Sayfa 60/183 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon
Arama sonucu : 1458 madde; 473 - 480 arası.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Sağlık

1. 5'in üzerine yerleşmede zorlandığımızda da BGC'nin alımlarıyla 5 üzerini sağlamlaştırmıştık. Şimdi de 6 üzerine attırdı BGC.

2.  Alıntı Originally Posted by pmngr Yazıyı Oku
    Acibadem o zamanlar sektorun o segmentte lideriydi ve rekabet kosullarinda rakipsizdi..Simdi sektor daha rekabetci ama talep de yuksek..ve buyume mevcut..simdiki kosullarda ve aldigim duyumlara gore IPO lar 12-13 EV/EBITDA uzerinden olacak..lokman şu an 7 EV/EBITDA uzerinden işlem görüyor ama EBITDA margin %4 sağlık sektörü için biraz düşük..daha premium bir hizmet verebilmeli..ytdeğildir

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Gecen hafta size kabaca yukarıdaki değerlemeyi yapmıştım..şimdi hayaller gercek oluyor..senaryo yürürlüğe girdi..sadece tutmaya devam..mutlu yıllar!..ytdeğildir

3. Evet, halka arzlar olmasa hala sürünüyor olacaktı Lokman büyük ihtimal. Şimdi ise sektörel rasyoların altında kalabileceğinden bir yukarı fiyatlama yapılıyor. Şu anda bu yükselişe sekte vurduracak bir Bizim deki ortaklar var. Onun haricinde tahtaya hakim yabancı gruplar hisse değerinin artmasına çalışıyorlar.

4. Şirketin bu noktada yapması gereken makul buyuyup doğru lokasyonlarda iyi hizmeti doğru fiyata sunmak..sektor dinamik ve bence hala bakir..ytdeğildir

5. Türkiye merkezli en büyük özel sermaye fonlarından olan Turkven'in CEO'su Seymur Tarı, ortak oldukları hastane grubu Medical Park'ın yarısına yakınının halka arz edileceğini ve sürecin 2018'de bitmiş olacağını belirterek arz büyüklüğünün Mavi'yi üçe katlamasını beklediklerini söyledi.

Tarı, Türkiye borsasında sağlık sektöründe halka açık bir şirket olmadığına dikkat çekerek, "Mavi ile bir kapı açtık, Medical Park ile bir çığır açmayı düşünüyoruz. Uzun zamandır borsanın gördüğü en büyük halka arz olacak... Bir sürü yeni yatırımcıyı Türkiye'ye çekmiş olacağız" dedi.

Turkven'in yönettiği fonların Medical Park'ta yüzde 53.4 payı bulunuyor.

Medical Park hastaneleri Türkiye'de 15 ilde 21 hastane ve 14 bin çalışan ile faaliyet gösteriyor.

GT-I9500 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Yukardaki yazida gecen

*** arz büyüklüğünün Mavi yi üçe katlamasını bekliyoruz ****

Cumlesi reelde gerceklesirse , medical park için arzi düşünülen yaklasik 101milyon nominal degerli hissenin arz fiyati ne olabilir acaba ? Ortalama bi hesap yapmak mumkunmudur?
    Mavi 42 _44 lira civarindan arz edilmisti diye hatirliyorum...

GT-I9500 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Lokman Hekim Hastanelerinden bu tür büyük açılım ve aktiviteler beklemek çok doğru değildir. Etkin bir yönetim gücü bulunmamaktadır. Birçok yöneticisi siyasi menfaatleri peşinde koşarak hem risk hem etkisiz bir yönetim oluşmasının kaynağıdır. Günün birinde bu riskler mutlaka fiyatlanacaktır.

Lokman Hekim Hastanelerinin maddi kaynaklarını atıl bir şekilde kullanan yönetimin etkinliği ve Ankara da bulunan hastaneler ile Van da bulunan hastanelerin kârlılığı ile nasıl bir yönetime sahip olunduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Bu grubun CFO su işiyle değil de siyasetle ilgileniyorsa ve bu duruma dur diyebilecek hiçbir yöneticisi yoksa bu gruptan büyük fark yaratmasını beklemek büyük hayalciliktir.

Dış etkenler ile yükseliyor olmak ve kendi dinamikleri ile bunu başaramıyor olunmasının tek sorumlusu düşük profilli yöneticiler ile bölünmüş bir yönetim anlayışıdır.

Sayın Mehmet Altuğ yalnız kalmış ve her gelişimi kendisi yapmak durumunda bırakılmıştır.

Çok uzun uzadıya yazmaya gerek yok.

Çok basit bir örnek ile Lokman Hekim Hastanelerinin vizyonu marka değeri ve geleceğine bakışını özetleyecek bir örnek ile son vermek gerekirse;

Yıllardır Lokman Hekim Hastaneleri Uluslararası ilişkiler Yönetmenliğini yapan Sayın Tuğba Arız, marka değeri vizyonu ve profesyonel yönetim anlayışı ile yönetilen Ankara Güven Hastanesi geçti.

Bunun üzerine eleştirilmeye tahammülleri olmayan, en iyisini biz biliriz diyen yönetim mi ne yaptı?

Aylardır Kariyer Net internet sitesinde Uluslararası ilişkiler yöneticisi arıyor.

İşte size kısa bir vizyon farkı.

8.  Alıntı Originally Posted by rain Yazıyı Oku
    Lokman Hekim Hastaneleri YK Başkan Vekili Altuğ, Lokman Hekim Üniversitesi'ne 2018-2019'da ilk öğrencilerini almayı umduklarını açıkladı

Lokman Hekim Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Lokman Hekim Üniversitesi'ni kuracak olan Sevgi Vakfı'nın Mütevelli Heyet Başkanı Mehmet Altuğ, sağlık alanına odaklanmış güçlü bir üniversite hayata geçirmeyi hedeflediklerini söyledi. DÜNYA Gazetesi Ankara Temsilciliğini ziyaret eden Altuğ, "Türkiye ve dünyada (sağlık personeline) ihtiyaç devam ediyor. Üniversite kurmaya yönelik girişimimiz 'hadi bunu da yapalım' diye olmadı. 20 yılı aşkın deneyimimiz var, bilgi birikimimiz ve bünyemizde üniversiteyi markalaştıracak Akademik insan kaynağımız mevcut" dedi.

Üniversitenin kuruluşunun TBMM'de kanunlaştığını ve yürürlüğe girdiğini vurgulayan Mehmet Altuğ, Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Sağlık Bilimleri, Mühendislik ve Spor Bilimleri Fakülteleri ile Sağlık Meslek Yüksek Okulu açmayı planladıklarını kaydetti. Altuğ, nihai hedef olarak 8 bin dolayında öğrenciye ulaşmak istediklerini; izin vb. her türlü hazırlığı da tamamlayarak 2018-2019'da ilk öğrencilerini almayı umduklarını açıkladı.

Türkiye'de 100 bin dolayında yabancı öğrenci bulunduğunu belirten Mehmet Altuğ, hem Türkiye'nin hem de dünyanın sağlık personeli açığının bulunduğunu, bu yönde ihtiyacın devam edeceğini vurguladı. Üniversitenin hem öğrenci hem de akademik olarak uluslar arası işbirliğine odaklanacağını anlatan Altuğ "Sağlık uluslararası bir alan. Alınabilecek öğrenci sayısında sınır var ama öğretim üyesinde yok.. Bu yönde de güçlü girişimlerimiz var" diye konuştu. Ankara'nın üniversite merkezi olarak seçilmesinin bilinçli bir karar olduğunu anlatan Mehmet Altuğ, hem bilimsel hem de uygulama anlamında Ankara'nın hala Türkiye'nin sağlık merkezi konumunda olduğunu belirtti.

Lokman Hekim Hastanelerine yatırım yapmak için yapılan araştırmalarda ortaya çıkan bu risk unsurlarına Sayın Mehmet Altuğ’un cevabı ne olurdu acaba?

20 yılı aşkın kariyer masalları yerine asıl cevaplanması gereken sorular bunlardır.

Röportajda Yönetim Kurulu Başkan Vekili denmiş ama etkinliği ile gerçek başkan sıfatında olduğunu anlamak hiç zor değil.

Sayfa 60/183 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •