Sayfa 108/183 İlkİlk ... 85898106107108109110118158 ... SonSon
Arama sonucu : 1458 madde; 857 - 864 arası.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Sağlık

1. lokman hekim 1,37 defter değeri, medikal park 18 defter değeri.. yabancı da almaya başladı lokman hekim i.. iş yatırım 8.50 hedef vermişti.. kağıt 3.75.. enteresan bir piyasa...

2. hadi be geç şu 4 ü

3. Sağlık Bakanlığı tarafından özel hastaneleri ötekileştirme ve görmezden gelme kararları sektör içerisindeki haklı tepkiler neticesinde daha pozitif ve ılımlı bir havaya dönüştü. Gerek temsilcilerin gerekse toplulukların yapmış olduğu girişimler, alınan kararların tekrar gözden geçirilmesini sağladı.

Sektörden gelen yoğun SUT tepkileri sayesinde, Sağlık Bakanlığı artış için devlet otoriteleri ile çalıştıklarını söylemesi alkış alarak olumlu karşılandı.. İlaç üreticilerine sağlanan kur ortalamalarına göre yapılan değerlendirme modelinin işletilebileceği görüşüldü.

Bu toplantının öncülüğünü üstlenen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısının etkinliği takdir edilmesi gereken bir durum oldu.Sağlık Bakanının kürsüden ismi ile hitap etmesi gelecekte farklı yerlerde görebilirsiniz mesajını vermek gibiydi.

Bu gelişme ve gözlemlerden sonra, Lokman Hekim Sağlık Grubundaki ortaklık paylarını (Genel Kurul Tutanakları) arttırırken, Yönetim Kurulu Başkanı gibi aldığı hisseleri kamuya açıklamış olsaydı hiç kafalarda soru işareti bırakmadan Lokman Hekim Sağlık Grubunun başkanlık koltuğuna oturması gerektiği açıkça ifade edilebilirdi. SPK pay alım bildirimi tebliğine bu kadar hakim olmak soru işareti oluşturmaktan başka bir katkı ortaya koymayarak güven zedeleyici bir dip not olmuştu.Sağlık Grubu içerisindeki hiyerarşiyi umursamayan bu tutum gizli başkan benim izlenimini ortaya koymaktaydı.

2019-1 Faaliyet Raporunda Yönetim Kurulu Başkanının ifadesi ile;

Lokman Hekim Sağlık Grubunun büyüme lokomotifi olacak Yeni Etlik Hastanesi ve Lokman Hekim Üniversitesi işbirliği projelerini sektördeki uzmanlığımız ve sağlam ortaklık yapımızla yıl sonuna kadar tamamlamayı hedefliyor,

2019-3 Faaliyet Raporunda Yönetim Kurulu Başkanının İfadesi;
    Yeni Etlik Hastanesi ve Akay Hastanesi kapasite artışına ilişkin yatırımlarımızı 2020 yılının ilk yarısında tamamlayarak ciro ve karlılık rakamlarımızda ciddi artışlar beklemekteyiz.

Lokman Hekim Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı son faaliyet raporundaki bazı ifadeleri ile derin bir hayal kırıklığı yaratmıştır.Büyüyen Etlik Projesinin tamamlanma süresi yanlış anlaşılmadıysa 2020 yılının ortalarına çekerek başkanlık makamının etkisini ve güvenini ayaklar altına almıştır. Bu projenin bitiş tarihi 2021 olarak açıklanmış olsa bütün paydaşlar saygı ile bu sürenin tamamlanmasını bekler.Fakat 2019 sonunda açacağız deyip bu süreyi gerekçesiz ötelemek bütün sorumluları ile birlikte başkanlık koltuğunun kötü temsil edildiğini ortaya koymaktadır.

doğru zamanda doğru kararlar alarak şirketimizin karlılığının sürdürülebilir olmasını sağladık.

Zaman kavramını başarı unsuru olarak ifade etmek ile verilen zaman içerisinde gerçekleştirilemeyen projeye karşı duyarsız olmak birbiriyle çelişen bir durum oluşturmuştur.

Bu çerçevede hayvancılık sektöründeki yatırımların küçültülmesi, aktifimizdeki menkul ve gayrimenkullerin nakde dönüştürülmesi ve Üniversiteye verdiğimiz avans tutarının önemli ölçüde azaltılmasını hedefliyoruz.

Yine faaliyet raporunda kalın puntolar ile yazılmış sözlerin tutulup tutulmayacağı paydaşlar için büyük bir bilinmezlik ve soru işareti olmuştur.Yönetim Kurulu Başkanının sözü senet olmaktan çıkartılmayarak güven duyulması gereken icra makamı olarak etkinliğini sürdürmesi gerekmektedir. Yıl sonu beklenti hedefimizi gerçekleştireceğiz demek için söylediğini yapan kurumsal yapı ünvanını kazanmış olmak gerekmektedir. Sorumluluk, kişinin kendine ve başkalarına karşı yerine getirilmesi gereken yükümlülüklerini zamanında yerine getirmesi zorunluluğudur.

Her Yerde Sağlık platformu yeni anlaşılan sağlık sunucuları ile portföyünü genişletmektedir. Dünya'da bir ilk olarak hepimizi heyecanladırıyor demek için geçmişte verilen sözlerin tutulması ve sonuçlarının görülmesi gerçeğini bize bir kez daha hatırlatarak, paydaşlar açısından büyük bir heyecan yaşattığını düşünmek pek olası görünmemektedir. Bir dünya markası yaratacağız ideolojisi ile çıkılan bu yolda '' Efenim ''diye Türk Dil Kurumunda bulunmayan sözcükler ile yapılan tanıtımların ne etkinliği olabilir ne de etkileyiciliği.

22 milyon TL'ye ulaşan finansal giderler hakkında halen bir paradigma bulamamak yetkinliğin bir sonucu gerçeğini tüm çıplaklığı ile ortaya çıkartmaktadır.

Vakıf ve üniversiteyi çok yüksek rakamlar ile fonlamaya devam etmek, ortaklık haklarına tecavüz ile aynı anlamı taşımaktadır. Paydaşlarına kaşık ile verip kurumlara kepçe ile vermek kabul edilebilir olmaktan uzak bir duruma gelmiştir.Bu duruma ne büyüme hamlesi denebilir ne de anlayış ile kabul görmesi beklenebilir.Borsa İstanbul'da sektörel olarak yapabileceğiniz piyasa değeri çarpanları ile başarı seviyesini kolayca ölçebilir ve sonuçlarını dip seviyelerde sessiz olup tepe seviyelerde haddi olmadan basın açıklamaları yapan danışmanlar ile değerlendirebilirsiniz.!

6. MLP CARE KAP'a yaptığı açıklama ile yapay zekâ yazılımları gerçekleştiren ABD merkezli Enlitic ile iş birliği anlaşması imzaladı. İki kurumun ortak çalışmaları ile geliştirilecek yapay zeka modelleri Doğu Avrupa ve Orta Asya'da faaliyet gösteren sağlık kuruluşlarına pazarlanacak. Dünyanın hızla teknolojiye yöneldiği günümüzde Lokman Hekim Sağlık Grubu değişime ve gelişime ayak uydurarak hayvancılık faaliyetlerindeki paylarını arttırdı.Verimsiz bir yatırımda paylarını arttırmak gibi net hatalar yapamayacaklarını düşünerek Hayvancılık işinden çıkma hamlesi olarak değerlendirmek gerekebilir.

Medipol Grubu ve MLP CARE metropollerde büyük ölçekli hastanelere yönelerek verimlilik seviyelerini arttırmak için hem satın alma hem de yeniden inşa etmek suretiyle yeni hastane hamlelerini yaptılar.MLP CARE devir aldığı hastane için ek yatırım gerekmeyeceğini açıklayarak alınan Akay Hastanesine yapılan yatırımları hatırlamamıza neden oldu. Bu gelişmelere Hayvancılık paylarını arttırarak eşlik edilecek olması mantığa bilime vicdana ihanettir.

MIA Yaşam merkezi ile açıklanan yeni iş ilişkisi daha çok hayır işine benzeyen türden değerlendirmek gerekebilir.Yönetim danışmanlığı kapsamındaki anlaşma etki sağlayacak önemde olduğunu beklemek çok fazla iyimserlik gerektirebilir.

Sayın Rektör, Mütevelli Heyeti Başkanından ar-ge çalışmaları için maddi ödenek talep etmesi yatırımcları ürküten bir talep mi olduğu soru işareti olmakla beraber Kampüs girişimlerinin hayata geçirilecek olması Lokman Hekim Sağlık Grubu'na ek maliyetler çıkartacağını beklemek kaçınılmaz bir gerçek olacağa benzemektedir.

HYS girişimin etkinliğini arttırmak ve farklı bir boyuta taşımak adına üretim yapan kuruluş satın alarak ileride gelişecek güçlü üniversite ar-ge desteği ile bu kuruluşu geliştirip Türkiye'nin her yerine ürün satmak çok daha etkili sonuçlar ortaya koyabilir.İki yılda iki milyondan fazla hastaya ulaşmış Sağlık Grubu'nun gıda takviyesi satışında azımsanmayacak rakamlara ulaşması hayal olmayacaktır. Eczacılık fakültesinin diğerlerinden farklı çizgisinden taviz vermeyen, kalite ve prosedürlere çok hakim lideri ve ekibinin bu konuda çok daha etkin ve başarılı projeler ortaya koyabileceğini beklemek hayal değildir.

Sayın Yönetim Kurulu Başkanımızı onore etmek gerektiğini hatırlayanlar bazı gerçeklerin farkına varmış olmalılar. Sayın Başkan yapmış olduğu sunum çerçevesinde kendine güvenli ama yetersiz, milliyetçi ruhlu ekibiyle hazırlanılmış oldukça doğal ve gelişime açık konuşmaları için teşekkür etmek gerekir.Merak edilen Etlik Hastanesinin görseli ve açılış tarihine daha net değinmesi ketum politikalarıyla bağdaşmayan farklılık ortaya koymaktaydı. Heliport ile vizyon kıyaslaması ise olumsuz bir dip not oluşturmaktaydı. Aynı güçlü ortaklık yapımız diyerek olmayan geçekleri ortaya koyması gibi. Anlamsız geri alım limit seviyelerinin oluşturulmasındaki etkisizlik bilgisizlik ve yetkisizlik gibi.Yetersiz yönetim ekibini örtmek için yapılan gece gündüz çalışıyoruz videolarına neden gerek duydukları yukarıdaki gerçekleri çok net açıklamaktadır.

Ankara Hastanesinin Lokman Hekim Üniversitesine kiralanması ve Eğitim Araştırma statüsüne geçmesiyle birlikte daha fazla değer yaratacağı beklentilerini ortaya koymaktadır.Sorun ise sürecin gelişmesinde ortaya konulan meşru çıkarların karşılıklı zarar görmesini engellemek adına açıklamanın ertelenmesi durumudur.İlişkili taraf olarak meşru çıkarların zarar görmesinin açıklaması ise hisse senetlerinde sessiz sedasız pozisyon almaya devam edeceğiz durumunun bozulmaması gerçeğidir.

Sevgi Vakfı ise şirketin kaynaklarının aktarıldığı ve bu durumun hizmet olarak görülmesinin beklenildiği bir çok yatırımcının haksızca hakkına girildiği bir duruma hızla ulaşmaktadır. SPK'nın bu duruma çok hassas yaklaşarak geçmiş senelerde hizmet adı altında kaynak aktarılan şirketlerin sonuçları doğrultusunda denetim görevlerini arttırmalı ve bu duruma izin vermemelidir.

günlük pasta

Sayfa 108/183 İlkİlk ... 85898106107108109110118158 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •