Sayfa 112/183 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162 ... SonSon
Arama sonucu : 1458 madde; 889 - 896 arası.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Sağlık

1.  Alıntı Originally Posted by Ahmetmutlu Yazıyı Oku
    Aracı kuruma Lokman ve Medicalparkı sordum.Neden medicalparka göre ucuz dedim.İmtiyazlı ve dağınık ortaklık yapısını beğenmediklerini söylediler.Lokal büyüme düşünceleri yabancılar için yeterli değilmiş.Yüksek oranda bağış politikaları kafa karıştıran cinstenmiş.Bende medicalpark aldım.Hayırlı olsun.
    Bu hisseyi MPARK ile kıyaslamak büyük hakaret olur. Cemaat hastanesi diye gazate haberleri vardı.Yurt vakıf işleri varsa orada bir cemaet vardır derler.Boşuna öğrenci yurdu yapmamışlar yani. Vakıfa aktardıkları paralar zaten herşeyi özetliyor. Sahibi olmayan Lokmanı MPARK ile kıyaslamak çok yanlış

Alıntı Originally Posted by Tripolis81 Yazıyı Oku
    Bu hisseyi spek çok kötü baskılıyor hisse gitmek istiyor zincirlenmiş boğa gibi ama spek efendi bir türlü izin vermiyor gördüğüm kadarıyla. acaba bundan sonra ne olur yorumunuz varmı ?
    Ben teknik olarak bakmaya çalışıyorum...Kağıt üçüncü denemeden sonra Usd bazlı 50 aylık ao sunun üzerinde hareket ediyor şimdilik...BU ao an itibariyle 1.006x civarında...Bu ayı bu değer üzerinde kapatabilirse, ilk büyük hedefi 1,33xx Usd olabilir...
    1) Yazılarım, analizlerim yatırım tavsiyesi değildir ve hiçbir şekilde öyle algılanmamalıdır !...2) Teknik içerikli forumları SANAL KAHVEHANE'ye çevirenleri kınıyorum ve bu forumların birgün amacına uygun bir şekilde kullanılmasını umuyorum...

aylık takas

6. Şirket halka arz olduğu dönemden günümüze kadar geçen süreçte değer yaratmak anlamında yetersiz olduğu gerçeğini görmekteyiz.Gelir ve varlıklarını doğru biçimde konsolide edememiş verimsiz olarak kullanmıştır. Eksik hakimliğini güçlendirecek geri alınan paylarını satarak, kısa vadeli tepkiler üretmeye çalışarak fark yaratacak karar alma ve uygulama konularında sınıfta kalmıştır. Maliyet hesabı herkes için farklı olabilir, finansal piyasalara yolun başındayız mesajını vermek yerine depresif gelişimi tetikleyen tükenmişlik sendromu ortaya koyulmaktadır.

Şirket kırılganlıklarını azaltan önemli reformlar yapılmayarak bilanço performansı genelde bir başarı hikâyesi olarak gerçekleşmemiştir. Bu gelişmelerin sonucunda kaliteli bir büyüme olmadığını da eklemek gerekir. Sorunun kaynağı doğru büyüme modelinin benimsenememiş olması ve çarkları döndürmek için gereken finansmanı yüksek maliyet politikalarından kaynaklandığını bilmekteyiz. Sağlanan kaynakların ağır finansman maliyetlerini sorunsuz olarak ödeyebilmek varlıkların ve öz kaynakların iyi yönetilmesine bağlıdır.

Şirket yönetiminin yarattığı değer, alınan ve yürürlüğe koyulan kararlara bağlıdır. İsabetli kararlar tahmin veya kişisel düşüncelere göre değil rakamlara ve gerçeklere dayanarak verilmelidir. Kararların isabetli olması kadar hızı da etkinliğini belirler. Şirketin kanı hızında hareket (Üniversite Hariç) etmesi bu gerçeklerden uzaklaşılmasına neden olmaktadır.

Yönetim idaresindeki kritik karar noktasında ihtiyaç duyulan bilgilere sahiplik durumunun sorgulanmadığını görmekteyiz. Yeterli araştırma yapılmadan gerçekleştirilen yatırımlar beklenen faydayı sağlamayarak gereksiz maliyet yükü oluşturmuştur. Şirketin finansal durumu etkili karar almayı engelleyen bir noktadadır (Örnek: Her Yerde Sağlık) ve bunun sorumlusu yatırımcılar değildir.

Güçlü büyümeyi sağlayabilmek için net stratejik hedefler ve iyi kurgulanmış risk analizi oluşturulması gerekir. Öncelikle daha önce neler yapıldığı ve başarılı örneklere bakmak gerekmektedir.

- Dünya Göz Hastaneleri - 23 yılda 25 Hastane
    - Acıbadem Hastaneleri - 29 yılda 22 Hastane
    - Medicalpark Hastaneleri - 27 yılda 25 Hastane
    - Memorial Hastaneleri - 25 yılda 14 Hastane
    - Lokman Hekim Hastaneleri 24 yılda 7 Hastane

Çok iyi bir geçmişe ve sisteme sahip yatırımcı grubu / fon ile şeffaf ortaklıklar oluşturup ortak hedefler doğrultusunda birliktelikler sağlanmalıdır. Yönetimin kafa yapısı mutlaka değiştirilerek tüm süreçleri anlayıp yürütecek üst düzey yöneticiler ile değişimin başlatılması gerekmektedir. Borsa tahtasında hisse satıp büyümeyi düşünen zihniyetten kurtulmak gerekmektedir.

Yönetimin sağlıklı ve paylaşarak büyüme sloganları, değer oluşturma ve stratejik hedeflere ulaşmadaki başarısızlığın ılımlı açıklamalarıdır. Başarmak için önce inanmak gerekir yola inanmışlarla çıkılır ve zafer inananlarındır.

Alıntı Originally Posted by birdost21 Yazıyı Oku
    Ben teknik olarak bakmaya çalışıyorum...Kağıt üçüncü denemeden sonra Usd bazlı 50 aylık ao sunun üzerinde hareket ediyor şimdilik...BU ao an itibariyle 1.006x civarında...Bu ayı bu değer üzerinde kapatabilirse, ilk büyük hedefi 1,33xx Usd olabilir...
    1,33xx seviyesi 6,04xx UsdTry kuruyla 7,6x civarı yapıyor...İlk hedef şimdilik bu seviye olabilir...
    1) Yazılarım, analizlerim yatırım tavsiyesi değildir ve hiçbir şekilde öyle algılanmamalıdır !...2) Teknik içerikli forumları SANAL KAHVEHANE'ye çevirenleri kınıyorum ve bu forumların birgün amacına uygun bir şekilde kullanılmasını umuyorum...

6,94 te Devre Kesici çalıştı...Teorik Fiyat şimdilik 7,05 den geçiyor...

Edit:
    6,95 den geçiyor...Tavan 7,50 seviyesi

Sayfa 112/183 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •