Sayfa 284/425 İlkİlk ... 184234274282283284285286294334384 ... SonSon
Arama sonucu : 3395 madde; 2,265 - 2,272 arası.

Konu: LIDFA - Lider Faktoring

1. Ne bileyim şöyle hesaplasam bakkal hesabi yine minumum 5 tl den ikiye bolunse 2,5 Tl iner , zaten primsizdi ,sermaye 45 milyon olucak , kar a bakilcak , Kar gelince rakam komedi gibi hakikaten ,bayağı ışik saçi yo ilerisi icin ciddiyim....

2.  Alıntı Originally Posted by Morph Yazıyı Oku
    "Yıllık dağıtılabilir karın %x'i ortaklara kar payı şeklinde dağıtılacaktır" sözü verir "bu bağlamdaki en iyi şirketler", Sn. Hitit.

18 ay içinde ettiği toplam karın iki katından daha fazlasını kar payı adı altında büyük ortaklara dağıtarak özsermayeyi eritmek hisseyi temettü şampiyonu gibi gösterse de olumlu bir durum değil.

3.55 TL maliyet ile dolaşımdaki payların yaklaşık olarak %2'sini elimde bulunduruyorum. Malsız kalmadım, merak etmeyin.
    Ya bakın gerçekten şirketi kötülüyorsunuz farklı yollarla sonra bende hisse var diyorsunuz nasıl bir psikoloji? Cidden anlamıyorum. Neyse herkesin düşüncesi kendine...

3.  Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Yanlışsa düzeltin lütfen 90 milyon özsermaye ile borsaya girmişti..şimdi 150 milyon büyük olasılıkla yıl sonu 170-180 milyon öz sermaye ile kapatacak...erime nerde burda ?
    2015-2016 döneminden bahsediyorum, Sn. twilight1517. 18 aylık dönemde edilen kar ~15.75 milyon TL iken 36 milyon TL temettü neden dağıtıldı? Bu hareket şirket için yararlı mı idi? Olmasa bugünkü özkaynaklar daha iyi olabilir miydi? CS satışı öncesi dağıtılan 9.6 milyon TL şirketin yararına mıydı size göre?

Alıntı Originally Posted by Bay Tomi Yazıyı Oku
    Ne bileyim şöyle hesaplasam bakkal hesabi yine minumum 5 tl den ikiye bolunse 2,5 Tl iner , zaten primsizdi ,sermaye 45 milyon olucak , kar a bakilcak , Kar gelince rakam komedi gibi hakikaten ,bayağı ışik saçi yo ilerisi icin ciddiyim....
    İkiye bölünme yok ortada, Sn. Bay Tomi.

2 hisseniz varsa 3 hisseniz olacak sermaye artırımı sonrasında.
    Son düzenleme : Morph; 19-10-2018 saat: 22:41. Sebep: İmla
    I, a stranger and afraid
    In a world I never made. ―AE Housman

4.  Alıntı Originally Posted by Hitit Yazıyı Oku
    Ya bakın gerçekten şirketi kötülüyorsunuz farklı yollarla sonra bende hisse var diyorsunuz nasıl bir psikoloji? Cidden anlamıyorum. Neyse herkesin düşüncesi kendine...
    Şirketi kötülediğim yok, alınan kararları ve belirlenen küçük yatırımcı karşıtı politikaları eleştiriyorum sadece.

Kötülediğim şey, şirketin gazlanıyor ve bir "yatırım hissesi" olarak tanıtılıyor oluşu. Bu tür yazılar bu konu başlığı altında senelerdir yazıldı. Ofisler, ofislerin manzarası, "kar şöyle olursa fiyat böyle olur", "bu şirket bedelsiz verir diyen ahmaktır", "elinizdeki malı kaptırmayın", "20-20-25-35", "CS şirketteki payını artırmak istiyor ama patron satmak istemiyor", "CS gibi bir ortak şirketin itibarını artırıyor" et cetera. Sonuç olarak şirkete güvenen uzun vadeli yatırımcılar üzülürken, kazanan her zaman yılın birkaç haftasında al-sat yapan kısa vadeli yatırımcılar ve bütün parasını dolar olarak saklayan Ayşe Teyze oldu.
    I, a stranger and afraid
    In a world I never made. ―AE Housman

5. Bi saniye kafam karisti 5 tl de %50Verdi ornek 100 lot nekadar oluyor ve bolündukten sonra 150 lot baz fiat 3,333 tl oluyo pardon gün yorgunlugu..,

6.  Alıntı Originally Posted by Morph Yazıyı Oku
    Şirketi kötülediğim yok, alınan kararları ve politikalarını eleştiriyorum sadece.

Kötülediğim şey, şirketin gazlanıyor ve bir "yatırım hissesi" olarak tanıtılıyor oluşu. Bu tür yazılar bu konu başlığı altında senelerdir yazıldı. Ofisler, ofislerin manzarası, "kar şöyle olursa fiyat böyle olur", "bu şirket bedelsiz verir diyen ahmaktır", "elinizdeki malı kaptırmayın", "20-20-25-35", "CS şirketteki payını artırmak istiyor ama patron satmak istemiyor", "CS gibi bir ortak şirketin itibarını artırıyor" et cetera. Sonuç olarak şirkete güvenen uzun vadeli yatırımcılar üzülürken, kazanan her zaman yılın birkaç haftasında al-sat yapan kısa vadeli yatırımcılar ve bütün parasını dolar olarak saklayan Ayşe Teyze oldu.
    Pardon siz ne amaçla yatırım yaptınız? Gerçekten çok merak ettim. Anladığım odurki büyüyen şirket istiyorsunuz. Temettü konusundanda bu yüzden rahatsızsınız. Bakın bu şirketin halka açıklık oranı çok düşük. Bu sebebdendirki dağıtılan temettülerin çoğu patrona gider. O yüzden eli açıktır. Sanmayınki özsermayesi büyük şirket iyidir hayır kar ını paylaşan şirket iyidir. Örneğin bim, ford ve çelebi gibi. Onlarında özsermayesi emsallerine göre düşüktür sebebi yüksek temettü dağıtmalarıdır. Lider factoringde de önemli olan karlılığının devam etmesi ve faltoring müşterilerinin artmasıdır. Lider bu işi iyi yapıyor ve faktoring alacakları , karlılığı ve müşteri sayısı artmaktadır. Ve şunuda unutmayın lider ne bir banka nede sanayi şirketidir. Yeni yep planıylada özellikle ihracat ayağında faktoringin pazarı büyüyecek.

7. Bakkal hesabıdır...lidfa BİST’e girdiğinde 250 bin liralık lidfa alan bi yatırımcı 3 TL’den yaklaşık 84 bin lot hisse almış olsun...0.34+0.34+0.34+0.28 temettünden yararlandığını ve onlarlada lidfa almış olsun....83 bin lot yaklaşık 125 bin lot eder....ve maliyetide 1.5 tl ye düşer....şuan 125.000 x 4.30 = 537.000 tl eder....4 yılda % 100 den fazla....bence iyi kazanç...

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Biz saatlerdir neyi tartışıyoruz...sanki bedelli acıkladı da şu kadar lota şu kadar para yatırıcaz....su akar yolunu bulur bedelsizden rahatsız olanlar oazartesi satar keyfine bakar...

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 284/425 İlkİlk ... 184234274282283284285286294334384 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •