Sayfa 340/913 İlkİlk ... 240290330338339340341342350390440840 ... SonSon
Arama sonucu : 7299 madde; 2,713 - 2,720 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1. Arkadaşlar; ben tahtacıya çok üzülüyorum. Toplamak için baskı yaptıkça dağıtıyor. Sürekli mal kaptırıyor. Sanıyorum Patronu bunu her gün fırçalıyordur! Mallarımı dağıtıyorsun diye! Ben uzun süredir uyarıyorum ama sanırım Patron burayı okumuyor. Okusa tahtacıyı hemen kovar zaten. Çünkü stratejiyi yanlış kuruyor. KUTPO'ya yatırım yapan küçük yatırımcılar maalesef inat kişiler ve toplamaya da devam ediyorlar. Bunlar ise ısrarla GÜNEŞİ BALÇIKLA SIVAMAYA ÇALIŞIYORLAR. Bence patron akıllı bir adam ve çok kısa zamanda bu tahtacıyı kovar. Yatırım tavsiyesi değildir kendime bile hayrım yok.

2. Bakın sayın yatırımcılar bu kağıtta tahtacı yok, bunlar nasıl ki ne yaptıkları inşaatları nede ürettiklerini global bisekilde pazarlayamadiklari gibi, hisselerini de pazarlayamiyorlar.burada uçacak, kaçacak diyenlere itibar etmeyiniz.....en kötü hisse bile son bilanço ya göre en az %5 prim yapması gerekirdi, sonuç sıfır 😀 ytd...!!!

GM 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Bu kadar iyi haber ve iyi temel başka bir kağıtta olsa herhalde 3 gün tavan yapardı. Niye yapmıyor çünkü Tahtacı Patronun kağıtlarını dağıttı ve dağıtmaya devam ediyor! Tahtacıyı anlıyorum, lotları abaküs ile saydığı için büyük resmi görmüyor ama Patron nasıl görmüyor onu anlamıyorum. Bu firmayı bugün 1 Milyar liraya kuramazsınız. Piyasa Değeri ne 244 Milyon Lira, DÜNYANIN EN BÜYÜK PORSELEN ÜRETİCİSİ, Tüm oyunlara rağmen neredeyse Sermayesi kadar kar ediyor. PORSELEN'e anti-damping geliyor tık yok, Geçen seneden iyi bilanço geliyor (RAKAMA BAKMAYIN GEÇEN SENE YATIRIM İNDİRİMİ VAR) tık yok.
    Niye tahtacı Patronun kağıtlarını kaptırdı da onun için! Sevgili Patron ve tahtacısı kendi adıma üzgünüm ama bilmeden Ülkemiz Sermaye Piyasasına büyük katkı yaptınız. Çünkü sizin sayenizde KUTPO yatırımcıları Uzun Vadeci oldu. Yatırım tavsiyesi değildir gördüğünüz gibi kendime hayrım yok.

4. Kağıt falan kaptırdığı yok birkaç tane kendi adamlarında senetler öylece duruyor,nasılsa parayada ihtiyaç yok...ytd.. !!!

5. Kendimce bugün için düşüncelerim vardı ama şimdiye değin gerçekleşmedi. Gün sonunu olmazsa hafta sonunu yada ay sonunu yada 3 aylık bilançoyu.... bekleyeceğim. Hepimiz hissemize kıymet veriyoruz ve satmıyoruz, e lot olmayınca da yukarı gitmiyor. Defalarca farklı hisselere gittim gittim yine kutpo ya döndüm. 2012 den beri takip ediyorum ve daha mantıklı bir hisse bulamıyorum maalesef.
    Ytd.

6. zorla küfür ettirecekler
    uşak sermağin F/S sı 18 bunun F/K sı 7 ye düştü son bilanço ile
    fiyat/defter değeri 0,8.
    FAVOK artmış ciro artmış, belliki ihracatta iyi kurdan artmış, bilanço iyi gelmiş. önceden vuk ile zaten düşmüştü.
    çoğu şirkete baktım genel yönetim ve pazarlama ortalama 50 m. bunda 100 milyon. 10 milyon bile tasarruf etseler net kar 45-50 m. gelecekmiş.
    hisse hala ölü numarası yapıyor. bütün temel analiz değerlerin ucuz, bilanço da kötü gelmedi, ithal porselen damping yasağıda geldi. ne bekliyonuz aq larımın.
    reklamı yok bu gider nasıl olur şikayet ettik, şimdi de her kanalda reklamı var. çok kurnazlar çokkkkkkk.
    yemin etmişler kimsee ekmek yedirmemeye bakşa izahı yok bunun. uşak sermak in F/K SI 18 bunun Kİ 7 oldu. yok böle bişey.
    spek abi, mevlüt var, çocuğun sünneti var, yapın bişeler, verin şu hakkımızı, yeter parayı mezara mı götürceniz.
    yatırım tavsiyesi olamaz.

7.  Alıntı Originally Posted by 059 Yazıyı Oku
    Kağıt falan kaptırdığı yok birkaç tane kendi adamlarında senetler öylece duruyor,nasılsa parayada ihtiyaç yok...ytd.. !!!

Sayın 059, öncelikle Kütahya Porselen üretiminin 1/3 ünü ihraç eden global pazarlarda bilinen bir şirket bu konuda şirketin hakkını yememeniz lazım. Kağıtları ise maalesef kaptırdılar ve toplayamıyorlar. Eğer öyle olmasaydı kağıt bugün tavan yapardı ve hepimiz arkasından bakardık. Sayın Uzunburun ve siz ilginç bir şekilde yorumlar yazıyorsunuz ve bu durum forumda çok dikkat çekiyor. Israrla ne olursa olsun yükselmeyecek diyorsunuz ve ciddi bir korku yaratma gayretiniz var. Ama maalesef biz korkmuyoruz. Çünkü çoğumuzun maliyeti 1,90 larda ve kendi adıma oraya kadar yolu var. Tahtacı Yok diyorsunuz. Sizce kağıdı ben mi baskılıyorum. Patronu bilirim o bu işlerle uğraşmaz ama onun adına uğraşan var. Saygılarımla yatırım tavsiyesi değildir çünkü kendime bile yararım yok

8. Bu arada unutmadan söyleyeyim paraya herkesin ihtiyacı vardır. Hatta patronların daha çok vardır.

Sayfa 340/913 İlkİlk ... 240290330338339340341342350390440840 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •