Sayfa 853/913 İlkİlk ... 353753803843851852853854855863903 ... SonSon
Arama sonucu : 7299 madde; 6,817 - 6,824 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1. güzelim haberleri bilançoyu
    beklentiyi fiyatlamıyor
    mis gibi bilançoyu iç ettiler
    olacak iş değil ama oluyor maalesef
    bi virüs tüm dünya borsalarını mafetti
    hani kardeşim nerde bu isviçreli bilimadamları? dişmacunu mu geliştiroyrsunuz sadece?
    yatırım tavsiyesi değildir.

2. Heryer pancar gibi kıpkırmızı ve haber akışları negatif ötesiyse o zaman alış zamanı gelmiştir. En kötü haberler gelmeye başlayınca birileri malı topluyor. Burasi da öyle. Condansator adlı üye ne yazıyor:sinirleri sağlam olan kutpoda kazanır. Alttan alarak beklemeye devam.

3.  Alıntı Originally Posted by Abrakadabra Yazıyı Oku
    Heryer pancar gibi kıpkırmızı ve haber akışları negatif ötesiyse o zaman alış zamanı gelmiştir. En kötü haberler gelmeye başlayınca birileri malı topluyor. Burasi da öyle. Condansator adlı üye ne yazıyor:sinirleri sağlam olan kutpoda kazanır. Alttan alarak beklemeye devam.
    aynennnnn.....sakinnnnnnn...YTD.

4.  Alıntı Originally Posted by Yazık Yazıyı Oku
    Kısa bir bilanço yorumu yapalım;

-Geçen seneye göre şirketin FAVÖK marjı %30'a yakın artış göstermiş.
    -Ciro'da yaklaşık %5'lik bir azalış olmasına rağmen FAVÖK tarafında %32'lik bir artış var muazzam.
    -Brüt Kar marjında 5 puanlık artış kayda değer.
    -Hisse başı kazançlar 1 lira seviyesini aşmış.

-Ancak sene içerisinde şirketin ortalama bir ürün için Nakde Dönüş Süresi 268 güne çıkmış durumda(2018:219 gün), benzer durumu ASELSAN'ın 40'lardan 20'li fiyatları düşüşünde de görmüştük.

Virüs kaynaklı olarak talebin Türkiye pazarına kayması durumunda, bu talebi karşılayabilecek üretim hattına sahip olan firmada, Nakde dönüş süresinde ki ciddi artışın fiyatları ancak bir süre daha baskılayabileceği, fiyatlar üzerinde yer alan baskının 7-8,5 bandında alım için fırsatlar yaratabileceği kanaatindeyim. Şu unutulmasın 2017 ve 2018 yıllarında firmanın marjlarında bir iyileşme görememiştik, dahası FAVÖK tarafında sırasıyla %-14 ve %-7'lik daralmalar vardı. Bu nedenle hisse fiyatları ilgili dönemlerde yatay daralan bantta seyretmişti.

Alacak tahsilinde yaşanacak gelişmeler göz önüne alınarak 2020 senesinde endeks bazlı yaşanabilecek düşüşlerin şirket hissesi için alım fırsatı olduğunu, uzun vadede bir Klimasan olma yolunda emarelerin start verdiğini düşünüyorum.

Şahsi görüşlerimdir, yatırım tavsiyesi olarak almayın.
    fiyat vermeden güzel yorum...teşekkürler..YTD.

5. Güralların kütahya da 1 kereste 1 de kiremit fabrikaları vardı,1990 yılında özelleştirmeden KÜTAHYA SERAMİK ve PORSELEN şirketini her nasılsa aldılar ve serüven böyle başladı sonrasımı?
    bu fabrikadan 1 adet güral porselen fabrikası l adet güral seramik fabrikası doğdu,sonra güral cam doğdu sonra club alibey doğdu,NG seramik-ng porselen-ng oteller doğdu sonrasımı?
    büyüdükçe büyüdüler sonra hırs ve para aile içi husumete dönüştü,kavga döyüş ayrıldılar sonrası mı?NAFİ GÜRAL parayı asıl kazanan seramik fabrikasını ayırdı PORSELEN halka açık olarak kalakaldı!Yani deveyi hamuduyla yuttular yani,peki hangi ortağı ne kazandı?koskoca bir hiç al al al senelerce bekle hiçbirşey kazanamassın çünkü bu hırsızlık sisteminin asıl kurgucusu spk deyin bist deyin ne derseniz deyin bu sömürü düzeni devletimizin hoş görüsüyle gerçekleşen bir düzen,dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yapamassın yaptırmazlar.....MAALESEF bir çok arkadaşım kiminle dans ettiğinin farkında değil.Geçen sene hak gök deyip temettüye yattılar bu sene niye vermiyorlar dersiniz?Onuda siz düşünün...sanırım birçok ortağın beher 1 hisse maliyeti 1,5-2 dolar civarındadır,kazanan kim?kısaca KÖTÜDEN İYİ OLMAZ....kalın salıcakla YTD
    Son düzenleme : kutupbaşı; 06-03-2020 saat: 19:01.

6. Bu hissenin kar etmesi bir sey ifade etmiyor paylasmadıgı surece 80 milyon kar yazsa bile pek degısen bir sey olmaz bir gun verir ortam olusmasını bekliyor. Yani patron 2009 krizi gıbı bir ortam bekliyor bıst 10 bin Duserken bir bedelsiz acılar
    Sag cep sol cep kimseye kolay kolay para kazandırmaz

7. Borsadaki bir şirketin bilançosunun çok iyi olması, karının çok iyi olması; hisse fiyatının da artacağını garanti etmez..
    Bu gerçek maalesef böyle borsalarda..
    Bu durum adil olmasa da borsaya para yatıran herkes bütün riskleri almış olmalı..
    Borsa gerçekten bir sabır işidir..
    Sn kutupbaşı bence çok iyi fiyattan satmış çıkmış hisseden, kendisini tebrik ediyorum..
    Ancak bir şeyler başarmış bir insanı eleştirmek çok basit olmamalı..
    İşin aslını, iç yüzünü tam gerçekleriyle bilmeden yorum yapmamak lazım..
    Doğrudur yanlıştır ben bilemem ancak olayların içindekiler ve Allah bilir neyin ne olduğunu..
    Burada hisse sahibi olan hiç kimse bence patronun iş adamlığını insanlığını yargılayacak konumda değiliz..
    biz Nafi Güral a göre hayatta neyi daha iyi başardık ta; olayların gerçeklerini bilip bilmeden yorum yapalım ki...
    Ayrıca hiç kimse yatırımcıyı zorla tutmuyor bir hissede..
    Alternatif çok..
    Aldığı hisseden memnun olmayan hissesini değiştirmekte özgür....
    Herkese hayırlı ve bol kazançlar dilerim...
    Benim de her dediğim doğru olmayabilir, eleştiriye açığım...

8. sadece ve sadece 30 yılın kısaca özetini yaptım ve o toprağın adamıyım, fiilen 10 yıldır bu firmada küçük ortağım ve bu hisseden o kadar büyük zararlar ettim ki anlatsam inanmazsınız,elbette eleştiriye açığım sattım çünkü yıllar bana her hareketini ezberletti,onun gibi düşünmeyi öğretti sattım çünkü döneceğini hissedebildim hee şimdi hisselerimi % 25 artırarak döndüm.şunu söylüyorum kazanmak isteyen NAFİ bey gibi düşünebilmeyi öğrensin teknik-taktik vs hepsi hikaye BUNDA.....YTD

Sayfa 853/913 İlkİlk ... 353753803843851852853854855863903 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •