Sayfa 687/913 İlkİlk ... 187587637677685686687688689697737787 ... SonSon
Arama sonucu : 7298 madde; 5,489 - 5,496 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1. Kutpo gerçekten yatırımcısını feci şekilde terse getiren bir hisse. Bu hissede pozisyon almak için çok düşünmek gerekiyor. Şayet şansınız varsa operasyonun başında alıp yukarı harekete takılır bir yere kadar bekler para kazanır çıkarsınız. Bunun tam tersi operasyonun sonuna yakalanır düştükçe mallanır iseniz de yıllarınız heba olur. Sn kutupbaşı’nın dediği gibi karar vermek bu noktada çok önemli. Ben inat ile beklemeyi tercih ettim ve çok ciddi zarardayım. Şayet önceden belirli bir zararı kabul edip çıksaydım çok daha karlı olacaktım. Maalesef yapamadım. Hisse 2,5 yıl önce hareketini yaptı ve işini bitirdi. Mal ky ya yıkıldı. Geçen süre içindede aşağıdan malı alınmaya çalışıldı. Hissenin 4,2 TL ye kadar düşmesinin nedenini ne teknik nede temel açıklaması bana göre yok. Birileri çıkıp bunu bu nedenlerden birine bağlayabilir. Şirketin yapısı güçlü. Patron bikançoya istediği gibi yön veriyor. Bu konuda üstlerine yok. Tahta ciddi anlamda kontrol altında. Buda gayet normal. Bu kadar sığ.bir hissede tahtayı kontrol etmek ve istediğinde düğmeye basmak gayet kolay. İstediklerinde hisseyi istedikleri fiyata getirebilecek güç ellerinde. Bunu ne zaman yapacakları onlara bağlı. 70 bin endekste 9,4 TL olan hissenin 120 bin endekste 5 TL olması bunun kanıtı. Kutpo’da işin özü çorbayı içmek için beklemekten başka çare yok. Beklerken neyi kaçırdığını ve kaybettiğini hesap etmek herkesin kendine düşüyor. Ben bundan çok zarsr ettim. Bu zararıda burdan çıkarmakta ısrar ettiğim ve edeceğim için nöbete sonuna kadar devam edeceğim. Fırsat buldukçada mallanıyorum. En azından dünyanın en büyük porselen üreticisinin ortağıyım😀. Mağazalarını gezerken müşteri değil ortağıyım gibi geziyorum.

2. Once Upon a time, i listened to story, at the TV. İ think so. Tabii o zamanlar kutpo benim için gereksizdi adamın biri isim vermeden anlattı. Bir hayli yatırım yapmış bir şirkete ama saf bir yatırımcı olaraktan. Sonra bu kadar mal alınca tahta sahibi hisseye basmış. Zarar eden yatırımcı Kütahya'da bir arkadaşı vasıtası ile şirket sahibi ile görüşmek istemiş. Randevu almıştı sanırım. Ve adama yanlış hatırlamıyorsam pek fena bir fiyatla geri alım teklifi etmişlerdi. Yada buna benzer birşey. Ancak kesin hatırladığım bu saf yatırımcı dünyanın kaç bucak olduğunu anladığı idi. Evet olay böyle idi ama şirket kutpo mu bilemem. Unuttum gitti. Eskilerden bir anı. Ben 300 TL alıp 4,61 den 350 lot la tekrar girdim.

PLK-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Hiç bir hisse devamlı düşmez ve devamlı çıkmaz. Zararda isen satmadığın sürece o zarar sanaldır. Sattığın anda zarar gerçekleşir. Burada tek şart dayanabilme ve düştüğünde mal alımı yapıp maliyetini ve lotlarını arttırmakta. Herkesin kendne göre bir stratejisi var.

4. 3.çeyrek bilançosunu gördükten sonra bayağı bir zarar ile çıktım. Bu arada tam 5 bilanço hisseyi taşıdım. Sonrasında kafamı kaldırıp baktığımda kutpo dan daha ucuz hisseler buldum. Ve şükürler olsun zararı çıkarıp kara geçtim. Tekrar kutpo ya döneceğimi sanmıyorum. Kalan arkadaşlar elbette birgün kazanacaklar. Sabır biliyorum zor ama sığ hisselerde şart. Herkese bol kazançlar. Ytd.

5. Yapılacak en doğru hareketi yapmışın dostum.

6. Sattığım tüm lotları geri aldım. Çünkü bugünkü düşüş çok saçma da mantıksız geldi. Hepi topu 1200 lot oldu . 4.77 den satarken elim titriyordu oysa

7. Bu şartlarda kim nasıl yatırım yapsın? Erdemirlerim var, onları da satıyorum , ki irili ufaklı 30 senedir taşırım, borsaya seyirci olarak bakacağım uzun bir süre.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu tahtadan bir daha alim yapmamaya yemin ettim. Sirf denemek icin iki kez kalin aldim.hemen basti ********! Alici yok tek başıma mi tahtacisiyla kapışacağım. Alsın g.tune ....

Sayfa 687/913 İlkİlk ... 187587637677685686687688689697737787 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •