Sayfa 158/183 İlkİlk ... 58108148156157158159160168 ... SonSon
Arama sonucu : 1458 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Sağlık

1.  Alıntı Originally Posted by Barbaros Hayreddin Yazıyı Oku
    Kıymetli paydaşlarımız,

Salgını yenmeye yönelik faaliyetler tüm hızıyla devam ederken yılın üçüncü çeyreğinde, aşılama oranlarındaki artışa rağmen yeni varyantların ortaya çıkması global ekonomideki momentumu zayıflatmış ve normalleşme sürecinin yavaşlamasına sebep olmuştur. Buna bağlı olarak bazı ülkeler büyüme oranlarını aşağı yönlü revize etmiştir. Türkiye’de ise 2.çeyrekteki %21’lik güçlü büyümenin ardından sanayi ve hizmet sektörlerinin katkılarıyla yıl sonu büyümenin % 9-10 arasında olacağı tahmin edilmektedir

************************************************** **********************************

Yönetim kurulu başkanının faaliyet raporunda kıymetli paydaşlarımız diye başlayan fakat ortaya konulan tutum ve davranışlar nedeniyle bunun koca bir yalan olduğunu anlayan bir yatırımcı olarak;

Global ekonomide momentum zayıflamış ve bazı ülkeler büyüme oranını azaltmış gibi ukalaca açıklamalar yapmak yerine, yönettiğin şirketin değeri neden sektör ortalamalarının altında olduğunu açıkla.

Neden?

Şirketin değerine bakmadan kıymetli paydaşlarımız demek dünyanın en samimiyetsiz yaklaşımı.

Alıntı Originally Posted by Monte Carlo Yazıyı Oku
    Mobius'un röportajında öne çıkan ifadeler şunlar oldu:
    "Türkler ne olursa olsun hayatta kalır"
    Yıllardır Türkiye'ye yatırım yapıyorum, Türkler ne olursa olsun hayatta kalır. Türk şirketler TL değer kaybetse bile dolar cinsinden para kazanabiliyor. Sayıların yanı sıra her zaman şirketin kendi yönetimine de bakıyoruz.

Bu şirketin yönetimine bakanlar vakıf üzerinden para kaçırma iddiaları akp yöneticiliği ve siyaset hastaneler nakşibendi tarikatının haberlerinden başka bir şey göremedikleri için hisseleri gerçek değerinden işlem göremez. Yabancı gibi alanlarda yabancı değil yandaşlar.
    Siyasal islamcılar bu ülkeye ne vermiş de bunlar yatırımcısına ne verecek. Halkın alım gücü yerlerde. Dolar almış başını gidiyor hayat pahalılığı ortada gerçek enflasyon yüzde 50-60 seviyesinde. AKP lilerin yönettiği şirket de aynı ülke para birimi gibi değersiz oluyor. Bunda şaşılacak bir durum yok.

2. Karşılıklı işlem yapan oçları karılarınızıda böyle paylaşıyormusunuz. Sizde utanma olsa böyle işlem yapmazsınız zaten. Karılarınızı paylaşın böyle karşılıklı. O zaman hisse alırsınız.

3. Düşük hisse fiyatına müdahale etmemek demek kendi çıkarları ile örtüştüğü anlamına geliyor. Kendileri topluyor olmalı ki bu fiyatlardan memnun durumdalar. Belki de vakıfa verdikleri paralarla hisseyi topluyorlardır. Üniversitenin nakiti ile topluyorlardır. Yeşil sermaye her türlü oyunu yapar.
    Bu arada haysütü satacaklarmış diye bir söylenti var... Bunlara üç koyun versen yönetemezler lafı doğru çıkacak galiba

4. Haysüt zaten ana şirket Lokman ile birleştirildi. Satış olacaksa Haysüt'ün varlıklarının satışı olabilir ancak.

Zaten birleştirmelerinin başka ne maksadı olabilir ki. Hastane işletmecisi olarak hayvancılık yapmaları abesle iştigal olurdu.

5. 16.11.2021 tarihinde LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK, TURİZM, EĞİTİM HİZMETLERİ VE İNŞAAT TAAHHÜT A.Ş. payları ile ilgili olarak 10,96-11,15-TL fiyat aralığından 42.110 adet alış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Geri Alım programı çerçevesinde gerçekleştirilen işlemle birlikte LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK, TURİZM, EĞİTİM HİZMETLERİ VE İNŞAAT TAAHHÜT A.Ş. sermayesindeki paylarımız 16.11.2021 tarihi itibariyle %1,4548 sınırına ulaşmıştır.

Güzel bir miktarda bir alım. Devamı gelebilir. Yatırımlar azalınca şirket güçlü nakit akışının avantajını kullanabilir.

Haysüt birleşme tescili de geldi. Bakalım herhangi bir satış ile ilgili de haberler gelecek mi.

Haftaya bir de temettü var.

6. Borsa ortaklarını zillet ittifakı gibi gören şirket birleşme onayını alışılmadık şekilde hemen açıklamış.

7.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    16.11.2021 tarihinde LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK, TURİZM, EĞİTİM HİZMETLERİ VE İNŞAAT TAAHHÜT A.Ş. payları ile ilgili olarak 10,96-11,15-TL fiyat aralığından 42.110 adet alış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Geri Alım programı çerçevesinde gerçekleştirilen işlemle birlikte LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK, TURİZM, EĞİTİM HİZMETLERİ VE İNŞAAT TAAHHÜT A.Ş. sermayesindeki paylarımız 16.11.2021 tarihi itibariyle %1,4548 sınırına ulaşmıştır.

Güzel bir miktarda bir alım. Devamı gelebilir. Yatırımlar azalınca şirket güçlü nakit akışının avantajını kullanabilir.

Haysüt birleşme tescili de geldi. Bakalım herhangi bir satış ile ilgili de haberler gelecek mi.

Haftaya bir de temettü var.

Hay süt varlıklarına ek olarak 4 yıl sonra yeniden değerleme yaptıkları yatırım amaçlı gayrimenkul ve atıl duruma düşen varlıkların satışı olabileceğini düşünüyorum.

8. Bu firma yatırımcısı yararına bir karar vermez.Satış yapsalar bile o para bir şekilde yok edilir.Yaptıkları açıklamaya bakılırsa eski bir açıklamayı şimdi yolluyorlar. Hastane işi yapanlar neden öğrenci yurdu yapar bir düşünün.Vakıf öğrenci yurdu hayvancılk gibi faaliyetleri araştırın bakın kimler yapar. Ky düşmanı bir yönetimi var.

Sayfa 158/183 İlkİlk ... 58108148156157158159160168 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •