Sayfa 157/183 İlkİlk ... 57107147155156157158159167 ... SonSon
Arama sonucu : 1461 madde; 1,249 - 1,256 arası.

Konu: KRTEK - Karsu Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    çok doğru söylüyorsun dostum...gedzada bilanço tahminlerimiz siz de şahit olduğunuz gibi isabetli idi..ama orada bazı çakallar hisse üzerinde algılar ve baskılar yaparak kasti baskılar oluşturdular...beklediğim fiyatlar görülmedi..ama bundan sonra gürülmeyecek anlamına gelmiyor...onda çok inat ettim..halbuki ta başlardan beri sermayenin tümünü ona bağlamamam gerekiyordu...
    Gedza Bist'te yatırım yapılacak en doğru kağıtlardan biri ancak fiyatı göz ardı edemeyiz. 20 lira olmuş Gedza yerine 12 liraya Yünsa, 8 liraya Krtek benim yaptığım tercihti. Döngüsellik çok önemli.

2.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Gedza Bist'te yatırım yapılacak en doğru kağıtlardan biri ancak fiyatı göz ardı edemeyiz. 20 lira olmuş Gedza yerine 12 liraya Yünsa, 8 liraya Krtek benim yaptığım tercihti. Döngüsellik çok önemli.
    seni tebrik ediyorum dostum...demek ki piyasa ile inatlaşmamak gerekiyormuş...biz de o sıralarda inatlaşıp kafamızı kuma gömmüştük..çevremizdeki diğer hisselere bakmayı ihmal ettik...bunun da cezasını 1-1,5 yılımızı heba ederek ödedik...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Kayseri Nisan ayı tekstil ve hammaddeleri ihracatı geçen yıla göre %10 artmış. Bu şartlarda Karsu'nun ikinci çeyrek bilançosunun da şahane geleceğini kestirmek zor değil.

4.  Alıntı Originally Posted by buffet33 Yazıyı Oku
    Kayseri Nisan ayı tekstil ve hammaddeleri ihracatı geçen yıla göre %10 artmış. Bu şartlarda Karsu'nun ikinci çeyrek bilançosunun da şahane geleceğini kestirmek zor değil.
    Aynen öyle dostum...bilançoyu ben de merakla bekliyorum...internetten biraz araştırma yaptım 2018 yılında bir alman firması ile özelikli bir kumaş üretmek için anlaşmış....bunun için büyük miktarlarda makina yatırımı yapmış...bu yatırımların meyvelerini ilk defa 2021 yılı son çeyrek ve 2022 yılı ilk çeyrekte yüksek ciro ve kar olarak almaya başlamış...son iki yılda bu yatırımların biraz cemeresini çekmiş...yani şirket yeni yeni kabuk değiştirken hisseye damlamış oluyoruz..tamam fiyat olarak son aylara göre çok da ucuz almadık ki yarımada gibi dostların maliyeti 8 tl lerde...ama gelecekteki fiyat için bence hala çok ucuz..

ciro beklediğim gibi 1,250 milyara ulaşırsa vede 250 milyon net kar oluşursa ?? bu hisseyi tutmak çok zorlaşır...böyle bir firmanın finansal gideri de azalır buda net kar marjının artmasını sağlar...kısacası bir dev ortaya çıkar...

bakıp göreceğiz..bilançolar güzel ipuçları verecektir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. sürekli karşılaştırılan yünsa kardeşimiz tavan olmuş... karşılaştırılıyorsa demek ki birbirlerine denk sayılırlar veya çok benzerler (ben onu hiç incelemedim ) bakalım karsu tekstil de bir atraksiyon yapabilecek mi ??gerçi yapsa da yapmazsa da sıkıntı olmaz...ama olursa göze hoş gelir...

6.  Alıntı Originally Posted by buffet33 Yazıyı Oku
    Kayseri Nisan ayı tekstil ve hammaddeleri ihracatı geçen yıla göre %10 artmış. Bu şartlarda Karsu'nun ikinci çeyrek bilançosunun da şahane geleceğini kestirmek zor değil.
    Geçen yila gore artış var dogrudur ama nisan ayina gore Kayseri degil tum ihracat rakamlarinda düşüş var. Kayseri özelinde ise tekstil ve hammaddeleri sektörü ihracatı nisan da 28.9 mln dan mayis ta 19.3 mln usd ye düşmüş. %33 lük bir düşüş var.

Ramazan bayrami tatili vardi Mayista, umarim onun etkisidir. Haziran rakamlari önemli hale geldi simdi. Haziran da da düşüş devam ederse ulkemiz ve tüm sektörler için alarm zilleri çalmaya başlıyor diyebiliriz.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. balıkadam dostum bir önceki sayfada pmı verilerini paylaşmış idin ..orda tekstil sektöründe artış görünüyor şimdi de azalış var diyorsun..acaba ben mi yanlış anlıyorum..bunu bize açıklayabilir misin ??

Selamlar herkese,

Sonunda forum hareketlenmiş, sevindirici

Bugün açıklanan Mayıs 2022 verileri ile birlikte TIM Kayseri Tekstil ve Hammaddeleri sektör performansı bilgileri aşağıdaki gibidir;

(*1000usd)
    31.01.2022 25.381,93
    28.02.2022 24.689,12
    31.03.2022 28.729,73 (1q22 toplamı = 78.800,78)
    30.04.2022 28.927,38
    31.05.2022 19.303,44
    30.06.2022 (2q22 toplamı = 48.230,82 (haziran hariç))

Mayıs ayında düşüş görünüyor, Ramazan bayramı dolayısı iledir diye tahmin etmekteyim.

Çeyreksel ihracat ilk iki ay için toplamları mukayese edildiğinde ise;
    2022 Ocak+Şubat = 50.071,05
    2022 Nisan+Mayıs = 48.230,82 şeklinde oluşmakta.

Yatırımcı ilişkilerinden ay içerisinde aldığım bilgi satışların ilk çeyrektekine paralel devam ettiği yönünde idi, Haziran 22 ne gösterecek bakalım.

Naçizane ben umutluyum

Sayfa 157/183 İlkİlk ... 57107147155156157158159167 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •