Sayfa 316/913 İlkİlk ... 216266306314315316317318326366416816 ... SonSon
Arama sonucu : 7299 madde; 2,521 - 2,528 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1. Arkadaslar iletisim icin baska bir foruma mi gectiniz yoksa yazmak mi istemiyorsunuz?. Bicak gibi yorumlar aniden kesildi. Bir tek zararda olan ben mi kaldim ?

2. Bilançoyu bekliyoruz, ardından nasıl karın eridiğini tartışıp geleceğe göre pozisyon alacağız. Ytd.

3. konsolide bilanço 33-34 milyon civarında gelecek diye tahmin ediyorum,fakat hissenin beklenen rakamlara gelmesi uzunca bi zaman alacak sebebi ise kötü yönetim ve pansiyoncu nafi faktörü,o sadece kendini ve çıkarını düşünür.....

4. Benim tahminim ki bunu 2014,2015,2016 kıyaslaması yaparak söylüyorum. VDK üzerine 17-21% fazlası olabilir. Tahminim 27,9 olması. Geçen seneye göre -1,2M yerine -0,9M. F/K oranı bir miktar iyi olacak 0,3 fark gereği. 3 aylık da 0,5M üzeri gelirse F/K biraz daha iyi olacak. Tabii kar konusunda yanılmayı çok isterim. YTD.

5.  Alıntı Originally Posted by Phantom Yazıyı Oku
    Benim tahminim ki bunu 2014,2015,2016 kıyaslaması yaparak söylüyorum. VDK üzerine 17-21% fazlası olabilir. Tahminim 27,9 olması. Geçen seneye göre -1,2M yerine -0,9M. F/K oranı bir miktar iyi olacak 0,3 fark gereği. 3 aylık da 0,5M üzeri gelirse F/K biraz daha iyi olacak. Tabii kar konusunda yanılmayı çok isterim. YTD.
    sevgili kardeşim;her bir şeyi bilimsel olarak açıklamışsın ve tahmin belirtmişsin emeğine tşk ve yalnız yıllarca bu kağıt ile haşırneşirimdir ben,patron çok güçlü,bilgili birikimli donanımlı çok çok akıllı her şeyin en iyisini elinde tutan tam bir profesyeneldir,evet bencildir,acımasızdır,affı yoktur gaddardır ve lakin tam bir aç kurttur sizlerin okuduğu bildiği bu adamın yazdıklarıdır emin ol onun için tüm rasyolar geçersizdir bu hissede var olan tek gerçek NAFİ rasyolarıdır,heç belli olmaz nedeceği!ky dostları uyarmaya çalışmıştım yazılarımda inş.herkesin hakkında hayırlı olan olur.ytd tüm şehitlerimiz için fatiha, TSK ve polis mensuplarımız ve CANIM ÜLKEM için dualarınızı bekliyorum.Hürmetlerimle

6.  Alıntı Originally Posted by kutupbaşı Yazıyı Oku
    sevgili kardeşim;her bir şeyi bilimsel olarak açıklamışsın ve tahmin belirtmişsin emeğine tşk ve yalnız yıllarca bu kağıt ile haşırneşirimdir ben,patron çok güçlü,bilgili birikimli donanımlı çok çok akıllı her şeyin en iyisini elinde tutan tam bir profesyeneldir,evet bencildir,acımasızdır,affı yoktur gaddardır ve lakin tam bir aç kurttur sizlerin okuduğu bildiği bu adamın yazdıklarıdır emin ol onun için tüm rasyolar geçersizdir bu hissede var olan tek gerçek NAFİ rasyolarıdır,heç belli olmaz nedeceği!ky dostları uyarmaya çalışmıştım yazılarımda inş.herkesin hakkında hayırlı olan olur.ytd tüm şehitlerimiz için fatiha, TSK ve polis mensuplarımız ve CANIM ÜLKEM için dualarınızı bekliyorum.Hürmetlerimle
    Başkan yorumunu takdir ediyorum ve alkışlıyorum ve de haklısın. Bilimsel temel analiz rasyolarına göre hissenin ölü fiyatının 2×defter değeri olması lazım. Şu an bu hisse bilimsel borsa cari oranlarından fiyatlanmıyor.
    Yabancı oranı yüzde 3 e düşmüş. Tahtaya yabancı da istemiyorlar. Ona da tamam. Yabancıyı resmen kaçırdılar, bilanço ile.
    Vuk ta ciro ve brüt kar muazzam artmış. Kar ı yönetim gideri ve satış giderlerinden makaslamışlar. Yönetim ve satış-pazarlama gideri 103 milyon değilde misal 50 milyon gelse vuk kar ı 80 milyon gibi müthiş bir kar ile hisse roketti. Lakin varsayalım kar ı düşük göstermek yatırımcıyı tahtadan kovmak için bunu yaptılar. Bunu da anlarım buna da tamam.
    Şimdi sizce patronun bunu yapmasında ki amacı ne?
    O gün yüzde 7 düştü. Afaki söylüyorum. Yüzde 7 çarpı misal 200 bin lot piyasayı silkelediler diyelim. 200×7= 1.4 milyon tl için mi?
    Kar ı düşük gösterip vergiyi az ödemek için mi?
    Ne bilemeyim, 1.4 milyon tl için bunu yapıyorsa ucuzcu... vergi içinse ağzımı bozmak istemiyorum)))
    Sence nedir başkan??? Sebebi nedir? Neden şirketinin ucuz fiyatlanmasını istiyor? Neden tahtaya kendi hariç yatırımcı borsacı istemiyor?
    Psikolojik ticari fizyolojik vs vs sebebi nedir? Benim yazdığım 2 tahmin haricinde?
    Çünkü bu ciro brüt kar ve kambiyo kar ı ile 80 milyon kar yazmak çok basit. Lakin istenmiyor.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

ASLAN

7. Bu arada Suriyede ki tüm Askerlerimize Allah kolaylık versin. Türk ü ve Türk Ordusunu korusun.

ASLAN

8. Misal bir örnek, kıyaslamak çok doğru bir metod değil lakin anlaşılması için bir örnek.
    Aslan çimentonun VUK bilançoda yönetim +satış giderleri 25 milyon tl
    Bu hissenin VUK bilançoda yönetim+satış giderleri 104 milyon tl ))).
    Hadi fuar dı desen okey, reklam tv de hiç görmedim)))
    VUK ta ki brüt kar 136 milyon. Yönetim+ satış gideri 104 milyon değilde 50 milyon gelse bilançoyu siz hesap edin.
    Eski para ile 104 trilyon yönetim ve satış gideri var. 104 trilyona birsürü yeni fabrika yapılır bee... çıtır lotlarımı düşüşte kafa kafaya verdim. Sadece nasıl bir film dönüyor o maksatla uzaktan izliycem. Şu an portfoyum yok.

ASLAN

Sayfa 316/913 İlkİlk ... 216266306314315316317318326366416816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •