Sayfa 849/913 İlkİlk ... 349749799839847848849850851859899 ... SonSon
Arama sonucu : 7299 madde; 6,785 - 6,792 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1.  Alıntı Originally Posted by Efe kuzey Yazıyı Oku
    Boyle bir gunde seninde polemik yapmak istemem senin tezin senin ıcın gecerli kendinden baskasıni dusunmeyen hatta Kardesının bile kuyusunu kazacak kadar karaktere sahipsin
    Herkesi kendin gibi bilme diye iki tane örnek verdim

sana malı ıyı kıtledıler keyfini cıkar
    😎☕
    ben sana yakında malı kitliycem.sen hazırlan))

2. Ülke olarak yine ve her zaman olduğu gibi zor günlerden geçiyoruz. Bu coğrafyanın gereği bu.. Şehitlerimize tekrar tekrar dua edelim. Öncelikle bunu belirteyim.

Savaş ve Virüs sebebiyle, tabi ki öngörü kesin değil, lakin benim fikrim altları gördük. Savaş ve salgından daha büyüğü kıyamet zaten. Ülkemiz borsası aslında antremanlı. Bizim borsamızda kağıt alan hiçbir zaman gül bahçesi hayal etmesin. Bir gün, sorun kaos sıkıntı olmaz diye düşünerek hiçbir zaman borsada takılmasın. Eğer böyle düşünen varsa. Ülkemizde kaos sıkıntı sorun hiç bitmez. Biri biter biri başlar. Bulunduğumuz konjuktur böyle. Borsa olarak aylardır dip sendromunu yaşadıysak artık bi yerlerden yukarı kopmalıyız.
    Borsanın temel mantığı hep yükselme üzerinedir. Ülke büyür , o zaman şirketler büyür, cirolar artar, hisse fiyatları artar. Temel prensip budur. Yani kimse hisse fiyatı düşsün diye almaz.
    Hissenin fiyatının düşeceğini, şirketin küçüleceğini düşünenin burda ne işi var? Gitsin patates eksin.
    Buna gelince; Vergi dairesi bikançoda Ciro bir önce ki seneye göre artmış. Konsolide bilanço da net kar bir önce ki seneye göre az gelme ihtimali olsa da
    Bunun olayı BEKLENTİSİ; kapattığı %20 lik ek fabrikayı tekrar devreye alması; önceki yıllarda bayi şube kapatırken, bu sene coğrafyamızın en büyük turizm destinasyonu Antalyaya en büyük şowtomunu açması. 2020 sonra sı.
    Yani benim gördüğüm, şirket stabilden büyümeye geçmiş, politikasını değiştirmiş, büyümeyi seçmiş. Açılan ek fabrika ve şowroom dan bu çıkarımı yapıyorum.
    Ayrıca Dünya porselen üretiminin 1 numarası Çin de Coronavirüs sebebiylr; hayatın ve üretimin durması, İtalya da da aynı kaderin yaşanması, illa ki bu şirketin satışlarına cirolarına yansıyacaktır, yansımalıdır.
    Tersini düşünen almaz. Bu kadar basit.
    Gazlandığını hisseden okumasın. Bunlar gerçekler ; fiyat iner çıkar düşer bilemiyorum. Bilsem zaten tüm paramı basarım. Ne olacağını bilenin butda işi olmaz zaten.
    Borsa zor zanaat. Zarar etmekte var. Bebeler gibi ağlamamak için alsatı başarabilen varsa yapar, başaramayan bekler. Zor iş kısacası.
    Kalın sağlıcakla.
    Yatırım Tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by condansator Yazıyı Oku
    10. 10 dam mall alan ben degılım 2. Defa kutpo dan tokatlamak her bir kimseye nasip olmaz keyfini cıkar

4.  Alıntı Originally Posted by condansator Yazıyı Oku
    Adam 8 ay once dusus basladı demis sen son iki ayda my net te yine bildik yorumunu yapmıs sın
    He he diye
    Kendini cok geliştırmen gerek sana
    Normal zeka fayda etmiyor hisse almadan önce kendine yapay zekaya gecmelısın

5. Lütfen hiç kimse üzerine alınmasın, bir kişiye yazmıyorum..
    Birbirimizle uğraşmayı bırakalım..
    Hisse değerlendirmesi yapalım..
    Ben-sen muhabbetini bırakalım.
    Mesela 10-14 Mart unicera fuarı var istanbul da..
    Seramik banyo fuarı ancak, sektörün Çin deki büyük fuarı iptal edildi..
    İstanbul a bu sektörde iş yapan yurt dışından çok ziyaretçi olacak..
    Çin haricinde Türkiye, İtalya ve İspanya önemli porselen seramik üreticileri..
    İtalya da da sorun var..
    Fuar bu sektörler için bir fırsat bence...
    Hayırlı işler olur inşallah...

6. Benım İcin sirket fiyatın Onemı yok son bir dusus bılanco ile gelebilir tabi ıdlıp meselesi de cozulmesı gerekir
    Sorun cozulur se 2020 sirket ciro ve kar artısı ilk ceyrekle beraber yukselıs hızlanır tabi bu bılanco öncesi fiyatlama ya baslar
    Corana nın ilk erkısı kapalı fabrikanın acıması ile goruldu
    Gecen sene ye göre %20 lık artıs ve katma degerlı urun satıs ı bu sene bılanco da net bir sekılde gorulecektır

7. Hem burada hem de twitter da Kutpo, seramik şirketi ile karıştırılıyor.

Kutpo ile Kütahya seramik çok farklı şirketler. Nafi Güral bu iki şirketi ayırarak esas karı öbür tarafta bıraktı.

8. Ayrı olduğunu herkes biliyor.
    Ancak bu corona olayından iki şirketi de aynı oranda kazançlı çıkar , bir olumlu şey olacaksa...

Sayfa 849/913 İlkİlk ... 349749799839847848849850851859899 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •