Sayfa 167/183 İlkİlk ... 67117157165166167168169177 ... SonSon
Arama sonucu : 1458 madde; 1,329 - 1,336 arası.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Sağlık

1. Şirket muadillerine göre bedavadan işlem görüyor. Bu durumun özeti yönetim kalitesi ve gücü. Sadece sahipleri değişse 30 -40 TL den işlem görür. Klasik bir yeşil sermaye grubu. İmtiyazlı payları olmasa birer hiç olduklarının farkında oldukları için paraya tapıp doğrulardan uzak birlikte hareket ediyorlar. Kademeler boş alan satan aynı. Yönetim buna izin vererek bu duruma ortak olduğunu gösteriyor. Şirkete talep oluşmamasını sağlayan bilgi gizleyen bir yönetim tarzı var.

2.  Alıntı Originally Posted by Lotan Yazıyı Oku
    Ocları şirket ile hareket ederek ky nin malını almaya çalışıyor. Ky bu işlemleri yapan plaza çocuklarının analarını karılarını sıker.2 liralık hayatıları var farkında değiller. Neden haksızlık kansızlık yaptığınızı anlatacak vaktiniz olmaz.
     Alıntı Originally Posted by Ahmetmutlu Yazıyı Oku
    İşlemler suni ve karşılıklı. 10 lot ile yüzde 2 fiyat değişiyor. Alan satan kurumlar hep aynı. Aynı merkezden yapıldığı çok belli. Şirket iyi polis rolünü üstlenmiş durumda. En ucuz hastane durumunda olmasından dolayı şirket yönetiminin itibarı sıfır durumda. Ortak oldukları fiyat belirleyicilere ucuzdan hisse almalarını sağlıyorlar.
     Alıntı Originally Posted by Antiseptik Yazıyı Oku
    Şirket muadillerine göre bedavadan işlem görüyor. Bu durumun özeti yönetim kalitesi ve gücü. Sadece sahipleri değişse 30 -40 TL den işlem görür. Klasik bir yeşil sermaye grubu. İmtiyazlı payları olmasa birer hiç olduklarının farkında oldukları için paraya tapıp doğrulardan uzak birlikte hareket ediyorlar. Kademeler boş alan satan aynı. Yönetim buna izin vererek bu duruma ortak olduğunu gösteriyor. Şirkete talep oluşmamasını sağlayan bilgi gizleyen bir yönetim tarzı var.
    Kapalı gruplarda Azimut ile şirketin ortaklığı o kadar deşifre edildi ki hisselerini yabancı kurumlara park edip izini kaybettirmek istiyor. SPK ya birçok yazı gönderilmiş mutlaka kulaklarına gitmiştir. Şirkette bu yüzden hisse alımına yönelmiş olmalı. Onlarda başımız belaya girecek diye korktular demek. Yoksa ortaklarını koruyacak bir anlayışa sahip değiller. Özellikle hastane alım haberini gizleyip bu dönemde hisse toplattıkları SPK ya iletilen en önemli konu olmuş.

3. Kimse yatırımcıları korumak adına geri alım yaptıklarını düşünmüyordur sanırım. Gelişmeler öncesi şirkete hisse aktarımı yapıldığı çok açık. Küçük yatırımcıyla bilgi paylaşmadıkları için kendileri topluyor.Twittırdan öğreniriz ne olduğunu. Alışık olduğumuz bir süreç.

4.  Alıntı Originally Posted by Barbaros Hayreddin Yazıyı Oku
    Hastane çok büyük ve konumu çok ideal. Çevresel olarak avantajları yüksek bir durumda. Çok modern bir mimarisi var. İstanbul un gelişen bölgesi ve yoğun yapılaşma içerisinde. İsmi üzerinde yeni şehir olarak adlandırılmakta.

Çevresinde çok fazla büyük ve kalabalık siteler mevcut. Yapılaşma tüm hızıyla devam ediyor. İlçenin 2. Büyük nüfusuna sahip ama kısa sürede ilk sıraya yerleşecek. Çok yakınında Emsey hastanesi var. Orası menzil tarikatına ait olduğu için tercih etmeyenler oldukça yüksek sayıda. O yüzden şirketi tarikat cemaat gibi haberler ile değil başarılar ile gündeme gelmesi gerekiyor. Yoksa tercih edilmeme gibi durumlar söz konusu oluyor.

Hastanenin yan cephesinde büyük bir arazi var ve boş durumda. Burası nasıl değerlendirilecek şirket o arazi ile de ilgileniyor mu bilmiyorum. Arazi çok değerli bir durumda olduğu çok belli. Şirket o kadar güçlü değil ama üniversite bence bu araziyi değerlendirmeye çalışmalı. İleride çok farklı projeler için kullanılabilir. Büyük potansiyel barındırdığını söyleyebilirim.

Havalimanına çok yakın ve ulaşımı kolay bir durumda. Sağlık turizmi açısından İstanbul daha prestijli bir marka. Ankara ya göre çok daha avantajlı.

Şirketin şu anda portföyünde olan yeni yaptıkları çağdışı mimari yapısıyla Etlik hastanesi dahil, bu hastane hepsini cebinden çıkartır. Faaliyetleri devam ediyor, gece acil servis tarafında yoğunluk vardı. Hastanenin hemen yanında SGK ya ait depo gibi bir yapı var. Biraz sevimsiz görünüyor ama ileride buralarda böyle araziler yapılar kalmayacaktır. Burası alt yapısıyla yeni ve modern bir şehir oluyor. Bir de devlet kurumu olarak ufak çaplı aile hekimi tarzında bir rekabet unsuru daha mevcut.

Satın alma işlemi olumlu sonuçlanırsa hastanenin öncelikle ciroya daha sonra karlılığa Akay Hastanesi gibi olumlu etki sağlayacaktır. Heyecanını ve enerjisini kaybetmiş şirkete pozitif katkılar sunacaktır.

Hastanenin alımı için nasıl bir finansal politika izlenecek henüz bilmiyoruz. Borçlanma dışı kaynak yaratma seçenekleri kullanılacak mı merak konusu. Hayırlısı olsun bakalım.

Şirket yatırımcıya bilgi vermiyor yatırımcı yatırımcıya bilgi versin dedim

Sağlık sorunlarım nedeniyle ortağı olduğumuz hastaneye tedavi olmak için gittim. Çok teknolojik ferah ve ilgililer. Bir talep olduğu görülüyor ama kapasite kullanım oranı çok yüksek olmayabilir. Bahçesi sanırım otopark olarak da kullanılıyor. Lokman Hekim etkisi görülmüyor, yönetimin hantal işleyişi her alanda olduğu gibi devam ediyor. Asli görevleri hisse toplatmak olduğu için çok şaşırmamak gerekiyor. Devasa hastane binası ve arazisi ile Şirketin mevcut piyasa değerini kabul etmek gerçekten mümkün değil.Bu durumu görmeyenler utansın.

https://imgyukle.com/f/2022/03/16/EzbDGf.jpg
    https://imgyukle.com/f/2022/03/16/EzbZl0.jpg
    https://imgyukle.com/f/2022/03/16/Ezb926.png

Şirket yatırımcıya bilgi vermiyor yatırımcı yatırımcıya bilgi versin dedim [/U][/B]

5. Bilgi için teşekkürler. Acil şifalar sayın Barabaros.

6. Allah acil şifa versin.Gözlemlerinizi eksik etmeyin lütfen.Şirket şeffaf olmadığı için bu tür bilgilere ihtiyaç var.

7. Bir firma siyaset ve tarikat ile ilgili haberlere konu oluyorsa iskontolu fiyatlanması kaçınılmaz olur. Örnek MPARK. Boşuna pahalı değil.

8.  Alıntı Originally Posted by Monte Carlo Yazıyı Oku
    Bir firma siyaset ve tarikat ile ilgili haberlere konu oluyorsa iskontolu fiyatlanması kaçınılmaz olur. Örnek MPARK. Boşuna pahalı değil.
    Artı olarak imtiyazlı hisselere sahip olan yetersiz yönetim faktörü unutulmamalı. İmtiyazlı hisseler olmasa kimse bu yönetime hastane yönetme izni vermez. O yüzden fakirlik kompleksi gibi sürekli hisselerle oynaşıyorlar. Hisse satıp oradan kar etmeyi düşünmek zaten küçük beyin hamlesi.

Sayfa 167/183 İlkİlk ... 67117157165166167168169177 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •