Sayfa 363/913 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463863 ... SonSon
Arama sonucu : 7299 madde; 2,897 - 2,904 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1. Günaydın,
    Sayın khan07'i 2016 yılında bu hissede yazdıklarından hatırladım, kendisi bize göre daha rasyonel ve ayakları yere basan biri.

Borsa aslında elinizdeki payı sizden daha yüksek fiyata almaya razı olan birileri olduğunda para kazandığınız, sizin maliyetinizden daha düşük fiyata satmaya hevesli yatırımcılar olduğunda zarar ettiğiniz (en azından overall'da, satmadıkça paranın maliyetini ve alternatif getirileri göz önüne almazsanız zararda değilsinizdir) bir yer. (temettü yatırımcıları hariç)

Kütpo'nun betası 0,66 , o yüzden endeksin yükseliş ve düşüşlerine pek ayak uydurmaz, nadiren hızlı hareket eder, sürdürülebilir kar eder ama çok iştahlı yatırımcıları tatmin etmez, büyük beklentilere cevap vermez, genelde maniple edilemez bir şirket.

2017 sonunda şube kapatmaları çok hoşuma gitmişti, sonunda zarar ettikleri mağazalara el attılar diye düşünmüştüm ve 29 Ocak'ta Halaskargazi şubesini de kapattıklarında tamam galiba maliyetlere ciddi şekilde el attılar diye ekranıma aldım.

Kütpo genellikle 1. ve 4. çeyreklerde net kar anlamında iyi rakamlar açıklamıyor; her ne kadar satışlarında anlamlı bir dönemsellik olmasa da maliyetlerinde bir dönemsellik olabilir. (daha geriye yönelik kırılımlara bakmadım, aşağıda çeyrek bazlı son 2 senenin hasılat tablosu kırılımı var.)

Bizim açımızdan kilit nokta giderler üzerine şu andaki yaklaşımlarının devam edip etmeyeceği; bunu da 1. çeyrekte göreceğiz. (Mağaza kapatma vs. ekstra maliyetler doğurabilir 1 çeyrekte)

Hazır kimse yokken bu şekilde karşılıklı yazışmak faydalı, beklentilerimiz doğrultusunda hareket olduğunda bu şekilde yazılar yazdığımızda linç edilebiliriz
    Yatırım tavsiyesi değildir, yazdıklarım şahsi düşüncelerimdir.

2.  Alıntı Originally Posted by khan07 Yazıyı Oku
    Aylık yazıyı yazdık şimdi meydanı bırakalım artık.
    Yatırım tavsiyesi değildir, Allah hayırlı helal kazanç nasip etsin.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben hisse sayfalarında yazmıyorum lakin seni görünce dayanamıyorum)))
    Amacın ne bir türlü çözemediğim 2-3 kişiden birisin))) bir de Tümosan sayfasında biri var 2013 ten beri 5 senedir yazar da yazar. Hissesi var mı yok mu belli değil))) sen de şu an var mı belli değil, çıksın mı niyetindesin düşsün mü o da belli değil. Bak ben bunu ilk aldığım da toplam overall portfouum 200 k idi. 50 k sını hibe ettim))) sen de vardın o zamanlar. Sonra bıraktım gittim.
    Şimdi sizin savunduğunuz tezler var ya))) 6 dan alın 15 yıl bekleyin 7.5 dan satın))) falan 1 dolardan alın 3 dolardan 50 yıl sonra satın falan, burada sadece uyku sendromu yaşatma ağızları bunlar sen ve 2-3 kişi bunu çok iyi başarıyor. Şimdi cevap ver bakim sütoğlan
    2 den başlayıp benim 5 den alıp 10 dan sattığım sonra 28 e kadar giden banvit, 2 den başlayıp benim 5.50 den alıp 12.5 den sattığım 16 ya kadar giden sasa, 6 dan başlayıp ben 6.5 tan aldığım 11.5 den sattığım 12 ye kadar giden vestel, 4 den başlayıp benim alıp sattığım fakat para kazanamadığım 64 e kadar giden asuzu ... bunlar 2017 ocak ve 2018 mart arası gibi 1 yıl gübi kısa süre içerisinde olanlar. Ayrıca hiç alıp satmadığım 1 tl den 20 tl ye giden kront, 3-5 ay içinde gitti, 2 sene borsaya ara vermezden önce yine 3 den aldığım 27 den sattığım sonra 60 tl ye kadar giden logo ,, daha yazarımda yazarım, 13 den 48 e giden Aselsan, var da varrrr.... ve de aklıma gelmeyenler...
    Şimdi cevap verelim bakalım, sizlerin tezlerine uymayan bu hisseler nepal borsasında falan mı işlem görüyor??? Başka ülkenin hisseleri de biz mi bilmiyoruz.)))
    Cevap veremezsiniz, çünkü ufkunuz yetmez, borsa nedir bilmiyorsunuz. Sen biliyon da 50 k niye zarar ettin, haklısınız. Lakin sonra o 150 k oldu şu an neyse yazmıyım gece rüyanıza falan girer))) her zaman başarı kar yoktur, şu kadar diyim 500 k tl si sabit bir hisse de kalanı ile trade yapıyorum. Bu hisseden 1 lot bile yok. Geçen yine vestel den aldım 2 gün önce adese den. Vs vs arasıra trade yapıp çıkıyorum.
    Bu hisse niye almıyorsun dersen, conileri bekliyorum, ama onlar da patrondan ve senin normal dediğin ama hep maliyenin incelemeye aldığı giderlerden korkuyor olabilir))) ne zaman rahmani bilanço gelirse, o zaman full girerim bak gör hisse kaç para oluyor, hakettiği yere nasıl hızlıca gidiyor.
    O yüzden yok palavra yazanlara yazoyorım falan geçin bu ağızları))) uyutun siz anca uykucular)))
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Yükselen hissede bile zarar edene ky denir 😁

3. Geçen senede benzeri durumu yaşadım, yüksek fiyattan alıp aylarca bekledim. Sonra uygun zamanda kar ederek çıktım. Şimdi aynı durumu yine yaşıyorum yine bekleyeceğim bu aylar sürebilir. Daha önceleri yazmıştım birinci çeyrek, üçüncü çeyrek diye. Eğer çok yukarıdan almadıysanız, eğer kısa zamanda para kazanayım diye düşünmüyorsanız sorun yok. Şanslı süreçte kısa zamanda da para kazanılabilir ama asıl olan musluğunuzun akması burayı da keyif alarak takip etmenizdir. Eğer ihtiyacınız olan parayla yada kredi çekerek buradaysanız o zaman Allah yardımcınız olsun. Geleceği öngörebilsem şu an ne yapacağımı bilirdim, ancak burada yazılanlar umut tacirliği değil, kişilerin kendi beklentileridir. Burada yapılan yorumlara göre hisse almak hele ki KUTPO gibi çok sığ bir hisseyi almak işi şansa bırakmak, çoğu zamanda zarar etmek demektir. Herkese sağlıklı günler. YTD.

4. Beyler hazır bilgili arkadaşlar buradayken size bir sorum olacak.Finansal açıdan bu kadar güçlü olan ve 1 tl nominal değerlik hisse başına yıllık kazancı 82 kuruş olan bir şirketin tahtası neden bu kadar sığ kalabiliyor?

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by burkat Yazıyı Oku
    Beyler hazır bilgili arkadaşlar buradayken size bir sorum olacak.Finansal açıdan bu kadar güçlü olan ve 1 tl nominal değerlik hisse başına yıllık kazancı 82 kuruş olan bir şirketin tahtası neden bu kadar sığ kalabiliyor?

Tek cümle, çünkü katalisti yok.
    Yatırım tavsiyesi değildir, yazdıklarım şahsi düşüncelerimdir.

6. Kutpo'nun yaklaşık 400 gün önce gördüğü 9,42 değerine ulaştığında 2015 4. çeyrek, 2016 1,2 ve 3. çeyrekler karları sırasıyla 7,1M+7,7M+19,9M+9,1M toplam 43,8M idi.
    2017 2,3,4. çeyrekler karları 12,8M+15,5M+3,4M toplam 31,7M ediyor. 2018 1. çeyrek karı 12,1M gelirse yine 43,8M rakamına ulaşıyoruz. Bu İhtimal olabilirse hisse 9,42 ye çıkar mı?
    Bana göre zor? YTD.

7.  Alıntı Originally Posted by Phantom Yazıyı Oku
    Kutpo'nun yaklaşık 400 gün önce gördüğü 9,42 değerine ulaştığında 2015 4. çeyrek, 2016 1,2 ve 3. çeyrekler karları sırasıyla 7,1M+7,7M+19,9M+9,1M toplam 43,8M idi.
    2017 2,3,4. çeyrekler karları 12,8M+15,5M+3,4M toplam 31,7M ediyor. 2018 1. çeyrek karı 12,1M gelirse yine 43,8M rakamına ulaşıyoruz. Bu İhtimal olabilirse hisse 9,42 ye çıkar mı?
    Bana göre zor? YTD.
    Hocam çok güzel diyorsunda ben sana şuan 200 tane bist şirketi bulabilirim zararda olmasına rahmen yıllık kazançları %100%200 lerde olan yani demek istediğim bu hissenin bilançosu bistte ki ilk en iyi 50 şirketin bilançolariyla eşdeğer olmasına rahmen yerlerde sürünüyor hem fiyat hem hacim olarak çok saçma

8. KUTPO'da cevap arayan tek soru neden devamlı satış baskısı ile hissenin yukarı gidişi engelleniyor. Bu sorunun cevabını bulan bu hissenin neden bu durumda olduğunu da bilir..

Sayfa 363/913 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463863 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •