Sayfa 406/425 İlkİlk ... 306356396404405406407408416 ... SonSon
Arama sonucu : 3400 madde; 3,241 - 3,248 arası.

Konu: LIDFA - Lider Faktoring

1. Bu yatırım fonlarini bir türlü ne yapmak istediklerini anlayamıyorum bir 1⃣ den 30 milyon 600 bin lot lara çıktılar nasıl çıktıklarını anlayamadık ki o max lot sayilarinda bile tahta çok düşmesinden dolayı düşerken tahta ceza aldı ceza falan tahta yerlerde sürünürken bir den rapor geldi ve patron satisi ve fonlarında yaklaşık 10 milyon bir takaslarinda eksilme olduğunu gördük bu takas larda inme ve çıkma fonların tahtadan mi yoksa takas diğer kısımlara virmanmi olduğu hep soru işareti oluştu bende neticede fonlarda para kazanmak için kurulan ve paralı insanların bir araya geldiği bir yer yatırım tavsiyesi deildir..
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

Garfa'ya baktıkça bizim Lidfa saçını tarıyor gerçekten.

Çarpan bazında f/K, PD/DD, Fd/Favök bakıyorsun fiyatlama davranışı ilginç hakikaten.

3. Deniz Faktoring 2023 finansallarını KAP'a göndermiş. 2022 yılında 253 milyon olan net dönem karını 2023 yılında 973 milyona çıkarmış...

4.  Alıntı Originally Posted by zelig Yazıyı Oku
    Deniz Faktoring 2023 finansallarını KAP'a göndermiş. 2022 yılında 253 milyon olan net dönem karını 2023 yılında 973 milyona çıkarmış...
    Bekliyoruz sayın Zelig yatırım fonları çılgınca kağıt dagitiyor sağa sola aslında bizim gelirimiz sırf faktoring deil denge varlik ta artısı var o bakımdan kızgınım lider e fakto + Denge varlik daha çok kar getirmesi gerekir diğer emsal faktodan bekleyip gorucez
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

5.  Alıntı Originally Posted by Bay Tomi Yazıyı Oku
    Bekliyoruz sayın Zelig yatırım fonları çılgınca kağıt dagitiyor sağa sola aslında bizim gelirimiz sırf faktoring deil denge varlik ta artısı var o bakımdan kızgınım lider e fakto + Denge varlik daha çok kar getirmesi gerekir diğer emsal faktodan bekleyip gorucez
    Aynen sayın Bay Tomi, rahmetli Yaşar Erdinç hocamızın "fiyat şeytandır" sözüne en güzel örnek oldu sanırım bu dönemdeki fiyat hareketleri, ama şirketteki cevheri biliyoruz ve sabırla bekliyoruz. Bol kazançlar...

6. Mesela benim kızdığım konu Ulufa 2022 9 da 51 Milyon Lider Fakto 2022 9 da 100 milyon getirmiş Ulufanin 2 katı dimi Lider Fakto 2023 9 da 406 Milyon bunun içinde Denge de dahil Ulufa 2023 9 da 330 Milyon getirdi bana göre bu 330 u Lider faktodan 300 u de denge varlıkla beraber 630 Milyon falan Ulufanin iki kat artışı getirmesi gerekir fakat Denge Varlik ta işlerin iyi olması bana göre Faktoringde tok saticiyi oynamasına sebep oluyor aslında Denge varlığın desteği ile faktoringde daha kendine güvenip şubeler i daha da artırarak faktorin kısmını Ulufanin cirosunu ulaşıp gecebilirlerdi diye dusunuyorum Denge z varlık 2022 yılı sonu tahsisli bankalardan vb gibi yerlerden alacak takip toplamı 2.1 Milyar TL idi faizsiz 2023 de ne kadar borc satin aldi bilmiyoruz bu yıl sonu faaliyet raporuna bakicaz yatırım tavsiyesi deildir

7.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bu 200 Milyon TL. ihrac belgesi onaylanan sermaye piyasasi borclanma araclari listesinde yaziyor.

Bu miktar yil icinde yapacagi maximum borclanma miktari.

Yukarda yazdik, gecen yil toplam borclanma miktari 250 Milyon TL.idi.

Saniyorum bu yil 50 Milyon daha az borclanma talebinde bulunmuslar.

Ben bunu, her gecen gun daha az borclanma daha fazla ozkaynak kullanma egilimindeler diye okuyorum.

O yuzden 2023 yil sonu bilancosunda 1.2 MILYAR TL. net kar gorursek ben sasirmayacagim.

Sayfa 406/425 İlkİlk ... 306356396404405406407408416 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •