Sayfa 483/485 İlkİlk ... 383433473481482483484485 SonSon
Arama sonucu : 3873 madde; 3,857 - 3,864 arası.

Konu: LINK - Link Bilgisayar

1. Ah be link im seni kenara mı attılar, kasa da geçen yılların karının $ olarak kasada durduğu unutuldu. Kur yılı bu rakamlarda kapatırsa acayip kar yazar link yazılım, kendi işinden kazansa daha iyi de işte, adamların tek doğru yaptıkları şey kasada dolar tutmak, yine de belli olmaz bunlar tahsilatı yıl sonunda yapıyor, bir de faaliyet karı da artarsa tadından yenmez.

Tam 3 aydır kimsenin aklından bile geçip birşeyler yazmamış forumuna, biraz sessizliği bozar gibi oldum ama kusura bakmayın

2. Aylık yorumumu yazayım bu hissenin tek müdavimi olarak, faaliyet karı yıl sonu ortaya çıkar, ilk 9 ay geçen seneye göre göreceli olarak kötüydü, ama yıl sonunda dengelenebilecegini hatta geçebileceğini düşünüyorum. Net kar a gelince,

döviz kuru yukselisi sebebiyle ve geçmiş yıllar karının döviz olarak kasada tutulması sebebiyle ciddi bir finansman gelirinden kaynaklı güzel bir net kar gelecek bu da hissenin f/k sını aşağıya çekecektir. Uzun zamandır ciddi baskı devam etti yükselmesi kolay sığ bir hisse, e tabi düşmesi de çok kolay endeks stabil oldukça yükselişe gecme potansiyeli var.

3. 3. Tavanı belki yapar belki yapamaz ama, kimsenin link ile ilgili tek kelam etmeye istek duymaması enteresan genelde tavan olunca bir hisse illa ilgi artar. bunda tavan serisi bile yetmiyor. Tavan tavan devam ederse çok şaşırım.

4. Ah b bir logo olmadan asla, link in fiyatı logoyu geçti belki şirket olarak bir logo gücünde ve büyüklüğünde olmadı ama belki spekülatif bir değerleme ile fiyat olarak onu geçti l, değerleme olarak da neredeyse iki katı oldu Kaan i yaad ediyorum.

3.7 milyon pay var biri alıp götürmedi

6. Her yönüyle güzel bir bilanço, faaliyet karı son çeyrekte güzel artış göstermiş, finansman gelirini zaten tahmin ediyorduk, ama link bu ben hiç bilanço fiyatladığını görmedim. Bir de temettü dağıtma kararı verirse, çok hoş olur, çok vermesine gerek yok azıcık verse yeter

İnfo’daki pezevengin evladı ne yapmaya çalışıyorsun ne zaman baksam info var

8. Link nakit kar payı dağıtma kararı vermiş, 1.19, temettü hissesi olacak böyle giderse, nereden nereye, geçen sene verdiği kar payı dağıtma kararını bu senede devam ettirdi. Bu şirket, benim için bir nevi totem pörtföyümde olmazsa işim rast gitmez o kadar yani

Her sene temettü ödeme geleneğinin oluşması da şirkete olan sempatimi arttırıyor.

Sayfa 483/485 İlkİlk ... 383433473481482483484485 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •