Sayfa 332/485 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432 ... SonSon
Arama sonucu : 3873 madde; 2,649 - 2,656 arası.

Konu: LINK - Link Bilgisayar

1.  Alıntı Originally Posted by abilir Yazıyı Oku
    Hissenin esas faaliyet karı zayıf, kadınını finansman gelirlerinden yazıyor , ama hiç bir zaman temettü vermemiş.

Son 10 senelik grafiği ortada, genelde bir kaç ay yatay gidip 3-4 kat il primler yapmış, satış haberinden sonra son 2 yıllık grafikte 8 leri dip yapıp aynı hareketi yapmış, ben alacak olsam 8 ki fiyatları beklerim , eğer ak yat. dan alan kişi farklı ise 5 li fiyatlarda gelir. Tabi benim görüşüm grafik temelli. Temel olarak zaten çok pahalı
    Nesi pahalı ? Diğer yazılım firmalarinin fk ve pdds sine bakmanizi öneririm.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

2.  Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Nesi pahalı ? Diğer yazılım firmalarinin fk ve pdds sine bakmanizi öneririm.
    abilir isimli kullanıcıya yazılmıştır: şirketi beğenmiyorsan hissesini almazsın, beğenip hissesini aldıysan çamur atmazsın, niyet nedir anlamadım.

3.  Alıntı Originally Posted by svobe Yazıyı Oku
    abilir isimli kullanıcıya yazılmıştır: şirketi beğenmiyorsan hissesini almazsın, beğenip hissesini aldıysan çamur atmazsın, niyet nedir anlamadım.
    Ne alakası var çamur atmayla burası borsa , geçen hafta saatlik üçgeni yukarı kırılmasını takip ediyordum aşağı saldı, bugünde negatif haber geldi, 2 senedir aynı terane dönüyor , 8 li fiyatlara gelirse alım yaparım, alt fiyatları görürsemde şaşırmam.

Haber etkisi ile zaten yıl başında 8 den gelmiş buralara, negatif haberle inince çamur mu oluyor?

4. Hisse 8 e gelir 5 düşer demek suçtur. Sucun ötesinde yatırımcısının canını sıkmaktır,hisseye satış baskısı demektir.Ayıptır zaten moralimiz bozuk daha bozmanın manası yoktur.panik yapmayın panik tapmanıza vesile olanlara fırsat vermeyin.ortaklık haberi zaten bu fiyatlardayken geldi ve o gün bugün yabancı alıma devam ediyor .

5. Abilir fiyat telaffuz etmeniz gereksiz ve abes, 8 TL lere öyle bir anda düşmesi zor, hisse pahalı değil, fk da PD de sektörün en düşüklerinden. Kendi geçmiş fiyatına göre ucuz da değil buda bir gerçek. Yarın bu hisse taban olsun elimdeki lot miktarının üç katını tekrar gireceğim. Her zamanki fikrimi tekrar söylüyorum. Kasaroğlu şirketi satacağına kasasındaki nakitle büyük firmalara yatırım yapsın, az çok demesin stratejik yazılım firmalarına yatırım yapsın yeni iş birlikleri peşinde koşsun. Ben şunu anlamıyorum Stratejik ortak yada şirket satışı niye yapılır. Şirketin büyüme potansiyeli vardır büyüyecek finansal gücü yoktur o sebeple. Link in kasasında bir sürü nakit fazlası var neredeyse sıfır kredi yükü var. Ama büyüme amacıyla, yeni yatırımlar için kullanılmıyor. Kenarda faizle dövizle sürekli büyütülüyor. Birgün kullanılmalı, bize yatırımcısına kar payı olarak falan dağıtmasın, yeni fikirler büyüme stratejik sektör yatırımları VS vs. Ben bilecek değilim ya herşeyi fikri olan birşeyler yazsın karşıt görüş istiyorum

6. Yarın birçok şeyi seansta net göreceğiz sert satış gelecek mi? Gelirse nerede karşılanacak? Karşılandıktan sonra ne olacak? Hangi basamakta ne kadar hacim oluşacak? Yarın bu soruların cevabını iyi tahmin eden kazanır

7.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Abilir fiyat telaffuz etmeniz gereksiz ve abes, 8 TL lere öyle bir anda düşmesi zor, hisse pahalı değil, fk da PD de sektörün en düşüklerinden. Kendi geçmiş fiyatına göre ucuz da değil buda bir gerçek. Yarın bu hisse taban olsun elimdeki lot miktarının üç katını tekrar gireceğim. Her zamanki fikrimi tekrar söylüyorum. Kasaroğlu şirketi satacağına kasasındaki nakitle büyük firmalara yatırım yapsın, az çok demesin stratejik yazılım firmalarına yatırım yapsın yeni iş birlikleri peşinde koşsun. Ben şunu anlamıyorum Stratejik ortak yada şirket satışı niye yapılır. Şirketin büyüme potansiyeli vardır büyüyecek finansal gücü yoktur o sebeple. Link in kasasında bir sürü nakit fazlası var neredeyse sıfır kredi yükü var. Ama büyüme amacıyla, yeni yatırımlar için kullanılmıyor. Kenarda faizle dövizle sürekli büyütülüyor. Birgün kullanılmalı, bize yatırımcısına kar payı olarak falan dağıtmasın, yeni fikirler büyüme stratejik sektör yatırımları VS vs. Ben bilecek değilim ya herşeyi fikri olan birşeyler yazsın karşıt görüş istiyorum
    doğrudur, budur !

8. Bence görüşmelerin sona ereceğini biz hariç herkes biliyordu o yüzden hareket sınırlı kaldı. Bugün düşmesi beklenir ama aşırı etkisi olmaz yataya sarar gibi, ama ben satarım bugün, birçok fırsat var borsada. YTD

Sayfa 332/485 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •