Sayfa 79/183 İlkİlk ... 2969777879808189129179 ... SonSon
Arama sonucu : 1458 madde; 625 - 632 arası.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Sağlık

1. Bugün bir hareketlenme var gibi, günlük hacmine 1 seansta geldi, fikri olan var mı?

2. ŞİRKET PAYLARININ GERİ ALIM PROGRAMI
    1- GERİ ALIMIN AMACI
    Türkiye ve Dünya piyasalarında meydana gelebilecek dalgalanmalar nedeniyle, hisse fiyatının piyasa koşullarından olumsuz etkilenmesini ve ciddi
    değer kayıplarını önlemek, pay sahiplerini korumak, hisse fiyatının istikrarlı ve gerçek değerine uygun oluşumunu sağlamak, şirketimize olan güveni
    korumak amacıyla Genel Kurul’dan payların geri alımı için yetki alınması ve gerektiğinde şirketimizin kendi hisselerini geri alabilmesi program
    çerçevesinde amaçlanmaktadır.
    2- GERİ ALIM PROGRAMININ UYGULANACAĞI SÜRE
    Şirket Yönetim Kurulu, Sermaye Piyasası Kurulu mevzuatı gereği Genel Kurul tarafından kendisine yetki verildiği tarihi takip eden azami 3 yıl boyunca
    pay geri alımı ve alınan payların elden çıkartılması hususunda yetkilidir.
    3- GERİ ALINABİLECEK AZMİ PAY SAYISI
    Şirketimiz Sermaye Piyasası Kurulu mevzuatı uyarınca 24.000.000,00-TL ödenmiş sermayemizin %10’u olan 2.400.000,00-TL nominal değerli 2.400.000
    adet payın geri alımını yapılabilir. Geri alımlar program süresince yapılabilir. Bu süre içerisindeki mevzuat değişikliği veya şirket sermayesini artırması
    halinde artan sermaye ve değişen mevzuat uyarınca işlem yapılır. Her bir geri alım işlemi için şirket tarafından; işlem tarihini izleyen iş günü seans
    başlamadan önce, işleme konu payların nominal tutarı, sermayeye oranı, işlem fiyatı, program çerçevesinde daha önce geri alınan payların nominal
    tutarı, varsa bu paylara bağlı imtiyazlar ve işlem tarihi hususlarını içeren bir özel durum açıklaması yapılır.
    4- AZAMİ PAY SAYISINA ULAŞILMASINI TAKİBEN PROGRAMIN SONLANDIRILMASI
    Yönetim Kurulu Genel Kuruldan geri alım programıyla ilgili alacağı yetkiyle piyasa koşullarını değerlendirilmek suretiyle Geri Alım Programını dilediği
    tarihte veya geri alıma konu azami pay sayısına ulaşılmasını takiben programı sonlandırır. Süresi biten geri alım programı sonrasında, tekrar geri alım
    programı başlatmaya karar verebilir.
    5- PAYLARIN GERİ ALIMI İÇİN ALT VE ÜST FİYAT LİMİTLERİ
    Payların geri alımında alt fiyat limiti 0,00-TL, üst fiyat limiti ise 15,00- TL dir.
    Dönem içerisinde belirlenen alt ve üst fiyat limitleri ödenmiş sermayede oluşabilecek değişiklik dikkate alınarak yeniden düzenlenebilir.
    6- PROGRAM SÜRESİNCE GERİ ALINAN PAYLARIN SATIŞ ESASLARI
    Bu yetki süresi içerisinde kalmak üzere, Yönetim Kurulu daha kısa süreli bir veya daha fazla geri alım işlemi gerçekleştirebileceği gibi geri alım programı
    süresince veya program sona erdikten sonra alınan payları borsada satış yoluyla elden çıkarabilir.
    Planlanan geri alımların tamamlanmasını izleyen üç iş günü içerisinde geri alınan paylar için ödenmiş olan azami ve ortalama bedel, geri alımın maliyeti
    ile kullanılan kaynak, geri alınan toplam pay sayısı ve bu payların sermayeye oranı, elden çıkarılan payların toplam nominal tutarı, toplam kazanç/kayıp
    tutarı ile ortalama satış fiyatı, varsa alım satıma konu paylara bağlı imtiyazlar ve işlem tarihleri kamuya açıklanır. Geri alım programı çerçevesinde
    gerçekleştirilen işlemlerin özeti mahiyetindeki bu bilgiler ayrıca ilk genel kurulda ortakların bilgisine sunulur.
    7- GERİ ALIM İÇİN AYRILAN FON TUTARI VE KAYNAĞI
    %10 azami alınacak pay oranı - %6,74 alınan pay oranı sonrası %3,26 oranında kalan bakiye için ayrılan azami fon tutarı 10.000.000,00- TL dir. Geri
    alım mevcut nakit varlıklar ve şirketin faaliyet gelirleri ile finanse edilecektir.
    8- GERİ ALINAN VE HALEN ELDEN ÇIKARILMAMIŞ OLAN PAYLARIN SAYISI VE SERMAYEYE ORANI İLE BİR ÖNCEKİ PROGRAMIN SONUÇLARI
    Geri Alınan Payların Sayısı : 1.616.649 Oranı:%6,74 , Elden Çıkarılmamış Payların Sayısı: 1.616.649 Oranı:%6,74
    9- GERİ ALIM PROGRAMININ ORTAKLIĞIN FİNANSAL DURUMU VE FAALİYET SONUÇLARI ÜZERİNDEKİ MUHTEMEL ETKİLERİ
    Geri alınması planlanan payların şirketin finansal durumu ve şirket faaliyetlerine önemli etkisinin olmayacağı düşünülmektedir.
    10- PROGRAM KAPSAMINDA GERİ ALIMDA BULUNABİLECEK BAĞLI ORTAKLIKLARA İLİŞKİN BİLGİLER
    Program kapsamında LOKMAN HEKİM VAN SAĞLIK HİZMETLERİ İNŞAAT TAAHHÜT ve TİCARET A.Ş. (VKN:6090443492) geri alımda bulunabilecek bağlı
    ortaklıklardandır.
    11- YILLIK VE SON ÜÇ AYDAKİ PAY FİYATI BİLGİSİ
    Şirket hisse değeri yıllık en yüksek 7,87-TL, en düşük 4,21-TL, ağırlıklı ortalama fiyatı 5,79-TL dir. Üç aylık en yüksek 7,87-TL, en düşük 5,17-TL, ağırlıklı
    ortalama fiyatı ise 6,75-TL dir.
    12- İLİŞKİLİ TARAFLARIN BU İŞLEMDEN SAĞLAYACAĞI FAYDALAR
    İlişkili tarafların program kapsamında gerçekleştirilen işlemlerden sağlayacağı her hangi bir fayda yoktur.
    13- GERİ ALIM İÇİN YETKİLENDİRME
    Şirket paylarının Geri alım programı genel kurulca onaylanması suretiyle Yönetim Kurulu yetkilendirilir. Yönetim Kurulu bu yetkiyi gerçek kişi veya
    tüzel kişilere devredebilir.
    14- GERİ ALIM PROGRAMININ ONAYA SUNULACAĞI GENEL KURUL TARİHİ
    Geri Alım Programı 1 Nisan 2018 tarihinde toplanacak olan Genel Kurul’un onayına sunulacaktır.

3. Mevcut Geri Alım programı süresinin 29.03.2018 tarihinde sona erecek olması nedeniyle; Genel Kurul'un onayına sunulacak Yönetim Kurulu Yeni Geri Alım Programı teklifi ektedir.

Yeni Geri Alım Programına ilişkin özet bilgiler:

-Şirketimiz Sermaye Piyasası Kurulu mevzuatı uyarınca 24.000.000,00-TL ödenmiş sermayemizin %10'u olan 2.400.000,00-TL nominal değerli 2.400.000 adet payın geri alımını yapılabilir.

-Payların geri alımında alt fiyat limiti 0,00-TL, üst fiyat limiti ise 15,00- TL dir.%10 azami alınacak pay oranı - %6,74 alınan pay oranı sonrası %3,26 oranında kalan bakiye için ayrılan azami fon tutarı 10.000.000,00- TL dir.

-Program kapsamında LOKMAN HEKİM VAN SAĞLIK HİZMETLERİ İNŞAAT TAAHHÜT ve TİCARET A.Ş. geri alımda bulunabilecek bağlı ortaklıklardandır.

-Yönetim Kurulu'na azami 3 yıl yetki verilecektir.

4. İlgimi çekiyor ama nedense kimse yok böyle hisseler gidiyor
    Yazdıklarımı yatırım tavsiyesi olarak algılamayınız; çünkü böyle bir beceriye sahip değilim.

5.  Alıntı Originally Posted by MustafaBey37 Yazıyı Oku
    İlgimi çekiyor ama nedense kimse yok böyle hisseler gidiyor
    Bu aralar dinlenme modunda... yatırımcılarda öyle...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6. Lokman Hekim Sağlık Grubu’nun sağlık hizmetleri sunumundaki 22 yıllık deneyiminin ardından hayata geçirilen üniversite projesi büyük ses getirdi. Başkent Ankara’da 20182019 eğitim-öğretim yılı itibarıyla öğrenci kabulüne başlaması planlanan Lokman Hekim Üniversitesi, tıp fakültesi, sağlık bilimleri fakültesi, diş hekimliği fakültesi, eczacılık fakültesi, spor bilimleri fakültesi, meslek yüksekokulu ve sağlık bilimleri enstitüsünden oluşacak.

Lokman Hekim Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Lokman Hekim Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mehmet Altuğ, sağlık alanına odaklanmış güçlü bir eğitim kurumunu hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirterek, üniversiteye ilişkin şu bilgileri verdi:

20 YILI AŞKIN DENEYİM: Üniversite kurmaya yönelik girişimimiz ‘hadi bunu da yapalım’ diye olmadı. 20 yılı aşkın deneyimimiz var. Sağlık hizmetinin neredeyse her alanında bulunduk. Bilgi birikimimiz, fiziki donanımımız ve bünyemizde üniversiteyi markalaştıracak akademik insan kaynağımız mevcut. Sağlık ve sağlık eğitimi iç içe alanlar. Uzun yıllardır sağlıkta sürdürmüş olduğumuz hizmet süreçlerine, eğitimi de ekleyerek sağlık alanındaki varlığımızı pekiştirmiş olacağız

Demek oluyor ki, hadi bunu da yapalım dedikleri işlerde olmuş. Kastedilen hadi bunu da yapalım işi sütçülük yapmak olmuş gibi bir izlenim var. Buraya harcanan para da hadi şuraya da harcayalım mantığı oluşturmuş.
    Tek kelime ile fiyasko!

7. b) Geri alım için verilen fiyat emri, mevcut fiyat tekliflerinden veya en son gerçekleşen satış fiyatından daha yüksek olamaz

Geri alınan paylar tebliğinde üstte belirtilen kurala göre şirkete 1 lot hisse aldırılmaz.

Hergün zararına işlem yapan kurumların amacı şirkete hisse aldırmak için kurgulanan bir yapı sanki.
    Akşama kadar ben kapanışta sen.
    İyi polis kötü polis. 17:59 da hisse almaya gelen zihniyetten ne beklersin ki.

Amaç dostlar alışverişte görsün işte.

Maddi kaynak oluşturulmuş ama 17:59 da hisse almaya gelen bu zihniyetten çok beklenti oluşturmak fazlaca hayalcilik olur.

8. Şöyle bir bina tutup 17:59 da hisse almak mental olarak bir sorun olduğunu ortaya koyuyor.

Robert Bosch güven kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim demiş.Lokman Hekim ise para kaybedeceğime güven kaybetmeyi tercih ederim demekte.

Sayfa 79/183 İlkİlk ... 2969777879808189129179 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •