Sayfa 31/183 İlkİlk ... 2129303132334181131 ... SonSon
Arama sonucu : 1461 madde; 241 - 248 arası.

Konu: KRTEK - Karsu Tekstil

1. gedik in bu maliyetle bukadar mali kime nasil satacak cok merak icindeyim.noluyo anlayan beri gelsin
    yazdıklarım yorumlarım foruma gönderdiğim grafikler eğitim amaçlıdır yatırım tavsiyesi değildir.şahsi görüşlerimdir..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    georgia-china-istanbul
    Gönderi
    448
    07/09/2016 tarihli forum yazım...

TARİHÇE

1973
    Şirketleşme
    Karsu Tekstil San. ve Tic. A.Ş. Arif Molu'nun önderliğinde kendi vizyonunu paylaşan Kayseri'nin çeşitli kesimlerinin önde gelen esnaf, çiftçi ve işadamları ile 14 Mart 1973'te 500,000 TL sermaye ile kurulmuştur. Kuruluşundan hemen sonra, 22 Mart 1973 'te, sermayesi 30,000,000 TL'ye yükselmiş ve halka sunulmuştur. Çok kısa bir süre içersinde, halka sunulan hisseler Kayseri köylerinde yaşayanların yanısıra özellikle Almanya'da tekstil endüstrisinde çalışan Kayseri'li işçiler tarafından alınmıştır.

Şirketin kuruluşundan beri Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan Sait Molu, şirket büyüdükçe yönetim sorumluluklarını, kardeşleri ve profesyonel yöneticileri ile paylaşmıştır. Karsu Tekstil San. ve Tic. A.Ş. kuruluşundan bu yana 9 defa sermaye artırımı yapmıştır. Şu anda şirketin ödenmiş sermayesi 35.100.498,43 YTL, kayıtlı sermaye tavanı ise 52.675.000 YTL'ye ulaşmıştır.

Karsu hisse senetleri, 1994'ten beri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda (İMKB) işlem görmektedir.

1976
    26.784 iğ kapasitesi ile işletmeye geçiş
    Arif Molu'nun girişimleri ve yoğun çabaları ile sağlam temeller üzerine kurulan KARSU TEKSTİL, onun ölümünden sonra da aynı vizyonu yürüten yöneticileri ile kurum olarak gelişimini tamamlamış ve 15 Haziran 1976 tarihinde 26.784 iğ kapasite ile Türkiye'nin en modern iplik fabrikası olarak üretime başlamıştır.

1986
    44.000 iğ kapasitesine ulaşıldı
    Gelişim ve verimliliğini sürekli artıran KARSU TEKSTİL bu gelişmesini kapasite arttırımı ile daha da büyütmüş ve 17.200 iğ kapasiteli ek tesisleriyle 44.000 iğ kapasitesine ulaşmıştır.

1987
    Arif Molu Meslek Lisesi
    Endüstriyel gelişme ve ilerleme, sosyal sorumluluğu da beraberinde getirerek öncelikle bir teknik eğitim kurumu oluşturma çabalarına yönelinmiştir. Karsu Tekstil Sanayii'nin kurucusu Arif Molu anısına, Karsu Tekstil Sanayii yönetimini sürdüren oğullarının öncülüğü ile Karsu tarafından inşaa ettirilen okul, 1989 yılında eğitime açılmıştır. Bölgedeki sanayii kuruluşlarının nitelikli eleman gereksinimini karşılamak ve daha yüksek teknik öğretime öğrenci yetiştirmek amaçlı eğitim veren ARİF MOLU Anadolu Teknik ve Endsütri Meslek Lisesi'nde bölge gereksinimleri gözönünde tutularak makine, tesviye, dokuma, iplik, boya-apre, tekstil ve kimya alanlarında öğrenim vermektedir.

1990
    1990 Mürüvvet Molu Camii
    Karsu Tekstik İplik fabrikası karşısında, Süksün kasabası girişinde Karsu Tekstil tarafından geleneksel mimarimize uygun olarak bir cami inşa edilmiştir. Karsu Tekstil Sanayii'nin kurucusu Arif Molu'nun eşi Mürüvvet Molu adına oğullarının girişimi ile yaptırılan cami Karsu çalışanlarına, Süksün ve civar beldeler halkına hizmet vermektedir.

1993
    60.400 iğe ulaşıldı.
    Sürekli gelişen kalitesiyle yurtiçinde aranan bir iplik olan Karsu tekstil mamulleri, üstün kalitesiyle yurtdışında da yoğun ilgi görmüş ve buna firmanın güçlü finans yapısı da eklenince, tekrar kapasite artırımına gerek duyulmuştur. 1993 yılında yeni yapılan tesislerle 60.400 iğ kapasiteye ulaşılmıştır.

1994
    Borsaya Giriş
    Karsu Tekstil, hisselerinin %32'sini halka açarak İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda kote edilmiştir. Aynı yıl finans gücünü ispat eden Karsu Tekstil, en büyük 500 Türk şirketi sıralamasında ilk 250 şirket arasında yerini almıştır.

1995
    Avusturya’lı Lenzing Firması İle Anlaşma
    Yenileşme ve değişim yaklaşımı KARSU' da her zaman önde gelen bir prensiptir. Bu yönde hareketli makina parkı, Avrupa ve Japon sistemleri ile geliştirilmiş ve bu yeni teknoloji ile modal, mikromodal, lyocell, viskon, akrilik, polyester, yün, keten iplikler ve bunların karışımları üretilmeye başlanmıştır. Karsu Tekstil, Avusturya’lı Lenzing firması lisansı ile Türkiye'deki tek Modal iplik üreticisi olmuş, %100 modal ve modal karışımlı iplik üretiminde dünya lideri olmayı başarmıştır.

1996
    Dr.Sait Molu Acil Servisi
    Türkiye'nin sayılı Tıp Fakültelerinden, Erciyes Üniversitesi Gevhar Nesibe Tıp Fakültesi bünyesinde, Fakülte hastanesinin büyüklüğüne ve Orta Anadolu'nun ihtiyacını karşılar nitelikte bir acil servis ünitesi Karsu Tekstil tarafından yönetim kurulu başkanımız Dr. Sait Molu adına yaptırılmış ve bölge halkının hizmetine sunulmuştur.

1997
    110.000 iğe ulaşıldı.
    Karsu Tekstil İpliklerinin kalite sürekliliği ile yurtiçi ve yurtdışında sürekli talep görmesi ve özellikle Türkiye'de tek üreticisi olduğu Lenzing-Modal'ın kazandırdığı artı değerler sonucu tekrar kapasite artırımına gidilmiştir.
    En modern teknoloji ile donatılmış olan yeni ek tesisler başlıbaşına bir fabrika büyüklüğünde ve niteliğindedir.
    Open end iplik de üreten bu yeni fabrikasıyla birlikte Karsu Tekstil Sanayii 60.000 metre karelik kapalı alanı, 110.000 iğ kapasite ile Türkiye'nin en büyük ilk on iplik fabrikası arasında yerini almıştır.

1998
    Mürüvvet Molu Acil Servisi
    Sanayiide kazandığı haklı başarısının yanısıra sosyal hizmet sorumluluğunu da sürdüren KARSU TEKSTİL Kayseri Sosyal Sigortalar Kurumu Hastanesinin önemli bir eksiğinin giderilmesine yardımcı olmuş ve yönetim kurulu üyelerinin anneleri, Karsu Tekstil kurucusu Arif Molu'nun eşi Mürüvvet Molu adına SSK Hastanesi bünyesinde modern bir acil servis yapımını ve techizatını da üstlenmiştir.

1999
    Örme Kumaş
    Örme kumaş ve hazır giyim üretimi yönünde entegrasyona gidiş kararı alan ve bu doğrultuda KARSU KONFEKSİYON SANAYİ VE PAZARLAMA A.Ş.'yi kuran KARSU GRUBU, seçkin müşteri portföyüne hizmet ederek üretim ve yatırımlarına devam etmektedir.

Karsu Molu Spor
    Sosyal faaliyetlerin gençliğin ruh ve beden gelişimi ile ilgili olduğuna inanan Karsu Tekstil, 1999 yılında KARSU MOLU SPOR KULÜBÜ'nü kurmuştur. Özellikle bayan voleybol ve okçuluk alanında büyük başarılara imza atan KARSU MOLU SPOR gün geçtikçe başarı çizgisini yükseltmektedir.

2000
    115.000 iğe ulaşıldı.
    Elite (compact) iplik makineleri devreye alınmıştır. Kapasite 115.000 iğ eşdeğerine ulaşmıştır.

2001
    Dünya Standardı
    Nisan 2001 tarihinde Kalite güvence Sistemimiz BVQI firması tarafından akredite edilerek belgelenmiştir.

ALATEKS A.Ş. ile Ortaklık Gerçekleşti.
    Filofibra SA (İsviçre) ve Saffimit SA (İsviçre) firmalarıyla ortak girişim şirketi LKF Tekstil Boya Sanayii A.Ş. kurulmuştur. LKF A.Ş. Alateks Tekstil Boya Sanayii A.Ş. 'nin çoğunluk hisselerini satın almıştır. Karsu Konfeksiyon A.Ş., ana şirket Karsu Tekstil A.Ş. ile birleşmiştir.

2003
    Vortex Teknolojisi
    Vortex (Hava Jeti) ile iplik eğirme teknolojisi denenmeye başlanmıştır. Aynı yıl daha sonra iplikte “aranılan bir marka” olacak olan KarVis markası tescil edildi.

2004
    AdvanSA ile anlaşma
    AdvanSA ile yapılan anlaşma sonucunda Coolmax ve Thermolite kumaşlar için iplik üretimine başlandı. Karsu, Türkiye’de bu markalar için kesikli liflerden üretim yapan yetkili tek iplik üreticisi oldu.

2007
    Thermocool iplik üretimi
    AdvanSA ile yapılan anlaşma sonucunda Thermocool kumaşlar için iplik üretimine başlandı. Karsu bu ipliğin üretilmesinde de Türkiye’de tek üretici olmuştur.

2008
    Promodal iplik üretimine başlandı.
    Karsu, Strateji ortağı Lenzing AG firması tarafından üretilen Promodal elyafından iplik üretiminde Türkiye’de tek Dünyada sayılı üreticiden birisi olmuştur.

Entegre Sistem Belgeleri Alındı.
    ISO 9001, ISO14001 ve ISO18001’i içeren entegre denetim başarıyla tamamlanarak BVQI tarafından belgelendirmesi yapıldı.

En Yüksek Kalitede İplik Üreticisi Sertifikası
    Lenzing AG, Kendi ürettiği liflerden yapılan iplikleri düzenli olarak test ederek Karsu’nun iplikteki kalitesini belgeledi. Karsu’ya en yüksek kalitede iplik üreticisi sertifikası verildi.

Teknik Tekstil Ürünleri Üretimi
    Güç tutuşur özellikli metaaramid, paraaramid, Karbon, Lenzing FR gibi liflerden iplik ve örme kumaş üretimine başlandı. Bu alanda spesifik ürünler geliştirildi.

2009
    Airjet Teknolojisinde makine parkı 14 makineye ulaştı.

Techtexil 09’da Teknik Ürünlerin Tanıtımı
    Teknik ürünlerimizin ilk olarak tanıtıldığı Techtexil 09 Frankfurt fuarında yeni ürünlerimize yoğun ilgi gösterildi.

2014 yılı verilerine göre
    !!! İSO İkinci 500 listesinde
    !!! Kayseri'nin 12'nci büyük şirketi olduklarını belirten Bilgehan Ülger, iplik ve özel kumaş üretimleri ile 1973 yılından bu yana faaliyet gösterdiklerini söyledi. Karsu Tekstil'in yaklaşık
    !!! 120 milyon TL'lik cirosu ve
    !!! 17 milyon dolarlık ihracatıyla sektördeki bilinirliğini artırdığına dikkat çeken Ülger, "Tekstil sektöründeki yeni nesil makineleri yakından takip eden Karsu Tekstil, modernizasyona önem veriyor. Firmamız, ürün çeşitliliği anlamında sektörde önde gelen firmalar arasında yer alıyor. Modal, tencel, viskon, bambu gibi rejenere selülozik liflerin yanı sıra pamuk, keten, yün, ipek, kaşmir gibi doğal liflerden ve farklı teknolojiler kullanılarak üretilen teknik ve fonksiyonel birçok liften iplik üretimi yapıyoruz" açıklamasını yaptı. İpliklerini altı farklı üretim tekniğiyle üreterek, müşterilerin beğenisine sunduklarına işaret eden Ülger, son olarak vücut sıcaklığını hissederek, sıcaklık yüksekse düşüren, düşükse vücudu ısıtma yönünde katkı sağlayan bir iplik çeşidi geliştirdiklerini belirterek, kısa sürede bu ürünü satışa hazır hale getireceklerini vurguladı.

Ring iplik üretim tesisini devreye aldı
    Firmanın yatırımlarına değinen Bilgehan Ülger, "Geçen yıl, 36 bin iplik ileri teknolojiye sahip üretim tesisimizi devreye aldık. Pazarı yakından takip ediyoruz. İhtiyaç olması durumunda firmamıza güç katacağını düşündüğümüz alanlarda yatırımlarımızı değerlendireceğiz.
    !!! Günlük 45 ton,
    !!! yıllık yaklaşık 16 bin ton iplik üretim kapasitesine sahibiz.
    !!! Firmamız, 60 bin metrekaresi kapalı, !
    !! 400 bin metrekaresi açık alanda kurulu.
    !!! Şu anda firmamızda 500 kişi istihdam ediliyor" şeklinde konuştu.

Mevcut ihracat pazarlarımızda payımızı artırmaya odaklandık"
    !!! Yaklaşık 30 ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Bilgehan Ülger, şöyle devam etti:
    "Üretimin yüzde 25'ini doğrudan ihraç ediyoruz. Mevcut ihracat pazarlarımızdaki payımızı artırmaya odaklandık. Avrupa, Amerika ve Afrika pazarında aktifiz. Yeni müşteri ve pazarlar için ağırlıkla bu bölgelerde çalışacağız.

!!! İhracatımızı bu yıl bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 30 artırdık. Orta ve uzun vadede bu artış trendini devam ettirerek, satış içindeki payımızı yüzde 50'ye çıkarmayı hedefliyoruz. İhracatımızın cirodaki payı yüzde 25'i buluyor. İtalya, Portekiz, ABD gibi birçok ülkede temsilcilerimiz bulunuyor.
    20/01/2016
    Yazını tamamı için ; http://www.dunya.com/sirketler/karsu...yo-287884h.htm

Bu yukarıda bahsedilen firma karsu tekstil ( bugun 0,47 kapanış fiyatına göre piyasa değeri : 5,600,000 usd ! )
    Şaka gibi , İstanbul florya da 3 daire fiyatına yılların fabrikası !

Bu kadar eziyet yetmedi mi yatırımcılarınıza !
    Bizim günahımız ne ? , şirkete fabrikaya,sizlere güvenmek mi ? Bankaya faize veya gayrimenkule yatırım yapmayıp ,karsuya yatırım yapmak mı ?
    Bugun değil 5 milyon dolara , 50 milyon dolara fabrikayı satmazsınız !
    Karsunun bugun olması gereken fiyatlar burasımı ? 0,50 kuruşlar mı ?
    YETER ALLAH aşkına yeter , yatırımcılarınıza bu kadar zulüm yeter !
    Kimki zülüm etmiş, borsadaki yatırımcıların hakkını gasp etmiş, karını paylaşmamış , gizlemiş ,hissede spekülasyon yapmış hiç iflah olmuş mu ? Bir bakın geçmiş şirketlere ! Bir bakın bugun değerli şirketlere !
    Yolunuz yol değil haberiniz olsun !
    Ölüm var , hesap günü var !

Ben karsu tekstile olan inancımı kaybetmedim ; inanıyorum ki en kısa zamanda hak ettiği, gerçek ederini bulacaktır

Y.T.D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bugün itibariyle kapanış fiyatımız 1,38 ve piyasa değerimiz 13,7 milyon usd

Umarım hakettiğimiz gerçek değerini bulur, eski temettü verdiği günlere tekrar döneriz...
    burada çok az bekleyen yatırımcı da olsa hepimiz çok sıkıntılı ,zor günler geçirdik, inşallah bu günler geride kaldı artık...

Y.T.D

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Inşallah by arkadaşım

NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK;NE ELBİSELER GÖRDÜM İÇİNDE İNSAN YOK.
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

5. Screenshot_20170727-100410.jpg açılışta alan satanlar

6. amanın garanti ne yerleştirmiş..pehh pehh pehh..gedikte inatla almaya devam hemide en yuksek seviyeden bakalım alım gücü ne kadar ?..yürübe koçum arkandayız
    yazdıklarım yorumlarım foruma gönderdiğim grafikler eğitim amaçlıdır yatırım tavsiyesi değildir.şahsi görüşlerimdir..

7. Arkadaşlar kim almış kim satmış pasta atında görek size zahmet

Sayfa 31/183 İlkİlk ... 2129303132334181131 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •