Sayfa 154/183 İlkİlk ... 54104144152153154155156164 ... SonSon
Arama sonucu : 1458 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Sağlık

1.  Alıntı Originally Posted by Barbaros Hayreddin Yazıyı Oku

Bir şirketin değerini sadece finansal tablolar oluşturamaz. Değerlemelerde önemli bir etken hikayedir. Rakamlar ve hikâye birlikte anlam kazanan bileşenlerdir. Bu durum sadece analistlerin rakamları ile sınırlı kalamayacak kadar önemelidir.

İşletme yöneticileri firmanın hikayesi nedir sorusuna cevap vermek zorundadır.

Rakamlar hikâyeden bağımsın olarak net ve keskindir, her değerleme uzmanı hikâye olmadan aynı sonuçlara ulaşır. Mesela yönetim kurulu başkanı büyüme oranlarını değil, insanlara şirketi hakkındaki hikâyeyi anlatması lazım.

Dünyadaki bütün büyük şirketler saygı duyulan ve ikna edici kişiler tarafından anlatılan hikayeleri vardır. Bu durumda sağlanan tutarlı başarı yüksek piyasa değeri ile mükâfatlandırılır.

Şirket yönetimi, zayıf noktaları güçlendirme üzerinde çalışmayan ruhsuz ve amaçsız bir topluluk olmaktan uzaklaşmalı, küçük olsun bizim olsun zihniyetinde yönetmekten vazgeçmelilerdir.

Yönetim kurulu başkanı bu konuda liderlik üstlenmeli, gerçeklikten kopuk olmayan büyüme hikayesini insanlara anlatmalıdır.

Sadece tiyatro organizasyonlarında konuşacak başkan istemiyoruz.

Bir spor kulübü gibi örneklersek;

Alternatif bir yönetim kurulu ile seçime girilse bu kadro taraftardan oy alamazdı. Buna yürekten inanıyorum. Çünkü başkanın taraftara ve camiaya açıklayacak hiçbir projesi ve oluşturulmuş hikayesi yok. Söyleyin, borçlanmaktan başka ne yaptınız! biz mi nankörüz yoksa siz mi vizyonsuzsunuz?
    Senedinizi satıp çok daha vizyon sahibi insanların yönettiği şirketlere ortak olabilirsiniz ne diye zaman kaybediyorsunuz madem vizyonsuz bir firma

2.  Alıntı Originally Posted by MHU Yazıyı Oku
    Senedinizi satıp çok daha vizyon sahibi insanların yönettiği şirketlere ortak olabilirsiniz ne diye zaman kaybediyorsunuz madem vizyonsuz bir firma
    Ulan dallama sen neyi savunuyorsun.Söylede öğreneyim.15 tl ye kadar alıcam dediler 11 den sattılar. 30 tl ye kadar alırım dediler almıyorlar.Sen neyi savunuyorsun. Biz oç muyuz durup dururken isyan edelim.Söyle vizyonu öğrenelim.Örnek ver başarıyı anlat.Sasa mı hektaş mı mpark mı söyle. Mpark fk kaç lokman kaç neden bunu açıkla.Pd ne lokman neden bu fiyatlarda.Hisse alıcam deyip neden satttılar.Anlat bilelim.Bunlar bana zarar ettirdi söyledikleri sözde durmadı.Sen neyi savunuyorsun anlat sen neyi başarılı buldun.Telegram grubunun tetikçimisin.Anlat basarıyı öğrenelim.

3.  Alıntı Originally Posted by Lotan Yazıyı Oku
    Ulan dallama sen neyi savunuyorsun.Söylede öğreneyim.15 tl ye kadar alıcam dediler 11 den sattılar. 30 tl ye kadar alırım dediler almıyorlar.Sen neyi savunuyorsun. Biz oç muyuz durup dururken isyan edelim.Söyle vizyonu öğrenelim.Örnek ver başarıyı anlat.Sasa mı hektaş mı mpark mı söyle. Mpark fk kaç lokman kaç neden bunu açıkla.Pd ne lokman neden bu fiyatlarda.Hisse alıcam deyip neden satttılar.Anlat bilelim.Bunlar bana zarar ettirdi söyledikleri sözde durmadı.Sen neyi savunuyorsun anlat sen neyi başarılı buldun.Telegram grubunun tetikçimisin.Anlat basarıyı öğrenelim.
    Terbiyesizlik yapma ahlaklı konuş edepli konuş ilk önce adam ol. Bu kadar senet saydın gidip onları alsaydınya ne bok yemeye geldinde lokman aldın. Bu senet bölünmeden temettü vermeden önce 2019 yılında 6 tl den ekledim portföye sen sazansan atlamışsan neden isyan ediyorsun.

4.  Alıntı Originally Posted by MHU Yazıyı Oku
    Sahtekar kayserili her yıl aynı muhabbet bu kayserililere zerre kadar güvenmem.
     Alıntı Originally Posted by MHU Yazıyı Oku
    Bu sahtekar adam her yıl arsa satacağım diye kandırıp milleti soyuyor spk gibi kurumlarda göz yumuyor.
    Valla hocam benim hiç ümidim yok bu senetten her yıl milleti dolandırmak için bir arsa haberi atıyor sahibi ortaya hop milleti soyup çekiliyor kenara endeks artı bile olsa buna ne fayda sahtekar bir adam var başında sürekli çarpma derdinde.

Geçmiş yazılarınızdan ciddiye alınacak birisi olmasanız da yazayım;

Türkiye sizin gibiler yüzünden gelişmiyor. Siz de şirket hakkındaki olumlu görüşlerinizi yazabilirsiniz. Bir fikriniz düşünceniz varsa buyurun. Ben 10 yıllık yatırımcısıyım. Başarısız bulduğum noktaları eleştirmek hakkım. Beğenmiyorsun sat demek değil olay, siz de beni ret listesine alıp okumayın yazılarımı. Başarısız olanlar hisselerini satıp bu koltukları işgal etmesin, daha iyi bir şirket için sizin de böyle düşünmeniz lazım aslında. Ben şirket kötü demiyorum, gerçek potansiyeline ulaşamıyor diyorum. Bu fiyatlardan hisse biriktirmeye de devam ediyorum. Anlama özürlü olmanız fikrinizin olmamasından kaynaklanıyor olabilir.

5. Lokman Hekim ile oluşturdukları ideolojik çerçeve nedeniyle ilgileniyorum. Siyaset cemaat vakıf tarikat partizanlık gibi unsurları benimseyip halka açılmaları ile bu oluşumun karşısında haksız çıkar ve menfaat oluşturma çabalarına karşı gelmek içindir. Muhalefet partilerinden tutun birçok gazeteci aynı şekilde bu oluşumu takip ediyor. Hisse yükselmiş düşmüş ilgi alanımda değil. Hastanelerine ve okullarına gidilmemesi gerektiği gerçeklerini halkın görmesini diliyorum. Çünkü bu kişiler halka eşit şekilde davranmayan kişiler. Eğitim ve sağlık gibi konularda ideoloji söz konusu olamaz. Lokman Hekim hissesi düşmüş yükselmiş konusuyla bağımsızdır bu durum.

Lokman Hekim CFO su böyle davranabiliyorsa biz de tam olarak bu ideolojinin karşısında durma hakkımızı kullanırız. Amaç bu durumu unutturmamak ve maddi rant elde edilmesine engel olmak. Halka açık şirket rahat rahat siyaset yapabiliyorsa burada bir sorun var demektir. Ticari bir kuruluş mu yoksa siyasi bir kuruluş mu?

6.  Alıntı Originally Posted by Mäzzonetto Yazıyı Oku
    Lokman Hekim ile oluşturdukları ideolojik çerçeve nedeniyle ilgileniyorum. Siyaset cemaat vakıf tarikat partizanlık gibi unsurları benimseyip halka açılmaları ile bu oluşumun karşısında haksız çıkar ve menfaat oluşturma çabalarına karşı gelmek içindir. Muhalefet partilerinden tutun birçok gazeteci aynı şekilde bu oluşumu takip ediyor. Hisse yükselmiş düşmüş ilgi alanımda değil. Hastanelerine ve okullarına gidilmemesi gerektiği gerçeklerini halkın görmesini diliyorum. Çünkü bu kişiler halka eşit şekilde davranmayan kişiler. Eğitim ve sağlık gibi konularda ideoloji söz konusu olamaz. Lokman Hekim hissesi düşmüş yükselmiş konusuyla bağımsızdır bu durum.

Lokman Hekim CFO su böyle davranabiliyorsa biz de tam olarak bu ideolojinin karşısında durma hakkımızı kullanırız. Amaç bu durumu unutturmamak ve maddi rant elde edilmesine engel olmak. Halka açık şirket rahat rahat siyaset yapabiliyorsa burada bir sorun var demektir. Ticari bir kuruluş mu yoksa siyasi bir kuruluş mu?

+1 Aynen katılıyorum.

7. +1
    Daha önce ifade ettim. Vakıf cemaat siyaset gibi birlikteliklerden uzak durulması gerektiğini. Fetö öncesi Koza grubunda yapılan bağış ve yardım adı altında aktardıkları paraları unutmayın. Sonra ne oldu. Kandırıldık Allah af etsin. TMSF el koydu ve kayyum atandı. Geçmişten günümüze yeşil sermaye pişmanlık olmuştur, çünkü hep farklı amaçları olmuştur.Bu tür kuruluşlara halkın ilgi göstermemesi gerekir. Akraba ve tanıdıklarıma engel oluyorum.Mehmet Metiner in dediği gibi büyüdükçe kibirlenen tipik AKP topluluğu.

8.  Alıntı Originally Posted by Mäzzonetto Yazıyı Oku
    Lokman Hekim ile oluşturdukları ideolojik çerçeve nedeniyle ilgileniyorum. Siyaset cemaat vakıf tarikat partizanlık gibi unsurları benimseyip halka açılmaları ile bu oluşumun karşısında haksız çıkar ve menfaat oluşturma çabalarına karşı gelmek içindir. Muhalefet partilerinden tutun birçok gazeteci aynı şekilde bu oluşumu takip ediyor. Hisse yükselmiş düşmüş ilgi alanımda değil. Hastanelerine ve okullarına gidilmemesi gerektiği gerçeklerini halkın görmesini diliyorum. Çünkü bu kişiler halka eşit şekilde davranmayan kişiler. Eğitim ve sağlık gibi konularda ideoloji söz konusu olamaz. Lokman Hekim hissesi düşmüş yükselmiş konusuyla bağımsızdır bu durum.

Alıntı Originally Posted by Monte Carlo Yazıyı Oku
    +1 Aynen katılıyorum.
     Alıntı Originally Posted by Antiseptik Yazıyı Oku
    +1
    Daha önce ifade ettim. Vakıf cemaat siyaset gibi birlikteliklerden uzak durulması gerektiğini. Fetö öncesi Koza grubunda yapılan bağış ve yardım adı altında aktardıkları paraları unutmayın. Sonra ne oldu. Kandırıldık Allah af etsin. TMSF el koydu ve kayyum atandı. Geçmişten günümüze yeşil sermaye pişmanlık olmuştur, çünkü hep farklı amaçları olmuştur.Bu tür kuruluşlara halkın ilgi göstermemesi gerekir. Akraba ve tanıdıklarıma engel oluyorum.Mehmet Metiner in dediği gibi büyüdükçe kibirlenen tipik AKP topluluğu.

Sektördeki başka bir hastane ile kıyaslandığında çok daha ucuza fiyatlanmasının sebebi olan durum yatırımcısına zarar olarak sonuçlanıyor. O da hastane biz de hastaneyiz. Aradaki bu uçurumun nedeni nedir sorusuna yanıt olmuş. Bu açıdan bakınca şirket yönetimi bu durumun tek sorumlusu. Bu şirketi güven veren kuruluşlara satılması yatırımcının en büyük kazancı olur. Sonra istedikleri yerde siyaset yapsınlar. Bu durum ortaklarının hak ve menfaatlerine karşı gelmekte. Zarar etmesine neden olmaktadır. Şirketin gerçek değerine ulaşmasında engel teşkil etmektedir. Şirket kötü şirket değil yönetimi yetersiz.

Sayfa 154/183 İlkİlk ... 54104144152153154155156164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •