Sayfa 368/485 İlkİlk ... 268318358366367368369370378418468 ... SonSon
Arama sonucu : 3873 madde; 2,937 - 2,944 arası.

Konu: LINK - Link Bilgisayar

1.  Alıntı Originally Posted by mühendis ankara Yazıyı Oku
    gerçekten linkte geçtiğimiz dönemde al/sat bakımından güzel fırsatlar oldu, sizin yazılarınızdan linki tanıdığınız için al/sat fırsatlarını değerlendirebildiğinizi anlıyorum. ben henüz trade olayına cesaret edemiyorum, ya giderse, arkasından bakarsak diye öylece bakıyoruz.

herkesin risk anlayışı farklıdır, ancak bir örnek olması açısından linkteki lotunuzun yüzde kaçını (%10, %50 vb.) al/sat işlemine ayırıyorsunuz? sadece örnek olması açısından sordum, yine belirteyim herkesin risk anlayışı ve beklentileri farklıdır tabii.
    Ben geçtiğimiz dönemde %20 sini korudum geri kalanını al satta kullandım. 9.50 maliyet yaptığım düşünülürse yükselişten önce en yüksek lotum o zamandı o miktarı % 100 olarak değerlendirirsek. Gördüğü en yüksek fiyatta 12.07 elimde toplam tutarın %25 i kalmıştı mesela. Şu anda 10.85 fiyatta ilk miktarın %45 civarına getirdim tekrar malımı. 10.5 lere geldiğinde %55 civarına yine getirmeyi amaçlıyorum. 13 TL temel hedefim o rakama kadar %85 ini satmayı planlıyorum. Geri kalanı da asla satmamayı. Geri dönüşler sattığımdan az geri almaya ve kenarda nakit bırakmayı tercih ediyorum. Bir desteğe güvenip yığınla dalmanın yanlışlığı acı tecrübelerle görüldü. Geçmişte brsan da 10 maliyetten 14 TL leri görüp ortalama %25 kar yakalayıp 11 civarındaki desteğe güvenip 9.75 e kadar başlangıçtaki lotun iki katını girip karın tamamını eritip zararına çıkmışlığım var. Piyasa zor linkte benim için işler iyi gidiyor şimdiye kadar. İnşallah bir hata yapmayız.

2. Bu arada yazdıklarımla insanları al sata yönlendirmenin vebalini almak istemem linkle ilgili kafasına bir hedef koyup direk o hedefe gitmek isteyenede saygı duyarım. Önemli olan baştan bir strateji oluşturmak. Bilmek gerekir ki bu hareketliliğin amacı al sata giren yatırımcıyı dökmek yada eline mal vermek olabilir.

3. Al sat yaparken kademeli
    Satıp kademeli almak gerek.
    Tabiki tahta da önemli . Eger bir tahtayı uzun zaman izler ve küçükte olsa işlemler yaparsanız
    Tahtanın huyunu öğrenirsiniz .
    Tamamen mal vermek bey bir kademeden almak tehlikelidir fakat tahtayı çok iyi bilirseniz biraz daha al sat ta daha fazla cesur davranabilir insan.

Saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by jager Yazıyı Oku
    Al sat yaparken kademeli
    Satıp kademeli almak gerek.
    Tabiki tahta da önemli . Eger bir tahtayı uzun zaman izler ve küçükte olsa işlemler yaparsanız
    Tahtanın huyunu öğrenirsiniz .
    Tamamen mal vermek bey bir kademeden almak tehlikelidir fakat tahtayı çok iyi bilirseniz biraz daha al sat ta daha fazla cesur davranabilir insan.

Saygılar

Tabiki burada komisyon oranları çok önemli.
    Yoksa aracı kuruma çalışmaktan ileriye geçilmez al sat ile.
    Birkaç kademe için al sat yapılmaz gerçekten güzel bir marj olmalı.
    Her gün al sat yapılacak diye bir şey yok tahtanın hareketli olduğu günlerde yapmak daha avantajlıdır çünkü gün içinde birden çok defa yapma imkanı tanıyabilir .

Şahsi tecrübem doğru hisseyi doğru yerden alıp hedef fiyattan satmayı en doğru yatırım stratejisi olarak görmektedir bunada önemle belirtmek isterim.

Saygılar

5.  Alıntı Originally Posted by jager Yazıyı Oku
    Tabiki burada komisyon oranları çok önemli.
    Yoksa aracı kuruma çalışmaktan ileriye geçilmez al sat ile.
    Birkaç kademe için al sat yapılmaz gerçekten güzel bir marj olmalı.
    Her gün al sat yapılacak diye bir şey yok tahtanın hareketli olduğu günlerde yapmak daha avantajlıdır çünkü gün içinde birden çok defa yapma imkanı tanıyabilir .

Şahsi tecrübem doğru hisseyi doğru yerden alıp hedef fiyattan satmayı en doğru yatırım stratejisi olarak görmektedir bunada önemle belirtmek isterim.

Saygılar

Güzel şeyler yazılıyor. Al sat yapmak lot arttırma amacına yada nakit çıkmaya yardımcı olur. Böyle hisselerde sağlam bir nakit güç olması lazım. Kademeli işlem yapmak gerektiğine katılıyorum ve ben de zaten öyle yapıyorum. 10 basamak civarı al sat yapabiliyorum hızlandığında biraz bekliyorum. Açılan al sat boşlukların da araya girmeye çalışıyorum bu tahtacının kendine alıp sarmasını engelliyor dolayısıyla hisseyi başka noktaya sürmeye zorlayabiliyor bazen. Aşağıya da sürebilir yukarıya da. Yazdıklarımla spekülatif hisse peşinde koşan bir al satçı olarak algılanabilirim. Fakat ben şirketlerin finansal yapısını f/k sına piyasa değerine de önem veririm. Link zarar eden bir şirket olsaydı elimi sürmezdim. Temel herşey den önemli link elinde döviz birikimi olması karlılığı yükselen bir şirket olması, satış hikayesi, ve son zamanlardaki holding birleşmesi sebebiyle geleceğinden ümitli olduğum bir şirket.

6. Jager İn hedef fiyat koyma ve oradan satma stratejisi gayet doğru bir stratejidir. Belirtmek isterim. Benim işlem yapma tarzım sürekli aktif piyasa izleniyorsa uygulanabilir ancak.

sayın cover ve sayın jager çok değerli ve sağlıklı görüşleriniz için başlığı takip edenler adına çok teşekkürler.

al/sat ile ilgili sorumu başlığı takip edenlere örnek olması açısından sormuştum.

benim geçmişte trade edeyim derken erken satıp 2-4 kat giderken arkasından baktığım kağıtlar olduğu gibi, kağıdın potansiyeline inanıp da hiç kımıldamadan, al/sat yapmadan bekleyip, kağıtlar en az 2 kat yaptığı halde daha da yükselir diye çıkmayıp, sonra kağıt geri geldiğinde zararla çıktığım da oldu.

dolayısıyla, söyledikleriniz buram buram tecrübe kokuyor, kesinlikle söylediklerinize katılıyorum. öncelikle, hangi hisseyi alıyorsak tahtanın/hissenin karakterine göre davranmalıyız, kâr al hedeflerimiz, zarar kes seviyelerimiz ve stratejilerimiz olmalı. aksi halde başarılı olmak, kazançlı çıkmak çok zor oluyor.

8. İyi hisselerden seçilmiş güzel bir pörtföy de çalıştıktan ve planlama yaptıktan sonra mutlaka güzel sonuçlara er geç ulaşılacaktır. Ben içime sinen hisselerle 2 yıldır çok rahatladım. Piyasanın gerisini izlemiyorum açıkcası uçanla kaçanla işim yok. Kendim iyi bir temel analiz yaparak seçtiğim ve zamanla işlem yaparak uzmanlaştığım üç hisse dışına çıkmıyorum. Nasıl futbol takımlarının fanatiğiysek bazı hisselere de sempati beslemek çok tuhaf olmamalı.

Sayfa 368/485 İlkİlk ... 268318358366367368369370378418468 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •