Sayfa 160/183 İlkİlk ... 60110150158159160161162170 ... SonSon
Arama sonucu : 1458 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Sağlık

1. Canlı sığır vadeli işlemlerinde fiyatlar artmış

2. Seyahat kısıtlamalarının kalkması ve sağlık turizmi kapsamında yeni anlaşmalara imza atarak bir önceki yıla göre sağlık turizmi cirosunu %100 artırmayı başardık. Bu alanda sahip olduğumuz dinamik ve enerjik kadromuz en büyük avantajımız olup stratejik hedeflerimiz arasında olan ülkelerde planladığımız faaliyetlerle hizmet ağımızı genişletip yüksek oranlı büyüme kaydetmeyi hedefliyoruz.

************************************************** ********************************

Yönetim kurulu başkanın ifadeleri gerçekleşirse güncel veriler ışığında yüksek kur etkisi sayesinde sağlık turizmi gelirleri bilançoya sürpriz pozitif katkı sağlayabilir.

İnşallah başarılı olabiliriz.

2019 yılında sağlık turizmi ve turistiğin sağlığı kapsamında ülkemizde 662.087 hasta sağlık hizmeti almıştır. Sağlık ve tıbbi nedenlerle gelen yabancı ziyaretçi ve yurt dışında ikamet eden vatandaş ziyaretçilerden elde edilen turizm geliri 2019 yılında 1 milyar 65 milyon 105 bin ABD Doları tutarında gerçekleşmiştir.

2020 yılında yaşanan küresel salgın sebebiyle sağlık turisti sayısında gözle görülür bir azalma meydana gelmiştir. 388 bin 150 hasta, sağlık hizmeti almak için Türkiye’yi tercih etmiştir. Sağlık turizmi ve tıbbi nedenlerle gelen yabancı ziyaretçi ve yurt dışında ikamet eden vatandaş ziyaretçilerden elde edilen turizm geliri, 2020 yılında 548 milyon 882 bin dolara gerilemiştir.

Sağlık turizmi, kalkınmayı ve rekabet gücünü artıran bir sektör olarak öne çıkıyor. Türkiye, bu sektörde daha güçlü bir aktör olmak için elinden geleni yapıyor.

İlk 10 ayda ülkeye gelen yabancı hasta sayısı 718 bin 164’ü bulması ilerisi için umutları arttırıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by Barbaros Hayreddin Yazıyı Oku
    Şirket elindeki binayı Kredi Yurtlar kurumuna vermedi. Bu binayı borçlanarak yaptı. Sadece hastane işletmecisi olduğu düşünülen topluluk neden böyle bir girişime soyunduğu halen soru işaretidir.

Ky düşmanlığı şirketin değeri ile oluşan sonuç ile özetlenebilir. Şahsen bu firmaya güvenmiş bir yatırımcı olarak neden sektörün en düşük değerlemesine sahip durumdayız.

Bu durumun sorumlusu yatırımcı olamaz.

IMF başkanı gibi global yorumlar yapmak bu şartlarda başkanın haddi değil. Piyasa değeri buna izin veremeyecek durumda. Bu yorumu Muharrem Usta yapabilir çünkü firmasının durumu bu yorumu yapmasına olanak sağlıyor.

Ben bu yorumu hadsizlik olarak değerlendirdim.

Faaliyet raporunun ayrıntılı olması zaten olması gereken normal bir akış. Bunları paylaşmayan şirketlerin sorumsuzluğu şirketin başarısı gibi göstermek rasyonel bir bakış açısı değil.

Diğer faaliyet raporlarında olmayıp Lokman Hekim de olan ayrıntı nedir o da ayrı bir tartışma konusu. Şahsen kısır faaliyet raporu ile yüksek değerlemeye sahip olmayı tercih ederdim.

Şirket yönetiminin profesyonel olmamasının nedeni şirketin hâkim ortağının olmamasından dolayıdır.

Ezcümle, şirketin yönetim kurulu başkanı bu koltuğu hak etmediği liderlik vasıflarını sağlayamadığı şirketi konsolide edemediği piyasanın verdiği değer ile özetlenmiş durumdadır.

Örmek EGEPO hastaneleri piyasa değeri.
    KYK'ya kiraya verilmiş bir bina var. Bu binayı borçlanarak mı yaptı açıkçası bilmiyorum. Çok da umurumda değil. Bina şirkete katma değer sağlıyor. Öküz altında zorla buzağı aramaya gerek yok bence.

Değerleme konusunda haklısınız ama şirketin yaptığı geri alımların hisse fiyatını da desteklediğini unutmamak lazım. Geçen gün yapılan alım miktarı öncekilere göre yüklüydü.

Faaliyet raporunda Yönetim Kurulu Başkanı'nın hem şirketi hem de makro ekonomiyi kendi çerçevesinde değerlendirmesi oldukça normal bir durum. Burda hiçbir sakınca görmüyorum keza birçok şirkette yöneticiler iki kelam etmeye tenezzül dahi etmiyorlar.

Faaliyet raporu oldukça detaylı. Şeffaflığı ve öngörülebilirliği artıyor. Şirketin finansal rasyolarıyla ilgili detaylı karşılaştırmalı analizler var. Şirket ne kadar nakit üretmiş nelere ne kadar para harcamış net bir şekilde görebiliyorsunuz. Ayrıca şirketin nakit durumunu gösteren matematiksel bir model bile oluşturmuşlar. Konsolide bilançoya baktığınızda şirketin sunduğu nakdi durumu çıkamanız mümkün değil. Hızlı bir şekilde geçmiş ve gelecek beklentilerle öngörü sahibi oluyorsunuz. Ciro içerisindeki kritik kalemler ve bu kalemlerdeki büyümeler net bir şekilde verilmiş. Yeni yatırımlardan bahsedilmiş. Önümüzdeki dönemde şirketin faaliyetlerinin sonuçlarını öngörebiliyorsunuz. Yatırımcıya değer verdiğini gösteren üzerinde çalışılmış bir faaliyet raporu bana göre. Bunun gibi faaliyet raporu hazırlayan başka şirketler varsa açıkçası bilmek isterim. Paylaşırsanız sevinirim.

Şirketin piyasa değeri gerçekten çok düşük. Bu konuya hiçbir itirazım yok. Düzeltmek için malın kurumsal ellerde toplanması lazım. MIRI gibi alımların artması durumunda halka açıklık oranı düşeceği için değerlemeler de yükselecektir. Aksi takdirde düşük piyasa değerleri devam edecektir. Tahtadaki çapulcu tayfa malın kıymetini bilmiyor. Alsat ile günlük vurkaç derdindeler.

4.  Alıntı Originally Posted by Barbaros Hayreddin Yazıyı Oku
    Seyahat kısıtlamalarının kalkması ve sağlık turizmi kapsamında yeni anlaşmalara imza atarak bir önceki yıla göre sağlık turizmi cirosunu %100 artırmayı başardık. Bu alanda sahip olduğumuz dinamik ve enerjik kadromuz en büyük avantajımız olup stratejik hedeflerimiz arasında olan ülkelerde planladığımız faaliyetlerle hizmet ağımızı genişletip yüksek oranlı büyüme kaydetmeyi hedefliyoruz.

************************************************** ********************************

Yönetim kurulu başkanın ifadeleri gerçekleşirse güncel veriler ışığında yüksek kur etkisi sayesinde sağlık turizmi gelirleri bilançoya sürpriz pozitif katkı sağlayabilir.

İnşallah başarılı olabiliriz.

2019 yılında sağlık turizmi ve turistiğin sağlığı kapsamında ülkemizde 662.087 hasta sağlık hizmeti almıştır. Sağlık ve tıbbi nedenlerle gelen yabancı ziyaretçi ve yurt dışında ikamet eden vatandaş ziyaretçilerden elde edilen turizm geliri 2019 yılında 1 milyar 65 milyon 105 bin ABD Doları tutarında gerçekleşmiştir.

2020 yılında yaşanan küresel salgın sebebiyle sağlık turisti sayısında gözle görülür bir azalma meydana gelmiştir. 388 bin 150 hasta, sağlık hizmeti almak için Türkiye’yi tercih etmiştir. Sağlık turizmi ve tıbbi nedenlerle gelen yabancı ziyaretçi ve yurt dışında ikamet eden vatandaş ziyaretçilerden elde edilen turizm geliri, 2020 yılında 548 milyon 882 bin dolara gerilemiştir.

Sağlık turizmi, kalkınmayı ve rekabet gücünü artıran bir sektör olarak öne çıkıyor. Türkiye, bu sektörde daha güçlü bir aktör olmak için elinden geleni yapıyor.

İlk 10 ayda ülkeye gelen yabancı hasta sayısı 718 bin 164’ü bulması ilerisi için umutları arttırıyor.
    Pandeminin son bulmasıyla bu kurlarla Türkiye'te turist yağacaktır şüphesiz. Özellikle hem Avrupa'dan hem de Orta Doğu'dan Asya'dan kaliteli sağlık hizmetini ucuza almak isteyenler için ilk tercihin Türkiye olması bence çok yüksek bir olasılık. Üniversitenin açtığı diş hastanesi sağlık turizmi gelirlerini destekleyecektir.

Ayrıca cirodaki kurumsal satışlar da sağlık turizmi kadar önemli bence. Daha fazla kurumsal anlaşma sürdürülebilir büyümeye katkıda bulunacaktır.

5.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    KYK'ya kiraya verilmiş bir bina var. Bu binayı borçlanarak mı yaptı açıkçası bilmiyorum. Çok da umurumda değil. Bina şirkete katma değer sağlıyor. Öküz altında zorla buzağı aramaya gerek yok bence.

Değerleme konusunda haklısınız ama şirketin yaptığı geri alımların hisse fiyatını da desteklediğini unutmamak lazım. Geçen gün yapılan alım miktarı öncekilere göre yüklüydü.

Faaliyet raporunda Yönetim Kurulu Başkanı'nın hem şirketi hem de makro ekonomiyi kendi çerçevesinde değerlendirmesi oldukça normal bir durum. Burda hiçbir sakınca görmüyorum keza birçok şirkette yöneticiler iki kelam etmeye tenezzül dahi etmiyorlar.

Faaliyet raporu oldukça detaylı. Şeffaflığı ve öngörülebilirliği artıyor. Şirketin finansal rasyolarıyla ilgili detaylı karşılaştırmalı analizler var. Şirket ne kadar nakit üretmiş nelere ne kadar para harcamış net bir şekilde görebiliyorsunuz. Ayrıca şirketin nakit durumunu gösteren matematiksel bir model bile oluşturmuşlar. Konsolide bilançoya baktığınızda şirketin sunduğu nakdi durumu çıkamanız mümkün değil. Hızlı bir şekilde geçmiş ve gelecek beklentilerle öngörü sahibi oluyorsunuz. Ciro içerisindeki kritik kalemler ve bu kalemlerdeki büyümeler net bir şekilde verilmiş. Yeni yatırımlardan bahsedilmiş. Önümüzdeki dönemde şirketin faaliyetlerinin sonuçlarını öngörebiliyorsunuz. Yatırımcıya değer verdiğini gösteren üzerinde çalışılmış bir faaliyet raporu bana göre. Bunun gibi faaliyet raporu hazırlayan başka şirketler varsa açıkçası bilmek isterim. Paylaşırsanız sevinirim.

Şirketin piyasa değeri gerçekten çok düşük. Bu konuya hiçbir itirazım yok. Düzeltmek için malın kurumsal ellerde toplanması lazım. MIRI gibi alımların artması durumunda halka açıklık oranı düşeceği için değerlemeler de yükselecektir. Aksi takdirde düşük piyasa değerleri devam edecektir. Tahtadaki çapulcu tayfa malın kıymetini bilmiyor. Alsat ile günlük vurkaç derdindeler.
    Sayın Valentine hem haksızsın hem de güçlü.Sırf yüksek egodan dolayı aynı borçlanma konularında yerin dibine soktuğun durmuş döveni eleştirirken burada yapanları savunuyorsun. Borç batağına sokup yıllarca şirketin belini doğrultamamış kişileri savunuyor olmanız son derece tutarsız olmuş. Sizin gibi kaliteli bir kaleme hiç yakıştırmadım. Hem konuyu bilmiyorsunuz hem de beni ilgilendirmez diyorsunuz. Egonuza yenik düşmenize şaşırdım.objektif olmadığınız için sizi red listeme alıp güven duyduğum yazılarınıza son veriyorum.

6. Ne konusu ne egosu ne durmuş döveni. Neyi savunmuşum. Dam üstünde saksağan vur beline kazmayı. Neyse selametle

Bu kadar şikayet edip de neden yatırım yapılır orasını da hiç anlayamadım gitti. Stockholm sendromu bu aralar baya yaygın.

7.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    Ne konusu ne egosu ne durmuş döveni. Neyi savunmuşum. Dam üstünde saksağan vur beline kazmayı. Neyse selametle

Bu kadar şikayet edip de neden yatırım yapılır orasını da hiç anlayamadım gitti. Stockholm sendromu bu aralar baya yaygın.
    İnsanlar dusuk piyasa degerine kotu niyetli ve basarisiz yonetime isyan ediyor.Neyini anlamiyorsun.Salaga yatmak da boyle oluyor galiba.

8.  Alıntı Originally Posted by Monte Carlo Yazıyı Oku
    İnsanlar dusuk piyasa degerine kotu niyetli ve basarisiz yonetime isyan ediyor.Neyini anlamiyorsun.Salaga yatmak da boyle oluyor galiba.
    Zeka özürlüler benim mesajlarıma cevap vermesin. Hatta hiç zahmet edip okumayın. Yukarıda Sayın Ahmetmutlu'nun yaptığı gibi basın engeli geçin.

Sayfa 160/183 İlkİlk ... 60110150158159160161162170 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •