Sayfa 251/259 İlkİlk ... 151201241249250251252253 ... SonSon
Arama sonucu : 2065 madde; 2,001 - 2,008 arası.

Konu: KUYAS - Kuyumcukent Gayrımenkul

hikayeye bir de bu açıdan bakılabilir, tek bir rezerv haberi ile neler olabilir !

2. Değerli hayek kardeşim ben grafikten anlamam sorumu abes karşılama lütfen. Kanal içine girmez dimi?
    Senden başka yorum yapan yok. Az, kısa ama çok faydalı bilgiler veriyorsun, inan çok faydalanıyorum. Teşekkürler

kanal üst noktası ana destek noktamız durumunda !

ekstra bir durum olmazsa aşağı kırmayacağını düşünüyorum, tahtanın güçlü yapısına bakarak diyorum bunu

ama piyasaya sert satışlar gelirse belki kanalın içine dönebilir. ihtimal dahilinde

bizim gibi 2 liralardan beri tahtada olan yatırımcılar için çok önemli değil. orta vadeye odaklanmış durumdayız biz.

sizin stratejinizi bilemiyorum sn. kaya
     Alıntı Originally Posted by KAYA Yazıyı Oku
    Değerli hayek kardeşim ben grafikten anlamam sorumu abes karşılama lütfen. Kanal içine girmez dimi?
    Senden başka yorum yapan yok. Az, kısa ama çok faydalı bilgiler veriyorsun, inan çok faydalanıyorum. Teşekkürler

4. Benim maliyetim yukarılarda, yükseldikçe az az alıyorum. O yüzden her alışta maliyet haliyle yükseliyor. Bir dostumun duyumuyla almıştım, çok itimat edememiştim kağıda o zaman. Ama sizin yorumlarınız, kağıdın beklentileriyle birleştiğinde kağıda itimadım arttı. Sizin yorumlarınızı çok önemsiyorum. Sayenizde kağıda güvenim ve beklentilerim sürekli yükseliyor. Sağolasın hayek kardeşim iyi geceler, sağlıcakla kal

5. Sn. Hayek satmadınız dimi kağıtlarınızı?

18.50 seviyelerine kadar geri çekilme olması normal kabul edilebilir.
    uzun vadeli projeksiyonumuzda en ufak değişme yok.
    dolarda bir küçük yukarı yönlü düzeltme gelme ihtimali olabilir keza ihracatçı ihracat yapamaz hale geldi, dış ticaret açığı patlamış durumda

7.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    18.50 seviyelerine kadar geri çekilme olması normal kabul edilebilir.
    uzun vadeli projeksiyonumuzda en ufak değişme yok.
    dolarda bir küçük yukarı yönlü düzeltme gelme ihtimali olabilir keza ihracatçı ihracat yapamaz hale geldi, dış ticaret açığı patlamış durumda
    sn hayek anlamadıgmddns ruyorum eleştiri manasında degil. son 2 yılda dünyada en falzla deger kaybedn para birimi tl. ihracatcınn ihracat yapabilmesi ici daha n kadar deegr kaybetmsi lazım tnin. doların stabil kaldıgı 2002 2017 arsında ihracatcı ihracat yapamıyormuydu?dıs ticaret acıgının patlamasının sebebi acaba ihracatcının tl sürekli deger kaybedior şimdiden mal alalım diye alımları atırması olamaz mı?ihracatc ihracat yapsın diye para birimini sürekli düşürmek baska ülkelerin aklına gemyor mu?

Alıntı Originally Posted by replayab Yazıyı Oku
    sn hayek anlamadıgmddns ruyorum eleştiri manasında degil. son 2 yılda dünyada en falzla deger kaybedn para birimi tl. ihracatcınn ihracat yapabilmesi ici daha n kadar deegr kaybetmsi lazım tnin. doların stabil kaldıgı 2002 2017 arsında ihracatcı ihracat yapamıyormuydu?dıs ticaret acıgının patlamasının sebebi acaba ihracatcının tl sürekli deger kaybedior şimdiden mal alalım diye alımları atırması olamaz mı?ihracatc ihracat yapsın diye para birimini sürekli düşürmek baska ülkelerin aklına gemyor mu?
    bu başlığın konusu değil kimseyi burada meşgul etmek istemem. özet geçeyim isterseniz.

bu durum bir sebep değil sonuçtur. yıllık %150 üfe'nin olduğu (ki bana göre %300) bir yerde dolar bazlı maliyetlerinizi inanılmaz yükselir. yurtdışı satışları ise istediğinizde fiyat artırabildiğiniz bir konumda değildir aksine belli bir kontrata sahip fiyat opsiyonları bellidir. Bu sebeple ihracatçının kar marjı daralır hatta tersine döner. bu sebeple ihracat hızı azalır.

ikincisi ise ithalatın artması konususudur. burada da insanlar illaki ithalat yapayım diye ithalat yapmaz. yurtiçi fiyatları hızla artarken doların sabit kalması ithal malları cazip kılar. ve ithalat hızı artar.

sonuç ihracat hızı azalır, ithalat hızı artar ve 1 yılda 100 milyar usd açık verirsiniz. sonrası malum

Sayfa 251/259 İlkİlk ... 151201241249250251252253 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •