Sayfa 132/183 ÝlkÝlk ... 3282122130131132133134142182 ... SonSon
Arama sonucu : 1458 madde; 1,049 - 1,056 arasý.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Saðlýk

1. Türk Tabipleri Birliði Merkez Konseyi Baþkaný Prof. Dr. Sinan Adýyaman, yoðun bakýmlarýn doluluðu konusunda uyarýda bulunarak, "Hastanelerde yer yok, yoðun bakýmlarý birçok hastanede dolu. Türkiye, toplam hasta sayýsýnda Ýtalya'yý geçti. Diyarbakýr'da bazý hastanelerde doktorlar yoðun bakýma kimi yatýracaklarýna karar vermek zorunda kalýyor" dedi.

2.  Alýntý Originally Posted by Barbaros Hayreddin Yazýyý Oku
    Dengesiz ve standart olmayan geçmiþ bilanço gönderim tarihlerine istinaden sürpriz sayýlabilecek zaman dilimde finansallar açýklandý

Yatýrýmcý düþmaný zihniyet ne hikmetse bilançoda kâr görmek istemiþ.

Faaliyet raporuna bazý grafik ve süslemeler ile yeni bir boyut kazandýrma çabasý gözlerden kaçmadý.

Baþkan Sarýoðlu nun hem yönetim kurulu baþkaný hem de CEO olmasý verimlilik açýsýndan zayýf sonuçlar ortaya koyduðu geçmiþten günümüze görülüyor. Liyakate dayalý CEO atamasý þirketin yönetsel olarak daha etkin sonuçlar doðurucaðýný savunuyorum. Yürütmeden denetlemeye geçiþ yapmak yönetim kuruluna olumlu katkýlar saðlayacaktýr. Tabi bu durum Lokman Hekim gibi kurumsallýktan uzak þirketler için geçerli deðil.

Faaliyet Raporunda HYS hakkýnda tek kelime bahsedilmemesinden yetersiz bir giriþim baþlangýcý olduðunu anlayabiliyoruz. Kuruluþundan kýsa bir süre sonra bizim için yenileniyor olmasý fizibilitenin yetersiz olduðunu ortaya çýkartmýþ oluyor.

Ankara Hastanesinin Lokman Hekim Üniversitesine kiralanmasýndan dolayý bazý durumlarýn netleþmesi zaman alacak. Tarihinde ilk defa genel yönetim giderlerinin artmamasý bu durumdan dolayý mý yoksa yapýlan devlet teþviklerinden mi kaynaklanýyor bilemiyorum.

Yüksek maliyet ile borçlanma stratejisinin þirket mali yapýsýný ne oranda bozduðunu finansal giderlerdeki artýþ ile hep birlikte görmüþtük. Uygulanan politikalarýn büyümeyi artýrýcý etkilerinin sýnýrlý olduðunu temel sorunlara ciddiyetle eðilen yeni bir programa ihtiyaç olduðu anlaþýlmalýdýr. Borçlanarak büyüme sürdürülemez.

Toplam borç büyüme oraný yüzde 18 artarak olarak devam ediyor, böylece borçlarýmýzý azaltacaðýz masalý devam ediyor.

Geri alýnan paylarý satýp Ziraat Yatýrýmdan finansal yatýrým yapýp faiz peþinde koþmak tamamen hisse satýþýndaki kötü niyeti ortaya koymaktadýr.15-TL geri alým üst limiti varken, temettü ile þirketin nakit varlýðýný içeride tutmamak hangi akýl tutulmasýnýn hangi köhne zihniyetin esiri olunmuþ bilemiyorum. Yönettiðin þirketin hisselerine güvenmezsen kim sana neden güvensin. Böyle bir saçmalýk olamaz.

100 lot satýþla devre kesen 5 lot satýþla kademe deðiþen bir tahtada siz bu malý nasýl sattýnýz?

Siz spekülatör müsünüz?

Önceki blok satýþýn bir aðýrlýðý bir mantýðý bir kurumsallýðý vardý, bu satýþýn piyasaya mal basmaktan ne farký var. Piyasa oyuncusu edasýyla yapýlan bu satýþý kim yaptý. Hangi þirket yetkilisi yaptý bu iþlemi. Neden bu fiyatlardan þahsi hisselerinizi satmýyorsunuz. Ne kadar kötü niyetli olduðunuzu anlamýþ olduk, eksik olmayýn.

Ankara Hastanesinin ciro kaybýný Etlik Hastanesi telafi edebilecek mi? Van Hastanesinin tamamýna sahip olmak kârlýlýða etkisi ne olur? Yeni bir Ankara Hastanesi bulmak satýn almak bu mali yapý ile mümkün mü? Bunlarý düþünen planlayan ortada bir yönetim yok hisse satýp borç ödemeye çalýþan aciz zihniyeti kýnýyor ve Allah’a havale ediyorum.

Önceki dönemlerde dillere pelesenk olmuþ kurucumuz Sevgi Vakfýmýz ifadeleri rafa kaldýrýlmýþ yerine 25 yýllýk tecrübesi ile Lokman Hekim Saðlýk Grubu almýþ. Yanlýþ plan ve kurgu eninde sonunda doðruya yönelmek zorunda kalýyor.

Üniversite açýsýndan tanýtýmlar etkinlikler ulusal kanallarda yapýlan programlar oldukça olumlu. Fakat bazý ifadelerde yer alan kâr amacý gütmeyen sözleri neden söylendiðine anlam veremiyorum. Ticari ve halka açýk bir þirketin destekleri ile hayata geçirilen bu proje nasýl kâr amacý ile yapýlmamýþtýr. Bu projeyi halka açýlmadan yapmýþ olsaydýnýz hiçbir problem ve eleþtiri olmazdý. Bir vatan evladý olarak alkýþlar destekler ve baþarýlar dilerdik. Sorumsuzca ve anlamsýzca yapýlan bir açýklama olmuþ.

Madem kâr amacýnýz yok imtiyazlý hisseler ile þirketi yönetmeye devam edebilir, hisselerinizi evinizi arabanýzý satýp üniversiteye vakfetmek ile baþlayabilirsiniz.

Amel defteri öyle açýk kalmaz böyle açýk kalýr.

iyi bir tespit çok net ve vurucu.
    3 tavan bile yapsa milletin maliyetini karþýlamýyor .ahlaksýzlýk.

al-sat deðildir.

3. Etlik hastanesinin 2. Blok ýþýklarý yanmaya baþladý...yakýnda açarlar...

SM-N975F cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. en dandik hisseler tavan tavan giderken, pandemi döneminde bu kadar hastanesi olan bir hisse 30 milyon dolar bile deðil.. bu kadar baský olmaz...

5. kalan arkadaþlara hayýrlý kazançlar dilerim.

al-sat deðildir.

6. Spek 20araci kurumu kullandi 688ile bu tavan arasý milleti dökmek icin birinden aldi birinden satti is yatirima virman cogaldi bu hareketler sinirli kalmayacagi açýk ortada .ytd asla kendi düþüncem .

7. Forumda sessizlik hakim anlaþýlan kimse kalmamýþ .

8. Yazacak birþey yok.. Ankara da 5, Van da 2 hastane, Üniversite, yurtdýþýnda yatýrýmlar, devlet hastanesi iþletmeleri ve halen 33 milyon dolar..

Açýlýþ yine tavan gibi.. Aþý yý mý buldular nedir.. maþaallah.. Mustafa Hoca ya selam...
     Alýntý Originally Posted by BOMBACI27 Yazýyý Oku
    Forumda sessizlik hakim anlaþýlan kimse kalmamýþ .
    SM-N975F cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 132/183 ÝlkÝlk ... 3282122130131132133134142182 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •