Alıntı Originally Posted by mühendis ankara Yazıyı Oku
gerçekten linkte geçtiğimiz dönemde al/sat bakımından güzel fırsatlar oldu, sizin yazılarınızdan linki tanıdığınız için al/sat fırsatlarını değerlendirebildiğinizi anlıyorum. ben henüz trade olayına cesaret edemiyorum, ya giderse, arkasından bakarsak diye öylece bakıyoruz.

herkesin risk anlayışı farklıdır, ancak bir örnek olması açısından linkteki lotunuzun yüzde kaçını (%10, %50 vb.) al/sat işlemine ayırıyorsunuz? sadece örnek olması açısından sordum, yine belirteyim herkesin risk anlayışı ve beklentileri farklıdır tabii.
Ben geçtiğimiz dönemde %20 sini korudum geri kalanını al satta kullandım. 9.50 maliyet yaptığım düşünülürse yükselişten önce en yüksek lotum o zamandı o miktarı % 100 olarak değerlendirirsek. Gördüğü en yüksek fiyatta 12.07 elimde toplam tutarın %25 i kalmıştı mesela. Şu anda 10.85 fiyatta ilk miktarın %45 civarına getirdim tekrar malımı. 10.5 lere geldiğinde %55 civarına yine getirmeyi amaçlıyorum. 13 TL temel hedefim o rakama kadar %85 ini satmayı planlıyorum. Geri kalanı da asla satmamayı. Geri dönüşler sattığımdan az geri almaya ve kenarda nakit bırakmayı tercih ediyorum. Bir desteğe güvenip yığınla dalmanın yanlışlığı acı tecrübelerle görüldü. Geçmişte brsan da 10 maliyetten 14 TL leri görüp ortalama %25 kar yakalayıp 11 civarındaki desteğe güvenip 9.75 e kadar başlangıçtaki lotun iki katını girip karın tamamını eritip zararına çıkmışlığım var. Piyasa zor linkte benim için işler iyi gidiyor şimdiye kadar. İnşallah bir hata yapmayız.