Sayfa 409/426 İlkİlk ... 309359399407408409410411419 ... SonSon
Arama sonucu : 3401 madde; 3,265 - 3,272 arası.

Konu: LIDFA - Lider Faktoring

1. Dünkü çıkış logorotmik ve algoritmik bir çıkıştı düşüşler sıkıcı olsada şirkete yakın kurumların dökülenler toplaması ve takaslarini artirmalari iyi ye işaret diye algılıyorum sazan sarmalı yöntemi ile belli bir lot ile aşağı yönde basılıyor dökülenler toplanıyor borsada her zaman kağıt cikicak diye bir şey yok yeterki bilancolar aynı şekilde gelsin dünya kadar aracı kurum var fonlar vs onlar tahtayı ederine getiriyorlar yatırım tavsiyesi deildir...
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

2. Osmaniye deki semt pazarında alışveriş yapan vatandaşlar pahalılığa isyan etti. Emekli öğretmen, Bir domates olmuş 40 lira. Hangi fakir fukara alıp da verecek bu parayı da bu domatesi yiyecek. Herkes acından ölüyor derken pazarcı, Bazılarına ben bedava veriyorum. 5 liraya maydanoz alamıyor. diye konuştu.

https://www.karar.com/ekonomi-haberl...herkes-1833903

Vatandas ceyrek domates fiyatina veriyor, satma kardesim dedik dedik durduk.

Ama dinleyen kim.

3. İyi pazarlar. Yabancıda yeni TCMB Başkanı Fatih Karahan'ın daha şahin bir tutumda olacağı beklentisi var. Faktoring tarafında yeni bir beklenti yaratabilir. Bilançonun da gelmesiyle çift haneleri hızlıca geçeriz umarım.

4.  Alıntı Originally Posted by Zidane Yazıyı Oku
    İyi pazarlar. Yabancıda yeni TCMB Başkanı Fatih Karahan'ın daha şahin bir tutumda olacağı beklentisi var. Faktoring tarafında yeni bir beklenti yaratabilir. Bilançonun da gelmesiyle çift haneleri hızlıca geçeriz umarım.
    Bu Baskan degisikligi, Faktoring faaliyetlerini iki yonde olumlu etkiler.

1.Eger biraz fiyat istikrarini saglamaya ugrasirsa, piyasada para daralacak, nakit daha kiymetli hale gelecektir..
    2.Enflasyona destek anlaminda, faiz artisi surecek, Faktoringlerin onceki borclanma faizleri daha dusuk kalacaktir.

5. Bana göre Lider Faktoring faktoring diyoruz son iki yıldır Denge Varlik ilanco diğer gelirler kısmında vergi öncesi karda faktoringi geçiyor getirdiği karlar deren varlığı aldıktan sonra Denge Varlik Faaliyet raporları 2019 da başlıyor o yıl daha yeni 2020 de sanırım deren varlığı aliyor 2021 adım atmaya başlıyor 2022 de yaptığı tahsilatlar ile faktoringi geçiyor 2023 9 da da vergi öncesi 349 Milyon yazıyor 2023 de ne kadar bir borç sarın aldı bilemiyoruz aslında 100 100 iştiraki olan bir şirketin bana göre banka alacakları için girdiği ihale haberlerini burda yayayinlamasi lazim Lider Faktoring yatirimci ilişkilerinin bunu spk yada sorucam çünkü hisse ile 100 de 100 ilişkili sirket burda hata yapıyor yatirimcilarini bilgilendirme açısından 2022 de mesela 900 milyon civarı Banka Alacağını 90 Milyon a satin almış 1.3 Milyar alacak ta 2.1 Milyar alacağı çıkarmış bunları ancak o sirketin sitesinde bulabiliyoruz 17 şubat geçen sene yayınlamış bakalim 27 şubatta 2023 yılı faaliyet raporunu beklicez bunu halka aç arz et dicem ama 100 u sana bağlı bu sefer sen orda 30 onu halka arz etsen 100 70 i senin olucak gelir8n azalacak bilemedim güzel karlar geliyor burdan şirkete yatırım tavsiyesi deildir..
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

6.  Alıntı Originally Posted by Bay Tomi Yazıyı Oku
    ..Faktoring yatirimci ilişkilerinin bunu spk yada sorucam çünkü hisse ile 100 de 100 ilişkili sirket burda hata yapıyor yatirimcilarini bilgilendirme açısından 2022 de mesela 900 milyon civarı Banka Alacağını 90 Milyon a satin almış 1.3 Milyar alacak ta 2.1 Milyar alacağı çıkarmış bunları ancak o sirketin sitesinde bulabiliyoruz...
    Bence SPK'ya sormalisin, yatirimci iliskilerinden alacagin cevap belli, biz bunlari KAP'ta aciklariz diyecek.

7.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bu Baskan degisikligi, Faktoring faaliyetlerini iki yonde olumlu etkiler.

1.Eger biraz fiyat istikrarini saglamaya ugrasirsa, piyasada para daralacak, nakit daha kiymetli hale gelecektir..
    2.Enflasyona destek anlaminda, faiz artisi surecek, Faktoringlerin onceki borclanma faizleri daha dusuk kalacaktir.
    Başkan Fatih Karahan, göreve atanmasının ardından aşağıdaki değerlendirmelerde bulunmuştur:

Merkez Bankamızın temel amacı ve önceliği fiyat istikrarını sağlamaktır. Bu doğrultuda, güçlü ekibimizle dezenflasyonu sağlamaya yönelik çalışmalarımıza kararlılıkla devam ediyoruz. Enflasyon, hedefimizle uyumlu seviyelere gerileyene kadar, gereken parasal sıkılığı korumakta kararlıyız. Enflasyon beklentilerini ve fiyatlama davranışlarını yakından takip ediyoruz. Enflasyon görünümünde herhangi bir bozulmaya kesinlikle izin vermeyeceğiz.

8. bilanço tarihi bilen tahmin eden var mı? GEçen sene 17 şubatta ondan önceki sene martta yollamışlar

Sayfa 409/426 İlkİlk ... 309359399407408409410411419 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •