Sayfa 835/913 İlkİlk ... 335735785825833834835836837845885 ... SonSon
Arama sonucu : 7299 madde; 6,673 - 6,680 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1. İdlipte şehitlerimiz varmış. Allah rahmet eylesin.
    Allah Türk odusunu daim kılsın.
    Bu yüzden borsa sert satış yedi.
    Gördüğüm yerli fonlar sattı, yabancı kurumlar aldı.
    11.20 lerden 8.50 li rakamlar beklemiyordum. Lakin çok sert satış olunca portfoyu tekrar gçmdüm. Fiyatı yine epeyce ucuzlattılar.
    Çinde ki virüs nedeniyle satışlarının hem yurtiçi hem de yurtdışı epeyce artacağını tahmin ediyorum. Bu aralar bir de fuar olması lazım.
    Tekrar başımız saolsun. Allah ordumuzu daim kılsın.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Salı 11.02.2020. SABAH
    Koronavirüs salgını Türkiye'yi sipariş merkezi yaptı. Dünyanın en büyük porselen fuarlarından Almanya'daki Ambiente Fuarı'nda Güral ailesinin porselen işinin başında olan üyeleri Sema Güral Sürmeli ve Gülden Güral, koronavirüs dolayısıyla üretici firmaların panikle alternatif pazara yöneldiklerini, siparişlerin de ciddi oranda Türkiye'ye kaydığını belirtti. Güral kardeşler, en son yaptıkları ek tesis yatırımıyla siparişleri almaya hazır olduklarını söyledi.

3.  Alıntı Originally Posted by Efe kuzey Yazıyı Oku
    Salı 11.02.2020. SABAH
    Koronavirüs salgını Türkiye'yi sipariş merkezi yaptı. Dünyanın en büyük porselen fuarlarından Almanya'daki Ambiente Fuarı'nda Güral ailesinin porselen işinin başında olan üyeleri Sema Güral Sürmeli ve Gülden Güral, koronavirüs dolayısıyla üretici firmaların panikle alternatif pazara yöneldiklerini, siparişlerin de ciddi oranda Türkiye'ye kaydığını belirtti. Güral kardeşler, en son yaptıkları ek tesis yatırımıyla siparişleri almaya hazır olduklarını söyledi.
    Kütahya Porselen, Almanya’daki fuarda sipariş akınına uğradı.
    Sabah'tan Pınar Çelik'in haberine göre, Kütahya'da 5 fabrikada 120 milyon parça kapasiteyle porselen ürettiklerini belirten Sema Güral
    Sürmeli, babası Nafi Güral'ın şirkette 'kriz' lafını yasakladığını, her zaman negatif olanı pozitif hale çevirme çabasında olduklarını söyledi. Sürmeli, "Porselen işimizde 1.400 kişi çalışıyor. Bugüne kadar hep krizleri fırsata çevirdik. Çin'deki durum da böyle. Bir ülkenin sıkıntısı başka bir ülkeye avantaj sağlayabiliyor" dedi.
    Gülden Güral ise, "Avrupa ve ABD büyük montanlı bir üretim istediğinde
    Çin'den sonra başvuracağı ilk ülke Türkiye. Böyle de oldu. Siparişler hızla Türkiye'ye kayıyor. Hatta fuarda Fransız bir şirket stoklarımızın tamamını almak istediklerini söyledi" ifadelerini kullandı.

4. Peki bu haber neden bugün çıktı? Bunlar yine mal çakmak için mi bunu bugün yolladılar kapa? Hep ali cengiz oyunu mu yapıyorlar şüphesi var bende.

5.  Alıntı Originally Posted by Efe kuzey Yazıyı Oku
    Kütahya Porselen, Almanya�daki fuarda sipariş akınına uğradı.
    Sabah'tan Pınar Çelik'in haberine göre, Kütahya'da 5 fabrikada 120 milyon parça kapasiteyle porselen ürettiklerini belirten Sema Güral
    Sürmeli, babası Nafi Güral'ın şirkette 'kriz' lafını yasakladığını, her zaman negatif olanı pozitif hale çevirme çabasında olduklarını söyledi. Sürmeli, "Porselen işimizde 1.400 kişi çalışıyor. Bugüne kadar hep krizleri fırsata çevirdik. Çin'deki durum da böyle. Bir ülkenin sıkıntısı başka bir ülkeye avantaj sağlayabiliyor" dedi.
    Gülden Güral ise, "Avrupa ve ABD büyük montanlı bir üretim istediğinde
    Çin'den sonra başvuracağı ilk ülke Türkiye. Böyle de oldu. Siparişler hızla Türkiye'ye kayıyor. Hatta fuarda Fransız bir şirket stoklarımızın tamamını almak istediklerini söyledi" ifadelerini kullandı.
    Teşekkürler haber için. Dün bahasettiğim mevzu gerçekleşmiş.

Bugün rakamlara baktım. Coronavirüs sebebiyle ölen 1100 civarı 50bin vaka. Ölenlerin %98 i Çinli.
    Araştırıyorum bakıyorum sanki bu rakamlar şüpheli gibi. Çin zaten panik dünya iyice panik olmasın diye neyse. Çinde epeyce şehir Karantinaya alınmış. Sırf bi şehirde 15 milyon kişi var. 50 bin vaka 1100 ölü ne bilim sanki...
    Tayland, Hıngkong, Kore, Süngapur vs buralarada epeyce bulaşmış. Özellikle Cruise tatil gemilerinde çok bulaşmış.
    Devletimizin, devlet görevlilerinin, sağlık gümrük havayolu liman tarım vs burlardaki görevlilerin sıfır hata ile gümrükten çinden gelen malları konttol etmeleri bu Cruise gemileri, kargo vs konttoller şart.
    Dün biraz araştırdım, Mayonez için bi madde bile Çin den geliyormuş. Vayy be. Aktar çerez bakliyat bunları bile Çinden alıyormuşuz..
    Şu ana kadar ilgili yetkililer bu virüs gelmesin diye gerekli önlemleri alıyor. Arttırarak ta devam etmeli.
    Zaten Suriye idlip varken bir de bu Ölümcül koronavirüs ile ülke olarak uğraşmayalım.

Bu şirkete gelince. Çin in boşalttığı her yere yayılır. Kapasite kullanımı kaç bilmiyorum lalkin genelde %60-65 olur böyle sipariş alırsa %100 lere bile çıkar.
    12 aylık 2019 bilanço çok süper gelmese de bilmiyorum tahminim, belki de o da süper gelir, lakin 2020 bilançolarında tarihi rekor cirolar gelebilir. İhracat ta rekor kırarsa şaşırmam bu çinde ki virüs sebebiyle.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Fransız sirket stoklarımızın tamamını almak istedi
    İlk 2020 bılanco rekor gelebilir

7. İyi bir ivme bekliyorum.

8. Ema,grafik, alımlar çok iyi.Beklenti ise super

Sayfa 835/913 İlkİlk ... 335735785825833834835836837845885 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz