Sayfa 851/913 İlkİlk ... 351751801841849850851852853861901 ... SonSon
Arama sonucu : 7299 madde; 6,801 - 6,808 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1.  Alıntı Originally Posted by yerli Yazıyı Oku
    sn Yarımada; bilinçli olarak kutpo hakkında olumsuz algı oluşturmaya çalışıyorsunuz...
    Beni tanımadan hemen yaftayı yapıştırmışsınız. Bence bu forumdaki önceki yazılarımı bir okuyun ondan sonra yorum yapın. Ayrıca yaptığım yorum öznel değil nesnel bir yorum.

O zaman siz de bilinçli olarak olumlu algı yaratıyorsunuz. Seramik fuarını Kutpo ile ilişkilendirip yanlış yorum yaparak.

2.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Yatırım geliri dediğiniz şey nedir? Maddi ve maddi olmayan duran varlık satış karı olduğu zaten yazıyor bilançoda. Sonuçta esas faaliyeti ile ilgili değil.
    Bir noktayı kaçırıyorsunuz, bilançoyu tam olarak incelemedim ancak gelir tablosuna baktığımızda 40.5 milyon esas faaliyet karı var.Sizin dediğiniz rakam ondan sonra geliyor dahası bizim için önemli olan bu esas faaliyet karı..diğer taraftan şirket nedense 11 milyon vergi ödemiş bunu da hesaba katın..

3. İnsanları iyi tanırım.
    Bir iş yerinde çalışan işten çıkınca orada işlerin kötü gitmesini ister.
    İnsanın hep doğası gereği düşünce yapısı budur..
    Borsa da da aynı.. insanlar sattığı, çıktığı hissenin kötüye gitmesini istiyor... kendince doğru karar verdiğini ispatlamaya çalışıyor.. veya hatta fiyatı çok düşerse kendine alım fırsatı sunacağını düşünüyor..
    Bunu bir tek siz değil çok kişi yapıyor..
    Forumdaki önceki yazılarınız ile şimdiki yazdıklarınız arasındaki fark ; elinizde bu hisseyi bulundurmak ile satmış olmak arasındaki fark...
    İnsanların elinde bulundurduğu hisse hakkında olumlu hayalini yoruma dökmesi bence algı yapmak değil.. ancak bir hisse forumuna girip olumsuz yorum yapmak hoş değil.. o hisse hakkında olumsuz düşüncedeysen almazsın, geriden takip edeceksen edersin...
    Ya aslında en doğrusu herkes sadece kendini dinlesin, sizden benden etkilenmesin.. en güzeli o... kimsenin kalbini umudunu kırmayalım...
    Herkese bol kazançlar dilerim...

4.  Alıntı Originally Posted by yerli Yazıyı Oku
    İnsanları iyi tanırım.
    Bir iş yerinde çalışan işten çıkınca orada işlerin kötü gitmesini ister.
    İnsanın hep doğası gereği düşünce yapısı budur..
    Borsa da da aynı.. insanlar sattığı, çıktığı hissenin kötüye gitmesini istiyor... kendince doğru karar verdiğini ispatlamaya çalışıyor.. veya hatta fiyatı çok düşerse kendine alım fırsatı sunacağını düşünüyor..
    Bunu bir tek siz değil çok kişi yapıyor..
    Forumdaki önceki yazılarınız ile şimdiki yazdıklarınız arasındaki fark ; elinizde bu hisseyi bulundurmak ile satmış olmak arasındaki fark...
    İnsanların elinde bulundurduğu hisse hakkında olumlu hayalini yoruma dökmesi bence algı yapmak değil.. ancak bir hisse forumuna girip olumsuz yorum yapmak hoş değil.. o hisse hakkında olumsuz düşüncedeysen almazsın, geriden takip edeceksen edersin...
    Ya aslında en doğrusu herkes sadece kendini dinlesin, sizden benden etkilenmesin.. en güzeli o... kimsenin kalbini umudunu kırmayalım...
    Herkese bol kazançlar dilerim...
    Ne önceki yazılarım zamanında elimde Kutpo vardı ne de şimdi var. Çok kısa sürelerle hisseyi almışlığım var yalnız.

Mesela bende forumlarda hep olumlu yorumlar olmasını garip bulurum. Herkes elinde hisse olduğu için olumlu yorum yapar olumsuz yorum yapanlara da demediğini bırakmaz.

5.  Alıntı Originally Posted by veysi89 Yazıyı Oku
    Bir noktayı kaçırıyorsunuz, bilançoyu tam olarak incelemedim ancak gelir tablosuna baktığımızda 40.5 milyon esas faaliyet karı var.Sizin dediğiniz rakam ondan sonra geliyor dahası bizim için önemli olan bu esas faaliyet karı..diğer taraftan şirket nedense 11 milyon vergi ödemiş bunu da hesaba katın..
    Bilanço konusunda gözden kaçırdığım noktalar nadiren olur. Ben karın yüksek gelmesinin nedeninin faaliyet dışı gelirden kaynaklandığını söylüyorum zaten. O olmasa net kar 30 milyon civarı gelecekti. 11 milyon vergi ödemesinde ne gariplik var onu anlamadım.

Ayrıca şirketin bilançosunun bu sene çoğu şirkete göre iyi olduğunu da söylüyorum.

6. hmmmmm…..

7. Kar beklentinin uzerınde. sirket yonetımı 9 aylık ta bılanco kar gızlenmıs hisseyi baskı yapan da yonetım hissenin tavan olunca bilerek vergi dairesi bilanco yu gönderdi
    Suan ıcın ıdlıp harici bir sıkıntı gorunmuyor.

8.  Alıntı Originally Posted by yerli Yazıyı Oku
    sn Yarımada; bilinçli olarak kutpo hakkında olumsuz algı oluşturmaya çalışıyorsunuz...
    sadece bu arkadaş değil başkalarıda var)

Sayfa 851/913 İlkİlk ... 351751801841849850851852853861901 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •