Sayfa 770/913 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780820870 ... SonSon
Arama sonucu : 7299 madde; 6,153 - 6,160 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Bilançoyu yanlış yorumlamışsınız. Çeyreklik değil de yıllık bakmışsınız. Karın düşük gelmesinin sebeplerinden biri pazarlama giderleri.Ciro düştüğü halde pazarlama giderleri artmış. Yorumunuzun tersine bu çeyrekte esas faaliyet diğer gelir/gider kalemi olmasa zarar açıklayacak iken 2.2 milyon kar elde etmiş.
    Sn yarımada, pazarlama giderlerinin düşen ciroya rağmen artması konusunda haklısınız. Cironun yaklaşık %26'sından %29'una yükselmiş. Ancak yüzdelere bakmadan konuşursak pazarlama giderleri 22.5 milyon TL'den 22.7 milyon TL' 'ye gelmiş. Geçen seneki gibi %26'da gerçekleşse bile 2 milyon TL'lik bir artısı olacaktı. Öte yandan esas faaliyetten diğer gelirler olmasa zarar yazacakmış dediğiniz geçen sene için de geçerli. 2018 3. çeyrekte yaklaşık 15 milyon TL'lik esas faaliyet geliri var. o olmasa esas faaliyet karı -6 milyon olacakmış. Ama sonuçta esas faaliyetle alakalı olduklarından, varsayımla bakmanın yersiz olduğunu düşünüyorum.

2. Özsermayesi ve borçluluk oranı bu kadar iyi şirket azdır. Patron karı iç ederek hisseyi baskılıyor. Bunu ne kadar sürdürecek göreceğiz.

3. Robotlar devrede 50 50 topluyor

4. İlk 5 kademe her kademe 11lot uzerı alıcılı satcı tarafı 41 e kadar 2 bin lot civarı 41 de 22 bin lot var

5. Bu saatten sonra aşağıya basıp mal kaptırmaz bu çakallar.

6. İlk 5 kademe 75 bin alıcı
    İlk 5 kademe 8 bin Lot satıcılı kapattı

7. Alıcı uzun zamandır kademede bu kadar alıs yonunde lot gormedik

8. Yıllardır bu işin içindeyim epeyce çok yıllar
    Belki de çözemediğim niye böyle dediğim genelde zarar ettiğim tek kağıt bu
    400 milyona yaklaşan özsermayesi olan, Piyasa değeri Boğazda sıradan bir yalı fiyatı olan 200 milyon civarında olan, ama az ama çok hep kar eden, ben daha hiç zarar eden bi yılını hatırlamıyorum, gel gör defter değerinin yarısına Borsada fiyatlanan, fiyat olarak hep patinaj çeken ben bu borsada 2. Bi hisse görmedim. Banvit vardı satılmadan önce borsada hep patünaj çekerdi 1 den 2 ye çıkardı 2 den 1 e düşerdi lakin çıkardı ve de hep zarar eden bi şirketti, bu hep kar etmesine rağmen patinajcı.
    Sahipleri de niye böyle hisseleeimiz ucuz, geri alım yapalım ya sa borsadan çıkalım va vs diyen kimsede yok.
    Resmen stokolm sendromu var burda)))
    Yatırım tavsiyesi değildir.

#Hedef29.şampiyonluk

Sayfa 770/913 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780820870 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •