Sayfa 157/183 İlkİlk ... 57107147155156157158159167 ... SonSon
Arama sonucu : 1458 madde; 1,249 - 1,256 arası.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Sağlık

1. 9 aylık kârı 42.835.272. 3.çeyrek 21.839.736 olmuş. Sonuçlar iyi duruyor. Hayırlı olsun.

2. Sermayenin köpekleri.

3. oc bir speği var.

4. Yıllıklandırılmış %60 lara varacak bir öz kaynak kârlılığına işaret ediyor son bilanço. Bizde pek dikkat edilmese de yabancının baktığı en önemli göstergelerden birisi. Her ne kadar vergi desteği de olsa diğer kalemlere dikkatli bakılırsa bunun sağlanabileceği görülüyor.

Etlik hastanesi nihayet tam kapasite devreye alındı. İlk 9 ayda yapılan 32 milyon TL yatırım harcaması nihayet biraz yavaşlayacaktır. Bu da karlılığın yükselmesine katkıda bulunacaktır.

Önümüzdeki dönemin temel başlıkları:

1)Sağlık Turizmi (%100 artış var)
    2)Her yerde sağlık uygulaması (Alt yapısı hazırlanmış)
    3)Akay Hastanesi kapasite yatırımı(En çok ciro yapan en verimli hastane)
    4)Hay süt varlıklarının satışı(15 milyon TL değerinde canlı hayvan ve olası araziler)
    5)Etlik'in tam kapasiteye geçmiş olması ve yıllıklandırılmış etkisi
    6)Güçlü FAVÖK ve nakit akışı ile borçların azaltılarak finansman giderlerinin bertaraf edilmesi
    7)Ciro içinde ikili antlaşmalarla kurumsal satışların ağırlığının artması

5. 7 fk dan hisse sattırmak için yırtınan oç ları karısını pazarlasın bu fiyatlardan.

6. Kafasına çaktım malı ışık görmüş tavşan gibi kaldı.

7. Kıymetli paydaşlarımız,

Salgını yenmeye yönelik faaliyetler tüm hızıyla devam ederken yılın üçüncü çeyreğinde, aşılama oranlarındaki artışa rağmen yeni varyantların ortaya çıkması global ekonomideki momentumu zayıflatmış ve normalleşme sürecinin yavaşlamasına sebep olmuştur. Buna bağlı olarak bazı ülkeler büyüme oranlarını aşağı yönlü revize etmiştir. Türkiye’de ise 2.çeyrekteki %21’lik güçlü büyümenin ardından sanayi ve hizmet sektörlerinin katkılarıyla yıl sonu büyümenin % 9-10 arasında olacağı tahmin edilmektedir

************************************************** **********************************

Yönetim kurulu başkanının faaliyet raporunda kıymetli paydaşlarımız diye başlayan fakat ortaya konulan tutum ve davranışlar nedeniyle bunun koca bir yalan olduğunu anlayan bir yatırımcı olarak;

Global ekonomide momentum zayıflamış ve bazı ülkeler büyüme oranını azaltmış gibi ukalaca açıklamalar yapmak yerine, yönettiğin şirketin değeri neden sektör ortalamalarının altında olduğunu açıkla.

Neden?

Şirketin değerine bakmadan kıymetli paydaşlarımız demek dünyanın en samimiyetsiz yaklaşımı.

8.  Alıntı Originally Posted by Barbaros Hayreddin Yazıyı Oku
    Kıymetli paydaşlarımız,

Salgını yenmeye yönelik faaliyetler tüm hızıyla devam ederken yılın üçüncü çeyreğinde, aşılama oranlarındaki artışa rağmen yeni varyantların ortaya çıkması global ekonomideki momentumu zayıflatmış ve normalleşme sürecinin yavaşlamasına sebep olmuştur. Buna bağlı olarak bazı ülkeler büyüme oranlarını aşağı yönlü revize etmiştir. Türkiye’de ise 2.çeyrekteki %21’lik güçlü büyümenin ardından sanayi ve hizmet sektörlerinin katkılarıyla yıl sonu büyümenin % 9-10 arasında olacağı tahmin edilmektedir

************************************************** **********************************

Yönetim kurulu başkanının faaliyet raporunda kıymetli paydaşlarımız diye başlayan fakat ortaya konulan tutum ve davranışlar nedeniyle bunun koca bir yalan olduğunu anlayan bir yatırımcı olarak;

Global ekonomide momentum zayıflamış ve bazı ülkeler büyüme oranını azaltmış gibi ukalaca açıklamalar yapmak yerine, yönettiğin şirketin değeri neden sektör ortalamalarının altında olduğunu açıkla.

Neden?

Şirketin değerine bakmadan kıymetli paydaşlarımız demek dünyanın en samimiyetsiz yaklaşımı.

Mobius'un röportajında öne çıkan ifadeler şunlar oldu:
    "Türkler ne olursa olsun hayatta kalır"
    Yıllardır Türkiye'ye yatırım yapıyorum, Türkler ne olursa olsun hayatta kalır. Türk şirketler TL değer kaybetse bile dolar cinsinden para kazanabiliyor. Sayıların yanı sıra her zaman şirketin kendi yönetimine de bakıyoruz.

Bu şirketin yönetimine bakanlar vakıf üzerinden para kaçırma iddiaları akp yöneticiliği ve siyaset hastaneler nakşibendi tarikatının haberlerinden başka bir şey göremedikleri için hisseleri gerçek değerinden işlem göremez. Yabancı gibi alanlarda yabancı değil yandaşlar.

Sayfa 157/183 İlkİlk ... 57107147155156157158159167 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •