Special Days Image
Sayfa 101/1032 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 801 - 808 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Alıntı Originally Posted by [CMB]blues Yazıyı Oku
    Halkb forumunda da var aynısı ama forumun %80'i tapıyor böyle tiplere. Senin yukarıda yazdığını yazıp sonra kendini 3 5 kez alıntılıyor; şöyle bildim, böyle tutturdum vs.
    Uzman, üstad çok bizde...
    Onlar yuzunden forumdan uzaklasan kac kisi var. 100 sayfada 2 tane faydali mesaj icin butun gunumu harcamaya gerek yok diyor arkadas.

Burdan bakabilirsin sonu nasil bitiyormus bu isin ornegiyle: http://www.hisse.net/topluluk/showth...92#post2084192

Reyting ugruna yapmayacaklari is yok bunlarin. O kadar rica ettik, kavga ettik, gitmedi adam. Forum oyle degildi yoksa insanlar gelmeden.

Sagolsun TRENDHOUND harbiden kaliteli cikti. Bir sorduk, "Tamam hemen gecelim" dedi. Kurtardi bizi bu 6 aydir cektiklerimizden.

Forum yonetimine de tesekkurler izin verdikleri icin.

Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    piyasaların takip ettiği iç siyasi gelişmlerle ilgili önemli bir belirsizlik yani ikinci ittifak bloku olacakmı olmayacakmı sorusu dün akşam itibari ile cevabını buldu; bu belirsizliklerin kalkması açısından önemli bir gelişme idi; diğer yandan ikinci ittifak blokunun çatı adaymı bireysel adaylarmı konusuda aslına bakarsanız açıklığa kavuştu, geçen hafta ki gül konusu kapandı ve meral akşener temel karamollaoğlu adaylığını ilan etti; tek belirsizlik chpnin adayı olarak kaldı bu adaylık konusundada chpnin tavrı aşağı yukarı belli aslında, chp parlementer rejim istediği için cumhurbaşkanlığına zaten talip olmadığını çok önceleri açıklamıştı, metazorik bir şekilde adaylık göstermek zorunda kalacağı için sembolik bir aday gösterme bekliyorum...yani sonuç olarak iç siyasi seçim yarışı aşağı yukarı netleşti...tabiki sonucu bilinmez o ayrı kefe bir konu...burda tartışmak şu aşamada anlamsız...

tatilde gündeme gelen ikinci bir konu ise negatif; snp tlnin notunu düşürdü...hükümetin açıkladığı seçim paketinin maliyeti konusundada ileriye dönük belirsizlikler mevcut bu iki konu negatif tl üzerinde baskı yapmakta...Türkiye tarihinin en yüklü dış borçlıuluğu ile karşı karşıya olduğu için ve iç piyasada nekadar büyümede rekor rakam açıklanmış olsada cari açığa olumlu etkisi sınırlı olduğu için faizler ve bankaların dış para kaynağı bulmadaki zorlukları gündeme gelecektir...

halkbank dahilinde ve bist dahilinde olaya bakacak olursak; banka endeksi özellikle son yılların en dip seviyelerinde iskontolu hareket etmekteler...bistin lokomotifi olarak izlenen banka endeksi kalıcı toparlanmadan bistinde ivmelenmesi zor gibi...banka endeksinin zayıflaması demek likidite zorluğu demek parasal daralmaya işaret demek olduğundan kısa vadede değişecek bir durum olmasa bile seçim sonrası ciddi kalıcı reformlar bizleri bekliyor olsa gerek...hükümet değişsede değişmesede seçim sonunda işler reel piyasada zorlaşacak sıkı para politikası gündeme gelecektir...buradaki küçük yatırımcının takım tutar gibi partizan iki yönlü açıklamalarının çoğu temenni ve hayal ürünü, kurtlar vadisi modunda komplo teorisinden öte söylemler olmamakla beraber takkeyi önümüze alıp doların/mazotun/gıdanın fiyat artış oranıyla vatandaşın çoğunluğunu oluşturan memurun/çalışanın/emeklinin gelir oranının artışını düşünürsek İŞLER SEÇİM SONUNDA HER KİM GELİRSE GELSİN KOLAY OLMAYACAK GİBİ...herkes hesabı kitabı bu reel gerçeklere göre yapmasında fayda var...halkbank özel durumdan dolayı aşırı iskontolu olduğundan seçim sonu davada gelişecek olumlu bir algıyla pozitif ayrışma potansiyeline sahip olsada orta vadede banka endeksine uymak zorunda kalacaktır...
    Tesekkurler. Fikir belirtemesek bile okuyup bilgileniyoruz.

Sabah Notları (Alan Yatırım)

BİST 100 GÜNÜ SERT DÜŞÜŞLE KAPATTI...

BİST100 endeksi önceki kapanışa göre 3.10% düşerken toplam işlem hacmi 6.2 milyar lira düzeyinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi 3.60%, holding endeksi de 3.62% değer kaybetti. Sektör endeksleri arasında 0.99% ile finans kiralama, faktoring en fazla kazandıran olurken 5.51% ile madencilik en çok gerileyen oldu.

BUGÜN NE BEKLİYORUZ?

Dün, küresel piyasalarda Labor Day dolayısıyla sakin bir gün olarak kaydedildi. İngiliz hisseleri yükseliş gösterirken Dolar rallisini genişletti, S&P500 endeksi aşağıdan açıldı. Türkiye'de dış ticaret açığı Mart ayında 28.8% artışla USD 5.86B'a yükseldi, beklenti USD 5.80B şeklindeydi. İhracat Mart 2018'de yıllık 7.7% artarak USD 15.6B'a yükselirken ithalat yıllık 12.7% artışla USD 21.4B olarak gerçekleşti. İthalatta ilk sırayı Rusya aldı, en fazla ihracat yapılan ülke ise Almanya oldu. TCMB Başkanı Murat Çetinkaya, politika faizi kararlarında sadeleştirmeye gidileceğini ve bunun üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Bu duruma geçildiğinde, GLP yerine politika faizi üzerinden fonlama yapılacak. Özetle, 13.50% olan GLP'nin, politika faizi yerine geçmesi beklenmektedir. FED'in 2 Mayıs toplantısına ilişkin piyasa beklentisi faizlerin 65.8% olasılıkla 1.5%-1.75% bandında bırakılması yönünde. Diğer taraftan, faizlerin 1.75%-2% bandına yükseltilmesi olasılığı ise 34.2%. Kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksi Mart'ta yıllık bazda 1.7%'ten 2%'e ulaşarak FED'in enflasyon hedefine ulaştı. FED'in bu akşam faiz oranlarını değiştirmeyeceğini ve 2018'in 2. faiz artışını haziran ayında yapacağını tahmin ediyoruz. Haftanın ilk işlem gününde, BİST100'ün 250 günlük ortalamasına gerileyip 107,500 desteğinin kırılması ve stop-loss'ların çalışması sonucu günlük kayıplar derinleşerek 3.5%'e ulaştı. Sabah itibariyle Asya piyasaları satıcılı bir seyir izlerken, ABD vadeli hisse piyasaları ise hafif negatif. BİST100 endeksinin bugün yatay açılmasını ve gün içerisinde endeksin dünya endekslerine paralel bir görüntü sergileyebiileceğini öngörmekteyiz.

ŞİRKET HABERLERİ

IPEKE,KOZAA,KOZAL...Nötr...Şirket grubu, 2018 yılı 1.çeyrek finansallarının kamuya açıklanmasına ilişkin olarak ek süre talebi için SPK'ya başvurduğunu ve SPK tarafından 09.08.2018 (dahil) tarihine kadar ek süre tanındığını açıkladı. (KAP)

BRISA...Sınırlı Negatif...Şirket, 1Ç18'de 11 milyon TL net kar açıkladı, beklenti 9 milyon TL şeklindeydi. FAVÖK ise geçen yılın aynı dönemine göre 53% artış göstermesine rağmen 110 milyon TL şeklindeki beklenti altında kalarak 106 milyon TL oldu. (KAP)

BOLUC...Pozitif...Şirket, 1Ç18'de 25 milyon TL şeklindeki beklentinin üstünde 30 milyon TL net kar, 35 milyon TL olan beklentinin üzerinde 45 milyon TL FAVÖK açıkladı. (KAP)

EKGYO...Pozitif...Şirket, 1Ç18'de 534 milyon TL şeklindeki beklentinin üstünde 867 milyon TL net kar, 654 milyon TL olan beklentinin üstünde 846 milyon TL FAVÖK açıkladı. (KAP)

ISGYO...Sınırlı Negatif...Şirket, 1Ç18'de beklentilerin altında 16 milyon TL net kar ve 28 milyon TL FAVÖK açıkladı. (KAP)

KRDMMD...Sınırlı Pozitif...Şirket, 1Ç18'de 131 milyon TL şeklindeki beklentinin üstünde 161 milyon TL net kar açıklamasına rağmen FAVÖK 337 milyon TL olan beklentiyi karşılamayıp 256 milyon TL oldu. (KAP)

Bugün 2018 1.çeyrek finansallarını açıklaması beklenen şirketler: ASELS, FLAP, KORDS, PRKME, TRGYO...

BIST 30 Kontratı

Nisan vadeli kontrat, BIST 30 Endeksi'ne paralel olarak günü %3.57 düşüş ile 126.900 seviyesinden tamamladı.

Nisan vadeli kontratın, gün içerisinde 125.500 - 127.750 bandında hareket etmesi beklenebilir.

USDTRY Kontratı

ABD Doları dün, gelişmekte olan ülke para birimleri karşısında güçlü bir seyir izlerken, Türk lirası da negatif ayrışan para birimleri arasında yer aldı. Nisan vadeli Dolar/TL kontratı ise günü %0.05 düşüş ile kapattı.

Bugün, USDTRY kontratının güne hafif yükseliş ile başlangıç yapmasını beklemekteyiz.

ALTIN/USD Kontratı

Altın dün, yatırımcıların FED'in faiz artırım hızı açısından ipuçları arayacakları FOMC toplantı tutanakları öncesinde güçlenen Dolar''ın etkisiyle 2 ayın en düşüğüne geriledi. Nisan vadeli Altın/USD kontratı ise günü %0.92 düşüş ile tamamladı.

Bugün, Altın kontratının güne hafif yükseliş ile başlangıç yapmasını beklemekteyiz.

EURUSD Kontratı

ABD Doları dün, gelişmiş ülke para birimleri karşısında güçlü bir seyir izlerken, Euro da negatif ayrışan para birimleri arasında yer aldı. Nisan vadeli Euro/Dolar kontratı ise günü %0.03 düşüş ile tamamladı.

EURUSD yakın vadeli kontratın güne hafif yükseliş ile başlamasını beklemekteyiz.

Alan Yatırım Menkul Değerler A.Ş.,
    http://www.alanyatirim.com.tr/

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    1. elden örnek vereyim:
    Benim TR'de 30 dönümlük bir tarlam var, imarsız ama imar sınırında olan cazip bir lokasyonda bulunan bir tarla. Bir süredir satmaya çalışıyordum, fiyatım 10 milyon dolar (41 milyon tl) nakit. Çok arayan oldu (özel hastaneler, müteahhitler vs) ancak bu fiyata hiç kimse yanaşmadı hele hele nakit olarak hiç kimseye uygun gelmedi. TR'deki mevcut şartlara baktığımda satacağımdan hiç ümidim yokken Ankaralı tanınmış bir yatırımcı/işadamı aniden talip oluverdi. Fiyattan hiç kırmadım, pazarlığı söz konusu bile yapmadım, piyasadaki nakit sıkışıklığına rağmen fiyattan taviz vermeyip tok satıcı oldum (benim klasik satış yöntemimdir), buna rağmen alıcı ile anlaştık. Bu akşam gelen telefonla satış teyit edildi. Böyle berbat bir piyasada yüksek meblağlı nakit karşılığı böyle bir satışın yapılması TR'deki iç piyasaya 2 ayrı perspektiften bakmayı gerektiriyor. Park etmek için kendine güvenli bir liman arayan ciddi meblağlar var şu anda piyasada.
    Yine her zamanki gibi en üst düzeydesin...Biraz alt frekanslardan gönder mesajlarını, ahali zorlanıyor netekim...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

6.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Onlar yuzunden forumdan uzaklasan kac kisi var. 100 sayfada 2 tane faydali mesaj icin butun gunumu harcamaya gerek yok diyor arkadas.

Burdan bakabilirsin sonu nasil bitiyormus bu isin ornegiyle: http://www.hisse.net/topluluk/showth...92#post2084192

Reyting ugruna yapmayacaklari is yok bunlarin. O kadar rica ettik, kavga ettik, gitmedi adam. Forum oyle degildi yoksa insanlar gelmeden.

Sagolsun TRENDHOUND harbiden kaliteli cikti. Bir sorduk, "Tamam hemen gecelim" dedi. Kurtardi bizi bu 6 aydir cektiklerimizden.

Forum yonetimine de tesekkurler izin verdikleri icin.
    Ben aslında forumda baya eskiyim ancak yeni foruma taşınınca bu tipler yüzünden uzun süre uzak kalmayı tercih ettim. Senin bu kişilerle olan bazı yazışmalarını hatırlıyorum ve tamamen katılıyorum o zaman yazdıklarına. Halk Cafe çok daha okunası ve seviyeli oldu ve biraz da bu sayede döndüm foruma.
    Emeği geçenlere teşekkürler...

Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Yine her zamanki gibi en üst düzeydesin...Biraz alt frekanslardan gönder mesajlarını, ahali zorlanıyor netekim...
    stili böyle gardıroba çıkmayı seviyor ama onada bu yakışıyor sabah plato muhabbeti yapıyorduk
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8. Ankara'yı sallayan Ali Babacan iddiası! Kılıçdaroğlu...

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün adaylıktan vazgeçmesi sonrası CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu yeni bir arayışa girdi. Kılıçdaroğlu'nun Gül'den sonra Ali Babacan'a teklif götürdüğü iddia ediliyor.

Abdullah Gül ile yaptığı görüşmelerden sonuç alamayan Kemal Kılıçdaroğlu, Ali Babacan'dan aday olmasını istedi.
    24 Haziran'da yapılacak seçimlerde; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı Abdullah Gül'ü aday göstermeyi planlayan Saadet Partisi ile CHP, Meral Akşener'i ikna edemeyince yeni planlar yapmaya başladı.
    Erdoğan'ın karşısına güçlü bir aday çıkarmak isteyen Kemal Kılıçdaroğlu, rotayı AK Parti hükümetlerinde birçok kez görev alan Ali Babacan'a çevirdi.
    KILIÇDAROĞLU-BABACAN GÖRÜŞMESİ

Ankara kulislerinde konuşulan iddiaları, Türkiye Gazetesi yazarı Batuhan Yaşar gündeme getirdi.
    Yaşar,*"Kılıçdaroğlu şapkadan tavşan çıkarabilecek mi?"*başlıklı yazısında, CHP ile Ali Babacan arasında adaylık için ilk görüşmenin gerçekleştiğini söyledi.
    Batuhan Yaşar,*"Ali Babacan’ın isminin CHP ile yoğun bir şekilde anıldığını belirtelim.. İçeriden gelen bilgilere göre Abdullah Gül olmayınca Ali Babacan’la görüşmelere başladı.."*ifadelerini kullandı.

Sayfa 101/1032 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •