Sayfa 117/913 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217617 ... SonSon
Arama sonucu : 7299 madde; 929 - 936 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1.  Alıntı Originally Posted by khan07 Yazıyı Oku
    Bir süre öncesine kadar bu kağıdı taşıyordum, 3 seneden fazla. TL bazında iyi, dolar bazında orta bir karla çıktım.
    Burada anlatılan pembe tablocuları hep ikaz ettim, KP geçmişinde benzer olay çok, maalesef tek patron döneminde değişiklik yok.
    Söyleminize gelince; bone zaten yıllardır porselencilerin ürün gamında var, Çin'den belki de üretimden daha ucuz maliyetle ithal ediliyordu.
    Öyle büyük yatırım falan da değil, 12-13 milyon dolarlık bir bütçesi vardı. KP zaten satabileceği kadar bone satıyordu, etkisi hangi firmadan satıldığına bağlı.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    yani bu hisseden adam olmaz mı diyorsun iyi niyetli olarak

2. Ne anlatırsanız anlatın, şirket satışlarını ve cirosunu arttırıp kar ettiği sürece hak ettiği fiyata gelir. Bunu tersi olduğu sürece de fiyat aşağıya gelir. 1. çeyrek bilançoda gelen bilanço kötü olduğu için doğal olarak satış yedi. 2. çeyrek bilanço da kötü gelirse yine satış yer. İyi gelirse yukarı döner. Kısaca olay budur. ytd.

3.  Alıntı Originally Posted by venedik Yazıyı Oku
    Ne anlatırsanız anlatın, şirket satışlarını ve cirosunu arttırıp kar ettiği sürece hak ettiği fiyata gelir. Bunu tersi olduğu sürece de fiyat aşağıya gelir. 1. çeyrek bilançoda gelen bilanço kötü olduğu için doğal olarak satış yedi. 2. çeyrek bilanço da kötü gelirse yine satış yer. İyi gelirse yukarı döner. Kısaca olay budur. ytd.
    Bilanço iyi gelecekse de kötü gelecekse de bu durum KAP'a düşmeden fiyatlanmış oluyor maalesef...
    "Beklemesini bilenin her şey ayağına gelir." - Balzac

4.  Alıntı Originally Posted by rlstvnsn Yazıyı Oku
    Bilanço iyi gelecekse de kötü gelecekse de bu durum KAP'a düşmeden fiyatlanmış oluyor maalesef...
    Ben pek öyle düşünmüyorum. Geçen yıl darbe sonrası hisse 4 binli fiyatlardan 2. çeyrek bilançonun iyi gelmesi ile devamlı yukarı gitti. 70 binli endekste en iyi performans gösteren hisselerdendi. 3. çeyrek bilançoda iyi geldi. Hisse 9,5 tl fiyatlara kadar yükseldi. Bilanço öncesinden ziyade gelen bilanço ile hareketler daha iyi oldu. 2016 12 aylık ve 2017 1. çeyrek bilançoları beğenilmediği için de tam tersi satış yemeye başladı. Sizin yorumunuza göre 2.çeyrek bilançosunun kötü gelmesi gerekiyor bu satışları gördükten sonra. Ben pek öyle düşünmüyorum. Hisse şuan savruluyor. Teknik analiz olarak ta bir çok yerde pazarlanıyor. Fakat uçacak kaçacak yukarı tepki verecek denildikçe tahta sahibi gelenin eline veriyor. Bu iş sabır işi. Bilanço bence en sağlam veri. 2. çeyrek bilançoyu görmek lazım diye düşünüyorum..

5.  Alıntı Originally Posted by semih19 Yazıyı Oku
    yani bu hisseden adam olmaz mı diyorsun iyi niyetli olarak
    Onu söylemem, ne hisseler var,ne fiyatlar var.

Sığ hisselerde,özellikle spec kontrolündekilerde, teknik tamamen palavra.yanlış saatin günde iki kere doğru göstermesi bile uygulanamıyor.

Temelde KP çakıldı, 1. Çeyrekte ne oldu da sıfır karla kapattı? Ülke beklenenden ve KP nin büyük karlar getirdiği dönemlerden daha çok büyüdü. İthalle mücadele başladı, bone geçen sene açıldı falan. Ne beklenti var 2. Çeyreğe bilmem.

Patron ne isterse o olur, bakarsın rekor fiyat yapar, bakarsın öncesi gibi senelerce yataya bağlar.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

6. Yabancı takası yüzde 23,35 lerden yüzde 11,40 lara geldi. Yani tası tarağı toplayıp gitmiş bizim yabancılar. Tek başına bırakmışlar bizim elemanı. Bu gidiş temelli mi yoksa dönerli mi bekleyip göreceğiz. Endeks 100 bini devirdi bizi de KUTPO.. :-)

7. https://upload.cc/i4/2suGL.png

Redmi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Yabancı ve Yapı kredi malı çakmış. Garanti, AK, İş yatırım toplamış görünüyor..

Sayfa 117/913 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217617 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •