Sayfa 1013/1032 İlkİlk ... 135139139631003101110121013101410151023 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 8,097 - 8,104 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    elliott'a hiç bel bağlama, bu teori kredibilitesini 30 yıl önce yitirdi, 1987 yılındaki çöküşü mükemmel zamanlama ile bildi ama akabinde sürekli saçmaladı durdu. 1992'den itibaren Dow Jones 10.400'den çöküp %90 düşecekti elliott'un baş mimarlarına (AJ Frost, Robert Prechter ve Robert Miner; bu üçlü arasında en meşhuru Robert Prechter'dir) göre ama Dow Jones yeni rekorlara koştu ve 1,000'e düşmek yerine 30,000'e dayandı. Bu teoriyi profesyonel kurumların/borsacıların hiç biri kullanmıyor artık.
    2008 den sonra evet sacmaladı. ama bunun nedeni izlenebilirliğini köreltmek içinde olabilir. buhran olacak demiyoruz, sadece izliyoruz, belkide ANOMALİ çalışıyor. Yani teori inkarı.

2. Özetleyeyim:

500 büyük Amerikan şirketini kapsayan, ABD hisse senedi piyasasının %75'ine hükmeden, an itibariyle 26 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olan "ana" ABD borsası S&P500 22.8 F/K ile ve yıllık %2.05'lik temettü getirisi ile işlem görüyor.

Bunun ana rakibi olan ABD gösterge 10 yıl vadeli tahviller ise 83 F/K ile ve yıllık %1.2 lik (Cuma günü %1.15'e kadar inmişti) getiri ile işlem görüyor.

Mevcut konjonktür çerçevesinde sizce hangisi pahalı?

https://www.wsj.com/market-data/stocks/peyields
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

3. tahvile göre borsa ucuz

4.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    2008 den sonra evet sacmaladı. ama bunun nedeni izlenebilirliğini köreltmek içinde olabilir. buhran olacak demiyoruz, sadece izliyoruz, belkide ANOMALİ çalışıyor. Yani teori inkarı.
    1992'ye doğru geri gidersen ne kadar büyük marjlarla saçmaladıklarına şahit olabilirsin. Hele hele DJIA 10,400'e yükseldiğinde "grand süper cycle artık sona ermiştir, borsa tam anlamıyla göçecek, en az %90'lık bir çöküş bekliyoruz" diye bas bas bağırdılar. Çok fena ters köşe oldular. Zaten ondan sonra da ne dedilerse tutmadı, cycle'ların alayı ters köşe oldu.
    Nisan 2024 itibariyle ful nakitte, yıllık net bileşik getirisi %70 olan stopajsız PP fonundayım. Forward dolar alım sözleşmesi ile tüm TL nakit hedge'lenmiştir. Şartlar gerektirdiği sürece nakitte kalmaya devam.

S&P'nin 2008 krizinden beri en kotu haftasiymis. Treasurylerin riski az, hisselerle karsilastirmak ne kadar dogru olur?

Korkuttun beni simdi KIZILDAG. Virusu farlerle gemilerle dramatize ettin diye dinlemedik, simdi de 1929'a benziyor diyorsun demek.

7.  Alıntı Originally Posted by escudo76 Yazıyı Oku
    Ben yazmasam da bu topici ve halkbank sayfasını yıllardır okuyorum. Eğer th, yaptığı işlemler doğru ise çoktan batmıştı. Benim 600 bin lira zararım var. Sen milyon lotlari alan th yi düşün. Kaybedilen zaman , dolar ve altının yükselmesi ile oluşan zararla birleştir..
    Şeker kardeşim ben neden batayım? Kredili işlem yapmıyorum, zırt pırt "al-sat" yapmakla hiç işim yok, paraya ihtiyacım olmadığı için aldığım hisselere hiç dokunmuyorum ve kafamdaki hedefe gelene kadar bekliyorum. Borsada batan biri ya al-SAT'larla sermayeyi yitirir, veya kredili oynadığı için sermayesi erir gider, veya büyük zararlarla eldeki pozisyonları satma cihetine gider, veya aldığı hissenin tahtası kapanır, veya hissesini aldığı şirket batar. Bunların hiç biri bana uygulanmadığı için batmam mümkün değil.

DOW tarihindeki en buyuk dususu yapmis.

Yanliz onlar da point diye takiliyor da... Endeks 1000'de iken pointler 30 bin de iken pointlerle alakali olmuyor ki.

The Dow (INDU) dropped 1,191 points, or 4.4% in its worst one-day point drop in history. The index has fallen more than 10% below its most-recent peak, putting it in correction.
    The S&P 500 (SPX) closed down 4.4% and finished the day below the 3,000 point mark. The index is also in correction territory.

The Nasdaq Composite (COMP) ended down 4.6%, more than 10% below its latest peak.
    All three indexes are on track for their worst week since the fall of 2008, the midst of the financial crisis.

Sayfa 1013/1032 İlkİlk ... 135139139631003101110121013101410151023 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •