Sayfa 131/183 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181 ... SonSon
Arama sonucu : 1458 madde; 1,041 - 1,048 arası.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Sağlık

1. haber eski 2019 yılı ...sonucu ne oldu acaba ...olumlu olabilir sonuç.
    habere gelince; öyle bir gazete ve yazar türkiyede varmıymış? ...bence önemli değil.türkiye değerlendirmesinde pizzaya göre türkiyedeki üniversitelerin hepsi program müfredat olarak zaten olumsuz ve odtü harici denkliği bile yok diye biliyorum.

al-sat değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Hisseci61 Yazıyı Oku
    Sağlık Bakanı Koca’nın kendi hastanesini özel genelge yayımlayarak “ileri düzey hastane” sınıfına sokması diğer özel hastane sahiplerini kızdırdı. Bazı özel hastane sahipleri genelgenin iptali için Danıştay’a dava açmaya hazırlanıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Sağlık Hizmeti Sunucularının Basamaklandırılması Hakkındaki Genelge ile sadece kendi hastanesini ‘İleri düzey hastane’ sınıfına sokması çoğu AKP döneminde hizmete giren ve iktidara yakınlıklarıyla diğer özel hastane sahipleri arasında tepkiye yol açtı. Bazı özel hastane sahiplerinin Koca'nın ‘Hastaneye özel’ genelgesinin iptali için yargıya başvurmaya hazırlandığı bildirildi.

Koca’nın da yöneticisi olduğu Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OSHAD) genelge sonrası özel hastane sahipleri ile 17 Haziran’da toplantı yaptı. Edinilen bilgiye göre, toplantıda ayrıcalığın kaldırılması için Fahrettin Koca ile görüşülmesine ve uyarılarının dikkate alınmaması halinde de itiraz için son gün olan 5 Eylül’e kadar Danıştay’a iptal davası açılmasına karar verildi.
    Genelgeyle Medipol Hastanesi'ne ayrıcalık tanınmasına itiraz eden hastaneler arasında Nakşibendi cemaatine ait olduğu iddia edilen Lokman Hekim Hastanesi, Kurucu Başkanı Ethem Sancak olan Medicalpark ile Liv Hospital Hastanaleri’nin de bulunduğu ileri sürüldü.
    BAKANIN HASTANESİ İLE SINIRLI KALDI
    Bursa Sağlık Kuruluşları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Feza Şen, Sağlık Bakanı Koca’nın kendi hastanesine ayrıcalık tanıyan genelgesini BirGün’e değerlendirirken şunları söyledi:
    “İleri düzey hastane tanımı metrekare hesabına göre yapıldığı için Göztepe Medicalpark Hastanesi gibi birçok hastane bu kapsamın dışında kaldı. Metrekare şartı gibi şartlar belirlenmesi ve özel koşullara da yer verilmesiyle Türkiye’de 30’a yakın özel hastane ileri düzey hastane olabilecekken bu durum sadece Bakan’ın hastanesi ile sınırlı kaldı.
    YATIRIMCILAR ÇEKİNİYOR
    Hastanelerin basamaklarına göre SGK’den pay aldığını belirten Feza Şen, “Genelgenin başında 'Yetki Sağlık Bakanlığı’nda' denilmiş fakat genelgenin dayanağını aldığı kanun Genel Sağlık Sigortası Kanunu’na dayanıyor. Orada da 'Basamaklarına göre paralar ödenebilir' deniyor. SGK özel hastanelere sınıflarına göre para ödüyor. SGK’nin hastanenin basamağına göre farklı fiyat uygulama hakkı var. Ayrıca sektör yatırımcısı gerçekleri söylemekten çekiniyor. Çünkü çoğu borçlu ve yaptıkları iş tamamen kamu denetimine ve düzenlemelerine tabi” dedi.
    ŞEHİR HASTANELERİ İÇİN YAPILIYOR
    Şehir hastaneleri için özel hastanelerin önünün kesildiğini de belirten Şen, “Önceden 40 yataklı bir hastaneniz varsa Sağlık Bakanlığı'na müraacat ettiğinizde yatak sayınız 75’e çıkarılıyordu. Şimdi bu genelge ile bu durum ortadan kalktı. 'Küçük hastaneler ne yaparsa yapsın büyük hastaneler de genişleyebiliyorsa genişlesin' denildi” diye konuştu.

https://www.birgun.net/haber/bakana-...kavgasi-264209

Nakşibendi Tarikatı’nın Menzil kolu, adını Adıyaman’ın Menzil köyünden alıyor. Cemaatin en ünlü ismi Raşit Erol. Şeyh postunda şimdi kardeşi Abdülbaki Erol oturuyor. Şeyh adaylarından Fevzettin Erol ise şimdilik cemaatin Ankara ve Afyon örgütlenmesini yönetiyor. Cemaat ekonomik gücünü belediyelerden aldığı ihalelerle arttırıyor.
    Menzil tarikatı, cemaatlere yönelik, “Ya benimlesiniz ya onlarla'' çağrısından sonra Erdoğan’ın yanında taraf tutan ilk dini yapılanma. Özellikle esnaflar arasında örgütlenen Menzil, Adıyaman kökenli bir tarikat olmasına karşın bütün ülkeye yayıldı. Tarikat liderlerine ''Gavs’ ismini veren Menzilcilerin ''Minah" adında bir de başucu eserleri bulunuyor. Tarikatın, ‘Semerkand Öğrenci Yurdu’' adı altında ülke genelinde 150 yurdu bulunuyor.”

Genel yönetim giderleri nereye gidiyor deşifre olmaya başlıyor. Neden yatırımcının hakkı olan paralar ile öğrenci yurdu yaptıkları şimdi daha net anlaşılıyor. Haram zıkkım olsun.Yüzde 3 - 5 ile şirket yönetiyor olmaları saçmaydı zaten.Yönetimi kimse tanımaz etmez.Yalanlamadıklarına göre tarikat hastanesi olduklarını kabul ediyorlar. Bilançonun ne zaman yollanacağına tarikat karar veriyor demek.
     Alıntı Originally Posted by Dr. Jekyll Yazıyı Oku

Üzülerek görüldüğü üzere Lokman Hekim Yönetim Kurulu Başkanı söylediklerini yapamayan, verdiği sözleri tutamayan bir duruma düşmüştür.

Etlik Hastanesi tamamlanma süresini tutturamamış, borçları azaltamamış, çözüm üretmeye yönelik vaatlerini yerine getirmemiştir.

Ne kadar sağlam ortaklık yapınız olduğunu ortaya koydunuz.

Tek kelime ile yazık !
     Alıntı Originally Posted by ohy43 Yazıyı Oku
    Sizin bu yorumunuzdan sonra mpark mı almalıyız???
    Valla sayın ohy43 mpark bugun yüzde 5 artı kapattı tarikatçılar sıfır.Bu normal bir durum değil. Cemaat tarikat vakıf işlerini piyasalar sevmez yeşil sermaye kimseye para yedirmez. Spekle ortak olup küçük yatırımcıyı öpmek için herşeyi yaparlar.Yukarıdan sattıklarını almadan gitmez şirket bu durumu kollar destek olur. Sonra tövbe ederler konu kapanır

3. Ne yapıcaz bu gün ben bu kadar kazandım sen bu kadar kaybettin mi oynayacağız borsa bu birileri düşecek birileri yükselecek sayfayı zehirleyip insanların aklını karıştırmayın vebale de girmeyin iyi akşamlar...

4.  Alıntı Originally Posted by ohy43 Yazıyı Oku
    Ne yapıcaz bu gün ben bu kadar kazandım sen bu kadar kaybettin mi oynayacağız borsa bu birileri düşecek birileri yükselecek sayfayı zehirleyip insanların aklını karıştırmayın vebale de girmeyin iyi akşamlar...
    Yeni göreviniz hayırlı olsun, başarılar yalnız mesai bitmedi mi?

5. Siz de avukatısınız galiba???? Kimseyi savunduğum yok işim olmaz bana göre sermayenin rengi olmaz ben kazancıma bakarım o kadar bu a hissesi olmuş b hissesi benim için farketmez...

6. Dengesiz ve standart olmayan geçmiş bilanço gönderim tarihlerine istinaden sürpriz sayılabilecek zaman dilimde finansallar açıklandı

Yatırımcı düşmanı zihniyet ne hikmetse bilançoda kâr görmek istemiş.

Faaliyet raporuna bazı grafik ve süslemeler ile yeni bir boyut kazandırma çabası gözlerden kaçmadı.

Başkan Sarıoğlu nun hem yönetim kurulu başkanı hem de CEO olması verimlilik açısından zayıf sonuçlar ortaya koyduğu geçmişten günümüze görülüyor. Liyakate dayalı CEO ataması şirketin yönetsel olarak daha etkin sonuçlar doğurucağını savunuyorum. Yürütmeden denetlemeye geçiş yapmak yönetim kuruluna olumlu katkılar sağlayacaktır. Tabi bu durum Lokman Hekim gibi kurumsallıktan uzak şirketler için geçerli değil.

Faaliyet Raporunda HYS hakkında tek kelime bahsedilmemesinden yetersiz bir girişim başlangıcı olduğunu anlayabiliyoruz. Kuruluşundan kısa bir süre sonra bizim için yenileniyor olması fizibilitenin yetersiz olduğunu ortaya çıkartmış oluyor.

Ankara Hastanesinin Lokman Hekim Üniversitesine kiralanmasından dolayı bazı durumların netleşmesi zaman alacak. Tarihinde ilk defa genel yönetim giderlerinin artmaması bu durumdan dolayı mı yoksa yapılan devlet teşviklerinden mi kaynaklanıyor bilemiyorum.

Yüksek maliyet ile borçlanma stratejisinin şirket mali yapısını ne oranda bozduğunu finansal giderlerdeki artış ile hep birlikte görmüştük. Uygulanan politikaların büyümeyi artırıcı etkilerinin sınırlı olduğunu temel sorunlara ciddiyetle eğilen yeni bir programa ihtiyaç olduğu anlaşılmalıdır. Borçlanarak büyüme sürdürülemez.

Toplam borç büyüme oranı yüzde 18 artarak olarak devam ediyor, böylece borçlarımızı azaltacağız masalı devam ediyor.

Geri alınan payları satıp Ziraat Yatırımdan finansal yatırım yapıp faiz peşinde koşmak tamamen hisse satışındaki kötü niyeti ortaya koymaktadır.15-TL geri alım üst limiti varken, temettü ile şirketin nakit varlığını içeride tutmamak hangi akıl tutulmasının hangi köhne zihniyetin esiri olunmuş bilemiyorum. Yönettiğin şirketin hisselerine güvenmezsen kim sana neden güvensin. Böyle bir saçmalık olamaz.

100 lot satışla devre kesen 5 lot satışla kademe değişen bir tahtada siz bu malı nasıl sattınız?

Siz spekülatör müsünüz?

Önceki blok satışın bir ağırlığı bir mantığı bir kurumsallığı vardı, bu satışın piyasaya mal basmaktan ne farkı var. Piyasa oyuncusu edasıyla yapılan bu satışı kim yaptı. Hangi şirket yetkilisi yaptı bu işlemi. Neden bu fiyatlardan şahsi hisselerinizi satmıyorsunuz. Ne kadar kötü niyetli olduğunuzu anlamış olduk, eksik olmayın.

Ankara Hastanesinin ciro kaybını Etlik Hastanesi telafi edebilecek mi? Van Hastanesinin tamamına sahip olmak kârlılığa etkisi ne olur? Yeni bir Ankara Hastanesi bulmak satın almak bu mali yapı ile mümkün mü? Bunları düşünen planlayan ortada bir yönetim yok hisse satıp borç ödemeye çalışan aciz zihniyeti kınıyor ve Allah’a havale ediyorum.

Önceki dönemlerde dillere pelesenk olmuş kurucumuz Sevgi Vakfımız ifadeleri rafa kaldırılmış yerine 25 yıllık tecrübesi ile Lokman Hekim Sağlık Grubu almış. Yanlış plan ve kurgu eninde sonunda doğruya yönelmek zorunda kalıyor.

Üniversite açısından tanıtımlar etkinlikler ulusal kanallarda yapılan programlar oldukça olumlu. Fakat bazı ifadelerde yer alan kâr amacı gütmeyen sözleri neden söylendiğine anlam veremiyorum. Ticari ve halka açık bir şirketin destekleri ile hayata geçirilen bu proje nasıl kâr amacı ile yapılmamıştır. Bu projeyi halka açılmadan yapmış olsaydınız hiçbir problem ve eleştiri olmazdı. Bir vatan evladı olarak alkışlar destekler ve başarılar dilerdik. Sorumsuzca ve anlamsızca yapılan bir açıklama olmuş.

Madem kâr amacınız yok imtiyazlı hisseler ile şirketi yönetmeye devam edebilir, hisselerinizi evinizi arabanızı satıp üniversiteye vakfetmek ile başlayabilirsiniz.

Amel defteri öyle açık kalmaz böyle açık kalır.

7.  Alıntı Originally Posted by Barbaros Hayreddin Yazıyı Oku
    Dengesiz ve standart olmayan geçmiş bilanço gönderim tarihlerine istinaden sürpriz sayılabilecek zaman dilimde finansallar açıklandı

Yatırımcı düşmanı zihniyet ne hikmetse bilançoda kâr görmek istemiş.

Faaliyet raporuna bazı grafik ve süslemeler ile yeni bir boyut kazandırma çabası gözlerden kaçmadı.

Başkan Sarıoğlu nun hem yönetim kurulu başkanı hem de CEO olması verimlilik açısından zayıf sonuçlar ortaya koyduğu geçmişten günümüze görülüyor. Liyakate dayalı CEO ataması şirketin yönetsel olarak daha etkin sonuçlar doğurucağını savunuyorum. Yürütmeden denetlemeye geçiş yapmak yönetim kuruluna olumlu katkılar sağlayacaktır. Tabi bu durum Lokman Hekim gibi kurumsallıktan uzak şirketler için geçerli değil.

Faaliyet Raporunda HYS hakkında tek kelime bahsedilmemesinden yetersiz bir girişim başlangıcı olduğunu anlayabiliyoruz. Kuruluşundan kısa bir süre sonra bizim için yenileniyor olması fizibilitenin yetersiz olduğunu ortaya çıkartmış oluyor.

Ankara Hastanesinin Lokman Hekim Üniversitesine kiralanmasından dolayı bazı durumların netleşmesi zaman alacak. Tarihinde ilk defa genel yönetim giderlerinin artmaması bu durumdan dolayı mı yoksa yapılan devlet teşviklerinden mi kaynaklanıyor bilemiyorum.

Yüksek maliyet ile borçlanma stratejisinin şirket mali yapısını ne oranda bozduğunu finansal giderlerdeki artış ile hep birlikte görmüştük. Uygulanan politikaların büyümeyi artırıcı etkilerinin sınırlı olduğunu temel sorunlara ciddiyetle eğilen yeni bir programa ihtiyaç olduğu anlaşılmalıdır. Borçlanarak büyüme sürdürülemez.

Toplam borç büyüme oranı yüzde 18 artarak olarak devam ediyor, böylece borçlarımızı azaltacağız masalı devam ediyor.

Geri alınan payları satıp Ziraat Yatırımdan finansal yatırım yapıp faiz peşinde koşmak tamamen hisse satışındaki kötü niyeti ortaya koymaktadır.15-TL geri alım üst limiti varken, temettü ile şirketin nakit varlığını içeride tutmamak hangi akıl tutulmasının hangi köhne zihniyetin esiri olunmuş bilemiyorum. Yönettiğin şirketin hisselerine güvenmezsen kim sana neden güvensin. Böyle bir saçmalık olamaz.

100 lot satışla devre kesen 5 lot satışla kademe değişen bir tahtada siz bu malı nasıl sattınız?

Siz spekülatör müsünüz?

Önceki blok satışın bir ağırlığı bir mantığı bir kurumsallığı vardı, bu satışın piyasaya mal basmaktan ne farkı var. Piyasa oyuncusu edasıyla yapılan bu satışı kim yaptı. Hangi şirket yetkilisi yaptı bu işlemi. Neden bu fiyatlardan şahsi hisselerinizi satmıyorsunuz. Ne kadar kötü niyetli olduğunuzu anlamış olduk, eksik olmayın.

Ankara Hastanesinin ciro kaybını Etlik Hastanesi telafi edebilecek mi? Van Hastanesinin tamamına sahip olmak kârlılığa etkisi ne olur? Yeni bir Ankara Hastanesi bulmak satın almak bu mali yapı ile mümkün mü? Bunları düşünen planlayan ortada bir yönetim yok hisse satıp borç ödemeye çalışan aciz zihniyeti kınıyor ve Allah’a havale ediyorum.

Önceki dönemlerde dillere pelesenk olmuş kurucumuz Sevgi Vakfımız ifadeleri rafa kaldırılmış yerine 25 yıllık tecrübesi ile Lokman Hekim Sağlık Grubu almış. Yanlış plan ve kurgu eninde sonunda doğruya yönelmek zorunda kalıyor.

Üniversite açısından tanıtımlar etkinlikler ulusal kanallarda yapılan programlar oldukça olumlu. Fakat bazı ifadelerde yer alan kâr amacı gütmeyen sözleri neden söylendiğine anlam veremiyorum. Ticari ve halka açık bir şirketin destekleri ile hayata geçirilen bu proje nasıl kâr amacı ile yapılmamıştır. Bu projeyi halka açılmadan yapmış olsaydınız hiçbir problem ve eleştiri olmazdı. Bir vatan evladı olarak alkışlar destekler ve başarılar dilerdik. Sorumsuzca ve anlamsızca yapılan bir açıklama olmuş.

Madem kâr amacınız yok imtiyazlı hisseler ile şirketi yönetmeye devam edebilir, hisselerinizi evinizi arabanızı satıp üniversiteye vakfetmek ile başlayabilirsiniz.

Amel defteri öyle açık kalmaz böyle açık kalır.
    Kasa hep kazanır

8. Dusururken bir hedefi var bence dipte yedire yedire asagi saliyor ahlaksiz s.siz...kendi alimimi durdurdum
    AL SAT degildir

Sayfa 131/183 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •