Sayfa 748/913 İlkİlk ... 248648698738746747748749750758798848 ... SonSon
Arama sonucu : 7299 madde; 5,977 - 5,984 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

Alay yok
    Sizler sadece hem inatçı hemde tekniki kabul etmeyen insanlarsınız.
    Israrla teknik çalışmaz diyen sizlersiniz.
    Buna rağmen gala zeytinyağı gibi üste çıkmayı kendinize hak görüyorsunuz.
    Ne halınız varsa görün.
    Bekleyin bakalım bir süre daha.
    Ben çıkışa yakın gelirim zaten...

SM-M105G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by kafkas26 Yazıyı Oku
    Alay yok
    Sizler sadece hem inatçı hemde tekniki kabul etmeyen insanlarsınız.
    Israrla teknik çalışmaz diyen sizlersiniz.
    Buna rağmen gala zeytinyağı gibi üste çıkmayı kendinize hak görüyorsunuz.
    Ne halınız varsa görün.
    Bekleyin bakalım bir süre daha.
    Ben çıkışa yakın gelirim zaten...

Sayın Kafkas, sanıyorum siz müthiş Zengin birisiniz! Bu kadar teknik bilen ve kendinden emin biri herhalde Borsadan Milyarlar kazanmıştır, bize de kıyak olsun diye foruma yazıyordur. Diye düşünecektim ki yazdığınız lot adetlerini görünce vazgeçtim. Ben borsada sizin 1 aylık işlem hacminiz kadar portföy taşıyorum. Şu ana kadar 15 yıl boyunca Allah’a şükür yıllık %45 civarı getiri sağladım ama sizin gibi ben bilirim diyemiyorum. Ayrıca bu forumda Venedik, Efekuzey ve benim gibi Kutpo yatırımcıları bu kağıdın tabiri caiz ise ciğerini bilir ama hiçbiri ben biliyorum demez! Bizlerbelki de Nafi sayesinde sabretmeyi öğrendik, Kutpo gibi kağıtlarda bazen günlük 30-40 kademe hareket her zaman olur ve bunu kusura bakmayın teknikle falan izah edemezsiniz!Bu olsa olsa tahtacının nabız yoklamasıdır. Yolunuz açık olsun. YTD

3. Bu arada yatırımcı ilişkileri mailime cevap verdi. Cevabın tamamı aşağıdadır. Yorumu daha sonra yapacağım.

1-Bağımsız Denetim Raporunun 31. Dipnotunda;

Satışların Maliyeti içindeki Personel Giderleri 2018/2. Dönemde 556.011.-TL iken, 2019/2. Dönemde 28.407.864.-TL olarak, toplam Personel Gideri ise 2018/2. Dönemde 18.760.125.-TlL iken 2019/2. Dönemde 46.930.007.-TL olarak belirtilmiştir. İki dönem arasında bu kadar afaki bir fark olması garip bir durumdur. Ya bir tapaj hatası ya da raporlamada bir sorun vardır. Bu farkın sebebi nedir?

2018/2.döneminde tabaj hatası yapılmıştır. Finansalları etkilememektedir.

2- Yine aynı dipnotta Satışların Maliyeti içinde İlk Madde ve Malzeme Gideri 2018.2. Dönemde 44.386.998.TL iken, 2019/2. Dönemde 16.223.984.TL olarak belirtilmiştir. İki dönem arasında %73.5 fark vardır. Firmanın cirosu iki dönem arasında yaklaşık %1 düşmüşken Hammadde giderlerinin bu kadar azalmasının sebebi nedir?

28.09.2018 ve 22.10.2018 tarihli kap açıklamalarımız neticesinde oluşan durumdur. Yeni fiyat güncellemeleri ve kurlarda yaşanan dalgalanmalardan da kur etkisi oluşmuştur.

3-İlişkili taraflarla işlemlerde;
2019/2. Dönemde 2018/2. Döneme göre %255 Artış görülmektedir. Özellikle NG Seramik Porselen Turizm A.Ş firmasından son üç aylık dönem içinde yapılan mal alımı geçen senenin aynı dönemine göre %1.900 artarak 10.227.834.-TL seviyesine ulaşmıştır. Aynı şekilde NG Lojistik Paz. A.Ş firmasından yapılan hizmet alımı da %90 artarak 9.459.319.-TL seviyesine ulaşmıştır. Bu dönemde Toplam dış alımların yaklaşık %30 ‘unun iki grup şirketinden yapılması ve bu dönem afaki artışlar olması dikkat çekiçidir. Bu alımlarla ilgili Bilgi verir misiniz?

Ng Lojistik firmasından şirketimiz makine-kalıp alımı ve bakımları yapılmaktadır. NG Seramik firmasından mal alımı yapılmıştır.

4- Bu dönem Toplam Ciro içinde İlk Madde ve Malzeme Giderleri’nin payı % 8,3 iken Ambalaj Giderleri’nin Payı % 6 olarak gerçekleşmiştir. Ambalaj Giderleri’nin ciro içindeki payı çok yüksektir. Firma bu giderleri analiz ederek aksiyon almakta mıdır?

Şirketimiz tüm giderlerinin takibini yapmakta ve gerekli aksiyonları almaktadır. 28.09.2018 ve 22.10.2018 tarihli kap açıklamalarımız neticesinde, ilgili dağılımlar doğal olarak değişiklik göstermiştir.
    Attached Images Attached Images

Ben kabul ettim zaten.
    Buradaki yatırımcılar hep milyoncu.

Siz bekleyin biraz daha dedim
    Kötü bir şey demedim.
    Hedef benimde 1 milyon.
    O paraya ulaştığımda size burada çok para kandıracağım .
    Hiç şüpheniz olmasın.

Çok şey bildiğini iddaa edenler kur u hesaba katmamış demekki
    Neyse ya ben bu hafta burda yokum
    Size bol kazançlar.

Bu hafta
    ARTI
    IZOCM
    MIPAZ
    SNKRON
    da olacağım.
    Takip listesine alın.

7. Yukarıdaki tespit ve cevapları irdelediğimde;
    Firma Ambalaj Fabrikasını kapatınca Hammadde giderleri %73 azalmış ve brüt karlılık ciddi anlamda artmıştır. Aynı zamanda da Ambalaj fabrikasını kapatmasına rağmen ciro düşmemiştir.
    Ancak 6 aylık süreçte firmanın grup şirketlerinden yapmış olduğu mal ve hizmet alımı 20 Milyon seviyesine ulaşmıştır ki bu durum izaha muhtaçtır. Yani makina-kalıp bakım hizmeti için NG lojistik firmasına 6 ayda ödenen 9.5 Milyon Lira çok ciddi bir rakamdır. Ayrıca NG seramik firmasından üç ayda yapılan 10 milyonluk mal alımı da beynimizde şüpheler uyandırmaktadır. Tabii olarak bu tür işlemler, bu firmalar arasında bir kar transferi şüphesi oluşturmaktadır. Ama bunu maalesef biz inceleyemeyiz. Bu SPK’nın işidir ve bu şekilde devam etmesi halinde tabi ki inceleme talebiyle başvururum.
    30.06 bilançosu ve gelir Tablosu incelendiğinde firmanın brüt karlılığını ciddi olarak arttırdığını görmekle birlikte, bu karlılığın alt kırılımlardaki gelir gider hesaplarında yok edildiğini net olarak görüyoruz.
    Bunun yanında firmanın ekonominin bu kadar küçüldüğü bir ortamda 64 Milyon civarı sipariş avansı almış olması da çok şaşırtıcı! Ayrıca firmanın böyle bir avans aldığı dönemde TİCARİ alacak rakamı 145 Milyon olarak gerçekleşmiş. Ve ortalama vadesi 110 günmüş! Firma bu alacaklar için yaklaşık 9 Milyon reeskont gideri yazmış. İncelenmeye muhtaç!
    YTD

8. Klasik aile şirketi ve klasik yatırımcısını düdükleme peşinde olan patron zihniyeti. Gün gelecek hissenin fiyatında yapacakları operasyon ile de yolunu bulmaya çalışacaklar. Bize hisseyi yukarıdan kitlediler. Hesap edemedikleri bizim bu kadar dişli ve sabırlı olacağımız. Hissede ufak bir hareketin olacağı zaten belliydi. Bunu görmemek bizim gibi artık Kutpo takipçileri için hiç de zor değil. Fakat bizim için bu hareketlerin hiç bir önemi yok. Çok daha büyük hareketlerin bekleyicisiyiz. Öyle üç beş lot ile % 3-5 artılar ile ilgilenmeyeli uzun yıllar oldu. Hedef büyük. Biz bu Trene bileti son durağa kadar aldık. Ara duraklar da inen binen ördekler değiliz. 👍👍😂

Sayfa 748/913 İlkİlk ... 248648698738746747748749750758798848 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •