Sayfa 158/183 İlkİlk ... 58108148156157158159160168 ... SonSon
Arama sonucu : 1461 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: KRTEK - Karsu Tekstil

1. PLANER dostum teşekürler....takip etmekte fayda var...yalnız dolar kuru da yükselen trentte artıyor...buda ilk çeyrekten daha iyi bir ciroya neden olabilir..takibe devam...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. Dostum hoşgeldin. Ben 12 tl den beri buradayım.

250 milyon yıllık karda hisse fiyatı 2500 M/35,1 M=71,23 TL olmalı.

Patron, bu sene yüzde 15 kapasite artisina gidileceğini açıklamisti.

Karlar geldikçe finansal gider azalacak ve karlılık daha da artacak. Yünsadan daha potansiyelliyiz. Piyasa degerimiz ondan daha düşük (daha ucuzuz yani ) ama ciromuz ondan daha yüksek ve brüt karımız ona yakın.

Not: Yünsa piyasa değeri Karsu' nun 1,5 katı.

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Çok güzel ve daha önce bu yönde bilgi paylaşan arkadaşları teyit edici bir bilgi...ben karsu tekstilden bu yıl içinde 250 milyon net kar ve 1,250 milyon da ciro bekliyorum..bu tahminlerim eğer gelen veriler ile teyit olmaya başlarsa yıl sonuna doğru 30-40 tl aralıklarında olabileceğimizi tahmin ediyorum..

şimdilik bu öngörülerim burada kalsın..zamanı gelince ne kadar gerçekleşti ne kadarı gerçekleşmedi bakarız..doğru ve yanlışlarımızı irdeleriz...
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    balıkadam dostum bir önceki sayfada pmı verilerini paylaşmış idin ..orda tekstil sektöründe artış görünüyor şimdi de azalış var diyorsun..acaba ben mi yanlış anlıyorum..bunu bize açıklayabilir misin ??
    Aynen sayin keko. Dünkü pmi verilerinden sonra bugun ihracatta düşüş olmasi beni şaşırttı. Aklima 2 neden geliyor.

1-Ramazan bayrami tatili
    2- Daha çok ic pazara veya stoga çalışılmış olma ihtimali.

Bu soruların cevabını haziran ayında alırız.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Tabi bir de şöyle bir şey var. Bunu ben yatırımcı ilişkilerine de sormuştum ayrıca. Mevcutta şirketin dolaşımdaki pay adedi 14.766.113 adet. Görece düşük pay adedi bulunuyor. İşlem hacimleri de düşük.

Şirketin temel analiz anlamında gelecek projeksiyonları olumlu görünüyor (şu ana kadar alınan veriler, yayınlanan veriler o yönde).

Tüm bunlara birlikte bakıldığında temel analiz mantığıyla yatırım yapan hissedarların ellerinde tuttukları pay adetleri artması sebebiyle dolaşımdaki pay (fiili) adedi de görece daha da azalacak diye okunuyor. Bu da hissede sert hareketlere neden olabilecek bir durum. Olumlu taraf ise rüzgar arkasından esmeye devam ederse Sayın Kazankazan'ın yaptığı değerlemeye yakın noktalara ulaşmak mümkün gibi. Benim de yaptığım hesaplamada yıl sonu için 222 M civarı bir net kar ve hisseye artacak ilgi nedeniyle dolaşımdaki payın (fiili) azalacağı varsayımı ile 55-60TL arası bir hisse tahminim bulunmaktadır. (karlılıkta bozulma olmaz ise tabiki, onu da her çeyrek takip altında tutacağız )

Yukarıdaki bahsettiklerim benim şahsi görüşlerimdir, asla yatırım tavsiyesi olarak düşünülmemelidir.

5. kazan kazan dostum seni de gördüğüme sevindim...geçmişte en son blcyt da birlikteydik...ben neredeyse kar almadan çıkmıştım..ama sen ve birkaç dostumuz ise yanlış hatırlamıyorsam 3-5 kat almıştınız..kısmet olmayınca ne kadar bilirsen bil yine boş...hatırlarsan blcyt da aylarca böyle yorumlar yapmıştım...1,55 maliyetim vardı...temeli çok çok iyiydi..iki ay sabır ettikten sonra bildiklerimden şüphe etmeye başlamış ve sabrım bitmişti... ben sattıktan bir iki ay sonra da 7-8 tl lere çıkmış idi..

bu arada artık hisselerin fk sını 5 veya 7 olarak almakta fayda var...çünkü böylesi daha gerçekçi oluyor..bir de bist 30 hisselerinde fk sı hala 2-3 olan hisseler var...agresif büyüyen şirketler için fk yı 5 veya 7 almak yeterlidir bence..zaten son hesapladığım olması gereken fiyatları 28-35 tl bulurken fk yı ben 5 olarak ele almıştım...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Aynen sayin keko. Dünkü pmi verilerinden sonra bugun ihracatta düşüş olmasi beni şaşırttı. Aklima 2 neden geliyor.

1-Ramazan bayrami tatili

bir aylık düşüşten sıkıntı olmaz..önemli olan genelidir...genelde de şirket çok iyi durumda..devamı gelecektir..

7.  Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Dostum hoşgeldin. Ben 12 tl den beri buradayım.

250 milyon yıllık karda hisse fiyatı 2500 M/35,1 M=71,23 TL olmalı.

Patron, bu sene yüzde 15 kapasite artisina gidileceğini açıklamisti.

Karlar geldikçe finansal gider azalacak ve karlılık daha da artacak. Yünsadan daha potansiyelliyiz. Piyasa degerimiz ondan daha düşük (daha ucuzuz yani ) ama ciromuz ondan daha yüksek ve brüt karımız ona yakın.

Not: Yünsa piyasa değeri Karsu' nun 1,5 katı.
    Ben yaklaşık 1 ay önce Yünsa'dan çıkıp Krtek payımı artırdım ama Yünsa ile kıyaslama yaparken bazı noktalara dikkat çekmek lazım.

Yünsa'nın net borcu düşük piyasa değeri hesabında bunu dikkate almak lazım. FD/FAVÖK oranına bakmak lazım yani. İkincisi Yunsa pandemiden sonra hızla yukarı ivmelenen bir şirket. Önümüzdeki dönemde ciro olarak Krtek'i geçme ihtimali yüksek. Pandemi öncesi ciroları Krtek'ten yüksek zaten.

Tüm bunlara rağmen şu andaki fiyatlamada Krtek daha cazip bende zaten o yüzden pozisyonumu değiştirdim.

8.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku

1-Ramazan bayrami tatili

Pmi verisinin tam olarak degilse de ne anlama geldiğini öğrendim.

İngilizce (purchasing managers indeks) Türkçe karşılığı (satin alma mudurleri endeksi)
    Bir nev-i yöneticilerin geleceğe yönelik beklentilerini ölçen bir endeks. 50 uzeri gelecek verilerin daha iyi olacağını gösteriyor.

Yani son aciklanan tekstil sektörü pmi verileri gelecek aylarda işlerin daha iyi olacaginin beklendigini gosteriyor diyebiliriz. https://m.doviz.com/makale/pmi-nedir...saltmad%C4%B1r

Sayfa 158/183 İlkİlk ... 58108148156157158159160168 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •