Sayfa 106/183 İlkİlk ... 65696104105106107108116156 ... SonSon
Arama sonucu : 1458 madde; 841 - 848 arası.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Sağlık

1. MADDE 6- (1) Borsa Denetim ve Gözetim Kurulu tarafından yürütülen denetim ve gözetim faaliyetleri sırasında;

a) Yüksek miktar ve oranlarda alım ve/veya satım işlemi yapılması suretiyle piyasada hâkimiyet kurulması,
    3 | 7

b) Bir veya birden fazla fiyat kademesine yüksek miktarlarda alım ve/veya satım emri girilmesi suretiyle arz veya talep üzerinde kontrol sağlanması ve/veya fiyatın istenilen şekilde yönlendirilmesi,
    c) Girilen alım ve/veya satım emirlerinin kısa zaman aralıklarıyla değiştirilmesi ve/veya iptal edilmesi suretiyle diğer yatırımcılar nezdinde yanıltıcı izlenim uyandırılması,
    ç) Kısa zaman aralıklarıyla ekonomik veya makul bir gerekçeyle örtüşmeyecek ters yönlü emirler iletilmesi,
    d) Kısa zaman aralıklarıyla iletilen ters yönlü emirlerin eşleştirilmesi suretiyle aktif bir piyasa olduğu izlenimi oluşturulması ve/veya işlem hacminin yapay olarak artırılması,
    e) Kendinden kendine veya karşılıklı işlemler gerçekleştirilmesi,
    f) Tek seferde iletilebilecek miktardaki alım veya satım emirlerinin parçalı olarak girilmesi suretiyle piyasada geniş bir katılım olduğu veya sürekli işlem gerçekleştiği izlenimi yaratılması,
    g) Süreklilik arz edecek şekilde girilen aktif emirlerle cari işlem fiyatının yükseltilmesi, düşürülmesi veya sabit tutulmaya çalışılması,
    ğ) Açığa satış işlemleri gerçekleştirilmesi suretiyle sağlıklı piyasa oluşumunun engellenmesi,
    h) Açılış ve/veya kapanış fiyatını etkilemeye yönelik emir iletilmesi, değiştirilmesi, iptal edilmesi ve/veya işlem gerçekleştirilmesi,
    ı) Gün sonu veya vade sonu uzlaşma fiyatlarını etkilemeye yönelik emir girilmesi, işlem yapılması,
    i) Vadeli işlem ve opsiyon piyasalarında bir sicile bağlı tüm hesaplar için ya da piyasa bazında belirlenen pozisyon limitlerinin geçilmesi,
    j) Vadeli işlem ve opsiyon piyasasında, ilgili dayanak varlık piyasasında gerçekleştirilen işlemlerle aynı yönlü işlemler gerçekleştirilmesi,
    k) Algoritmik emir iletim sistemlerinin ve özelde yüksek frekanslı işlem kullanıcılarının emir iletmelerinden, değiştirmelerinden, iptallerinden ve/veya işlemlerinden kaynaklı piyasa bozucu durumların ortaya çıkması gibi ancak bunlarla sınırlı olmayan yöntemler kullanılmak suretiyle Borsa işlemlerinin güvenilir, şeffaf, etkin, istikrarlı, adil, dürüst ve rekabetçi bir şekilde gerçekleşmesinin ve sağlıklı fiyat ve piyasa teşekkül etmesinin engellendiğine veya ihlallere sebebiyet verildiğine dair güçlü emareler oluşması durumunda önleyici tedbirler alınabilir.
    (2) Birbirlerinin emir ve/veya işlemlerini destekler ve/veya tamamlar tarzda emir ilettiği, değiştirdiği, iptal ettiği ve/veya işlem gerçekleştirdiği görülen ya da herhangi bir suretle aralarında ilişki olduğu anlaşılan yatırımcılar hakkında birlikte hareket kapsamında birinci fıkra uyarınca tedbir alınması mümkündür.
    (3) Arzın ve/veya fiili dolaşımın daralması nedeniyle piyasada yüksek volatilite görülmesi veya arz talep dengesizliklerinin sağlıklı fiyat oluşumunu engellemesi durumunda da önleyici tedbirler alınabilir.
    (4) Yukarıda sayılan hallerden bağımsız olarak bir yatırım aracı için sağlıklı bir piyasa oluşmasını önleyecek şekilde olağandışı fiyat ve/veya miktar hareketinin gerçekleşmesi, anormal
    4 | 7

piyasa hareketlerinin oluşması veya diğer maddi unsurların ortaya çıkması durumunda önleyici tedbirler alınabilir.

https://www.borsaistanbul.com/docs/d...i.pdf?sfvrsn=4

Yatırım Finansman ile Alnus Yatırımın yaptığı işlemleri özetlemişler... Bu maddelerin hepsi lokmanda var...Bakalım bu kararlardan sonra devam edeceklermi...Lokmanda bütün işlemler suni olarak gerçekleşiyor... suni işlem yapmasalar hacim beşbin olmaz.Kukla yönetim bu işlemlere izin vererek suça ortak oluyorlar bence...Herkes cimere işlemleri iletsin...Artık spk yetkiyi aldı alayını cezalandırır...Bu suçların hepsi bu hissede var...ytd..

2. Hacim 5 bin olmazsa hisse nasil gidecek ?
    İki ucu bklu değnek. Bunlar olsa bir türlü olmasa başka türlu. Karısik bi duurm.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Sayın arkadaşlar Lokman Hekim için Günlük ve Aylık olmak üzere 2 adet Teknik Analiz ve detaylı yorum:

http://www.borsanalist.com/teknikana...-teknik-analiz

Yukardaki grafiğimiz aylıktır. Bana göre 3.95 kırlırsa çok güzel olacak.
    Sonrasında: 3.72'deki 50 günlük HO'yu kıran hissede 100 günlük HO=4.20 takip edilebilir. Orta-uzun vadeli yükselişler için 200 günlük HO (bugün için 4.38) kırılmalıdır.
    Detaylar grafiklerde.
    Bol kazançlar.
    Son düzenleme : O_S_M_A_N_L_I; 23-07-2019 saat: 09:48.
    http://twitter.com/A_N_A_L_i_S_T
    Yatırım kararları SPK'nın kurallarına göre verilmelidir. Bu konuda bir yetkim, bilgim ve deneyimim bulunmadığı için yazdıklarım, yatırım kararları verilirken kullanılmamalıdır.

4. Lokman

Gidecek ama adamlar gitmesin diye uğraşıyor....5.20 olacak sabırla

5. Sağlık Bakanı Koca’nın kendi hastanesini özel genelge yayımlayarak “ileri düzey hastane” sınıfına sokması diğer özel hastane sahiplerini kızdırdı. Bazı özel hastane sahipleri genelgenin iptali için Danıştay’a dava açmaya hazırlanıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Sağlık Hizmeti Sunucularının Basamaklandırılması Hakkındaki Genelge ile sadece kendi hastanesini ‘İleri düzey hastane’ sınıfına sokması çoğu AKP döneminde hizmete giren ve iktidara yakınlıklarıyla diğer özel hastane sahipleri arasında tepkiye yol açtı. Bazı özel hastane sahiplerinin Koca'nın ‘Hastaneye özel’ genelgesinin iptali için yargıya başvurmaya hazırlandığı bildirildi.

Koca’nın da yöneticisi olduğu Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OSHAD) genelge sonrası özel hastane sahipleri ile 17 Haziran’da toplantı yaptı. Edinilen bilgiye göre, toplantıda ayrıcalığın kaldırılması için Fahrettin Koca ile görüşülmesine ve uyarılarının dikkate alınmaması halinde de itiraz için son gün olan 5 Eylül’e kadar Danıştay’a iptal davası açılmasına karar verildi.
    Genelgeyle Medipol Hastanesi'ne ayrıcalık tanınmasına itiraz eden hastaneler arasında Nakşibendi cemaatine ait olduğu iddia edilen Lokman Hekim Hastanesi, Kurucu Başkanı Ethem Sancak olan Medicalpark ile Liv Hospital Hastanaleri’nin de bulunduğu ileri sürüldü.
    BAKANIN HASTANESİ İLE SINIRLI KALDI
    Bursa Sağlık Kuruluşları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Feza Şen, Sağlık Bakanı Koca’nın kendi hastanesine ayrıcalık tanıyan genelgesini BirGün’e değerlendirirken şunları söyledi:
    “İleri düzey hastane tanımı metrekare hesabına göre yapıldığı için Göztepe Medicalpark Hastanesi gibi birçok hastane bu kapsamın dışında kaldı. Metrekare şartı gibi şartlar belirlenmesi ve özel koşullara da yer verilmesiyle Türkiye’de 30’a yakın özel hastane ileri düzey hastane olabilecekken bu durum sadece Bakan’ın hastanesi ile sınırlı kaldı.
    YATIRIMCILAR ÇEKİNİYOR
    Hastanelerin basamaklarına göre SGK’den pay aldığını belirten Feza Şen, “Genelgenin başında 'Yetki Sağlık Bakanlığı’nda' denilmiş fakat genelgenin dayanağını aldığı kanun Genel Sağlık Sigortası Kanunu’na dayanıyor. Orada da 'Basamaklarına göre paralar ödenebilir' deniyor. SGK özel hastanelere sınıflarına göre para ödüyor. SGK’nin hastanenin basamağına göre farklı fiyat uygulama hakkı var. Ayrıca sektör yatırımcısı gerçekleri söylemekten çekiniyor. Çünkü çoğu borçlu ve yaptıkları iş tamamen kamu denetimine ve düzenlemelerine tabi” dedi.
    ŞEHİR HASTANELERİ İÇİN YAPILIYOR
    Şehir hastaneleri için özel hastanelerin önünün kesildiğini de belirten Şen, “Önceden 40 yataklı bir hastaneniz varsa Sağlık Bakanlığı'na müraacat ettiğinizde yatak sayınız 75’e çıkarılıyordu. Şimdi bu genelge ile bu durum ortadan kalktı. 'Küçük hastaneler ne yaparsa yapsın büyük hastaneler de genişleyebiliyorsa genişlesin' denildi” diye konuştu.

https://www.birgun.net/haber/bakana-...kavgasi-264209

Nakşibendi Tarikatı’nın Menzil kolu, adını Adıyaman’ın Menzil köyünden alıyor. Cemaatin en ünlü ismi Raşit Erol. Şeyh postunda şimdi kardeşi Abdülbaki Erol oturuyor. Şeyh adaylarından Fevzettin Erol ise şimdilik cemaatin Ankara ve Afyon örgütlenmesini yönetiyor. Cemaat ekonomik gücünü belediyelerden aldığı ihalelerle arttırıyor.
    Menzil tarikatı, cemaatlere yönelik, “Ya benimlesiniz ya onlarla'' çağrısından sonra Erdoğan’ın yanında taraf tutan ilk dini yapılanma. Özellikle esnaflar arasında örgütlenen Menzil, Adıyaman kökenli bir tarikat olmasına karşın bütün ülkeye yayıldı. Tarikat liderlerine ''Gavs’ ismini veren Menzilcilerin ''Minah" adında bir de başucu eserleri bulunuyor. Tarikatın, ‘Semerkand Öğrenci Yurdu’' adı altında ülke genelinde 150 yurdu bulunuyor.”

Genel yönetim giderleri nereye gidiyor deşifre olmaya başlıyor. Neden yatırımcının hakkı olan paralar ile öğrenci yurdu yaptıkları şimdi daha net anlaşılıyor. Haram zıkkım olsun.Yüzde 3 - 5 ile şirket yönetiyor olmaları saçmaydı zaten.Yönetimi kimse tanımaz etmez.Yalanlamadıklarına göre tarikat hastanesi olduklarını kabul ediyorlar. Bilançonun ne zaman yollanacağına tarikat karar veriyor demek.

6. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın basamaklandırma adı altında yapmış olduğu düzenleme özel hastaneler açısından olumsuz sonuçlar ortaya koymaktadır. Özel sağlık kuruluşlarının gelir seviyesini olumsuz etkileyen bu sınıflandırma kararı, sektörün içinden gelen bir kişi tarafından alınıyor olması çok daha düşündürücü. Yıllardır arttırılmayan SUT gelirlerinin iyileştirilmesi gerekirken sırf şehir hastanelerine seviye atlatmak için alınan ayrıştırıcı durum büyük tepkiye neden olmuştur.

2023 için verilen 20 Milyar dolar sağlık turizmi hedefleri bu kararlar ile gerçekleştirilemez. SUT fiyatları arttırılarak gelirleri artan sağlık kuruluşları ile 2023 hedeflerine ulaşılabilir. 15 yıldır artmayan SUT fiyatları ile ne yatırım yapılabilir ne de istihdam sağlanabilir.Bu durum Cumhurbaşkanına anlatılması gerekirdi ve bu görevi sektörün içinden gelen sağlık bakanı yapmalıydı.Özel sektör için sağlık bakanı büyük bir hayal kırıklığı yaratmış durumda.

Koca'nın sektör beni son derece iyi anlıyor demesinden, merak etmeyin size güzellik yapacağım demek istediğini çıkartıyorum.SUT fiyatlarında artışı kast ediyor olabilir.

Bunların haricinde askıya alınmış hastane ruhsatlarının özel sağlık kuruluşlarına devrinin sağlanmasının önünün açılması, olumlu gibi görünüyor olsa da nakit üretiminde zorlanan Lokman Hekim Grubu gibi kuruluşların imkansızlık ve başarısız planlamalardan dolayı borçlanarak faydalanacak olması yatırımcının beklediği kârlılık seviyelerine ulaşmanın hayal olacağı anlamını taşıyacaktır.

Bir diğer konu Üniversite Hastanelerine tanınan ayrıcalıklar yine dönemin sağlık bakanı ile sonlandırılmış durumda.Lokman Hekim grubunu olumsuz etkileyecek bu durum üniversite hastanelerinin kadro kullanım haklarının sınırlandırılması ile oluşacaktır. Daha fazla gelir sağlanacağı ve avantajlar yakalanacağı düşünülen üniversite projesi elimizde patladı diyebiliriz. Buraya aktarılan oldukça yüksek orandaki ödemelerin geri dönüşü daha fazla zaman alacaktır. Aynı Akay Hastanesinin yönetim kurulu tarafından belirtilen sürelerde kârlılığa olumlu etki yapamaması gibi.

Her Yerde Sağlık projesinin online psikolog ve diyetisten girişiminin doğru pazarlama ve reklam ile başarılı olabileceğini düşünüyorum. Ulaşım ve mesafe sınırını ortadan kaldıran bu uygulama ile bir çok kişiye hizmet sağlanabilir. Başarı ve talep arzının artması için doğru referanslar ile etkili sunumlar yakalamak gerekecektir. Üniversitenin burada pazarlanabilecek ürünler üzerine girişimleri ve çalışmaları olacağını düşünüyorum. Gıda takviyesi almak için sipariş vermek istedim ama online ödeme sistemi henüz hazır değilmiş. Bu tür aksaklıkların hızla ortadan kaldırılması gerekirdi. Şahsen Lokman Hekim grubunun hantal ilerleyişinin ana sebebi gerekli istihdamı sağlamayarak aynı personel üzerinden her işi yapabileceklerini düşünüyor olmaları ana neden olmaktadır.

MLP Sağlık grubunun bilançosuna baktığımızda daha iyi olacağının sinyallerini veriyor.Zarar eden bir işletme olsa bile, kâr eden Lokman Hekim Sağlık grubundan daha iyi performans gösteriyor olması, yönetim kurulunun yatırım - sonuç ve gelecek projeksiyonlarında başarısız olduğunu rakamlar olarak ortaya çıkartıyor.

MLP sağlık grubunun üniversite kurmayıp 5 adet üniversite ile afiliasyon anlaşması yaparak yoluna devam ediyor olması, Lokman Hekim Sağlık grubunun Sevgi Vakfına ait olacak üniversite kurulması için kaynaklarını aktarması farklılık oluşturuyor. Bu durumu finanse etmek için de halka arz olmuş ve bir çok ortağına karşı sorumluluğuna rağmen bankalara faiz ödeyerek ortaklık haklarını görmezden gelmek iyi niyetli bir gösterge değil.

Basında çıkan haberleri destekleyen bir örnek ise, Lokman Hekim Sağlık grubunun KAP' a açıklama yapıp almak için görüşme başlattığı Medline Hastanelerinden birini, dönemin Yönetim kurulunda bağımsız yönetici olarak görev yapmış Akademi Hastanelerinin kurucusu Dr.Esat Mehmet Arslan'ın satın alması gibi. Bu tür paslaşmalar bir oluşumu bir topluluğu simgeleyen hareket tarzı olarak algılanmaya sebebiyet veriyor. Biz Akademi Hastaneleri ile birlikte hareket ediyoruz demek gibi. Neden peki?

Sonuç olarak kuruluş tarihleri hemen hemen aynı olan iki hastane grubundan MLP sağlık 31 hastaneye ulaşırken, Lokman Hekim grubu 5 hastane, 1 tıp merkezi, 1 görüntüleme merkezi, 1 Hayvancılık işletmesi, 1 de öğrenci yurduna sahip oluyor. Bu duruma ister bir topluluk yapılanması deyin ister vizyon kısırlığı.

7. Bakanlık cemaatçinin sözüyle karar alıyor

Nakşibendi Şeyhi Zahid Kotku anısına düzenlenen etkinliğe katılan Lokman Hekim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Rüstem Altunbaş’ın konuşması, cemaatlerin devletteki etkisini gözler önüne serdi. Altunbaş, organize sanayi bölgesinin yapılacağı alanın cemaat liderinin talimatıyla değiştirdiğini söyledi

Eski rektörünün CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret içeren sosyal medya paylaşımlarıyla gündeme gelen Lokman Hekim Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti Üyesi Rüstem Altunbaş, “Organize sanayi bölgesinin yerini değiştirdik” dedi.
    BirGün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre, Nakşibendi Şeyhi Mahmud Esad Coşan’ın adını taşıyan kültür merkezinde İskenderpaşa Cemaati ile bir araya gelen Altunbaş, Yıldız Teknik Üniversitesi anılarını anlatırken Deniz Gezmiş’i kastederek “Okula onları döve döve sokmadık” ifadesini kullandı. Altunbaş, İskenderpaşa Cemaati’nin bakanlıklar üzerindeki etkisini gözler önüne seren konuşmasında, Ankara’da önce Gölbaşı’na yapılması planlanan organize sanayi bölgesinin, cemaat liderinin talimatıyla Sincan’a yapıldığını söyledi.
    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla yürürlüğe giren, “Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile kurulan ve “Alternatif tıpta ihtisaslaşma” amacını güden Lokman Hekim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Altunbaş, İskenderpaşa Cemaati’nin sohbetlerine katıldı. Cemaatin, Ankara’daki Mahmud Es’ad Coşan Kültür Merkezi’nde düzenlediği sohbete katılan Altunbaş’ın sözleri, cemaatlerin devletle ilişkisini ve eğitim alanındaki etkinliğini bir kez daha gözler önüne serdi.
    HOCAMIZIN EMRİ OLUR
    Nakşibendi Şeyhi Mehmet Zahir Kotku anısına düzenlenen sohbete konuşmacı olarak katılan Rüstem Altunbaş, şeyhin, “Ağır sanayi ve yerel yönetimler üzerindeki etkisini” anlattı. Milliyetçi Cephe Hükümeti’nin Sanayi Bakanı Abdülkerim Doğru döneminde Ankara Gölbaşı’na yapılması planlanan sanayi bölgesinin cemaat liderinin bir telefonuyla Sincan’a alındığını ifade eden Altunbaş, şunları kaydetti:
    “Mehmet Zahid hocama gittim. Gölbaşı’na organize sanayi kurulacakmış, biz Sincan’da kurulsun istiyoruz, dedim. Siz dua edin de Gölbaşı’nda değil, Sincan’da yapılsın, dedim. Hocam, ‘Yahya Oğuz’a git’ dedi. Yahya abi de Sanayi Bakanlığı’nda müsteşar. Gittik Yahya abiye hocamızın selamını söyledik. Biz organize sanayinin Sincan’da yapılmasını istiyoruz dedik. ‘Hocamızın emri olur’ dedi. Organize sanayi genel müdürü arkadaşını aradı dedi ki ‘Gölbaşı’nı iptal ediyoruz derhal, Sincan’a yapıyoruz” dedi. Sincan’a kuruldu.”
    HEM DÖVÜŞECEKSİNİZ HEM OKUYACAKSINIZ
    Bir dönem Sincan Belediye Başkanlığı da yapan Altunbaş, üniversite anılarını anlatırken şu ifadeleri kullandı:
    “Bizim zamanlarımız üniversitede çok sıkıntılı dönemdi. Okulda döve döve elde ettik bir şeyleri. Milli Türk Talebe Birliği’nde 30 kişi Kuran üzerine yemin ettik. Komünistleri okula sokmadık. Halen de orada İslamcılık söz sahibi elhamdülillah. Bir gün üniversitede yaralandım. Hoca efendiye gittik. Bir kardeşimiz, ‘Hocamız senin yaralandığını söyledi’ dedi. Ben kendimi göstermedim ki hocama, dedim. Bize, ‘Hem dövüşeceksiniz hem okuyacaksınız’ derdi. Bizim de gönlümüzden o geçiyordu.”

https://www.egedebirgun.com/bakanlik...-aliyor/26532/

Bu kişi üniversiteye ne katkı sunacak acaba...Yatırımcının hakkı olan paraları kimler nasıl kullanılıyorlar... Halka neden arz oldunuz o zaman halktan para toplayıp böyle kullanmak için mi...Araştırdıkça neler çıkıyor... Cemaatmiş bilmem neymiş...Bunlara güvenip paramızı yatırdık şu haberlere bak... Ne haliniz varsa görseydiniz...Acıbadem olur diye aldığımız hissenin haberlerine bak daha neler duycaz.Haram zıkkım olsun...

8.  Alıntı Originally Posted by Monte Carlo Yazıyı Oku
    Öyle bir ihtimal hiçbir zaman olmadı.

Teşvikler kanunlarla belirleniyor yandaş yoldaş bağlarıyla değil.

Yalakalık ve yandaşlık ile büyüme sürdürülebilir olmaz, bu düşünce çok yanlış.

Hükümet değişince ne olacak doğal küçülme olarak mı kabul edilecek. Kast ettiğin şehir hastaneleri ise işletmesi devlette değil özel kuruluşlarda.

Ahmet Davutoğlu desteği ile ve döneminde geldi aynı şekilde aynı dönemde görevi bitti. Başarı ile bu göreve gelmedi bir nevi atandı. Sonuca bakarsanız durum açıkça ortada zaten.

Kendi şirketine ne katmış da halka ne verecekler.

Borsa 1 ayda yüzde 9 değer kaybederken Lokman Yüzde 18 değer kaybetmiş.

Fiyat istikrarı için hisse geri alım programı açıklamalarına istikrar anlamında bir sonuç yok. Çünkü tahtada satılan hisseler şirkete aldırılıyordu. Fon ayırdık diyen sinsilerden geri alımı neden durdurdu. Çünkü üst akıl buradan alma dedi, küçük yatırımcı zihniyetli bir yönetim. Sence böyle birileri milleti temsil edebilir mi bence edemez ve gereği yapıldı.10 lot ile kademe değişmesine izin verenler utansın. İradesiz ve pısırık yönetim üniversiteye yaptığı bağışlar gibi neden hisse almaz, çünkü bunu yapacak ne cesareti var ne de iradesi.

Önemli olan üniversite ve vakıfa ne kadar para aktarılacak.

Halka arz olduğu 2011 yılından beri ödediği temettü kadar 2 yılda üniversiteye para aktaran bir yönetime kim inanır kim güvenir. Satın aldığı hastane ücretinin yarısı kadar yatırım yapıyorsan aldığın hastane çöp durumdadır demek. Hem iş hem fiyat bilmezler toplanmış yöneticiyim diye huzur hakkı alıyor. Bu hastaneleri satın alsalar ilk yapacakları iş üst yönetimi kovmak olur. Onlar da asli işleri olan particilik kovalamaya devam ederler.

Akay hastanesine 50 milyon para harcamışlardır. Piyasa değerine bak 135 milyon. Neden piyasa almıyor CFO su siyasetçi yöneticisi siyasetçi patronu olmayan imtiyazların arkasına saklanmış fiyat artsa ben hisselerimi satar yine yönetebilirim güvencesi olan bir şirketi kim neden alsın. Yönetim kurulu başkanı desen memur zihniyetli vizyonu olmayan olsa da kimsenin haberi olmadığı eski Sovyetler birliği gibi içine kapanmış dünya ile bağlarını koparmış emekli öğretmen gibi takılıyor.

Hem başkan hem genel müdür vekili. Saçmalığa bak bir genel müdür bile atayamadılar Güvendi den sonra. Kardeşim hiç bir şey bilmiyorsan git Van daki Süslü yü müdür yap. Hepinizden iyi yöneticilik yapar en azından sizin gibi içi geçmemiş enerjisi var. Memur zihniyeti işte, sabah evden çıkaren sefer tasına yemek koyar indirimli otobüs biletiyle işe gelip yöneticilik yapsan işte bu kadar olur.

Tamam siyaset yapacaksan yap ver istifanı sat hisselerini ne yaparsan yap. En azından enerjisini hastaneler için harcayacak birine bırak. Bir de kul hakkından bahsederler Hem şirket için emek harcama hemde şirketten maaş al. Bunlarıda ahiret gününe havale ediyorum.Burası yan gelip yatma yeri değil.

Kendi yandaş çevresi dahil çapraz kuyumcusu dahil van daki ortakları dahil bu yönetimi başarılı bulan bir kişi var mı? Yok. Bir tane ödül bir tane başarı bir tane panele davet var mı? Yok.

Kendilerine sorsan uzay başarılıyız derler. Bir tane batan özel hastane var mı?

O zaman başarılı olan sektör, yönetenler değil.

Ayrıca İrfan Güvendi diye bir yönetici vardı. Şirketi koşarak bıraktı ve başka görevlerde bulundu. Daha sonra şirket yönetimine tekrar alınmadı da Celil Göçer neden görev alıyor.

Sanki bir üst akıl var da bunlar iradesiz birer piyon gibiler.
     Alıntı Originally Posted by Hisseci61 Yazıyı Oku
    Sağlık Bakanı Koca’nın kendi hastanesini özel genelge yayımlayarak “ileri düzey hastane†sınıfına sokması diğer özel hastane sahiplerini kızdırdı. Bazı özel hastane sahipleri genelgenin iptali için Danıştay’a dava açmaya hazırlanıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Sağlık Hizmeti Sunucularının Basamaklandırılması Hakkındaki Genelge ile sadece kendi hastanesini ‘İleri düzey hastane’ sınıfına sokması çoğu AKP döneminde hizmete giren ve iktidara yakınlıklarıyla diğer özel hastane sahipleri arasında tepkiye yol açtı. Bazı özel hastane sahiplerinin Koca'nın ‘Hastaneye özel’ genelgesinin iptali için yargıya başvurmaya hazırlandığı bildirildi.

Koca’nın da yöneticisi olduğu Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OSHAD) genelge sonrası özel hastane sahipleri ile 17 Haziran’da toplantı yaptı. Edinilen bilgiye göre, toplantıda ayrıcalığın kaldırılması için Fahrettin Koca ile görüşülmesine ve uyarılarının dikkate alınmaması halinde de itiraz için son gün olan 5 Eylül’e kadar Danıştay’a iptal davası açılmasına karar verildi.
    Genelgeyle Medipol Hastanesi'ne ayrıcalık tanınmasına itiraz eden hastaneler arasında Nakşibendi cemaatine ait olduğu iddia edilen Lokman Hekim Hastanesi, Kurucu Başkanı Ethem Sancak olan Medicalpark ile Liv Hospital Hastanaleri’nin de bulunduğu ileri sürüldü.
    BAKANIN HASTANESİ İLE SINIRLI KALDI
    Bursa Sağlık Kuruluşları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Feza Şen, Sağlık Bakanı Koca’nın kendi hastanesine ayrıcalık tanıyan genelgesini BirGün’e değerlendirirken şunları söyledi:
    “İleri düzey hastane tanımı metrekare hesabına göre yapıldığı için Göztepe Medicalpark Hastanesi gibi birçok hastane bu kapsamın dışında kaldı. Metrekare şartı gibi şartlar belirlenmesi ve özel koşullara da yer verilmesiyle Türkiye’de 30’a yakın özel hastane ileri düzey hastane olabilecekken bu durum sadece Bakan’ın hastanesi ile sınırlı kaldı.
    YATIRIMCILAR ÇEKİNİYOR
    Hastanelerin basamaklarına göre SGK’den pay aldığını belirten Feza Şen, “Genelgenin başında 'Yetki Sağlık Bakanlığı’nda' denilmiş fakat genelgenin dayanağını aldığı kanun Genel Sağlık Sigortası Kanunu’na dayanıyor. Orada da 'Basamaklarına göre paralar ödenebilir' deniyor. SGK özel hastanelere sınıflarına göre para ödüyor. SGK’nin hastanenin basamağına göre farklı fiyat uygulama hakkı var. Ayrıca sektör yatırımcısı gerçekleri söylemekten çekiniyor. Çünkü çoğu borçlu ve yaptıkları iş tamamen kamu denetimine ve düzenlemelerine tabi†dedi.
    ŞEHİR HASTANELERİ İÇİN YAPILIYOR
    Şehir hastaneleri için özel hastanelerin önünün kesildiğini de belirten Şen, “Önceden 40 yataklı bir hastaneniz varsa Sağlık Bakanlığı'na müraacat ettiğinizde yatak sayınız 75’e çıkarılıyordu. Şimdi bu genelge ile bu durum ortadan kalktı. 'Küçük hastaneler ne yaparsa yapsın büyük hastaneler de genişleyebiliyorsa genişlesin' denildi†diye konuştu.

https://www.birgun.net/haber/bakana-...kavgasi-264209

Nakşibendi Tarikatı’nın Menzil kolu, adını Adıyaman’ın Menzil köyünden alıyor. Cemaatin en ünlü ismi Raşit Erol. Şeyh postunda şimdi kardeşi Abdülbaki Erol oturuyor. Şeyh adaylarından Fevzettin Erol ise şimdilik cemaatin Ankara ve Afyon örgütlenmesini yönetiyor. Cemaat ekonomik gücünü belediyelerden aldığı ihalelerle arttırıyor.
    Menzil tarikatı, cemaatlere yönelik, “Ya benimlesiniz ya onlarla'' çağrısından sonra Erdoğan’ın yanında taraf tutan ilk dini yapılanma. Özellikle esnaflar arasında örgütlenen Menzil, Adıyaman kökenli bir tarikat olmasına karşın bütün ülkeye yayıldı. Tarikat liderlerine ''Gavs’ ismini veren Menzilcilerin ''Minah" adında bir de başucu eserleri bulunuyor. Tarikatın, ‘Semerkand Öğrenci Yurdu’' adı altında ülke genelinde 150 yurdu bulunuyor.â€

Genel yönetim giderleri nereye gidiyor deşifre olmaya başlıyor. Neden yatırımcının hakkı olan paralar ile öğrenci yurdu yaptıkları şimdi daha net anlaşılıyor. Haram zıkkım olsun.Yüzde 3 - 5 ile şirket yönetiyor olmaları saçmaydı zaten.Yönetimi kimse tanımaz etmez.Yalanlamadıklarına göre tarikat hastanesi olduklarını kabul ediyorlar. Bilançonun ne zaman yollanacağına tarikat karar veriyor demek.
     Alıntı Originally Posted by Hisseci61 Yazıyı Oku
    Bakanlık cemaatçinin sözüyle karar alıyor

Nakşibendi Şeyhi Zahid Kotku anısına düzenlenen etkinliğe katılan Lokman Hekim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Rüstem Altunbaşâ€™ın konuşması, cemaatlerin devletteki etkisini gözler önüne serdi. Altunbaş, organize sanayi bölgesinin yapılacağı alanın cemaat liderinin talimatıyla değiştirdiğini söyledi

Eski rektörünün CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret içeren sosyal medya paylaşımlarıyla gündeme gelen Lokman Hekim Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti Üyesi Rüstem Altunbaş, “Organize sanayi bölgesinin yerini değiştirdik†dedi.
    BirGün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre, Nakşibendi Şeyhi Mahmud Esad Coşan’ın adını taşıyan kültür merkezinde İskenderpaşa Cemaati ile bir araya gelen Altunbaş, Yıldız Teknik Üniversitesi anılarını anlatırken Deniz Gezmişâ€™i kastederek “Okula onları döve döve sokmadık†ifadesini kullandı. Altunbaş, İskenderpaşa Cemaati’nin bakanlıklar üzerindeki etkisini gözler önüne seren konuşmasında, Ankara’da önce Gölbaşı’na yapılması planlanan organize sanayi bölgesinin, cemaat liderinin talimatıyla Sincan’a yapıldığını söyledi.
    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla yürürlüğe giren, “Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun†ile kurulan ve “Alternatif tıpta ihtisaslaşma†amacını güden Lokman Hekim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Altunbaş, İskenderpaşa Cemaati’nin sohbetlerine katıldı. Cemaatin, Ankara’daki Mahmud Es’ad Coşan Kültür Merkezi’nde düzenlediği sohbete katılan Altunbaşâ€™ın sözleri, cemaatlerin devletle ilişkisini ve eğitim alanındaki etkinliğini bir kez daha gözler önüne serdi.
    HOCAMIZIN EMRİ OLUR
    Nakşibendi Şeyhi Mehmet Zahir Kotku anısına düzenlenen sohbete konuşmacı olarak katılan Rüstem Altunbaş, şeyhin, “Ağır sanayi ve yerel yönetimler üzerindeki etkisini†anlattı. Milliyetçi Cephe Hükümeti’nin Sanayi Bakanı Abdülkerim Doğru döneminde Ankara Gölbaşı’na yapılması planlanan sanayi bölgesinin cemaat liderinin bir telefonuyla Sincan’a alındığını ifade eden Altunbaş, şunları kaydetti:
    “Mehmet Zahid hocama gittim. Gölbaşı’na organize sanayi kurulacakmış, biz Sincan’da kurulsun istiyoruz, dedim. Siz dua edin de Gölbaşı’nda değil, Sincan’da yapılsın, dedim. Hocam, ‘Yahya Oğuz’a git’ dedi. Yahya abi de Sanayi Bakanlığı’nda müsteşar. Gittik Yahya abiye hocamızın selamını söyledik. Biz organize sanayinin Sincan’da yapılmasını istiyoruz dedik. ‘Hocamızın emri olur’ dedi. Organize sanayi genel müdürü arkadaşını aradı dedi ki ‘Gölbaşı’nı iptal ediyoruz derhal, Sincan’a yapıyoruz†dedi. Sincan’a kuruldu.â€
    HEM DÖVÜŞECEKSİNİZ HEM OKUYACAKSINIZ
    Bir dönem Sincan Belediye Başkanlığı da yapan Altunbaş, üniversite anılarını anlatırken şu ifadeleri kullandı:
    “Bizim zamanlarımız üniversitede çok sıkıntılı dönemdi. Okulda döve döve elde ettik bir şeyleri. Milli Türk Talebe Birliği’nde 30 kişi Kuran üzerine yemin ettik. Komünistleri okula sokmadık. Halen de orada İslamcılık söz sahibi elhamdülillah. Bir gün üniversitede yaralandım. Hoca efendiye gittik. Bir kardeşimiz, ‘Hocamız senin yaralandığını söyledi’ dedi. Ben kendimi göstermedim ki hocama, dedim. Bize, ‘Hem dövüşeceksiniz hem okuyacaksınız’ derdi. Bizim de gönlümüzden o geçiyordu.â€

https://www.egedebirgun.com/bakanlik...-aliyor/26532/

Bu kişi üniversiteye ne katkı sunacak acaba...Yatırımcının hakkı olan paraları kimler nasıl kullanılıyorlar... Halka neden arz oldunuz o zaman halktan para toplayıp böyle kullanmak için mi...Araştırdıkça neler çıkıyor... Cemaatmiş bilmem neymiş...Bunlara güvenip paramızı yatırdık şu haberlere bak... Ne haliniz varsa görseydiniz...Acıbadem olur diye aldığımız hissenin haberlerine bak daha neler duycaz.Haram zıkkım olsun...
    Tam 1,5 yıl önce yazdığım yazı ve gelinen tarikat cemmat haberleri. Yatırımcının haklarını başka yerlere harcayanların Allah belası versin. Ne diyelim elimizden gelen bu. Yönetimin halen görevinde olmasını bu haberler daha net özetliyor.Öğrenci yurdu yapıp neye kime hizmet ettikleri az çok haberlerden anlaşılıyor.Burada yazan çizen bir kişi bile teşekkür etmiyor da beddua ediyor.Borsadan ortak olanların eti senin kemiği benim düşüncesiyle anlaşmışlar bir fonla yapmışlar planlarını sonra da halis amel diye riyakarca bir tutumun arkasına sığınıp sessizliğe bürünmüşler.Bu haberlerden sonra hastanesine gitmekten vazgeçip yatırımcının kazançlarını düşürecek bu tip hareketlerin sorumluluğu ahirette iki yakalarında olsun İnşallah.Medicalprkın 15 kat daha değerli olmasının nedenleri demek bu haberlermiş.Biz yeni öğreniyoruz ama piyasa biliyormuş. Bu hastanenin sahipleri medicalpark olsa piyasa değeri 85 milyon değil 850 milyon olacaktı..Tek sorun buymuş demek ki. Nereden bilelim yahu bilseydik bulaşırmıydık.

Sayfa 106/183 İlkİlk ... 65696104105106107108116156 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •