Sayfa 156/183 İlkİlk ... 56106146154155156157158166 ... SonSon
Arama sonucu : 1461 madde; 1,241 - 1,248 arası.

Konu: KRTEK - Karsu Tekstil

1. eskiden tüm sermayemi tek hisseye yüklerdim ama son bir kaç yıldır sermaye biraz artınca artık speklerin gözüne batmamak için sermayemi bir kaç hisseye bölüştürmeyi uygun görüyorum...şu anda en çok değer verdiğim hisseler gesandan sonra karsu tekstildir...sattığım konka da sektörü çok iyi...çok güzel de ikinci çeyrek bilançosu da gelecek...büyük ihtimalle ileride daha da çıkacaktır...ama ben onda artık kar stopu yaptım...bu kadar bana yeter ,onda artık benden alanlar da kazansın...

gesan hissemi ise amacım önümüzdeki yılın mart aylarına kadar tutmaktır...artık ne kadar bunda başarılı olurum bilemem...

karsu tekstil bana göre çok ucuz....umarım ayağım uğurlu gelir de bu hisse güzel çıkış yapar...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. karsu tekstilin kısa vadeli ve uzun vadeli borçlarının fazla olması ilk etapta gözleri korkutuyor..ama sattığı ürünün dolar ile olması ve yine doğrudan dolar bazlı ihracat yapabiliyor olması bu şirketin her türlü kar çıkarma yeteneğinin olduğunu gösteriyor...aldığı borçları iyi kullanıp kara dönüştürme yeteneği var...

maliyetlerinden pamuk dolara endeksli ama işçilik ülkemizde gerçekten de çok ucuz....enerji maliyetleri ise ülkemizde avrupa ülkelerine nazaran ucuz olduğunu haberlerden duymuşumdur...buda şirketimizin rekabet gücünün fazla olduğunu bize işaret ediyor...zaten ihracatının da artmış olması bize bunu ispatlıyor...

dediğim gibi beğendiğim ve ciddi potansiyel gördüğüm bir hisse...önümüzdeki süreçte birbirini teyit eden bilançolar geldikçe temel ederine gideceğine inanıyorum...

dediğim gibi aslında tekstil sektöründen bir çok şirketin durumu son yıllarda çok iyi oldular..ama nedense ben karsu tekstili tercih ettim...hepimize hayırlı olsun dostlar...

ilk girmemin şerefine biraz fazla yorum yaptım...içimi döktüm...ama merak etmeyin her gün böyle çok yorum yapmayacağım...bu konuda rahatsız olan arkadaşların içi rahat olsun...

tekrardan hepimize başarılar diliyorum..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Hosgeldiniz sayın keko. Bende 1.ceyrek bilancodan beri buradayim.
    Portföyde ceşitlilik iyidir bende son 3-4 yildir bu şekilde gidiyorum, hatta bazen çok fazla senet oluyor ama kafam rahat.

Bunun yaninda hatek te var Portföyde. Onunda ihracat orani %90 a yakin ve ilk çeyrek iyi geldi.Her iki şirketinde 2.ceyreklerinden umutluyum.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. PMI verilerine bakılırsa sektör mayista nisandan daha iyi bir ay geçirmiş. Nisanda marttan daha iyi geçmiş.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    PMI verilerine bakılırsa sektör mayista nisandan daha iyi bir ay geçirmiş. Nisanda marttan daha iyi geçmiş.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Çok güzel ve daha önce bu yönde bilgi paylaşan arkadaşları teyit edici bir bilgi...ben karsu tekstilden bu yıl içinde 250 milyon net kar ve 1,250 milyon da ciro bekliyorum..bu tahminlerim eğer gelen veriler ile teyit olmaya başlarsa yıl sonuna doğru 30-40 tl aralıklarında olabileceğimizi tahmin ediyorum..

şimdilik bu öngörülerim burada kalsın..zamanı gelince ne kadar gerçekleşti ne kadarı gerçekleşmedi bakarız..doğru ve yanlışlarımızı irdeleriz...

6. Sayın keko Gedza'ya takılı kalmaktan biraz geç kalmışsın ama hayırlısı olsun.

7. 2021 yılı başlarında gedzaya yeni geldiğimde gedza için 2021 yılı için 40-50 milyon net kar tahmininde bulunmuştum...2020 yılı için gelen kar 17 milyon iken 3 kat kar beklemek biraz da çılgınca bir şeydi...ama yıl sonunda gelen kar tahminlerimi de biraz aşarak 55 milyon gelmişti...

yine o sıralarda gedza için 2022 yılı için de 80-100 milyon kar beklemiştim...iki yıl sonraya bir kar tahmini yapmak yine çılgınlık idi..hele hele bunu ciddi ciddi söylemek de çılgınca idi... 2022 yılı ilk çeyrekte gelen kar 22,5 milyon oldu...enflasyonun da etkisi ile yıl sonunda 100 milyon civarlarında bir kar gelmesi neredeyse kesinleşti..

bazen uzun menzilli tahminler yapıyorum şükür şu ana kadar bilanço tahminlerimde pek yanılmadım...bakalım karsu tekstildeki bu tahminlerim de tutacak mı ?? ölmez yaşarsak ?? hep birlikte görürüz..

tekrardan tüm ortaklara başarılar diliyorum..

8.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Sayın keko Gedza'ya takılı kalmaktan biraz geç kalmışsın ama hayırlısı olsun.
    çok doğru söylüyorsun dostum...gedzada bilanço tahminlerimiz siz de şahit olduğunuz gibi isabetli idi..ama orada bazı çakallar hisse üzerinde algılar ve baskılar yaparak kasti baskılar oluşturdular...beklediğim fiyatlar görülmedi..ama bundan sonra gürülmeyecek anlamına gelmiyor...onda çok inat ettim..halbuki ta başlardan beri sermayenin tümünü ona bağlamamam gerekiyordu...

Sayfa 156/183 İlkİlk ... 56106146154155156157158166 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •