesi için mi veriliyor ?

Önceki faaliyet raporlarında büyük beklenti içinde olunan HYS ne kadar ciro yarattı? Beklentiler gerçekleşmediği için mi hiç bir bilgi yok ?

Sayın Sarıoğlu'nun büyüme ve karlılık hedeflerimize ulaşmak noktasında azim ve kararlığımızı bir kez daha paylaşmak istiyorum ifadelerinin şimdiye kadar net olarak sonuçlanmadığını anlamasını yüce Allah'tan niyaz ederim.

Sayfa 127/183 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •