Sayfa 142/183 İlkİlk ... 4292132140141142143144152 ... SonSon
Arama sonucu : 1458 madde; 1,129 - 1,136 arası.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Sağlık

1. Şu Lokman'a bedelli yapıp borçları bir temizlemediler gitti. Şirket yıllardır ağır borç yükü altında eziliyor. Özel hastanelerin para bastığı şu döneme iyi bir işletme sermayesiyle girebilseydi sınıf atlardı Lokman.

2.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    Şu Lokman'a bedelli yapıp borçları bir temizlemediler gitti. Şirket yıllardır ağır borç yükü altında eziliyor. Özel hastanelerin para bastığı şu döneme iyi bir işletme sermayesiyle girebilseydi sınıf atlardı Lokman.
    Vakıf üzerinden para aktarıyor diye haberler var. Belirttiğiniz ağır borç yükünün sebebi bu olabilir mi? Sizin bu habere yorumunuz nedir böyle bir firmaya ortak olunur mu...

Ve daha enteresanı sağlık,süt ürünleri,taahüt alanında faaliyet gösteren LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK, TURİZM, EĞİTİM HİZMETLERİ VE İNŞAAT TAAHHÜT A.Ş.’nin arka planında sahibi olduğu bu vakfa ciddi miktarda para aktardığı ve bu paranın vergiden muaf vakıf üzerinden sisteme dahil edildiği iddiaları bulunmakta..
    LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK, TURİZM, EĞİTİM HİZMETLERİ VE İNŞAAT TAAHHÜT A.Ş.’nin Sevgi Vakfı’na para aktarıp aktarmadığı, bu paraların nereye kanalize edildiğine dair resmi makamlara yazılan pek çok soru dilekçesi ise anında “Buhar†olmakta, hiç birisine yanıt verilmemekte…

https://haberalternatif.com/tarikata...sisi-yapilsin/

3.  Alıntı Originally Posted by Temettücü Yazıyı Oku
    Vakıf üzerinden para aktarıyor diye haberler var. Belirttiğiniz ağır borç yükünün sebebi bu olabilir mi? Sizin bu habere yorumunuz nedir böyle bir firmaya ortak olunur mu...

Ve daha enteresanı sağlık,süt ürünleri,taahüt alanında faaliyet gösteren LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK, TURİZM, EĞİTİM HİZMETLERİ VE İNŞAAT TAAHHÜT A.Ş.â€â•nin arka planında sahibi olduğu bu vakfa ciddi miktarda para aktardığı ve bu paranın vergiden muaf vakıf üzerinden sisteme dahil edildiği iddiaları bulunmakta..
    LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK, TURİZM, EĞİTİM HİZMETLERİ VE İNŞAAT TAAHHÜT A.Ş.â€â•nin Sevgi Vakfıâ€â•na para aktarıp aktarmadığı, bu paraların nereye kanalize edildiğine dair resmi makamlara yazılan pek çok soru dilekçesi ise anında “Buhar†olmakta, hiç birisine yanıt verilmemekte…

https://haberalternatif.com/tarikata...sisi-yapilsin/
    Sevgi Vakfına şirket yıllardır bağış adı altında para gönderiyor. Bunu zaten dipnotlarda paylaşıyorlardı. Üniversite kurulunca oraya da bağış yapmaya başlamışlardı. Sonrasında tam olarak bu bağışlar ne durumda incelemedim. Para aklama gibi bir olay var mı açıkçası bilemiyorum. Bu tip iddialar yıllardır var.

Şirketinin borçluluğun temel sebebi yönetimin hatalarından kaynaklanıyor. Ankara'da yapılan yatırımları borçlanarak yaptılar. Daha önceki yatırımlarda öyleydi. Yatırımların geri dönüşü alınmadan şirket temettü dağıtıyor veya bağış yapıyor. Hisse geri alımı da yaptılar. Daha sonra bu hisselerin bir kısmını iyi fiyata sattılar, para kazandılar gibi gözüküyor ama hisse geri alımını da borçlanarak yaptıkları için onun maliyetine de katlanmak zorunda kalıyorlar.

Şirketin bekası için nakdi elde tutmaya ve hatta bedelli sermaye artırımı yapmaya ihtiyacı var. İşletme sermayesi negatif olmasına rağmen geçen günlerde yine temettü verdiler. Haliyle böyle olunca borçlar azalmıyor bir türlü, kârın önemli bir kısmı finansmana gidiyor bu da şirketin büyümesine sekte vuruyor.

Yıllardır ne hedefledikleri belli olmayan zarar eden bir süt işi var. İştiraklerin sadeleşip sağlık işine ağırlık vermeleri lazım.

Son çeyrekte güçlü bir FAVÖK yakaladılar. Ankara'da iyi konumlanmış durumdalar. Üniversite şirketin bir markaya dönüşmesine katkıda bulunuyor. 2020 4. çeyrekte benzer tablo devam edecek büyük ihtimal. 2021'e aynı performans yayılırsa borçların azaltılması kaydıyla iyi bir büyüme yakalanabilir.

Ortak olmak konusu kişinin kendi risk algısına göre değişir. Negatif işletme sermayesi, artan finansman maliyeti riskler ama öbür yandan sürdürülebilir FAVÖK ile gelen nakit iyi yönetilebilirse iyi işler de yapılabilir.

4. 16 kasım da yatırım ortaklıları 0'mış
    bugün 1.575k mal var
    deuche o tarihten bugüne 737 k almış
    cuma günü ve bugün alınan mallar virmanlandığında 1.493k hisseye ulaşmş olacak
    (ak yatırımın alımları deuche'ye gidiyor mevcut 980 k)
    cıty de liderlik koltuğuna şimdilik oturacak ama almak için deuche kadar iştahlı değil
    zirveye deuche oturur yakın gelecekte
    satışta bugün itibari ile zirvede olan iş yatırım aslında zirveden inmiş durumda
    (t+2 de elinde 1.513k mal kaldı)
    hisse satış baskısından kurtulmak üzere.

5. Yabancı sermayeli fon, hisse alabilmek için manipülatif baskı yapma.

Bu hareketleri yapsana XU30 da.

Sahiplerine başarılı görünmek için Türk yatırımcısını mı hedef seçtin.

Kurumsal hesaplarındaki hisse senetlerini kendi fonuna aktarıp başarılı olduğunu mu zannediyorsun.

Ekranlara çıkıp yatırım gurusu gibi ahkam kesmeden önce ekibine ahlâklı ve hakkaniyetli olmayı öğret. Her türlü organizasyonun kaynağı olduğunuzun farkındayım. Bunları hisse fiyatı yükselsin diye yazmadım aşağılık işlem tarzınız için yazıyorum.

60 kişilik ekip 3 araştırma müdürü ile yetenekleriniz bu mu yani?

Bilançoyu öğrenip ona göre mi pozisyon belli ediyorsun?

Paranın gücüyle her türlü bilgiye sahip olarak MKK kayıtlarına da ulaşabiliyor musunuz?

Geri alınan payların satışını da siz mi yaptırdınız?

Fon pozisyonlarına göre temettü tarihine siz mi karar veriyorsunuz?

5 bin lot hissenin peşine düşülen tahtada 1.5 milyon lot hisse alınacak tahtada olmadığını hatırla, yoksa hatırlatırlar.

Usulsüzlük yapmamanızı tavsiye ederim, yoksa o ekranlarda öyle ahkam kesemezsin.

üç aylık pasta

Sayfa 142/183 İlkİlk ... 4292132140141142143144152 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •