Sayfa 313/425 İlkİlk ... 213263303311312313314315323363413 ... SonSon
Arama sonucu : 3397 madde; 2,497 - 2,504 arası.

Konu: LIDFA - Lider Faktoring

1. Ucuz kalmış , halka açıklığı az ,karlı şirketler, uçuşa geçmeye başladı. Bizimki ise ,hala seyretmekle meşgul. Ne zaman, ben sıkılıp hisseden çıkarım , hisse uçar gider. Bu hep ,böyle oldu. O nedenle borsadan 1 Kuruş kazanamıyorum. Hep zarar , hep zarar.

2.  Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    Ucuz kalmış , halka açıklığı az ,karlı şirketler, uçuşa geçmeye başladı. Bizimki ise ,hala seyretmekle meşgul. Ne zaman, ben sıkılıp hisseden çıkarım , hisse uçar gider. Bu hep ,böyle oldu. O nedenle borsadan 1 Kuruş kazanamıyorum. Hep zarar , hep zarar.
    Sabırlı olmak erdemdir.

Sabırlı olacaksınız.

2Ç2019 Bilançosu 19 Ağustos günü gelecek.

3.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Sabırlı olmak erdemdir.

Sabırlı olacaksınız.

2Ç2019 Bilançosu 19 Ağustos günü gelecek.
    1 Ay kalmış. Bu sefer bekleyeyim bari........ Sabredince de kazanamıyorum. 2-3 yıl önce, gsdholding de sabrettim. Tam 1 yıl sabrettim. O süreçte Türk hava yolları 5 TL. den 20 tl. ye , gene banka hisseleri , %50 yükseldiler.Benimki ise %15 bile yükselmedi. Oysa ederinin 3 de birinden işlem görüyordu. Kasası dolar doluydu. Kar ı mükemmeldi. Öyleyken doğru dürüst yükselmedi. Benim şanssızlığım herhalde.

4.  Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    1 Ay kalmış. Bu sefer bekleyeyim bari........ Sabredince de kazanamıyorum. 2-3 yıl önce gsdholding de sabrettim. Tam 1 yıl. Türk hava yolları 5 TL. den 20 tl. ye , gene banka hisseleri , o süreçte %50 yükseldiler.Benimki ise %15 bile yükselmedi. Oysa ederinin 3 de birinden işlem görüyordu. Kasası dolar doluydu. Kar ı mükemmeldi. Öyleyken doğru dürüst yükselmedi. Benim şanssızlığım herhalde.
    Borsada kazanmanın şansla pek ilgisi yok.

Bilgi ve sabırla ilgisi var.

Borsaya bakış açısı da çok önemli.

Her gelen bir iki ayda al-sat'la voliyi vursaydı eğer, borsa kalırmıydı ?

LİDFA'yı nasıl buldunuz bilmiyorum ama çok iyi bir hisseyi, 2.04 gibi çok iyi bir fiyatla almışsınız.

Ben 2014 ten beri hissedeyim, ortalama maaliyetim 2.3140.

6/49 ya da Milli Piyango değil bu, bi çıksa diye dua edeceğiniz.

Bir gün mutlaka çıkacak ve değerini bulacak.

Sadece sabır.

5. Şirketin çok karlı ve fiyatının çok ucuz olması dikkatimi çekiyordu. 11 Temmuz Perşembe günü Lider Faktöring deki hareketlenmeye kapılarak , daha önceden , 0,67 den aldığım Merko hisselerini, aldığım fiyattan satarak, o gün 2 TL. den, 2,10 a kadar yükselen ve sonra 1,99 TL. den kapanan hissede ortalama 2,04 TL. maliyetle 30.000 adet hisse aldım. Şu an ise ,sattığım Merko 0,73 kapattı. Lider ise 2,02 TL. Yani şu an , Merko dan çıkıp buna yönelmem, beni , 6000 TL. kazançtan etti........Şimdi, bir de bunun üzüntüsünü yaşıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    Şirketin çok karlı ve fiyatının çok ucuz olması dikkatimi çekiyordu. 11 Temmuz Perşembe günü Lider Faktöring deki hareketlenmeye kapılarak , daha önceden , 0,67 den aldığım Merko hisselerini, aldığım fiyattan satarak, o gün 2 TL. den, 2,10 a kadar yükselen ve sonra 1,99 TL. den kapanan hissede ortalama 2,04 TL. maliyetle 30.000 adet hisse aldım. Şu an ise ,sattığım Merko 0,73 kapattı. Lider ise 2,02 TL. Yani şu an , Merko dan çıkıp buna yönelmem, beni , 6000 TL. kazançtan etti........Şimdi bir de bunun üzüntüsünü yaşıyorum.
    Bakın,

Bu göreceli kazanç ve kayıplar sizi üzmesin.

ASELS'nı 38 TL.den alan bir dostum var, hala bekliyor.

THYAO'yu, ÇİMSA'yı inanılmaz fiyatlardan almış kişiler var, bekliyor.

Almak için hisse seçerken en önemli kriteriniz dürüst kişiler ve yönetim olsun.

Çünkü bankadan kredi alan ya da bono ikraz eden şirket bu borcu en az 3 aylık taksitler halinde geri ödemek zorunda.

Ama halka açılıp para topladığında, ortağına, karından herhangi bir ödeme yapmak zorunda değil. Kanunda yazan yok birinci yedek akçe yok bilmemne akçe hop para ya bir iştirakine ya da olağanüstü yedeklere gidebiliyor.

Bu nedenle bist'e gelen şirketlerin belki %90 nı bu niyetle geliyor.

Amaç milleti soymak.

Bu nedenle bakmanız gereken ilk şey şirket büyük hissedarlarının kim olduğu olmalı.

Lidfa çok dürüst yönetilen bir şirket. Faktoring olduğu için hem denetimi çok sıkı hem de aile Musevi olduğu için bu yobaz toplumun tüm gözleri üzerlerinde.

Bende şu an 4 hisse var.

Büyüklüklerine göre sırayla PSDTC,LİDFA,AYGAZ,ÇİMSA. ( Lidfa dışında tüm hisselerde kardayım, PSDTC maaliyetim 5.01 )

LİDFA'da da 2.3140.

Hisseleri nasıl seçiyorsunuz bilmiyorum ama ben bu Merko'yu ilk sizden duydum.

Kolay gelsin.

7. İş Finansal daki kardeşim.Sizi izleyici üye olarak görüyorum. Aramıza hoş geldiniz.

8.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bakın,

Bu göreceli kazanç ve kayıplar sizi üzmesin.

ASELS'nı 38 TL.den alan bir dostum var, hala bekliyor.

THYAO'yu, ÇİMSA'yı inanılmaz fiyatlardan almış kişiler var, bekliyor.

Almak için hisse seçerken en önemli kriteriniz dürüst kişiler ve yönetim olsun.

Çünkü bankadan kredi alan ya da bono ikraz eden şirket bu borcu en az 3 aylık taksitler halinde geri ödemek zorunda.

Ama halka açılıp para topladığında, ortağına, karından herhangi bir ödeme yapmak zorunda değil. Kanunda yazan yok birinci yedek akçe yok bilmemne akçe hop para ya bir iştirakine ya da olağanüstü yedeklere gidebiliyor.

Bu nedenle bist'e gelen şirketlerin belki %90 nı bu niyetle geliyor.

Amaç milleti soymak.

Bu nedenle bakmanız gereken ilk şey şirket büyük hissedarlarının kim olduğu olmalı.

Lidfa çok dürüst yönetilen bir şirket. Faktoring olduğu için hem denetimi çok sıkı hem de aile Musevi olduğu için bu yobaz toplumun tüm gözleri üzerlerinde.

Bende şu an 4 hisse var.

Büyüklüklerine göre sırayla PSDTC,LİDFA,AYGAZ,ÇİMSA. ( Lidfa dışında tüm hisselerde kardayım, PSDTC maaliyetim 5.01 )

LİDFA'da da 2.3140.

Hisseleri nasıl seçiyorsunuz bilmiyorum ama ben bu Merko'yu ilk sizden duydum.

Kolay gelsin.
    Tınaz bey bilgilendirme için çok teşekürler

Sayfa 313/425 İlkİlk ... 213263303311312313314315323363413 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •