Sayfa 662/913 İlkİlk ... 162562612652660661662663664672712762 ... SonSon
Arama sonucu : 7299 madde; 5,289 - 5,296 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1. Bu hafta bakalım ne yapacak. Dikkat çekmeye başladı. Teknikler çizilip yukarı hedefler veriliyor. Patron nereye kadar müsade edecek göreceğiz.

2.  Alıntı Originally Posted by Efe kuzey Yazıyı Oku
    Geçen sene 23.5 milyon geldi ama bilanço da 33 milyon gelmişti şimdi 27 milyon bilanço en az 40 milyon gelirse dikkat çeker grafik te yükselme ikili dip te mevcut asıl önemli olan haber akışı yeniden değerleme yüksek temettü karton fabrikası satış hisse alimi veya ortaklık beklemek hisseyi pd dd ne rahat çıkartır yoksa 40 milyon 50 milyon gelse de temettü vermedikten sonra bir şey ifade edmiyor

Hisseyi bu fiyatlara getiren Nafi nin geleceği görmemesi ve tüm geçmiş yıl karını tl tutması dir

Dolar da beklemis olsa özkaynakları 700 milyon u rahat bulurdu
    Ara sıra uğruyorum, garp cephesinde yeni bir şey yok.

Yazıyoruz anlaşılmıyor.

KP’nin geçmiş yıl karları bankada, kasada değil kardeşim. Müşterilerden alacaklarda, stok ve hammaddede. Eğer karı dağıtsa yerine kredi kullanacak, bu faizlerle 60 milyon yazar, tamamen zarar.
    İşi sürdürecekse böyle sürecek.

Bir ambalaj fabrikasıdır tutturmuşsun. Orası atölye. Satsan kimse para vermez, piyasası duman olmuş durumda. Kartonunu yapan ayakta kalıyor, kutu yapan duman.Kendi kutusunu yapmak için bir tezgah tutuyor.

Stoklarda 3-4 yılda bir hurda ayrımı var. Bu seneki 7 m olağanüstü gider herhalde oradan. Yeniden değerleme yapmış olsa 350 m ek yapmış olurdu, vergisi %2. Onu kullanmadıysa yeniden değerleme yakın zamanda yok.

İyi olacak, patlayacak, çatlayacak diye 2.5 dolardan 80 cente indi. Kayıplara Allah kolaylık versin. Malın büyüğünü 2 dolardan çıktılar yani ortalama maliyeti 10 tl olan 1.5- 2.0 milyon hisse sahibi var.

Spek çok ama çok sabırlıdır. Günlerce tahtaya dokunmuyor bile. Son iki operasyonun arası 8 yıldır. Daha dağıtalı 2 sene oldu, millet iyice yorulsun, emekliler pişman olsun girer belki.

Aldık sattık, bir daha aldık zararına sattık. 5 altına insin fullerim demiştim. 4 oldu elim gitmiyor, iyikide gitmiyor.

Ayrıca hisse ucuz falan değil. Nerdeyse % 10 kar dağıtacak Koç’la Erdemir’le aynı gibi.
    30 dışındaki hisselerin hangisine baksan millet bağırıyor. Baskılanıyor, toplanıyor falan filan.
    Değil kardeşim ekonomik göstergelere bakılıyor mu? Yaratılmış ekstralar olmasa bütçe her ay yıllık kadar açık veriyor, bunun etkisini seçim sonrası göreceğiz.

Bu olanlara fakirleşme deniyor. NG istemez miydi 100 m dolar olsun değeri, gelsin biri alsın.
    Geçti o günler, Allah sonumuzu hayretsin.

Yatırım tavsiyesi falan değil. İnşallah yatırım yapacak imkan olsun herkeste.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

3.  Alıntı Originally Posted by khan07 Yazıyı Oku
    Ara sıra uğruyorum, garp cephesinde yeni bir şey yok.

Yazıyoruz anlaşılmıyor.

KP’nin geçmiş yıl karları bankada, kasada değil kardeşim. Müşterilerden alacaklarda, stok ve hammaddede. Eğer karı dağıtsa yerine kredi kullanacak, bu faizlerle 60 milyon yazar, tamamen zarar.
    İşi sürdürecekse böyle sürecek.

Bir ambalaj fabrikasıdır tutturmuşsun. Orası atölye. Satsan kimse para vermez, piyasası duman olmuş durumda. Kartonunu yapan ayakta kalıyor, kutu yapan duman.Kendi kutusunu yapmak için bir tezgah tutuyor.

Stoklarda 3-4 yılda bir hurda ayrımı var. Bu seneki 7 m olağanüstü gider herhalde oradan. Yeniden değerleme yapmış olsa 350 m ek yapmış olurdu, vergisi %2. Onu kullanmadıysa yeniden değerleme yakın zamanda yok.

İyi olacak, patlayacak, çatlayacak diye 2.5 dolardan 80 cente indi. Kayıplara Allah kolaylık versin. Malın büyüğünü 2 dolardan çıktılar yani ortalama maliyeti 10 tl olan 1.5- 2.0 milyon hisse sahibi var.

Spek çok ama çok sabırlıdır. Günlerce tahtaya dokunmuyor bile. Son iki operasyonun arası 8 yıldır. Daha dağıtalı 2 sene oldu, millet iyice yorulsun, emekliler pişman olsun girer belki.

Aldık sattık, bir daha aldık zararına sattık. 5 altına insin fullerim demiştim. 4 oldu elim gitmiyor, iyikide gitmiyor.

Ayrıca hisse ucuz falan değil. Nerdeyse % 10 kar dağıtacak Koç’la Erdemir’le aynı gibi.
    30 dışındaki hisselerin hangisine baksan millet bağırıyor. Baskılanıyor, toplanıyor falan filan.
    Değil kardeşim ekonomik göstergelere bakılıyor mu? Yaratılmış ekstralar olmasa bütçe her ay yıllık kadar açık veriyor, bunun etkisini seçim sonrası göreceğiz.

Bu olanlara fakirleşme deniyor. NG istemez miydi 100 m dolar olsun değeri, gelsin biri alsın.
    Geçti o günler, Allah sonumuzu hayretsin.

Yatırım tavsiyesi falan değil. İnşallah yatırım yapacak imkan olsun herkeste.

Banka da tl dursa ne değişir biz dolar dan sirketin özkaynakları çok güçlenirdi yazdım
    Nafi nin kendi açıklaması var biz porselen alanında odaklanıp büyüyeceğini açıkladı
    Kütahya seremik fabrikasını neden sattıysa karton fabrikasını da satacaktir
    Sen burdan ne anlıyorsun karton fabrikası na atölye demişsin üretim satış rakamlarına bakıp değer bicmek bir şey ifade etmez kapasiteyi diğer karton fabrikasiyla karsilastir
    Benim beklentim bunlar kar açıklayacak temettü vermeyecek neymiş kredi çekip faiz odermis
    Karton fabrikası kapalı duracak ee satmaz mis neden satmayacak bir açıklama yapsaydin

4. biri gelip ihlgm'deki gibi toplamasın %15 hisseyi,farkedince geç olmasın.

5. Yani bizde üc kisi el ele tutuşup galip i çağırmayı düşünüyorduk tahtaya nafinin geleceği yok😄😄😄😄

6. Hadi bakalım gençler...
    Yeni hafta,yeni heyecan...
    Bir destek atalım...
    Anketimize bakmadan ve oy kullanmadan geçmeyin derim...

http://www.hisse.net/topluluk/showth...84#post3196284

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

7.  Alıntı Originally Posted by Efe kuzey Yazıyı Oku
    Banka da tl dursa ne değişir biz dolar dan sirketin özkaynakları çok güçlenirdi yazdım
    Nafi nin kendi açıklaması var biz porselen alanında odaklanıp büyüyeceğini açıkladı
    Kütahya seremik fabrikasını neden sattıysa karton fabrikasını da satacaktir
    Sen burdan ne anlıyorsun karton fabrikası na atölye demişsin üretim satış rakamlarına bakıp değer bicmek bir şey ifade etmez kapasiteyi diğer karton fabrikasiyla karsilastir
    Benim beklentim bunlar kar açıklayacak temettü vermeyecek neymiş kredi çekip faiz odermis
    Karton fabrikası kapalı duracak ee satmaz mis neden satmayacak bir açıklama yapsaydin
    Karton değil, kutu fabrikası. Kapalı değil, kendi gereksinimi için üretim yapıyor. Yaptığı iş para kazanamadığı için dışarı satamıyor. Yani makinaları satacak değil, satılık değil.

Dağıtılmayan karlar dolar dursaymış diyorsun. Durmuyor. Ya müşterilere kredi oluyor (vade 4 ayı geçiyor) ya hammadde stoklarını finanse ediyor. Bu arada KP’nin ham madde kaynaklarının büyük ölçüde ithal olduğunu, döviz kullanıldığını biliyorsun herhalde.

Kar dağıtsa diyorsun. Geçmiş dönem karlarını dağıtmadığı için şirket bu kadar güçlü.Bu sene 4 milyon karı yıl sonunda verdi. Neden ? Nakit akış tablosunu bozmayıp kredi kullanmamak için. Bu kadar öz kaynak varken gene de kredi ihtiyacı duydu ayrı mesele.

Bilirsen beklentilerin de ona göre yönlenir.

8.  Alıntı Originally Posted by khan07 Yazıyı Oku
    Karton değil, kutu fabrikası. Kapalı değil, kendi gereksinimi için üretim yapıyor. Yaptığı iş para kazanamadığı için dışarı satamıyor. Yani makinaları satacak değil, satılık değil.

Dağıtılmayan karlar dolar dursaymış diyorsun. Durmuyor. Ya müşterilere kredi oluyor (vade 4 ayı geçiyor) ya hammadde stoklarını finanse ediyor. Bu arada KP’nin ham madde kaynaklarının büyük ölçüde ithal olduğunu, döviz kullanıldığını biliyorsun herhalde.

Kar dağıtsa diyorsun. Geçmiş dönem karlarını dağıtmadığı için şirket bu kadar güçlü.Bu sene 4 milyon karı yıl sonunda verdi. Neden ? Nakit akış tablosunu bozmayıp kredi kullanmamak için. Bu kadar öz kaynak varken gene de kredi ihtiyacı duydu ayrı mesele.

Bilirsen beklentilerin de ona göre yönlenir.

Kutu derken bira kutusu demiş gibi olmuş ithal mal alacaksın tl de durmak ambalaj fabrikası kuracaksın mal satamayacaksin kasada para var kredi cekeceksin temettü vermeyecek sin öz sermaye eriyecek hiç bir şey yapmayaskin
    Acikcasi yönetim becereksiz elini attığıni kurutmus bizde burda hisse yukselir diye bekliyoruz porselen fabrikası da Faliyet karı yazmama ya başladı yakında onu da kapatır lar yada kendi içinde alıp satarlar gurallar a verirler porselenleri

Sayfa 662/913 İlkİlk ... 162562612652660661662663664672712762 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •