Sayfa 834/913 İlkİlk ... 334734784824832833834835836844884 ... SonSon
Arama sonucu : 7299 madde; 6,665 - 6,672 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1.  Alıntı Originally Posted by ecderabi Yazıyı Oku
    11,40 ın düzeltmesi normalde 10,30 du
    fakat bu çinden dünyaya yayılan Korona virüsü nedeniyle tüm dünya borsaları çakılıyor
    bu da düşüşü abarttı. dediğim gibi 11,40 ın fibo düzeltmes en fazla 10,30 du
    epeyce panik satışları oldu
    Çin malları açısından Türkiyede en olumlu etkilenecek sektör : oyuncak, porselen züccaciye ve kırtasiyedir
    Artık insanlar Çin malı oyuncak, porselen züccaciye ve kırtasiye malzemesi kolay kolay almaz.
    bu şirket ve sekötör çok olumlu etkilenecek fiyatın düşmesi genel panik

Çin de ki Korona virüsü nedeniyle Türkiyede en olumsuz etkilenecek sektörler: Teknoloji şirketleri
    bir çok teknoloji şirketi çin deki ofislerini kapatıp kaçıyor
    yatırım tavsiyesi değildir
    Güzel tespitler
    Halkımızın Çinden tüm dünyaya yayılan bu ölümcül Coronavirüsü sebebiyle alışkanlıkları ve çin mallarına olan bakış açıları illa ki değişecektir.
    Mcdonalds, Sturbacks Ikea Çinde epeyce şubesini kapatmış. Hava yolları şirketleri uçuşları iptal ediyor.
    Virüsün çıktığı şehri inceledim, sanayi şehri özellikle de Araba motor. Generalmotor ve Toyıtanın fabrikaları var.
    Ayrıca Google da faaliyetlerini durdurmuş çinde.
    Çin ekonomisinin çok büyük yara alacağı aşikar. Haklısınız en çok da teknoloji şirketleri etkilenir. Videoları izliyorum sokaklar hayalet şehir, fabrikalar durmuş, üretim yok.
    Çin in Porselen üretimi Zhejiyang diye bi şehir olmssı lazım. Virüsün orda yayılma durumu nedir bulamadım. Lakin illa ki büyük etkisi vardır.
    Çinden kolay kolay artık diğer ülkelerin ele ağıza temas eden malzemeler porselen vs alacağını düşünmüyorum.
    Bu şirketin bu işe yoğunlaşıp çoğu pazara yüklü girme şansını arttırır.
    Ülke olarak ta çok seri tedbirler almalıyız bu ölümcül virüse karşı.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Corona virüs nedeniyle tüm dünya teyakkuza geçti. Çinlilerin yediklerine youtube dan baktım
    kedi köpek akrep yarasa yılan uçan sürünen yüzen ne varsa yiyorlar. çok inanmamıştım ama youtube dan bizim youtuberların çin deki virüsün çıktığı Wuhan şehrinde ki halk pazarları ve balık pazarları videolarını izleyin yılan akrep yarasa ne varsa satıyorlar
    sonuçta müslüman olmadıkları için yenmesi helal olmayan helal olan diye bir sınırlamaları yok herşeyi yiyorlar. hem de bizdeki çöp şiş gibi yılanı çöpşişe takıp kızartıp yiyorlar.
    zamanında yine bu Çinde veba çıkmış. yıllar önce Sars virüsü yine çin de çıkmıştı.
    artık tüm halkımızın çin mallarına dikkat etmesi lazım. sınırlar gümrükler devletimizin çok önemli tedbirler alması lazım.
    çinli turistler vs çok dikkatli takip edilmeli
    çin mallarını artık kullanmamalıyız
    üstte yazılanlar gibi oyuncak yemeklik eşya kırtasiye hediyelik eşya bunlarda çin malı almayalım satmayalım.
    hijyene aşırı dikkat etmeliyiz
    artık herkes yerli malı kullanmalı.
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.

3. grafiksel trend hedefi
    18.30 civarı görünüyhor

4.  Alıntı Originally Posted by sensitive Yazıyı Oku
    grafiksel trend hedefi
    18.30 civarı görünüyhor
    fiyat yazmayın.çok bilen alsın zengin olsun.YTD.

5. Takas paylaşabilecek arkadaş var mı
    Teşekkürler

aylık takas

Sayfa 834/913 İlkİlk ... 334734784824832833834835836844884 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •