Sayfa 1001/1032 İlkİlk ... 50190195199199910001001100210031011 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 8,001 - 8,008 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bu arada bana saldirip da burda yazdigim, koydugum birseyi okuyan serefsizdir.
    süper olmuş
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

2. bir detay daha vereyim: Önümüzdeki Kasım ayında ABD Başkanlık seçimleri var, eğer kriz olmazda Trump'ın kazanmasına hemen hemen kesin gözle bakılıyor, bu gerçeği bildiği için Trump ne yapar ne eder kriz ortamının ortaya çıkmasına müsaade etmez, zaten yakında FED için yeni bir Başkan atayacak Trump, FED'e yeni bir başkan atarken de aynen Sn RTE'nin Sn Uysal'ı TCMB'ye Başkan olarak atarken geçtiği yoldan geçecek, FED'in başında Trump'ın politikaları ile uyumlu bir Başkan olacak, bu durumda da kriz ortamının ortaya çıkması mümkün değildir çünkü piyasalar ne talep ederse FED o talebi karşılayacaktır yani bundan sonra piyasaların düdüğü ötecek, zaten bugüne kadar da 3 aşağı 5 yukarı böyle olmuştu, mesela en son geçen Eylül'de JPMorgan'ın başını çektiği ekip tarafından suni olarak ortaya çıkartılan ABD Repo krizi yüzünden FED piyasaya 500 milyar dolar nakit pompaladı ve bilançosu (karşılığı olmadan basılan dolarlar) 3.7 trilyon dolardan 4.2 trilyon dolara çıktı
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

3. TH'nın bakış açısının özeti:
    a) mevcut küresel kriz artık miyadını doldurmuştur
    b) yakın/orta vadede başka küresel kriz beklemeyin
    c) tam tersine piyasalara "coşku" verilecek çünkü mevcut coruna krizi yüzünden yara alan dünya ekonomisini desteklemek için dünya merkez bankaları seve seve piyasaları fonlamaya devam etmek zorundalar ve bu da "likidite patlaması" demek oluyor

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Ayip ediyorsun Erick'e bence TREND. Oyle niyeti olan birisi degil.
    adamın yazdıkları gayet açık ve net yahu, TH gittiğinde HALKB roketliyormuş, TH geri döndüğünde de hisse göçüyormuş, böyle bir teori yaratıp da ona inandığına göre gerçekten de cahilin önde gideni olmalı çünkü bunun başka izahı yok

bence küresel kriz miadını henüz doldurmadı bir miktar daha geri çekilebilir.

bir üstte yazan üstad th süper ters indikatördür.

ne diyorsa mütemadiyen tersi olur.

erick arkadaşa %100 katılıyorum.

şikayet edip yazı sildirmenin sonu yok üstadım.

özeleştiri yap lütfen, 3 pounddan kağıt aldın, ve şu an o kağıt 1 poundun altında. üstelik servetinin yarısını yanlış zamanda girmişsin. kademeli alış nerede? yok! çıkışa geçti sandın ve amatörce yanıldın. saygı mı bekliyorsun, takdir mi?

vallahi aşk olsun sana
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Tamamı kafadan salladığım şahsi paylaşımlardır.

HALK cafe

Alıntı Originally Posted by bababazil Yazıyı Oku
    erick arkadaşa %100 katılıyorum.

şikayet edip yazı sildirmenin sonu yok üstadım.

özeleştiri yap lütfen, 3 pounddan kağıt aldın, ve şu an o kağıt 1 poundun altında. üstelik servetinin yarısını yanlış zamanda girmişsin. kademeli alış nerede? yok! çıkışa geçti sandın ve amatörce yanıldın. saygı mı bekliyorsun, takdir mi?

vallahi aşk olsun sana
    Arkadaşım eleştirebilirsin ama haksızlık edemezsin herkes yanılabilir bu normal Th yazdığında ihlas 50 kuruştan satıp çok ucuz diye 6.50 aldım oldum 6.00 yine aldım. 5.80 stop olacaktım Th çok mantıkı yazılar yazdı yine aldım. 5.00 gördü alamadım. 5.50 yine aldım derken elimde 5.80 maliyetli 50 bin lot oldu. Alırken Th bana zorla aldırmadı. Koranayı da Th çıkarmadı. Be senet 7.47 gördü satsaydım 83 bin kar vardı. Ama ihlasta 400 bin TL kaçtı. Halkbank’ta satmadım. Bunda Th mi suçlu hayır. Adam çok mantıklı yazıyor ama borsa da mantık yok. Mesala halkgyo bunun kuruluşu mu evet 93 kuruştan aldım 300 bin 96 verdim. Halk daha mantıklı geldi. Ne oldu 1.80 e çıktı. Ama halk hala çok ucuz veya ben öyle diye kendi mi avutuyorum başkanlara yok. Th yorumlasın artık yapacak bir şey yok. Not normalde banka senedi almam devlet hissesi dedik sağlam dedik eee düştüğümüz durum bu...

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

Alıntı Originally Posted by TGT Yazıyı Oku
    Arkadaşım eleştirebilirsin ama haksızlık edemezsin herkes yanılabilir bu normal Th yazdığında ihlas 50 kuruştan satıp çok ucuz diye 6.50 aldım oldum 6.00 yine aldım. 5.80 stop olacaktım Th çok mantıkı yazılar yazdı yine aldım. 5.00 gördü alamadım. 5.50 yine aldım derken elimde 5.80 maliyetli 50 bin lot oldu. Alırken Th bana zorla aldırmadı. Koranayı da Th çıkarmadı. Be senet 7.47 gördü satsaydım 83 bin kar vardı. Ama ihlasta 400 bin TL kaçtı. Halkbank’ta satmadım. Bunda Th mi suçlu hayır. Adam çok mantıklı yazıyor ama borsa da mantık yok. Mesala halkgyo bunun kuruluşu mu evet 93 kuruştan aldım 300 bin 96 verdim. Halk daha mantıklı geldi. Ne oldu 1.80 e çıktı. Ama halk hala çok ucuz veya ben öyle diye kendi mi avutuyorum başkanlara yok. Th yorumlasın artık yapacak bir şey yok. Not normalde banka senedi almam devlet hissesi dedik sağlam dedik eee düştüğümüz durum bu...

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    haksızlık etmiyorum. kimseyi de suçlamıyorum arkadaş, fikirlerimi yazıyorum.

eleştirmek doğaldır, netice itibariyle bist'te dikensiz gül bahçesi değil!
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Tamamı kafadan salladığım şahsi paylaşımlardır.

Sayfa 1001/1032 İlkİlk ... 50190195199199910001001100210031011 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •